Zaloguj się, aby obserwować  
Abomek

DOTA 2.0 od Valve

4167 postów w tym temacie

Od ostatniego patcha gra już ze 3 razy wykrzaczyła mi się do systemu na samym początku bitwy - 2 razy udało mi się dołączyć w porę ale w ostatniej grze spóźniłem się o kilkanaście sekund przez co straciłem punkty (wnioskuję, że za ponad godzinną, wygraną grę byłoby może z 70+) i jako bonus dostałem miejsce w low priority matchmaking... -_-
W związku z powyższą sytuacją mam 2 pytania:
1. Czy w trakcie trwania "kary" za opuszczenie gry dostaje się battle points w innych grach?
2. Od czego zależy ilość otrzymywanych w bitwie battle points?

I tak poza tym tematem: jak można wymienić się z kimś przedmiotami? Mam bodaj 3x Treasure Of The Forbidden Lotus, który kończy się 28-go a i tak nic z nim nie zrobię, więc chętnie wymienię nawet za common.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 26.02.2013 o 20:11, xDeuSx napisał:

1. Czy w trakcie trwania "kary" za opuszczenie gry dostaje się battle points w innych
grach?

Nope, nie dostaniesz nic dopóki nie minie ci low priority

Dnia 26.02.2013 o 20:11, xDeuSx napisał:

2. Od czego zależy ilość otrzymywanych w bitwie battle points?

Szczerze nie wiem, ale pewnie tylko od tego czy wygrasz czy nie : P

Dnia 26.02.2013 o 20:11, xDeuSx napisał:

I tak poza tym tematem: jak można wymienić się z kimś przedmiotami? Mam bodaj 3x Treasure
Of The Forbidden Lotus, który kończy się 28-go a i tak nic z nim nie zrobię, więc chętnie
wymienię nawet za common.

Prawy na tego -> pokaż profil steam -> wymiana przedmiotami, czy tam handel. Już nie pamiętam. Ale do handlu jest osobny temat ;)

Na ''Vi dzisiaj słabo : < w ogóle te ich ostatnie mecze takie sobie były. Znaczy oglądało się super, ale kiedyś to oni mieli flow, teraz już, albo przeciwnicy po prostu coraz lepsi, albo im forma spada. Z NTh to strasznie słabiutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2013 o 03:08, ZnalazlemNemo napisał:

> 2. Od czego zależy ilość otrzymywanych w bitwie battle points?
Szczerze nie wiem, ale pewnie tylko od tego czy wygrasz czy nie : P


Zdaje się, że długość gry ma tutaj największy wpływ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Długość gry. Nic więcej.

+ Ewentualne buffy zwiększające o 75% 100% i 200% punkty
+ Buffy od sojuszników do 15% od osoby.
Łącznie można mieć maksymalnie 260% szybsze pkt. Co daje przy 60 miutowej rozgrywce około 200 pkt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ten nowy tryb "Quest" jest dziwny. Nie powiedzieli, że PPM służy do poruszania i ataków. Nowy gracz może mieć zamęt!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.03.2013 o 22:22, Hummer napisał:

Nie umiem grać, szukam mentora, w zamian oferuję aż nic (nie licząc straty czasu).
http://steamcommunity.com/profiles/76561197988295634
Dzięki.


Masz trening w grze, wypróbuj go na początku. http://forum.gram.pl/forum_post.asp?tid=62404&pid=2492 tutaj kolega podaje początkowe poradniki. DotaCinema na youtubie oraz Purge również potrafią pomóc. Osobiście polecam gościa o nicku Merlini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ci leaverzy są rzeczywiście wkurzający. Najgorzej jak zostajesz sam w drużynie i rób co chcesz. Podczas ostatniej rozgrywki zostałem ja i jeszcze jeden ziomek. W sumie gdy zobaczyłem, że nas jest dwóch to myśl się przewinęła żeby rozłączyć się i szukać nowego meczu. Dobrze jednak, że zostałem bo mi dobrze szło i ziomek był ogarnięty i zdołaliśmy wygrać. Takie zwycięstwo cieszy podwójnie ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.03.2013 o 23:53, SongoX napisał:

Ci leaverzy są rzeczywiście wkurzający. Najgorzej jak zostajesz sam w drużynie i rób
co chcesz. Podczas ostatniej rozgrywki zostałem ja i jeszcze jeden ziomek. W sumie gdy
zobaczyłem, że nas jest dwóch to myśl się przewinęła żeby rozłączyć się i szukać nowego
meczu. Dobrze jednak, że zostałem bo mi dobrze szło i ziomek był ogarnięty i zdołaliśmy
wygrać. Takie zwycięstwo cieszy podwójnie ;]



Ja od dawna nie miałem perfidnego leavera, raz rozłączyło się 2 graczy, po jednym w obu drużynach, a tak gra się normalnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.03.2013 o 01:53, Inferno0009 napisał:

Ja od dawna nie miałem perfidnego leavera, raz rozłączyło się 2 graczy, po jednym w obu
drużynach, a tak gra się normalnie


Ja mam dopiero 1 poziom i jest ich od groma. Trzeba jak najszybciej wygrzebać się wyżej ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po kilkunastu ostatnich grach i moich następujących po nich refleksjach nt. graczy z Rosji mam 2 teorie:
1. System dobierania graczy miesza graczy z różnych serwerów i wybranych wersji językowych. (English/Russian; EU West/Russia)
2. Rosjanie to idioci, którzy nie potrafią poprawnie wybrać specjalnie dla nich stworzonego serwera (Russia) i/lub wersji językowej.
Efekt? Spam cyrlicą na czacie i reagowanie na prośby o pisanie po angielsku tekstami typu ''fuck yu amerika''. Co bardziej patriotyczni o nastrojach antyzachodnich lubią jeszcze do tego wydzierać japę do mikrofonu (sądząc po głosie są w wieku 12-18...) czy w najlepsze plotkować sobie o roponośnych polach Kaukazu i jałowych stepach uralskich wszelkim kwieciem obsypanymi*.
Serio, o co chodzi tym ludziom? Czy na ruskich serwerach (postrachach graczy zachodnich :P) jest im aż tak źle, że wyłażą ku otwartej Europie? Ani się z nimi dogadać, co niestety skutecznie psuje 7/10 gier - angielskiego nie znają i, jak zauważyłem, nie tolerują. Jaką mają korzyść z grania z ludźmi, którzy ich nie rozumieją i przez to najczęściej sami też uwalają?
Miało być tak fajnie po wprowadzeniu opcji wyboru języka ale jak widać większość woli utrudniać życie sobie i innym...


* - Mogliby rozmawiać o czymkolwiek, dla mnie sens pozostawałby taki sam. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 05.03.2013 o 17:54, xDeuSx napisał:

1. System dobierania graczy miesza graczy z różnych serwerów i wybranych wersji językowych.
(English/Russian; EU West/Russia)

Błąd. Kto w opcjach wyszukiwania wystawi Russia wtedy będzie grał na tym serwerze. Podobnie jest z wyborem języka. Oni po prostu zaznaczają masę opcji, bo wtedy znalezienie gry trwa znacznie krócej.

Co do drugiego punktu: trzeba się przyzwyczaić. Nie wszyscy Rosjanie są tacy jak opisałeś, ale to jest wyjątek potwierdzający regułę, że Rosjanie to najgorszy gatunek graczy w tej grze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Rosjanie to najgorszy gatunek graczy w tej grze.


Z przeprowadzonych osobiście badań stwierdzam że jest kilka wyjątków od tej reguły. Przykładem jest premade 4 Rosjan plus ja, mimo że komunikują się tylko między sobą w swoim języku, potrafią w grupie wzbić się na wyżyny swoich umiejętności i zagrać szybką dobrą grę ;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To jest mit. Rosjanin to największe zło jakie może trafić przeciętnego gracza podczas meczu. Valve skromnie dało im własny serwer, aby się nie rozprzestrzeniali na Bogu ducha winną Europę, a ci nadal swoje. Valve następnie dało wybór opcji językowych, bo znaczna większość Rosjan, którzy grają w tę grę nie mają pojęcia co to j. angielski i nadal, ci robią swoje. Pozostaje jedynie blokada regionalna. Albo test sprawdzający znajomość języka angielskiego, jeśli planują grać na EU serwerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmm... właśnie trafiła mi się rosyjska grupa. Po przywitaniu się z nimi w j. angielskim nagle jeden/jedna z nich napisał, że są Rosjanami i przepraszają za "niesprawny angielski". Niestety to nie była Dota, tylko L4D2 :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować