Zaloguj się, aby obserwować  
Abomek

DOTA 2.0 od Valve

4167 postów w tym temacie

Dnia 24.02.2013 o 17:35, zerohunter napisał:

Zapomniałem skrina, o jakie PL chodzi?


Daedalus na postać z krytami? Trochę szkoda marnować miejsce w ekwipunku na ten sam efekt. Zrobiłbym MKB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Raport na starcie to oczywiście był żart.

Teraz tak. Meepo to meepo - tutaj nie ma logiki czy zasad.

Wiem, że niektórzy są nowi, ale postarajcie się używać odpowiednich określeń na bohaterów.

Phantom Lancer to PL.
Phantom assasin to Mortred
Lifes to naix
Rex to Bm
Ta to Lanaya
etc...
Można tak długo - ułatwi to wam życie później ;)


---

Jest takie pojęcie jak woods. Określenie jungli czyli lasu ( zagmatwane )

Nie ma pojęcia ,,wooding" jest natomiast jungling.

---
Ta mortred to hm... fail ( bez obrazy )

Nie ma BKB, co jest core przedmiotem nawet z Omni ( chyba, że zamierzacie grać 5m dota od początku do końca )
Patrząc na przedmioty omni, zrobił się na carry. Satanic ? Przy max. 200 dmg ? ;)

Kryty z deadalusa się nie stackują z ultimate mortred.

Viper z SS i SB mogli spokojnie was z countrować nawet bez tworzenia hexa, slowa czy disable.

Prawda jest taka, że Bone i BS i Zues wygrali tą grę - nie ty ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2013 o 18:22, Madoc napisał:

Aha. Ale nie słyszałem takiego pojęcia jak "woods", nawet w samej Docie postacie są nazywane
"junglerami".

Właśnie na tym polega fenomen ( może tylko wśród moich znajomych z którymi grywam), że mówi się "jungluje, biore junglera", ale już nikt nie mówi "idę w jungle", tylko "idę/idź w woods''a" : D

Może właśnie dlatego, że nie lubią LoL''a i jego społeczności, chcą się jakoś oddzielić od slangu z owej gry. Ja tego w sumie nie rozumiem, gram teraz głównie w Dote ( W LoL''a z dobre 2 lata wcześniej grałem). Ale i w LoLu i w Docie gram z ludźmi, z którymi spotykamy się na piwku, siatce itp. Dobrzy znajomi ogólnie. Ale ci z LoL''a i z Doty w ogóle się nie znają. Osobne grupy. W każdej z nich jest taka nienawiść do tej drugiej gry, jakby komuś Dota albo LoL chałupę spalił : o. Ja tam w sumie mam to w dupie, ale czasami jak PRÓBUJĘ porozmawiać o tych dwóch grach, jakoś to skonfrontować ze sobą, to kończy się jednym wielkim ragem na mnie, że ja w sumie to jestem popieprzony i się nie znam o! xD

Przykład z kiedyś. Graliśmy sobie rankeda drużynowego w LoL''u, no i coś tam psioczą, że mi nie idzie, że nafeedowałem w poprzednim meczu. Ogólnie wszystko na mnie co złe, nawet gank na bocie przeciwnego junglera i double kill, kiedy ja byłem solo top był moją winą : D. No ale cóż, że nie jestem konfliktowy specjalnie przez jakąś grę, zacząłem się śmiać z kumpli. To usłyszałem w wersji lajt " WEŹ KURCZĘ BLASZKA IDŹ SOBIE DO TEJ RÓWNIE FAJNEJ GRY DOTY". No to co, poszedłem jako że wszyscy byli na mnie źli nie miałem nic do roboty na tym LoLu. Odpalam tą Dotę, OK zdarza się, że trafi się lepszy team. Zdarza się, że mam lane''a 1v3. Zdarza się, że przegram totalnie wszystko, tak? xd Zdarza się. O właśnie. Trzeba umieć wybaczać. Lecz nie ONI. GRACZE. "PRZEZ TEGO KURCZACZEK FAJNEGO LOL''A TROSZKĘ ODUCZYŁEŚ SIĘ LASTHITOWAĆ I MINIALNIE NAFEEDOWAŁEŚ. ALE TO NIC, JESTEŚ FAJNY I TAK" To też była wersja bardziej na forum. Ogólnie jak to powiedział kiedyś Pyrion Flax: "Chcesz mieć nadal znajomych? Nie zaczynaj z nimi grać w gry MOBA"

No bo niestety, z jednym po tym jak zaczął przesadzać z wyzwiskami w moją stronę, niestety musiałem mu troszkę zagrozić i również powiedzieć gdzie go mam : P. No i jakoś nie odzywamy się do siebie ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2013 o 20:19, ZnalazlemNemo napisał:

Właśnie na tym polega fenomen ( może tylko wśród moich znajomych z którymi grywam), że
mówi się "jungluje, biore junglera", ale już nikt nie mówi "idę w jungle", tylko "idę/idź
w woods''a" : D


A nie można powiedzieć "idę do lasu"? Polski nie jest takim złym językiem, żeby go unikać.

Natomiast jeśli chodzi o walki LoL vs Dota, to nie ma sensu dyskutować z fanbojami, bo takich nie da się niczym przekonać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2013 o 21:32, Wielki_Bubba napisał:

A nie można powiedzieć "idę do lasu"? Polski nie jest takim złym językiem, żeby go unikać.

Oczywiście że nie jest. Jednak w takich grach zazwyczaj, ale nie zawsze, używa się określeń przyjętych ogólnie przez społeczność, czyli zwrotów angielskich :)

Poradnik "Chcesz wygrać swojego lane''a?" Weź kumpla, wybierzcie Line i Lion''a. Czytajcie czat z wypowiedziami przeciwników o tym, że " ale bez przesady" "tak się nie robi" "zero fair play" :D Polecam .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2013 o 23:46, ZnalazlemNemo napisał:

Poradnik "Chcesz wygrać swojego lane''a?" Weź kumpla, wybierzcie Line i Lion''a. Czytajcie
czat z wypowiedziami przeciwników o tym, że " ale bez przesady" "tak się nie robi" "zero
fair play" :D Polecam .

A mało takich duo jest? Ezalor z PL czy maiden z ramalanem. I praktycznie każdą postać można dobrać do drugiej...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.02.2013 o 23:50, nightfaler napisał:

A mało takich duo jest? Ezalor z PL czy maiden z ramalanem. I praktycznie każdą postać
można dobrać do drugiej...

Myślę, że to jest najłatwiejsze duo jakie jest? Kotl z PL jakoś wcale nie muszą zdominować linii. Kto to jest w ogóle Ramalan, bo nawet google nie wie. I przepraszam, że cokolwiek piszę, bo widzę że zdenerwowałem nie wiem czym..

Edit: tak mało jest takich duo, które w tak łatwy sposób mogą zdobyć kille. Praktycznie zero obrony przed taką dwójką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.02.2013 o 00:08, ZnalazlemNemo napisał:

Kto to jest w ogóle Ramalan,

Muahaha

Dnia 25.02.2013 o 00:08, ZnalazlemNemo napisał:

bo nawet google nie wie.

Bo to tak między nami kolegami nooo

Dnia 25.02.2013 o 00:08, ZnalazlemNemo napisał:

I przepraszam, że cokolwiek piszę, bo widzę że zdenerwowałem nie wiem czym..

Ka tam zdenerwował, po prostu znalazłeś jedno ciekawe kombo które wyszło. Też się jaram jak mam ciekawą linie a co

Dnia 25.02.2013 o 00:08, ZnalazlemNemo napisał:

zero obrony przed taką dwójką.

No właśnie ten pan którego wujek nie zna zjadłby je na śniadanie ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Pierwsza gra pvp, przeciwnicy wyszli po minucie, gra trwała krócej niż mi jej mm szukał. To tak będzie? xD
Powiedzcie mi jak budować Ogre Magi, jak są jakieś ogarnięte poradniki, albo strony z poradnikami, to możecie wrzucić, na dota cinema tego nie ma akurat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2013 o 11:02, Budo napisał:


Pierwsza gra pvp, przeciwnicy wyszli po minucie, gra trwała krócej niż mi jej mm szukał.
To tak będzie? xD

Musisz przeżyć te pierwsze lvl''e : P

Dnia 26.02.2013 o 11:02, Budo napisał:

Powiedzcie mi jak budować Ogre Magi, jak są jakieś ogarnięte poradniki, albo strony z
poradnikami, to możecie wrzucić, na dota cinema tego nie ma akurat.

http://www.dotafire.com/dota-2/guides Z tych korzystałem/korzysta i jestem w sumie zadowolony. Do tego masz in-game guides : d u góry po lewej stronie jak sobie klikniesz podczas gry. ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2013 o 11:02, Budo napisał:


Pierwsza gra pvp, przeciwnicy wyszli po minucie, gra trwała krócej niż mi jej mm szukał.
To tak będzie? xD
Powiedzcie mi jak budować Ogre Magi, jak są jakieś ogarnięte poradniki, albo strony z
poradnikami, to możecie wrzucić, na dota cinema tego nie ma akurat.


Zajrzyj do www.playdota.com, co prawda poradniki są przygotowane dla DoTA lecz nie świetnie się spisują w Dota 2. Znajdziesz tam ogromną bazę tutoriali, porad itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma to jak zaczynać dopiero. LoL''a miałem niby zainstalowanego, ale może rozegrałem z 3 pełne mecze ;] Oj ciężko widzę to zaznajamianie się z Dota, choć ciągnie mnie do tego bardzo. Póki co nieogar fajny ;) Będę musiał jakieś poradniki dorwać dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2013 o 12:58, SongoX napisał:

Nie ma to jak zaczynać dopiero. LoL''a miałem niby zainstalowanego, ale może rozegrałem
z 3 pełne mecze ;] Oj ciężko widzę to zaznajamianie się z Dota, choć ciągnie mnie do
tego bardzo. Póki co nieogar fajny ;) Będę musiał jakieś poradniki dorwać dobre.


Kanał dota cinema na youtube jest dobrym początkiem. Masz tam wszystko i jeszcze trochę co potrzeba na start. Poza tym sam niedawno zaczynałem i ludzie w wątku podrzucili mi kilka linków, przejrzyj poprzednie strony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


W ogóle co tu się robi z leaverami? Bo co gra to leaverzy, w reportach nie widziałem opcji za leave. Czy jest jakiś automatyczny system?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.02.2013 o 15:52, Budo napisał:

W ogóle co tu się robi z leaverami? Bo co gra to leaverzy, w reportach nie widziałem
opcji za leave. Czy jest jakiś automatyczny system?

Jest, z tego co pamiętam leaverzy trafiają do kolejki z niższym priorytetem. Na niskich poziomach tak się dzieje niestety.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przyzwyczaj się do tego bo pierwsze 30 gier tak zwyczajnie będzie wyglądało. Potem będzie lepiej, bo już nie będziesz trafiał na ludzi co grają pierwszą grę. Zazwyczaj po prostu ktoś odpali, zginie raz i wychodzi, bo gra do dupy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować