Zaloguj się, aby obserwować  
Abomek

DOTA 2.0 od Valve

4167 postów w tym temacie

Dnia 19.02.2013 o 22:10, Rrongol napisał:


Tak, ale arcane to koszt 1k golda które lepiej można przeznaczyć na złożenie Pipe lub daggera.
Soul ring eliminuje problem z Maną u axe + to partable item więc złożenie go jest dużo prostsze i szybsze niż arcane.

Całość rozbija się o styl gry axem i twoich sojuszników ( zakładam, że przynajmniej 1 support złożył arcane ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dobra, dobra. Zagrałem Tidehunterem i chyba wiem na jakiej pozycji chcę grać. Proszę o wszelkie rady co do supportowania. Jakie itemy są konieczne (wiem, że przedewszystkim kontrowanie przeciwnika, ale coś tak na pewno trzeba mieć)? Czy mam lasthitować? Jak zarabiać tym kasiore? Co wardować?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2013 o 00:52, Fimbulvinter napisał:

Dobra, dobra. Zagrałem Tidehunterem i chyba wiem na jakiej pozycji chcę grać. Proszę
o wszelkie rady co do supportowania. Jakie itemy są konieczne (wiem, że przedewszystkim
kontrowanie przeciwnika, ale coś tak na pewno trzeba mieć)? Czy mam lasthitować? Jak
zarabiać tym kasiore? Co wardować?


Grając supportem starasz się zostawić last hity innym bohaterom. Jeśli supportujesz safe lane warto jest stackować mid campa i aggrować go na twoje lane creepy. To znaczy atakujesz camp około 53ciej sekundy i biegniesz jak najdalej ciągnąc za sobą moby. Gra sprawdza respawny neutrali w każdej pełnej minucie i jeśli w okolicy campa nie ma żadnych jednostek (liczą się wardy i iluzje) spawnuje nową grupę. Potem około 15 sekundy w następnej minucie atakujesz znowu i biegniesz na swoją linię tak żeby neutraler wpadły na twoje lane creepy. Można zrobić tak też bez stackowania ale wtedy mocno pushujesz linię. W ten sposób twój partner na linii może zgarnąć trochę solo expa a ty masz trochę dodatkowego golda. Na youtubie na pewno znajdziesz jakiś ładny tutorial. Oczywiście jeśli w okolicy nie ma nikogo innego kto mógłby zgarnąć last hity to korzystaj z okazji.

Jeśli chodzi o przedmioty to generalnie chcesz to generalnie chcesz stosunkowo tanie itemki które dają dobre staty albo utility. Zwykle dobry wybór to magic wand, buty (zwykle arcane, ale tranquil albo phase też sprawdzają się dobrze na niekturych postaciach) i do tego do wyboru i zależnie od sytuacji: drums, urn, mekanism, force stuff, eul''s, ghost scepter. Oczywiście wardy i TP scrolle ile tylko się da. Jak zdaży się, że masz nadmiar pieniędzy dobry jest też sheepstick, shiva, albo nawet heart of tarrasque. Ale na takie zakupy pozwolić sobie można tylko w wyjątkowych sytuacjach, kiedy gra się przeciąga i jakimś cudem uzbierałeś sporo golda. Sytuacyjnie warto czasem też kupić aghanim''s czy heavens halberd ale to już zależy od tego kim grasz i kogo ma przeciwnik w drużynie.Do tego jeśli supportujesz inicjatorem typu Tide albo Earthshaker to jako dodatkowy core item bież blink dagger. I tak w temfighcie masz przede wszystkim rzucić dobre ulti więc positioning jest ważniejszy niż wszystko inne :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

,,Niespodzianka" dla mojego zespołu.

Złożyłem Rapiera pod koniec rozgrywki ( for fun ) - do ostatniego pusha....

Wszystko pięknie do momentu kiedy DS położył swoje ulti na ziemi.

Biedny wisp zginął na 1 kryta, lina na 2 strzały, a bat nawet się nie zorientował co go trafiło.

Czasami zabawa z wrogiem ma śmiertelne konsekwencje dla twojego zespołu ;)

Oczywiście przeciwnicy nie przeżyli spotkania CK z satanicem, rapierem, bkb armletem i aegisem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, napewno skorzystam z rad, ale to dopiero jutro, lub dzisiaj, ale za kilkanaście godzin :). Chyba znalazłem pozycję, która da mi masę zabawy. Rozumiem, że mid camp to ten najbliżej dołu u świetlistych?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2013 o 03:20, Fimbulvinter napisał:

Traumatyczne doświadczenie ;)?

Powiedziałbym, że "Doświadczenie" ogółem
Jeśli ja mogę to każdy może ;p

20130220033241

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.02.2013 o 03:07, Fimbulvinter napisał:

Dzięki, napewno skorzystam z rad, ale to dopiero jutro, lub dzisiaj, ale za kilkanaście
godzin :). Chyba znalazłem pozycję, która da mi masę zabawy. Rozumiem, że mid camp to
ten najbliżej dołu u świetlistych?


Tak, na dolnej linii to ten najbliższy. Generalnie neutralne creepy warto jest też stackować jak tylko jest okazja gdy farmisz dżunglę, niezależnie od tego na jakiej pozycji grasz. Poświęcasz kilka dodatkowych sekund ale masz z takiego campa podwójne złoto.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Miałby ktoś klucz do doty 2? Chciałbym spróbować, a jak się zapisałem na beta test, to nie dostałem, z góry dzięki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.02.2013 o 20:50, BoloMaster napisał:

daj maila to wyśle gifta, mam trochę zbędnych kluczy:)


Mail jest na moim gramsajcie, nie chcę podawać na forum. Uważaj na pajęczyny xD
Dzięki z góry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2013 o 18:17, zerohunter napisał:

Da się jakoś sprawdzić czyjś lvl w grze?

Tzn. ten bojowy, a nie postaci.


Tak, wchodzisz w jego profil w Docie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zaznaczam język angleski, serwery EU east i west. Team to 3 rusków + jeden koleś gadający w nie mam pojęcia jakim języku. Oczywiście poszło nam do d***, w mniej więcej połowie gry ''koledzy'' z drużyny zaczęli nazywać mnie, siebie i przeciwników noobami itp, tyle udało mi się zrozumieć z tego co pisali.

Wchodzę na serwer US east, ping całkiem znośny, prawdę mówiąc nie miałem w tej grze szczęścia, ale nie było ''noobów'', jak się pieprznąłem i snajperem walnąłem ultrem w creepa zamiast w gracza to nie polało się na mnie wiadro jadu, tylko były trochę śmiechu.

Wniosek? Pieprzyć EU.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.02.2013 o 22:42, Fatal-X napisał:

Wniosek? Pieprzyć EU.

Wniosek? Tak jest wszędzie i zmiana regionu tu ci nie pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować