Zaloguj się, aby obserwować  
Abomek

DOTA 2.0 od Valve

4167 postów w tym temacie

Dnia 12.02.2012 o 00:46, Madoc napisał:

Serwisu? Masz na myśli Warcrafta?


Mam na myśli Battle.net. Przynajmniej blizz tak uważa.

Dnia 12.02.2012 o 00:46, Madoc napisał:

> na jakich serwisach reklamowano Dotę
A reklamowano?


Ponoć si. Mówię, nie chciało mi się sprawdzać każdej informacji, ale Blizz uważa, że zaangażował się w promocję Doty, chociażby przez Battle.net.

Dnia 12.02.2012 o 00:46, Madoc napisał:

> i kto jest właścicielem Dota Allstars llc?
Wygooglałem, że Guinsoo i Pendragon, którzy teraz pracują dla Riotu, ale nie wiem ile
w tym prawdy.


No, a ja wygooglałem, że oni z kolei sprzedali firmę Blizzardowi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że skarga jest bezpodstawna, Dota to mod do gry blizzarda, a nie gra blizzarda. Warcraft III posłużył jako narzędzie do stworzenia Doty. A zresztą najwięcej do powiedzenia powinni mieć twórcy Doty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2012 o 11:30, Inferno0009 napisał:

Dota to mod do gry blizzarda


Już sam ten fakt uzasadnia jakoś stanowisko Blizzarda.

Dnia 12.02.2012 o 11:30, Inferno0009 napisał:

Warcraft III posłużył jako narzędzie do stworzenia Doty.


Si, gra Blizzarda, a nie Valve.

Dnia 12.02.2012 o 11:30, Inferno0009 napisał:

A zresztą najwięcej do powiedzenia
powinni mieć twórcy Doty.


Oni też dawno temu akceptowali Eulę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyznaje napisałem to niezrozumiale. Wiec napisze to tak żebyście zrozumieli.Wszystko ładnie opowiedziane z wijatykiem jednego. Blizzard po pierwsze nie wymyślił Doty, tylko IceFrog. Przede wszystkim z tego co wiem Valve zaoferowało IceFrogowi propozycje współpracy, na którą on wyraził zgodę.Teraz to Blizzard zachowuje sie jak małe dziecko któremu zabrano lizaka.Sama skarga jest bezpodstawna..Powtórzę to jeszcze raz co kolega Inferno0009 napisał. Dota to mod do gry blizzarda, a nie gra blizzarda. Warcraft III posłużył jako narzędzie do stworzenia Doty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2012 o 12:58, Tobi88Pl napisał:

Budo zrozum to Dota to mod do gry blizzarda, a nie gra blizzarda. Tak trudno to pojąć.


Ależ to zdanie dokładnie uzasadnia stanowisko Blizzarda! Tak trudno to pojąć?
Dwa pytania do Ciebie- czytałeś eulę Warcrafta 3? Czytałeś skargę Blizzarda? Naprawdę to trochę wyjaśni sprawę.

To, kto Dotę wymyślił naprawdę nie ma głównego znaczenia przy okazji zastrzegania znaków handlowych, liczy się też wiele innych czynników.
Blizzard nie zachowuje się jak małe dziecko, tylko jak firma, która chroni swoich interesów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2012 o 12:58, Tobi88Pl napisał:

Budo zrozum to Dota to mod do gry blizzarda, a nie gra blizzarda. Tak trudno to pojąć.


Ależ to zdanie dokładnie uzasadnia stanowisko Blizzarda! Tak trudno to pojąć?
Dwa pytania do Ciebie- czytałeś eulę Warcrafta 3? Czytałeś skargę Blizzarda? Naprawdę to trochę wyjaśni sprawę.

To, kto Dotę wymyślił naprawdę nie ma głównego znaczenia przy okazji zastrzegania znaków handlowych, liczy się też wiele innych czynników.
Blizzard nie zachowuje się jak małe dziecko, tylko jak firma, która chroni swoich interesów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dota 2 już nie jest modem do W3 tylko działa na silniku Source. Blizzard może rościć sobie prawa do oryginalnego moda, ale sama nazwa moda należy do jego twórcy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tym ostatnim się nie zgodzę, poczuli kasę i wątpię by zależało jej na czymś innym, w końcu to acti, wszystko dla zysku.
Mają mocne podstawy choć valve bez szans nie jest, poza tym nie nam jest o tym decydować poczekamy samo się wyjaśni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2012 o 13:32, Nalfein napisał:

Dota 2 już nie jest modem do W3 tylko działa na silniku Source.


True, ale oryginalna Dota powstała z wykorzystaniem world editora Blizzarda. A Dota 2 to praktycznie oryginalna Dota bez zmian na nowym silniku.

Dnia 12.02.2012 o 13:32, Nalfein napisał:

Blizzard może rościć
sobie prawa do oryginalnego moda, ale sama nazwa moda należy do jego twórcy.


No i tu jest problem. Blizzard jako taki nie rości sobie praw do Doty, on po prostu chce zabronić Valve rejestracji Doty jako własnego znaku. Nazwa jak nazwa, za nazwą stoją interesy, pieniądze i duża gra. Poza tym Blizz powołuje się też na słowo "Ancients" z Doty, a Ancients są charakterystyczni dla gier i książek Blizza typowo.

Mówię- ja tu nie chce ferować wyroków, sam ciekaw jestem jak się sprawa zakończy, ale pisanie "Icefrog ma wszystkie prawa do doty i ****" jest po prostu naiwne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2012 o 13:58, DarkWolf_PL napisał:

Z tym ostatnim się nie zgodzę, poczuli kasę i wątpię by zależało jej na czymś innym,
w końcu to acti, wszystko dla zysku.


Jaki zysk? Blizz nie chce praw do Doty dla siebie, gdzie tu zysk?
Jedyny ich zysk może być taki, że Valve straci.

Dnia 12.02.2012 o 13:58, DarkWolf_PL napisał:

Mają mocne podstawy choć valve bez szans nie jest, poza tym nie nam jest o tym decydować
poczekamy samo się wyjaśni.


True. Ale to chwilę zajmie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem Blizzarda że chroni swoje interesy, a kto by pozwolił żeby łatwa kasa przeleciała mu koło nosa ?

Tylko jako gracz uważam że prawa do gry a w tym przypadku mod''a powinien mieć twórca a nie firma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedna sprawa która przeoczyłeś Blizzard Dota (zapewne jakoś na tym będą się starali zarobić), jestem pewny że Blizz będzie próbował zarejestrować tą nazwę jeśli im się uda wygrać z valve. A właśnie Budo masz DOTA 2? Chcesz zagrać ? Ruscy mi się znudzili i szukam chętnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2012 o 14:09, DarkWolf_PL napisał:

Jedna sprawa która przeoczyłeś Blizzard Dota (zapewne jakoś na tym będą się starali zarobić),
jestem pewny że Blizz będzie próbował zarejestrować tą nazwę jeśli im się uda wygrać
z valve.


Może tak, może nie.

Dnia 12.02.2012 o 14:09, DarkWolf_PL napisał:

A właśnie Budo masz DOTA 2? Chcesz zagrać ? Ruscy mi się znudzili i szukam chętnych.


Nie mam. Jestem fanbojem LoLa, więc nie wiem czy Dota 2 mnie przyciągnie, ale śledzę tę grę, oglądam streamy itd- jeśli będzie f2p na pewno wypróbuję :)
Konkurencja zawsze wpływa zdrowotnie na rynek ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja dorzucę cegiełkę do powyższej debaty.

Moim zdaniem Valve zrobiło to co było najlepsze, stworzyło grę na umierającym już modzie do W3. Blizzard no sorry trochę się spóźnił bo Valve już zarejstrował "dawno" markę "Dota 2", inaczej gra nie mogła by powstać. Z prawnej strony nie mają szans bo się po prostu spóźnili.

Ale walczyć bedą, a na walce ucierpimy my - gracze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2012 o 11:26, Budo napisał:

Mam na myśli Battle.net. Przynajmniej blizz tak uważa.

Owszem, DotA była dostępna na Battle.necie, ale to z tego prostego powodu, że była mapą do Warcrafta. I tak jak wiele innych stworzonych przez fanów map, chociaż mniej popularnych, była dostępna na BNie. Ale Blizz w żaden sposób tego nie wspierał.

Dnia 12.02.2012 o 11:26, Budo napisał:

Ponoć si. Mówię, nie chciało mi się sprawdzać każdej informacji, ale Blizz uważa, że
zaangażował się w promocję Doty, chociażby przez Battle.net.

Z tego co ja pamiętam, żadnych reklam Doty na BNie nie było.

Moim zdaniem to wszystko bzdury. Mam ogromny szacunek do Blizza, ale ich jedyny wkład w tworzenie Doty to to, że stworzyli Warcrafta. A z tego, co się orientuję (chociaż może źle się orientuje), mody do ich gry i ich tytuły nie są własnością twórców tej gry. Przecież Valve też sobie nie zastrzegał praw do Counter-Strike''a i Team Fortressa, po prostu zatrudnił ich twórców i dał im szansę rozwoju. I świetnie, że Dota trafiła na Valve, bo beta jest cudna. Chociaż nie wątpię, że Blizz też by zrobił z tego coś świetnego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2012 o 15:20, astradamus napisał:

Valve już zarejstrował "dawno" markę "Dota
2", inaczej gra nie mogła by powstać. Z prawnej strony nie mają szans bo się po prostu
spóźnili.


Masz jakieś potwierdzenie tych słów? Bo ja widzę "case suspended", Valve złożyło wniosek we wrześniu 2010 z tego co się orientuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2012 o 15:39, Budo napisał:

> Valve już zarejstrował "dawno" markę "Dota
> 2", inaczej gra nie mogła by powstać. Z prawnej strony nie mają szans bo się po
prostu
> spóźnili.

Masz jakieś potwierdzenie tych słów? Bo ja widzę "case suspended", Valve złożyło wniosek
we wrześniu 2010 z tego co się orientuję.


Tak zgłosili wniosek który został przyjęty przez komisję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania, o to licencje z W3 i SC2 podane na fordum doty2 przez niejakiego k01:

From the Warcraft 3 End User License Agreement:

2. Ownership. All title, ownership rights and intellectual property rights in and to the Program and any and all copies thereof (including but not limited to any titles, computer code, themes, objects, characters, character names, stories, dialog, catch phrases, locations, concepts, artwork, animations, sounds, musical compositions, audio-visual effects, methods of operation, moral rights, any related documentation, and "applets" incorporated into the Program) are owned by the Licensor or its licensors.
The Program is protected by the English copyright laws , international copyright treaties and conventions and any other applicable laws. All rights are reserved. The Program may contain certain licensed materials and the Licensor''s licensors may act to protect their rights in the event of any violation of this Agreement.


Look at how this differs from the Starcraft 2 End User License Agreement:

Map Content.
You understand that the content required to create or modify STARCRAFT® II Modified Maps (as defined below) is included in the STARCRAFT® II game client, and that all such content is owned by Blizzard and governed by this Agreement. YOU ACKNOWLEDGE AND AGREE THAT ALL MAPS, LEVELS AND OTHER CONTENT CREATED OR MODIFIED USING THE MAP EDITOR (COLLECTIVELY, “MODIFIED MAPS”) ARE AND SHALL REMAIN THE SOLE AND EXCLUSIVE PROPERTY OF BLIZZARD. WITHOUT LIMITING THE FOREGOING, YOU HEREBY ASSIGN TO BLIZZARD ALL OF YOUR RIGHTS, TITLE AND INTEREST IN AND TO ALL MODIFIED MAPS, AND AGREE THAT YOU WILL EXECUTE FUTURE ASSIGNMENTS PROMPTLY UPON RECEIVING SUCH A REQUEST FROM BLIZZARD.


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2012 o 15:50, astradamus napisał:

Tak zgłosili wniosek który został przyjęty przez komisję.


Ale sprawa jest w toku, Valve nie ma praw do nazwy Dota 2. W każdym razie prosiłem o jakieś potwierdzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować