Zaloguj się, aby obserwować  
Abomek

DOTA 2.0 od Valve

4167 postów w tym temacie

Dnia 18.02.2013 o 14:52, Fimbulvinter napisał:

Grałem tym i szło mi źle, ale teraz już rozumiem mniej więcej jak umiejętnosći działają.
Fajnie mi się gra Visage (ten smok taki, bo pewnie nazwy pomyliłem).

Oficjalnie to jest chyba gargulec. Ale ciekawe, że ci się dobrze nim gra, bo to aktualnie chyba najmniej popularna postać, zaraz obok Chena.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2013 o 17:36, Rrongol napisał:

To ja jestem ciekaw w czym taki Meepo jest dobry.

Jak to w czym? Masz 5 szpadli, okładających przeciwników po piszczelach i nakładających geostrike''a, 5 siatek, unieruchamiających na 2 sekundy i 5 poofów, zadających w sumie 280 obrażeń każdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajne na papierze, beznadziejne w praktyce. Złapany w siatkę dalej może atakować i w większości (pff, prawie każdym) przypadku będzie w stanie zabić cię szybciej niż ty jego. Chyba że naszym zadaniem jest stać z tyłu i tylko łapać przeciwników, ale do tego jest kupa innych postaci które zrobią to lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2013 o 18:57, Madoc napisał:

Ale dlaczego ma cię zabić szybciej niż ty jego, skoro ty go tłuczesz x5?


Klon Meepo ma tylko buty i statystyki.
W idealnej sytuacji dla meepo, wszystkie klony mają full życia.... jednak wystarczy, że jeden z nich zginie - ginie meepo.
W praktyce - skupiasz się na 1 meepo i go zabijasz, zwłaszcza, że meepo nie skupią się na dmg przedmiotach.

Żeby zabić meepo musisz idealnie zgrać każdego klona, uciekać 1 kiedy ma mniej życia, teleportować się kiedy się przeciwnik nie spodziewa i rzucać odpowiednio siatki... mając nadzieję, że nie uderzy w ciebie np. meteor ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mówię, że to jest proste (sam mam na koncie jeden mecz Meepo, wprawdzie wygrany i to nawet z pozytywnym wynikiem, ale zmęczyłem się grając nim), ale nierzadko widziałem akcje, jak wypadała zgraja skubańców z lasu, rzucała siatkę i w dwie chwile wbijała ofiarę szpadlami w glebę. Albo zaczynali poofować w jednym miejscu, miażdżąc wrogą drużynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś kto ma ogarnięte naprawdę dobrze mikroskillsy jest naprawdę sam w stanie zdominować całą grę, ja się go nie tykam bo wiem, że to byłaby padaczka z mojej strony, ale mam kumpli i widziałem w przeciwnych drużynach co ludzie są w stanie nim wyczyniać. Możesz sobie robić 1v2 linie, po 6''stym lvlu z butami i jakimś gównianym itemkiem zabić przeciwników i spushować lane''a. Tylko mówię microskills :d No ale ma to druga stronę medalu, jeżeli popełniasz małe błędy, albo się zawahasz to ''bb feeder''

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Często miałem sytuację, że po udanym ataku pod wieżą przeciwnika i skasowaniu dwóch wrogów, zapominałem cofnąć jednego Meepo i zabijała go wieża.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wieloma postaciami da się wygrać 1v2 dużo łatwiej.
Meepo wymaga wyczucia kiedy, jak i gdzie, dobrego micro i ogólnej wiedzy o grze. Co daje w zamian? ... no właśnie w tym problem że niewiele. Zakładając że mam poświęcić czas na naukę gry Invokerem albo Meepo, jak myślisz, w którym przypadku wyjdę na tym lepiej? Albo nawet nie Invokera, ale takiego Skeleton Kinga. Nie ma absolutnie ani jednego powodu żeby zaczynać grę Meepo, bo nawet jeżeli w końcu nauczę się nim grać, to i tak nie będę robić więcej niż taki SK.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2013 o 19:47, Rrongol napisał:

Meepo wymaga wyczucia kiedy, jak i gdzie, dobrego micro i ogólnej wiedzy o grze. Co daje
w zamian?

Szturmowanie dwóch linii jednocześnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 20:48, Fimbulvinter napisał:

Jak budować Axe''a? Jak kupuję przedmioty proponowane to się w trakcie walki okazuje,
że nie zadaję żadnych obrażeń.


Od kiedy axe to carry?? :>

Axe jest sytuacyjną postacią - zależy od przeciwnika:

Buty: Tranq / Phase boots ( ew. power )

Vanguard to core item na jungle.

Pipe - w zależności od przeciwników

Blink Dagger - core item

Soul ring - opcjonalny na gank

Blade Mail - core item na carry


Kwestia u axe polega na tym ,, kiedy" co zbudować:

O ile sprawa jest prosta jeżeli chodzi o vanguard i Tranq + ew. soul ring o tyle każdy kolejny przedmiot wymaga zastanowienia się i dostosowania do sytuacji:

Blink Dagger:

Czy przeciwnik zabiję cię na tauncie?
Tak - nie kupuj narazie.
Nie - kupuj.

Blade Mail -

Czy przeciwnik posiada fizyczne carry ( np. mortred / void )
Tak - kupuj
Nie - nie kupuj, ewentualnie kup po złożeniu daggera / pipe.

Tak można długo. Kwestia przeciwników i stylu gry twojej drużyny.

Dodam, że osobiście składam axe na Tranq > soul ring > vanguard > dagger > pipe/ blademail > Scythe > HoT

Jest to build na gank forrest + połączenie z dobrą inicjacją i przeżywalnością.

LvL 7 : 1 2 2 2 2 3 4
LvL 10: 1 1 1 1 2 2 2 2 3 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 20:59, Neleron napisał:

Od kiedy axe to carry?? :>

Nie mówię, że carry, ale ledwo smyram przeciwników.

Dnia 19.02.2013 o 20:59, Neleron napisał:

LvL 7 : 1 2 2 2 2 3 4
LvL 10: 1 1 1 1 2 2 2 2 3 4


Nic mi to nie mówi :D.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.02.2013 o 20:59, Neleron napisał:

Buty: Tranq / Phase boots ( ew. power )

Od siebie polecam Arcane Boots dla many, mana poola i supportu. Tranq są fajne na start, do momentu złożenia pierwszego ringa +5hpr, potem trzymanie ich jest raczej nieopłacalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować