Zaloguj się, aby obserwować  
Abomek

DOTA 2.0 od Valve

4167 postów w tym temacie

Dnia 31.01.2015 o 13:50, Madoc napisał:

> lolking to strona z buildami, można wyszukiwać uzytkowników po nicku i co maksować
(w,q,
> czy e) ;>. Dzieki za info sprawdzę tego dotafire, bo pobrałem na steamie i chciałby

> spróbować czy ta gra jest taka fajna jak ludzie mówią mi.
Tak jak pisze DarkWolf, lepiej po prostu skorzystać z wbudowanej funkcji buildów, dzięki
czemu nie musisz alt+tabować. Do tego są oceniane przez społeczność i można wybrać sobie
te najlepiej punktowane, przy okazji zwracając uwagę jakiego stylu grania daną postacią
dotyczą.

Co do samej Doty, to jeśli grałeś w LoLa, to pierwsze mecze mogą cię nieco zniechęcić,
bo gra ma zdecydowanie wyższy próg wejścia.

1 mecz razorem po roku i staty 7/0/6 xD, chyba nieźle co nie? Dzięki za porady Tobie i DarkWolf_PL :).

P.S. Grałem/gram w lola także mniej więcej ogarniam o co chodzi w grach typu moba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 31.01.2015 o 14:56, Dracule-Mihawk napisał:

1 mecz razorem po roku i staty 7/0/6 xD, chyba nieźle co nie? Dzięki za porady Tobie
i DarkWolf_PL :).

Nieźle, najwidoczniej matchmaking działa całkiem dobrze.

Dnia 31.01.2015 o 14:56, Dracule-Mihawk napisał:

P.S. Grałem/gram w lola także mniej więcej ogarniam o co chodzi w grach typu moba.

Znajomość LoLa na pewno pomaga w ogólnym rozeznaniu w grze, trzeba tylko się odzwyczaić od kilku rzeczy i przyzwyczaić do innych. W każdym razie, powodzenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2015 o 14:49, skyline20 napisał:

Nie powiem, bardzo ciekawy komiks.

WW swoją drogą, ale świetnie tu oddali charakter słodko-groźnej Rylai.

Valve zdecydowanie potrafi robić komiksy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.02.2015 o 18:31, Gvyn napisał:

Swoją drogą. Czy jestem jedyną osoba, której nowy system dropu się podoba? W końcu mam
jakieś pełne sety. Mogłoby dropić częściej, ale mimo wszysytko jak dla mnie spoko.

Ciężko mi się wypowiedzieć na temat systemu dropu, bo od paru miesięcy w ogóle nie zauważam dropu.

A pełne sety nie są dla mnie jakąś zaletą, zazwyczaj dobieram przedmioty z kilku różnych zestawów, a część zostawiam domyślnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Komiks świetny, oby było ich więcej.
Wreszcie poprawią ten tragikomiczny system dropu.

Nerfy dla Jugga, nasze modły zostały wysłuchane ^^!
Nerf dla Axe chyba ostatecznie też się należał...generalnie to ostatnim czasy ciągle Jugger, Axe, Troll i tradycyjnie Slark w ranked są spamowani.

Przy arkanie dla CM pisze coś że dostaniemy w bonusie 2400 "ability points" na ten nowy event :/. Ehh...trochę to kiepsko brzmi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze jedna rzecz, Phantom Lancer zostanie dodany bez zmian do Captain''s Mode xD. Jest w tej chwili bardzo op, trochę pro druzyn sobie nim pogra i będzie rychły nerf, więc grajcie Cancer Lancerem póki możecie, bo pewnie już nigdy nie będzie tak op jak teraz :). Jedyne co trzeba na nim to rushować Diffiusal Blade i można zacząć zgarniać masę killów.

Oracle by dostać się do Cap''s Mode powinien zaliczyć nerf na cd do swojego ulta, oraz myślę że disarm powinien być do usunięcia za pomocą manty/dark pact etc. A tak swoją drogą, zrobiłem kiedyś medalion na Oracle i poszliśmy z PA i kimś tam jeszcze na Roshana. Medalion -7 armor>Q na Linkens Rosha>disarm(50% więcej obrażeń pure/fizycznych), Roshan padł w jakieś 3 sekundy :D...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nowy system dropów chyba faktycznie działa, po pierwszym meczu dwóm osobom coś wypadło. Przy poprzednim nie widziałem ani jednego dropa, grając mniej więcej mecz dziennie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Super event kur*o"

Nie dość, że trzeba się wstrzelić na jego początek to jeszcze jest p2w. Give valve money = ez points = ez win, co za bezsens.
Poleciał set za wygraną, ale jest niewymienialny.

Dziwna ta polityka frimy, z roku na rok zamiast dobrej zabawy jest zarabianie kasy ma graczach.
Spróbowałem raz i chyba na tym pozostane bo zero satysfakcji. Jako prawie już "niedzielny gracz" myslałem, że będzie fun, a tu taki zawód.

I świeżutki bonus:

https://www.youtube.com/watch?v=xYJd23HFrGs&feature=youtu.be

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tylko nadzieję, że ta skrzynka z setami noworocznymi którą mają dodać będzie do kupienia za € a nie ability points. Wolę sypnąć realną kasą niż siedzieć jak na szpilkach i sprawdzać co godzinę kiedy zacznie się event.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.02.2015 o 23:18, DarkWolf_PL napisał:

W zeszłym roku było podobnie, więc nie rozumiem tej frustracji.


Przepraszam, co było podobnie ? Płaciło się za przewagę w normalnym meczu ?
Nie sprawdzałem, ale chyba można grać ten event w meczu rankingowym... więc zakładając, że mamy5stack i każdy kupi arcane i jeszcze dodatkowo punkty = ez mmr.

Rok temu walka z bestią też nie była jakoś super zabawna, ale czasem się trafił fajny team i nawet mając to minimum punktów można było trochę powalczyć. Przedmioty ze skrzynek były wymienialne.

Wraith Night też było fajne, jakoś bez p2w i napinki, liczyło się dobre zgranie i taktyka, a nie wydane pieniążki.

Edit:

A tak poza tym na czym ten event polega ? Grasz normalny mecz tylko do pomocy masz OP creepa (który jest mocniejszy jeśli zapłacisz $$$) :D Komuś się to podoba ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zagrałem już jeden mecz eventowy, więc mogę opisać jak to wyglądało.
Mecz różni się od zwykłego tylko tym, że każda drużyna dostaje po bestii. Na początku meczu każdy z graczy dodaje bestii jedno drzewko rozwoju (widziałem trzy: combat, speed i support, więc wybór nie był duży). Drzewka są trzy poziomowe i o ile pierwszy poziom jest darmowy, to ulepszenie do drugiego kosztuje 1000 punktów i jest dostępne od 10 minuty. Nie wiem jak z kosztem i czasem trzeciego poziomu, ale są tam tak op umiejętności jak refresh aura (bohaterowie w promieniu 900 mają 50% szans na odświeżenie umiejętności po jej użyciu). W trakcie meczu są dostępne również dwa zbiory umiejętności: jedne po 50 punktów (tepnięcie bestii, wskazanie celu, dd, heal) i za 1000 ( ulti różnych bohaterów: Global Silence, Hand of God i jeszcze kilka), żeby był jakikolwiek balans, mają one cooldown. Bestia rodzi się co pewien czas i rusza losową ścieżką, bijąc wszystko aż zginie.
To tyle w teorii. W praktyce grało się całkiem ciekawie. Bestia skaluje się z czasem, ale już w koło 15 minuty niszczyła tier 2. Ważnym aspektem jest wykorzystywanie jej do pushu i team fightów za pomocą tepania jej i wskazywania celu. Puszczona samopas niewiele zrobi, bo jest mało ogarnięta i biega za wszystkim. Dodatkowo bestia nie jest niezabijalna. Ma sporo HP, ale ze względu na brak magic immune, i damage over time, który ona dostaje, można ją zabić gdy nie ma wsparcia. Wydaje mi się, że im więcej będzie punktów po obu stronach tym bardziej walki bedą się koncentrować wokół bestii. Więcej punktów... Mam nadzieję, że matchmaking dobiera ludzi o podobnych ilościach, bo inaczej jedną strona będzie miała straszną przewagę.
Podsumowując. Grało mi się przyjemnie, mam nowy set, Francis (bestie mają imiona botów) był spoko dodatkiem, ale może psuć balans, gdy któraś z drużyn będzie miała przewagę punktową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować