Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Dlaczego Famicom był czerwony?

14 postów w tym temacie

Łukasz Odziewa

Zastanawialiście się dlaczego Famicom był produkowany w czerwonym kolorze? A dlaczego Nintendo Entertainment System był sprzedawany tylko w czarno-czarnej wersji? Odpowiedzi na te pytania wyszperał w sieci redaktor polskiej wersji Gizmodo.

Przeczytaj cały tekst "Dlaczego Famicom był czerwony?" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę edytować, ale przyniosłem "DOWODY".

Tutaj artykuł na Gizmodo - Wtorek, 12.10.2010 13:49
http://gizmodo.pl/gadgets/11566/zagadka_dlaczego_nintendo_famicom_bylo_w_kolorze_czerwonym.html

A tutaj artykuł na Kotaku - Oct 11, 2010 02:00 AM
http://kotaku.com/5660671/report-why-is-the-nintendo-famicom-red

Więc przestań Gramie pieprzyć trzy po trzy, że "polskie Gizmodo odkryło". Oni tylko PRZETŁUMACZYLI newsa. Serio, ostatnio poziom waszych newsów sięgnął dna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie pamiętam tych rekalam ? Ale czaderskie ! Tak swoją drogą T2 Judgement Day nazywany w moim gronie "T1000" to mój najukochańszy flipperek EVER !!! 3 lata temu nad morzem go jeszcze dopadłem ! w tydzień wytegowałem na ten "automat" około 100zł (1zł credit) ale warto było tym bardziej, że połowę z tego miałem za free za bonusy :D nawet sprzedawca mnie polubił i grał ze mną hahaha ale jaja były - szkoda że czacha była na taśmę sklejona i nie zawsze działał jak trzeba "get shot... YOU MISS". trochę się rozpisałem ale to przez tą reklamę... Jak ktoś miałby namiart na ten flipper w dobrym stanie to jestem zainteresowany. Pozdrawiam fanów PEGASUS a tak przy okazji to czytałem, że Pan od Pegaza jest teraz (a przynajmniej był) właścicielem i współzałożycielem firmy Hoop produkującej np Hoop Cola :D (na współę z jakimś Armeńcem, który wcześniej wyłożył dla niego kasę na produkcje Pegazusów).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To ja chyba miałem kradziony z Japonii czy coś. Bo miałem właśnie TAKĄ konsolę. o_O Mój brat za to miał krągłego, właściwie, to szarego a nie czarno-białego Pegasusa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 22:51, Dared00 napisał:

Serio, ostatnio poziom waszych newsów sięgnął dna.


Niestety, nie jest to ostatnio. Niektóre są nawet źle przetłumaczone albo podane przekręcone. A news o Famicomie to powinien się znaleźć raczej w dziale Retrogram. Bo to tak samo jakbym w warzywniczym kiosku poprosił mleko i bułki. Jedno i drugie się je przecież. Nikt nie panuje nad tym, co tu się dzieje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Świetna sprawa.

Narzekanie jest dla loserów - dobry news (za 3 lata 30 urodziny, mogliby to podkrślić żeby każdy załapał dlaczego to jest news) nie jest zły xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzymam w orginalnym pudle w pełni sprawnego Pegasusa (druga wersja, opływowy kształt z ergonomicznymi padami). Do tego jakieś 20 kartridży. Sprzedam to wszystko kiedyś w kupie i będę miał na Ferrari ;) Jak mi się kiedyś komputer zwalił, to spowrotem pocinałem między innymi w Contre i Double Dragona 2 na telewizorze :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam te lata przegrane na tym ustrojstwie. Mimo, że staruch ze mnie, to retro nie trawię i nie dotknąłbym tego pewnie nawet w największej nudzie. Ale sentyment pozostał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 23:29, porckypizgus napisał:

Dlaczego nie pamiętam tych rekalam ? Ale czaderskie ! Tak swoją drogą T2 Judgement Day
nazywany w moim gronie "T1000" to mój najukochańszy flipperek EVER !!!

Ja mam tak samo. Żaden inny mi się tak nie podobał. Ach, szkoda, że dawno go nie widziałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.10.2010 o 09:15, hallas napisał:

Ja mam tak samo. Żaden inny mi się tak nie podobał. Ach, szkoda, że dawno go nie widziałem.


Wcale nie tak dawno go sprzedałem, szkoda mi było ale cóż zrobić. Za duże toto i za głośne. Faktycznie jeden z lepszych pinballków, może jeszcze Lethal Weapon 3 i High Speed 2 bym na tym samym poziomie postawił. Aaa i swego czasu jeszcze Doctor Who. Był jeszcze jeden ale nazwy nie pomnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.10.2010 o 22:51, Dared00 napisał:

Nie mogę edytować, ale przyniosłem "DOWODY".

Tutaj artykuł na Gizmodo - Wtorek, 12.10.2010 13:49
http://gizmodo.pl/gadgets/11566/zagadka_dlaczego_nintendo_famicom_bylo_w_kolorze_czerwonym.html

A tutaj artykuł na Kotaku - Oct 11, 2010 02:00 AM
http://kotaku.com/5660671/report-why-is-the-nintendo-famicom-red

Więc przestań Gramie pieprzyć trzy po trzy, że "polskie Gizmodo odkryło". Oni
tylko PRZETŁUMACZYLI newsa. Serio, ostatnio poziom waszych newsów sięgnął dna.


Jakbys przeczytal tekst na Gizmodo i doczytal do konca to zobaczylbys jakie zrodlo zostalo podane - o, dokladnie to:

http://gamez.itmedia.co.jp/games/articles/1010/07/news098.html

Jako ze strona jest w "krzakach" i to najprawdopodobniej tam pojawil sie ORYGINALNY news, a autor z Gizmodo go najprawdopodobniej po prostu przetlumaczyl z tamtej strony. A ze pojawilo sie to takze na Kotaku? Nie wiem, nie interesuje mnie to, Kotaku nie czytam. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować