Zaloguj się, aby obserwować  
Abomek

DOTA 2.0 od Valve

4167 postów w tym temacie

Dnia 08.08.2015 o 15:11, SiDi napisał:

Nie było na tym portalu wzmianki o największej imprezie takiego typu, prawda?


Coś tam było: http://www.gram.pl/artykul/2015/07/31/dota-2-the-international-2015-niezbednik-kibica.shtml

Ale żadnych podsumowań dni, prezentacji teamów, tego co dzieje się w Seattle i w środku Key Arena, bo przecież po co. Terytorium LoLa/HotSa, w którym trzeba opisywać każdą najmniejszą zmianę w grze, a Dotę traktować tak jakby jej w ogóle nie było. No i standardowo w każdym artykule o Docie musi być wzmianka o wyżej wymienionych.

Po TI5 pewnie będzie jakiś krótki artykuł, o tym kto wygrał i na tym prawdopodobnie koniec, aż do jakiegoś wydarzenia, które "wypadałoby" poruszyć (np. nowy klient, czy kolejny TI).

Już kolega Sławek S. poruszył kwestie podejścia do Doty, czyt. jesteśmy dota fanbojami.

Wiadomo, lepiej pisać artykuły o tym, że będzie nowa mapa w HotSie, która praktycznie jest taka sama jak każdy inna :) Kogo obchodzi turniej na 18mln $.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Eh, szkoda, że Secret odpadło przez swoje durne drafty. Czy oni na prawdę nie umieli zauważyć przez tyle gier, że za każdym razem gdy chcą iść w early push bez lategame''u to dostają w 40 minucie, bo nie mają jak spuszować t3 towerów. Ale i tak największym zaskoczeniem turnieju jest oczywiście CDEC, które ma dużą szansę na wygranie finału, biorąc pod uwagę, że obie drużyny które zostały w turnieju były przez nich pokonane 2-0.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.08.2015 o 15:22, Wielki_Bubba napisał:

Eh, szkoda, że Secret odpadło przez swoje durne drafty. Czy oni na prawdę nie umieli
zauważyć przez tyle gier, że za każdym razem gdy chcą iść w early push bez lategame''u
to dostają w 40 minucie, bo nie mają jak spuszować t3 towerów. Ale i tak największym
zaskoczeniem turnieju jest oczywiście CDEC, które ma dużą szansę na wygranie finału,
biorąc pod uwagę, że obie drużyny które zostały w turnieju były przez nich pokonane 2-0.


Generalnie to s4 niezbyt się też popisał, prawie za każdym razem wchodził za głęboko, odłączał się od teamu i bardzo szybko ginął. Fakt faktem ich drafty były bardzo średnie, zupełnie jak wczorajsze picki EG w meczu z CDEC.
Szczerze mówiąc nie spodziewałem się takiego turnieju. Nigdy bym nie pomyślał, że jakiś Wild Card nagle wpadnie i rozjedzie wszystkich jak walec. Agressif gra po prostu świetnie, ogólny teamplay CDECów jest praktycznie perfekcyjny, szczególnie dobrze widać to w fightach, w których wychodza 5-0 kazdy z 5-10% HP.

Turniej przewidywalne, dużo świetnych akcji, mam nadzieję, że finał nie będzie rozczarowaniem jak w zeszłym roku. W sumie to jestem tego prawie pewien, bo wszystkie pozostałe teamy są bardzo agresywne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnie bardzo boli, że gwarancją sukcesu jest kilka herosów i basta. Co każdy mecz praktycznie te same wybory są widoczne :/ Bardzo chętnie bym zobaczył Chaos Knighta czy też Pucka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.08.2015 o 17:05, Hummer napisał:

No i po finale, świetne gry, powoli zaczynam już czuć pustkę :c


Ja nawet nie wytrwałem. Przejrzałem sobie dzisiaj scoreboard i to wszystko. Finał to te same picki co poprzednie gry :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hie hie, Very High Skill game...

Bądź angry kidem w piątek po szkole - afk bo mama woła (-2, -2 , -2...) - ostatnie pick już po czasie: Riki i Ursa - offlane Ursa z Rikim - feed hard - mega rage w 9 minucie - zabijaj kuriera - kup wardy i zablokuj campy - feeduj pod T1 do końca gry - życz wszystkim śmierci od raka - nikt z przeciników nie zraportował, bo ez win przecież - Very High Skill Dota Game :)


20150904201806

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

For the game is low, and full of Russians.
Niestety griefing jest dosyć łatwy i popularny w Mobach, więc cięzko tego uniknąć. HotS próbuje, ale wiąże się to z ograniczeniam w komunikacji itd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dosłownie przed chwilą oglądałem na twitchu stream gdzie AM zaczął feedować siebie i kuriera, bo nie miał supporta i został rozwalony w linii przez wrogi dual lane, średni mmr gry 6100. Także to się zawsze może zdarzać miej tego świadomość.
Jak tego uniknąć? Po pierwsze nie flejmować, czasami wystarczy bezsensowne ''nice mid'' czy jakiś inny głupi komentarz by dobić gościa i wtedy gra jest przegrana na 100% bo gracie 4 vs 6. Nerwy na wodzy, wklepać ''Space created'' i próbować grać dalej, czasami nawet kiepsko wyglądające gry da się wygrać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://www.dota2.com/685

Wreszcie długo oczekiwany nerf Lesh-op-cancera i SS.

Jak dla mnie na szybko:

Alechmist dostał dość mały buff, czy spowoduje on powrót do "mety" ?
AM dalej mocny
Brewmaster - ulti dostało niezłego buffa
Death Prophet - spodziewałem się czegoś więcej
Elder Titan - dla mnie i tak był dość mocny, lubię nim grać, a teraz jeszcze dostał sporego buffa, miło :)
Enchantress "Impetus is no longer a Unique Attack Modifier" - ciekawe
Gyrocopter - liczyłem na znerfienie ultimatum
Kunkka jeszce mocniejszy na lini
Legion Commander - łatwiejsza "dżungla" i spore wzmocnienie
Lich wzocnione ulti - czy aby nie za mocne ?
Medusa "Mystic Snake damage and mana steal boost per jump increased from 25% to 35%" dla mnie OP na lini
Night Stalker większy potencjał na offlane i roam
Ogre Magi + 1 armor :D "Bloodlust can now be cast on towers" :D
Phantom Lancer "Doppelganger cast time increased from 0 to 0.1" ciekawe co to zmieni w praktyce
QoP - dość mały nerf, liczyłem na więcej
Spirit Breaker RIP 17%
Techies - WOW chyba największy nerf. Może te 50% rekucji cd i many coś rekompensuje
Terrorblade - ciekawe zmiany, ciekawe czy nie OP teraz :)
Tiny "Base intelligence increased from 14 to 17" już nie trzeba 2 gg branchów :D
Tuskar mały nerf
Visage buff dla Visage''a zawsze cieszy
Winter Wyvern - dobrze znerfione ulti

http://imgur.com/u00ppGl Klasyk co kolejny patch

Gdzie WR ? Gdzie SF ? Rubick ? Void ? Axe ? Zeus ?

Eul''s - wreszcie nerf. Będzie łatwiej uniknąć OP Liny i Lesh.
Dust of Appearance - tej zmiany chyba najbardziej nie lubię
Glimmer Cape - spodziewałem się mocniejszego osłabienia
Town Portal Scroll - za tyle co ward

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.09.2015 o 13:57, Kermit napisał:

Alechmist dostał dość mały buff, czy spowoduje on powrót do "mety" ?

Widziałem jak brano go na mida z powodu tych bounty runes i robił mek. Raczej nie wyszło. Ciężko powiedzieć co z tym bohaterem będzie, pewnie pozostanie dumpster tier chyba że ktoś odkryje jak nim najefektywniej grać.

Dnia 25.09.2015 o 13:57, Kermit napisał:

AM dalej mocny

Zwłaszcza że znerfili Bloodcyka.

Dnia 25.09.2015 o 13:57, Kermit napisał:

Gyrocopter - liczyłem na znerfienie ultimatum

No to znerfili, co prawda nie dmg z ulta, ale z rocket barrage już tak.

Dnia 25.09.2015 o 13:57, Kermit napisał:

Legion Commander - łatwiejsza "dżungla" i spore wzmocnienie

LC jest i była kiepskim junglerem

Dnia 25.09.2015 o 13:57, Kermit napisał:

Lich wzocnione ulti - czy aby nie za mocne ?

Co jest naprawdę mocne to że teraz możesz użyć sacrifice na katapultach :D.

Dnia 25.09.2015 o 13:57, Kermit napisał:

Phantom Lancer "Doppelganger cast time increased from 0 to 0.1" ciekawe co to zmieni
w praktyce

Może jakieś comba z euls będą miały szanse się udać teraz na PL, ale raczej nic.

Dnia 25.09.2015 o 13:57, Kermit napisał:

QoP - dość mały nerf, liczyłem na więcej

Czy ja wiem, myślę że QoP jest w dobrym miejscu.

Dnia 25.09.2015 o 13:57, Kermit napisał:

Techies - WOW chyba największy nerf. Może te 50% rekucji cd i many coś rekompensuje

Jedyne co mi się nie podoba to że techies może teraz spamować w nieskończoność tymi land mines, jakby bronienie bazy dla niego było za trudne -_- , przynajmniej nie ma stackowania.

Dnia 25.09.2015 o 13:57, Kermit napisał:

Terrorblade - ciekawe zmiany, ciekawe czy nie OP teraz :)

Nowe reflection masakruje bohaterów z dużym base dmg i jest świetne na teamfight, nowy TB jest zdecydowanie op, niech posiedzi sobie trochę poza CM i niech go pofixują.

Dnia 25.09.2015 o 13:57, Kermit napisał:

Winter Wyvern - dobrze znerfione ulti

Ten bohater nadal jest op, myślę że trzeba jeszcze więcej nerf hammera.

Dnia 25.09.2015 o 13:57, Kermit napisał:

Gdzie WR ? Gdzie SF ? Rubick ? Void ? Axe ? Zeus ?

Może Void i Axe są troszkę słabi w tej chwili ale reszta jest niezła.

Dnia 25.09.2015 o 13:57, Kermit napisał:

Dust of Appearance - tej zmiany chyba najbardziej nie lubię

Dlaczego

Dnia 25.09.2015 o 13:57, Kermit napisał:

Town Portal Scroll - za tyle co ward

Myślę że to z powodu popularności szybkich boots of travel tp scroll dostał buffa. Chcą żeby ta normalna alternatywa była atrakcyjniejsza.

Od siebie dodam że wywalenie bonus dmg od Fate''s Edict Oracle, to dla mnie koniec jego najbardziej op skillów(ult już został znerfiony). Pewnie będzie w CM w kolejnym patchu, ale czy ktoś to w ogóle będzie grał..?

Generalnie cieszy mnie ten patch, największe "raki" gier 6.84 dostały po tyłku: Lesh, BH, BS, Techies, Storm, Lina. Teraz tylko czekać aż ludzie wypatrzą co jest najlepsze w tym patchu i znowu zacznie się spam...ale przez jakiś czas będzie spokój :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2015 o 11:27, Fatal-X napisał:

> Gdzie WR ? Gdzie SF ? Rubick ? Void ? Axe ? Zeus ?
Może Void i Axe są troszkę słabi w tej chwili ale reszta jest niezła.


WR jest chyba ciut za mocna. Chyba w 6.84 wydłużony został zasięg "szakla".
Rubick za słaby. Mały buff by się przydał.
Axe jest chyba w najgorszym miejscu obecnie. Nie wiem gdzie leży problem w tej postaci, ale jest mega słaba w late game. Mimo dobrych itemów dostaje dość mocno po tyłku. Albo to po prostu "mentalność graczy Axa", którzy blinkują się na yolo i umierają, podczas, gdy drużyna jest z tyłu :) Chyba od 6.84 nie pickowałem go nigdy bo wg. mnie jest po prostu bezużyteczny trochę.

Dnia 27.09.2015 o 11:27, Fatal-X napisał:

> Dust of Appearance - tej zmiany chyba najbardziej nie lubię
Dlaczego

Dlatego, że grając postacią z niewidzialnością wiedziałem, że dust został użyty i mam praktycznie 1 minutę na w miarę spojony ruch/gang/roam cokolwiek, jeżeli nikt nic innego nie ma. A teraz mam tylko 30 sekund. To jest dość istotne np. w split pushu NP z Shadow Balade''em przeciwko np. Spirit Breakerowi. Więc postacie, które mają invis albo ich corem jest SB dostały małego "niewidzialnego" nerfa ;)

Dnia 27.09.2015 o 11:27, Fatal-X napisał:

Generalnie cieszy mnie ten patch, największe "raki" gier 6.84 dostały po tyłku: Lesh,
BH, BS, Techies, Storm, Lina. Teraz tylko czekać aż ludzie wypatrzą co jest najlepsze
w tym patchu i znowu zacznie się spam...ale przez jakiś czas będzie spokój :)


Taa Leshrack...mając go w drużynie nawet zwycięstwo było "niesmakiem" dla mnie. Aż dziwne, że tak długo ta postać została bez nerfa. Insta bany w TI, ez winy na pubie.
Ponoć Legion Commander wraca do łask.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2015 o 14:47, Kermit napisał:

Axe jest chyba w najgorszym miejscu obecnie. Nie wiem gdzie leży problem w tej postaci,
ale jest mega słaba w late game. Mimo dobrych itemów dostaje dość mocno po tyłku. Albo
to po prostu "mentalność graczy Axa", którzy blinkują się na yolo i umierają, podczas,
gdy drużyna jest z tyłu :) Chyba od 6.84 nie pickowałem go nigdy bo wg. mnie jest po
prostu bezużyteczny trochę.

Jest za to mocna w early i mid game. Gram często z kumplem na linii axe + abaddon i na jakieś 15 gier może ze 2 przegraliśmy. Przy dobrym połączeniu tj. dazzle lub abaddon naprawdę trudno cokolwiek zdziałać przeciwko axowi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Polski zawodnik w najlepszej drużynie tegorocznego Majora, miło :) Po początkowej porażce win streak do samego końca. Teraz pozostaje czekać na patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2015 o 00:36, Madoc napisał:

Trochę tu cicho, może to was ożywi:

http://www.dota2.com/balanceofpower

W skrócie - nowy bohater, sporo istotnych zmian w bohaterach, zmodyfikowana mapa.


Cicho bo forum zeszło na psy. Ja już prawie tutaj nie postuję :d.

Patch cieszy ponieważ ostatnie tygodnie 6.85 były już strasznie duszne, ciągle ludzie wybierali tych samych bohaterów.

Arc Warden jest dość mocno niezbalansowany na ten moment, jeśli dasz mu build Naga Syren to okaże się że jest od niej o WIELE lepszy w splitpushowaniu. Ale zastanawia mnie czy to najlepszy build na ten moment, no bo chce się tam gdzieś wcisnąć tego midasa(bo ten na Wardenie jest po prostu śmiesznie dobry), ale to spowalnia radiance, octarine i resztę. Buildów będzie na pewno sporo.

I dodano nowe przedmioty, parę bohaterów dostało reworki, wo hoho... jest po prostu ciekawie grać w Dotkę!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować