Zaloguj się, aby obserwować  
Abomek

DOTA 2.0 od Valve

4167 postów w tym temacie

Od newbiego: jest szansa, że grając na zwykłych pubach po setnym meczu będę w końcu ogarniał sklep, kuriera, przedmioty do kupna, pamiętał o wardach, a przede wszystkim nauczył się DOBRZE last hitować(co w Docie jest naprawde trudne imho) i deny''ować? ;d Czy bez teorii tekstowej w stylu ''co robić by się nauczyć grać'' tylko narobię sobie złych nawyków? Mój największy problem jest taki, że jestem weekendowym graczem i nie mogę poświęcać dużo czasu na naukę gry, toteż ciągle od Doty się odstraszam, a chciałbym pograć choć raz z satysfakcją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/
Osobiście nie korzystałem z żadnych materiałów typu poradniki, buildy itp, uczyłem się na własnych błędach oraz podpatrując inych graczy. Ogarnięcie sklepu kuriera oraz wardów to kwestia kilkunastu meczy, dużo ciężej jest z owym lh i deny, ale jeśli będziesz solidnie trenował te umiejętności co mecz zapewne osiągniesz zadowalające wyniki.
Obecnie gra jest bardziej przystępna dla świeżaków masz wbudowane całkiem niezłe tutoriale, oraz buildy community dla każdej postaci dostępne z menu gry (zmieniające zalecane przedmioty w sklepie oraz pokazujące preferowany wybór skilla przy lvl upie).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niom, te buildy zauważyłem. Jest przystępna pod względem tutoriali, ale sam gameplay wciąż jest naprawdę trudny.
I słyszałem, żeby pododawać itemy do paska, by potem w dowolnym momencie kupić w obawie o stratę kasy po śmierci.
No i jeszcze zostaje sprawa mojego weekendowania grania. Niby ''kilkanaście meczy i po sprawie'', ale nie wiem czy bym zagrał te kilkanaście meczy w łikend, bo mam też inne gry. Ot, taki się ze mnie potworny każual zrobił, a mimo to Dota 2 mnie dalej ciągnie :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żadna różnica jak będziesz grał, z tego powodu, że i tak będziesz grał z ludźmi na swoim poziomie, więc nikt nie będzie cię wyzywał, bo wszyscy tam są tak samo słabi. Co do podstaw typu kurier itemy, to zajmuje 10 gier? No ale wszystko zależy od tego jak szybko się uczysz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja jednak polecałbym jakieś filmiki jak last hitować itp. Takie podstawy tylko. Bo dotyczy to wszystkich postaci. Dowiesz się ile razy np. wieża uderza w danego creep''a, od ilu dmg zabijesz creepa pod wieżą, co zrobić, aby tower Cię nie bił itp. Mnie osobiście to bardzo bardzo pomogło, na tyle, że gram teraz na luzaczku z ludźmi którzy mają po 2k gier w dote2 i parę lat w jedyneczkę ; )(mówię o znajomych, a nie o matchmakingu of kors), a ja zaledwie może teraz z 200. Tutoriale działają cuda = d

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2013 o 18:19, Inferno0009 napisał:

Gdyby ktoś chciał oglądać TI3 w większym towarzystwie:

http://www.dota2.com/pubstomps/listings/

W Polsce jak na razie zarejestrowały się 2 lokale. Warszawa oraz Katowice. Obecność w
takim lokalu daje szanse na zdobycie przedmiotów w trakcie oglądania. W jaki sposób tego
nie wiem.


To się jutro zaczyna? Jest gdzieś stronka z naszym czasem meczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2013 o 19:38, Malevyn napisał:

jest to f2p tak jak LoL ? mozna linka do oficjalnej stronki ?


Tak, jest f2p. Mając steama możesz to od razu ściągnąć, no ale powiedziałbym, że to jest w miarę oficjalne http://blog.dota2.com/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>To się jutro zaczyna? Jest gdzieś stronka z naszym czasem meczy?


Jutro o 22 jest mecz o dziką kartę Quantic vs Rattle Snake.

Pierwsze mecze będą od 7

http://www.dota2.com/international/home/overview/

Opis godzin imprezy, czas jest na -8 w stosunku do Londynu, więc u nas -9.


P.S. Jak ktoś się interesuje ESportem w docie jak ja, zostały ogłoszone drużyny

http://www.joindota.com/en/news/11237-the-international-2013-groupings

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2013 o 22:05, Malevyn napisał:

trzeba ukonczyc tutorial zeby moc grac mecze ? :O


Co? Pierwsze słyszę xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

dota 2 mi przycina kiedy wybierani soba bohaterowie i wystepuje kilka innych bugow jak np ikonki itemow pozostajace na ekranie itd.

z tego co wiem to dopiero pare dni temu wyszla wiec pewnie wkrotce to naprawia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2013 o 13:45, Malevyn napisał:

dota 2 mi przycina kiedy wybierani soba bohaterowie i wystepuje kilka innych bugow jak
np ikonki itemow pozostajace na ekranie itd.

z tego co wiem to dopiero pare dni temu wyszla wiec pewnie wkrotce to naprawia.

Hehehe... nie, ścinka po wyborze bohatera występuje od początku beta testów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.08.2013 o 17:05, Inferno0009 napisał:

Jak mam nowego kompa to te ścinki bardzo rzadko mi się trafiają, więc myślę, że to po
części wina sprzętu.



nie sadze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować