Zaloguj się, aby obserwować  
Abomek

DOTA 2.0 od Valve

4167 postów w tym temacie


Pytanko- da się zmienić rozmiar interfejsu? Czcionkę mam tak małą, że nic nie widzę... w ogóle wszystko małe w tej grze i nieczytelne O_O

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z rozmiarem interfejsu nic się nie da zrobić (przynajmniej na razie).

http://media.pcgamer.com/files/2012/09/Dota-2-review-7.jpg
Interfejs jak najbardziej czytelny. Widzisz swoje obrażenia, swoj armor oraz szybkośc ruchu. Poziom. Swoje HP i manę i co ważniejsze masz nawet podaną ilość many wymaganą do użycia skilla (a tego nie ma w konkurencyjnej produkcji). Jedyne co do czego możesz mieć rację to jak najedziesz na opis danego skilla bądź przedmiotu. Wtedy może się to wydawać trochę małe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Chodzi mi o to, że czasami czcionka jest mała. Nie wiem, może to mój monitor/rozdziałka.

W ogóle jakieś rady dla nooba? Startowe przedmioty, łatwi bohaterowie na start, siakaś meta?
Póki co wybrałem sobie kilku herosów do popróbowania takich, którzy się wydają prości, jak Zeus, Jakiro, Ogre Magi, Undying, czy Dragon Knight. Coś co nie schodzi na strzał i pozwoli się nauczyć podstaw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to właśnie o to mi chodziło. Czcionka na początku może się wydawać mała. W każdym razie startowe przedmioty to te polecane przez grę. Szczególnie kiedy zaczyna się przygodę z grą. No i tutaj nie masz takiej mety jak w LoLu, że każda gra taka sama (solo top, jungler itd). Graj jak chcesz, szczególnie na początku i postacie, które wymieniłeś są fajne. Zeus to zazwyczaj postać na mida i szybko zdobywać poziom, Jakiro, Undying i Ogre to w większości przypadków supporty, chociaż ten trzeci często staje się maszyną do zabijania jak ma się szczęście przy Multicastach.

Z wymienionych przez Ciebie to powiedziałbym, że Udying i DK to nie są postacie na strzała.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2013 o 12:25, Budo napisał:

Chodzi mi o to, że czasami czcionka jest mała.

U mnie jest wszystko czytelnie.

Dnia 24.02.2013 o 12:25, Budo napisał:

Nie wiem, może to mój monitor/rozdziałka.

W ogóle jakieś rady dla nooba? Startowe przedmioty,

Jak nie wiesz co kupić, kupuj 3 patyki, tangosy i pota : P Później już wejdzie w krew co i jak i dla kogo i dlaczego.

Dnia 24.02.2013 o 12:25, Budo napisał:

łatwi bohaterowie na start,

Sand King, Crystal Maiden, Lich. Bardziej supportowe postacie. Masz jeszcze Linę i Liona. Ale tutaj spokojnie możesz zrobić quadre supportem i nikt nie będzie Cię jakoś obrażał, co w LoLu kończyłoby się ogromym rage''m ;).

Dnia 24.02.2013 o 12:25, Budo napisał:

siakaś
meta?

Tu nie ma ADC AP itd. Jest carry, semi carry, support, initiator i tam inne pochodne od carry mniej lub bardziej. Nie ma mnożników obrażeń do czarów, jak w LoLu. Każda postać ma 15 % ( CHYBA tyle, nie pamiętam do końca) wbudowanego magic resistanca. I taka porada. Na początku ZAWSZE ważniejsze hp od reszty statów. Jeżeli możesz wybrać czy bić szybciej czy mieć więcej hp to zdrowie najważniejsze. Bierze to się stąd iż główny dmg w early game idzie własnie ze spelli. Z tego co na LoL''owym wątku czytałem, bawiłeś się w jungli. Tutaj nie ma jungli, tutaj jest woods. Do niego idź dopiero po tak 70 rozegranych grach myślę : P Jak nie później, ponieważ działa w zupełnie inny sposób niż ten z LoL''a. Ale tutaj już musisz sobie poradnik poczytać bo inaczej nie ogarniesz.

Dnia 24.02.2013 o 12:25, Budo napisał:

Póki co wybrałem sobie kilku herosów do popróbowania takich, którzy się wydają prości,
jak Zeus, Jakiro, Ogre Magi, Undying, czy Dragon Knight. Coś co nie schodzi na strzał
i pozwoli się nauczyć podstaw.

Te postacie rzeczywiście będą ok na początek.

Ogólnie to pamiętaj, że nie ma spamowania spellami jak w LoLu. Na takim Eartshakerze to czasami nie uda ci się rzucić wszystkich spelli za jednym razem przy pełnej manie, a na Tinym dwóch spelli na początku nie rzucisz : D Harras odbywa się z bicia z łapy. Postacie z małą ilością hp początkowego mogą paść na dwa rzucone czary. Do tego pamiętaj, że w Docie są 6sekundowe stuny (Bane) i nikogo to nie dziwi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2013 o 12:42, ZnalazlemNemo napisał:

Z tego co na LoL''owym wątku czytałem, bawiłeś się w jungli.
Tutaj nie ma jungli, tutaj jest woods.

Jaka jest różnica?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2013 o 12:25, Budo napisał:

(...)


Sam zaczynałem grać nie dalej jak 3-4 tygodnie temu i z perspektywy czasu oraz skromnego doświadczenia poleciłbym na początek postacie takie, jak: Ogre Magi, Lich, Skeleton King, Centaur, Venomancer, Lion, Zeus, Slardar czy Tidehunter.
Ogólnie na kilka pierwszych meczy polecam gry co-op przeciwko botom (poziom passive na start, potem easy/normal) - kilka powinno wystarczyć by otrzaskać się z podstawową mechaniką. Mówisz, że grałeś w LoL''a, także znając podstawy jak last hitting/denying, pushing, ganking itd. będzie Ci dużo łatwiej, ale ogarnięcie różnic zajmie Ci trochę czasu.

Ogólnie polecam poczytać ten poradnik: http://www.purgegamers.com/welcome-to-dota-you-suck , który został mi polecony, gdy sam zaczynałem grać. Dużo przydatnych rzeczy uzupełnionych filmami na YT (polecam obejrzeć m.in. ten o doborze przedmiotów: http://www.youtube.com/watch?v=R9-qHJGIUvU) - sporo konkretnej wiedzy.

No i podstawowa kwestia - nie zrażać się porażkami, które najczęściej będą wynikały z winy quitter''ów, nieogarniętych rosyjskich 10-cio latków itd. Takie uroki tej gry... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dzięki za wszystkie rady, na razie z botami gram, bo zero ogaru, poćwiczę trochę i wybiorę kilku herosów, których jako tako będę czaił zanim się rzucę na pvp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Właśnie pierwszy raz Banem grałem, jakoś wcześniej nie miałem okazji go ogarnąć, akurat przeciwnicy wzięli Urse Svena więc disable był przydatny. Poszedłem na mida przeciwko Syrence, gdzie w sumie nie działo się nic ciekawego, zwykłe farmienie.
Ale to co zaczęło się dziać kiedy kupiłem eula i zacząłem roamingować to,no.. aż byłem z siebie dumny xD.
Tyle radości może sprawić wkurzanie całej drużyny jedną postacią. Z Vengeful Spirit bardzo miłe combo mój ult i jej na ursie skończyło się tym, że był to prawdopodobnie najbardziej useless ursa ever.^^ Wcześniej jednak E na Svena i Eul na enchantreskę i to było niemożliwe, żeby wygrali jakikolwiek teamfight. Jak ktoś jak ja, wcześniej nie próbował obcego to koniecznie go sprawdźcie :D Szczególnie kiedy pickują takie Ursy. No i soul ring to must have na nim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1sza gra phantomem, cieszyłbym się jakbym miał bardziej kompetentnych przeciwników i normalniejszy team (ten oprócz nicków jeszcze ciągle spamował różnorakimi zestawami, miałem ich zaraportować ale zapomniałem).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2013 o 16:41, zerohunter napisał:

1sza gra phantomem, cieszyłbym się jakbym miał bardziej kompetentnych przeciwników i
normalniejszy team (ten oprócz nicków jeszcze ciągle spamował różnorakimi zestawami,
miałem ich zaraportować ale zapomniałem).


Osobiście dałbym ci raport za branie PL bez konsultacją z drużyną -.~

Strasznie to egoistyczne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2013 o 17:14, Neleron napisał:

Osobiście dałbym ci raport za branie PL bez konsultacją z drużyną -.~

Strasznie to egoistyczne :)


Za pickowanie postaci? Raport? To już dowaliłeś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2013 o 17:14, Neleron napisał:

Osobiście dałbym ci raport za branie PL bez konsultacją z drużyną -.~

Prfff, ja ostatnio wybieram Meepo. To dopiero jest egoistyczne xD Ale 50% win ratio dzielnie trzymam więc uważam że może być.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O_o Moje ostatnie gry to jakiś kosmos. Wszyscy mówią w jednym języku (i go używają, nie tylko do rage''u) i ogólnie cały team jest jakoś bardziej zgrany. Po prostu jakbym w inną grę grał ]:>
A byłem o krok od odinstalowania...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2013 o 17:35, zerohunter napisał:

Zapomniałem skrina, o jakie PL chodzi?

On myślał, że wybrałeś Phantom Lancera = PL : ) Ale nie rozumiem co jest złego w pickowaniu PL''a? Na pubie zazwyczaj nim się wygrywa : P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2013 o 16:12, ZnalazlemNemo napisał:

Taka jak z creepami i minionami. Inne nazwy obowiązują, o to mi chodziło

Aha. Ale nie słyszałem takiego pojęcia jak "woods", nawet w samej Docie postacie są nazywane "junglerami".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować