Zaloguj się, aby obserwować  
Abomek

DOTA 2.0 od Valve

4167 postów w tym temacie

Dnia 11.07.2012 o 17:44, SiDi napisał:

URSA NIE JEST OP!

Krzycz głośniej, na pewno zyskasz trochę racji. Ale póki co to ja wypisałem wszystkie patologie tej klasy, a jedyne co byłeś mi w stanie odpowiedzieć to "bo tak było zawsze", "bo Ursa taki jest", "bo Ursę da się skontrować, jeśli cała drużyna się dobrze zgra i za wczasu dobierze odpowiednich bohaterów", a teraz finałowy wrzask...

Ktoś tu chyba zapomina też, że w Dotę nie grają jedynie wyjadacze z pierwszej części, ale też nabki i tych nabków jest całkiem sporo. Odrobina kultury i zamiast krzyku mógłbyś po prostu wczuć się w rolę kogoś, kto zawsze ma ratio mniejsze od jednego i nie ma stałego zespołu, tylko gra z randomami. Szkoda też, że gra nie potrafi się w to wczuć i rzuca na takich jak ja "normalnych" z twojego punktu widzenia graczy, którzy właśnie wykorzystują zbugowanego Ursę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ursa OP ? Nie mam słów. Slow = po ursie, stun = po ursie, blademail = po ursie.
Właśnie Urse zgnoiłem na całą grę, koszt tego zadania? 200 g co 5 minut.
Naprawde było to niesamowicie trudne do rozegrania -.~.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2012 o 19:48, Mercuror napisał:


"bo Ursę da się skontrować, jeśli cała drużyna się dobrze zgra i
za wczasu dobierze odpowiednich bohaterów"

Nie wkładaj mi w usta słów, których nie powiedziałem. Już ci inni to samo powiedzieli co ja, więc przestań narzekać. Zwykły slow potrafi skontrować niedźwiedzia.

Dnia 11.07.2012 o 19:48, Mercuror napisał:

Ktoś tu chyba zapomina też, że w Dotę nie grają jedynie wyjadacze z pierwszej części,

Nie jestem akurat wyjadaczem z jedynki. Ba, nawet w nią za dużo nie grałem.

Dnia 11.07.2012 o 19:48, Mercuror napisał:

ale też nabki i tych nabków jest całkiem sporo.

I co w związku z tym? Valve przenosi postacie identycznie z jedynki, a ludzie się uczą co raz lepiej grać. To że ty, jak stwierdzasz sam, grasz na niskim poziomie i jakoś nie robisz postępów nie znaczy, że inni nowi gracze są tacy sami.

>Odrobina kultury i zamiast krzyku mógłbyś

Dnia 11.07.2012 o 19:48, Mercuror napisał:

po prostu wczuć się w rolę kogoś, kto zawsze ma ratio mniejsze od jednego i nie ma stałego
zespołu, tylko gra z randomami. Szkoda też, że gra nie potrafi się w to wczuć i rzuca
na takich jak ja "normalnych" z twojego punktu widzenia graczy, którzy właśnie wykorzystują
zbugowanego Ursę.

Sam gram solo i jakoś raczej narzekam na brak inteligencji pozostałych graczy aniżeli na jej wysoki poziom. To że ktoś wziął Ursę i zrobił wynik 15/0 nie czyni go w żadnym wypadku OP. Sam możesz go wziąć i zrobić 0/15 i wtedy będzie UP?
Mylisz pojęcia. Ursa nie jest zbugowany. Taki on jest.

Podsumowując: jakoś w docie nie ma OP postaci, są co najwyżej silne. Ursa jakoś nie stwierdziłem, aby do nich należał. Najprostszy slow go kontruje albo czekanie, aż jego W zniknie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Albo... szybki poradnik jak zrobić junglera ,,pipke" w early, mid i late game:

Kupujemy wardy o obstawiamy 2 spoty w jungli ( o boże wydatek 200g na starcie, jak ja to przeżyje??? )
Gankujemy co określony czas - naprawdę ruszyć 4 litery co 3 minuty, nawet za kosztem 1 fali creepów to nic.
Obstawiamy Roshana - tragedia, 1 ward co 5 minut.

W ten oto magiczny sposób, z OP OP OP OP postaci jest postać underpower która wymaga boosta.

Niestety na pub grach rzadko kiedy takie coś można uświadczyć i trzeba samemu o tym myśleć.

------
Kolejny poradnik jak zgnoić carry:

Bierzemy disablera/support ( tragedia, nie można wziąć magine :( )
Tworzymy Hex''a.
Bierzemy nukera z boostem i robimy refresher / dagon.

Uwaga:
Nie dobijamy z Dagona, walimy ulti + dagon zaraz jak nasz ukochany carry z 1...1,5k hp pojawi się na mapie.

Niestety dla niektórych jest to za bardzo skomplikowane i lepiej wziąć carry a później narzekać jaka ta gra jest niezbalansowana.

<>
Ursa, Lycan i inni junglerzy nie są OP, chwała im za to, że mogą zabić Roshana w 8-12 minucie.

----
Ktoś tutaj chyba zapomina, że ta gra nie wybacza błędów,
I błąd to faza wyboru bohaterów
II Błąd dotyczy doboru lini
III Błąd dotyczy doboru Skili
IV Item buildu
V Nie supportowania drużyny

Naprawdę nikogo nie obchodzi czy masz rozegraną 1 grę czy 10 000 , osoba która ma 10 000 gier wygrany i win ratio 100:1 nie wygra tej gry sama jeżeli jej drużyna popełni kilka błędów z listy.

5 carry? Why not

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2012 o 20:11, Neleron napisał:

Obstawiamy Roshana - tragedia, 1 ward co 5 minut.


Akurat w tym przypadku na ursę trzeba 2 wardy, bo może kupić smoke, a wtedy zwykły observer nic nie da. I dochodzimy do momentu, że trzeba grać supportem, żeby go jakoś kontrować, a to powoduje, że trzeba wierzyć w ruskich carry. I niestety to jest problem doty, opiera się ona na współpracy, a puby są głupie. Szczególnie ruskie, którzy są połową community.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.07.2012 o 20:11, Neleron napisał:

Ktoś tutaj chyba zapomina, że ta gra nie wybacza błędów,

Ewidentnie jednak ktoś tu zapomina, że jego taktyka działa tylko przy teamie, który chociaż minimalnie się ze sobą dogaduje. Niestety, na pubach w 90% przypadków kończy się tym, że mam 5 singli, z których każdy gra dla siebie samego i nawet ciężko doprosić się o pomoc na innym lanie, bo przecież nie zostawią swojego. I można missować, i można pingować i ... to da.

Także podziękuję za wszelkie taktyki "ja support, on carry i go zownimy". Ursa nie potrzebuje nikogo do wykoksowania się, dlatego poproszę o analogiczną metodę na dobicie go bez niczyjej pomocy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.07.2012 o 21:10, Mercuror napisał:

Także podziękuję za wszelkie taktyki "ja support, on carry i go zownimy". Ursa nie potrzebuje
nikogo do wykoksowania się, dlatego poproszę o analogiczną metodę na dobicie go bez niczyjej
pomocy.


Ty mylisz pojęcia, nawet jako carry możesz wydać 200 g na wardy.

Chcesz metodę?
Proszę bardzo,
Dobry Ursa w 1.40, 2.30, 2.50, 3.40 minucie, aż do maski cyklicznie co 30-50 sekund ma około 10-50% hp - problem z gankować nukerem pokroju zeus, lina, czy lion? Lub Carry Bh, gyro czy luną?

To masz na początek.
Później gank na roshanie i przejęcie aegis.

Early game Ursa ma spieprzone.

Ale dobra, załóżmy, ze jesteście ( Jako drużyna ) tak nieogarnięci, że nie zabijecie ani razu ursy, aż do BKB.

BKB trwa 10-5 sekund, na czas BKB uciekacie przed ursą ,następnie w zależności od klasy która posiadasz i itemów które złożyłeś bawisz się w podchody - np. BH, atak, invis, odczekanie kilka sekund, atak, invis, atak invis - atak, dobicie szurikenem.
Albo Drawn Ranger - atak, atak atak atak atak, shadow blade, atak atak dobicie. -.~
Oczywiście kitowanie ursy też niektórych może przerosnąć więc uwaga, Prostszy sposób.

Axe + taunt + Blademail + Ulti.
Tadam, Ursa is dead.


Inny sposób?
Invoker, Exo build z scepterem.
Exort Exort Quas, Wex Wex Exort ( na siebie bądź summona ), Quas Quas Quas, Exort Exort Exort - nadal żyję ( Takie combo zabierze około 2k hp rofl )
Exort Exort Wex, Quas Wex Exort.
Dobicie? Quas Quas Quas -.~

Ursa ucieka ? Wex Wex Quas

Ursa blisko ciebie? Quas Quas Wex

Ursa ma dużo many na skille ? Wex Wex Wex
( Wymaga Duuuuuuużego skilla - Mało jest dobrych invokerów w dzisiejszych czasach )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proste! :D Już idę wypróbować, może za dwusetnym meczem się uda, szczególnie to z Invokerem, typowa taktyka pod europejskich graczy, niewymagająca wcale legendarnego azjatyckiego skilla z używaniem klawiatury w Starcrafcie.

Poza tym zaznaczałem też, że nie jestem dobrym graczem, a ty mi wyjechałeś z poradnikiem rodem ze stron dla zawodowców. No ale przecież każdy wie, że BKB to podstawa, podobnie jak maska i wszystkie te taktyki.

Podsumowując - żeby pokonać Ursę muszę ogarniać grę na poziomie wyższym niż podstawowy, muszę grać pół-profesjonalnie. Dziecinnie proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2012 o 01:41, Mercuror napisał:

Proste! :D Już idę wypróbować, może za dwusetnym meczem się uda, szczególnie to z Invokerem,
typowa taktyka pod europejskich graczy, niewymagająca wcale legendarnego azjatyckiego
skilla z używaniem klawiatury w Starcrafcie.

Przecież napisał, że to z Invokerem wyamga umiejętności. Ale combo Axe''a czy Drowki jest proste.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.07.2012 o 01:41, Mercuror napisał:

Proste! :D Już idę wypróbować, może za dwusetnym meczem się uda, szczególnie to z Invokerem,
typowa taktyka pod europejskich graczy, niewymagająca wcale legendarnego azjatyckiego
skilla z używaniem klawiatury w Starcrafcie.

Poza tym zaznaczałem też, że nie jestem dobrym graczem, a ty mi wyjechałeś z poradnikiem
rodem ze stron dla zawodowców. No ale przecież każdy wie, że BKB to podstawa, podobnie
jak maska i wszystkie te taktyki.

Podsumowując - żeby pokonać Ursę muszę ogarniać grę na poziomie wyższym niż podstawowy,
muszę grać pół-profesjonalnie. Dziecinnie proste.


Ale na co ty liczysz?
Jeżeli ursa prezentuję podobny poziom do ciebie, to nawet nie pójdzie na jungle przynajmniej aż do zdobycia vladimira. ( ponad 2k g, przy dobrym harrasingu to nawet 15-20 minut )

Jeżeli ursa z założenia posiada lepszy poziom od ciebie, to jakakolwiek taktyka nic ci nie da - po prostu nie ,,ogarniesz", za mały refleks, za niskie przewidywanie sytuacjii, brak strategii. Czytaj tak jak w każdej grze RTS/FPS / MMO etc... lub jak kto woli, jak w normalnym życiu - lepsi wygrywają, nikt nie zwraca uwagi na słabszych.
A fakt, że ktoś jest lepszy bo ma większe doświadczenie, więcej czasu na to poświęcił czy ma lepsze predyspozycję fizyczne i psychiczne - trudno, takie życie. Możesz na to narzekać i twierdzić jakie to życie niesprawiedliwe i jak Inni mają ,,OP" na starcie w życiu, a ty taki biedny i ,, z nerfiony" lub możesz też starać się uczyć, poświęcać czas i zdrowie na to żeby zdobyć doświadczenie i umiejętności, żeby móc dorównać innym.... ewentualnie możesz odpuścić.

Proponuję również zmienić grę na LoL''a tam masz wszystko mniej skilled, nie interesuję ciebie wardy, kurier, denidowanie, pushowanie lini, pullowanie, ginięcie ( golda wkońcu nie tracisz ) i wszystko takie kolorowe i cukierkowe.

Ale to tylko i wyłącznie twój wybór jak zamierzasz grać w dotę.

A póki co Quas Wex Quas.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.07.2012 o 22:48, ZnalazlemNemo napisał:

Zapowiadają się jakieś ciekawe mecze, coby sobie je pooglądać?


Dziś i wczoraj leciały finały starladder.tv przez cały dzień. Na''vi, m5, darer, mouz jeszcze grają. Jutro będzie lower bracket, a w niedzielę grand final. Pierwszy mecz jutro o 12-13.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lol pierwszy raz w Docie widziałem grę, która kończy się przed 40 min. I to 2 razy pod rząd! Najpierw win w ok.26 min, potem w ok. 21 min.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2012 o 13:10, Ecko09 napisał:

Lol pierwszy raz w Docie widziałem grę, która kończy się przed 40 min. I to 2 razy pod
rząd! Najpierw win w ok.26 min, potem w ok. 21 min.


hehe to miałeś szczęście :D

mi się trafiało wieeele razy, że przeciwnik rozsmarowywał mnie i mój team po całej mapie ^^ ale też kiedyś lolUrsą zakończyłem grę w 15 minut, ale to na prawdę były warzywa po przeciwnym teamie.

Wydropił ktoś z was może ciekawe itemki? ja od paru dni nie grałem, a znajomy mówił mi, że lecą mu itemki jak szalone i to nie zwyczajne jakieś, tylko uncommon i wyżej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.07.2012 o 13:44, Onybic napisał:

>


Wcześniej ktoś gadał, że przez pierwsze 3 gry wypada item, ja już z 5 gier jak nie więcej zagrałem i nic nie mam nadal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować