Zaloguj się, aby obserwować  
Abomek

DOTA 2.0 od Valve

4167 postów w tym temacie

Dnia 11.05.2013 o 20:00, necron1501 napisał:

Jaką postać/postacie możecie polecić dla początkującego? Gram w LoLa, ale o ile dobrze
kojarzę niezbyt mi to pomoże ;D


LoL to taki wstęp do Doty, więc pewne umiejętności się przydadzą. Początek: Drow Ranger, Skeleton King, Magnus, Mirana, Leshrac, Omni, Huskar, Axe, Tide, Night Stalker, Undying, Spirit Breaker, Vengful Spirit, Phantom Lancer, Riki, Sniper, Luna, Ursa, Gyro, Troll, Razor, Venomancer, Viper, Weaver, Nyx, Windrunner, Zeus, Lina, Jakiro, Silencer, Ogre Magi, Gandalf, Bane, Lich, Lion, Witch Doctor, Necro, Warlock, Lady of Pain, Death Prophet, Dazzle, Batrider, Ancient Apparition.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2013 o 20:32, necron1501 napisał:

Sporo tego. Jakieś dodatkowe porady jak żyć? :D


Zapomnij od LoLu i postaraj się chwycić tą mechanikę. Pierwsza randka z DOTA jest jak zderzenie z ścianą biegnąc sprintem. Serio. Szykuj się na wyniki 0/20.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2013 o 20:32, necron1501 napisał:

Sporo tego. Jakieś dodatkowe porady jak żyć? :D

Najlepiej byłoby gdybyś po raz pierwszy zagrał z jakimś znajomym który ci spokojnie podczas gry wytłumaczy co najlepiej w danym momencie robić, na czym polega gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2013 o 20:32, necron1501 napisał:


Sporo tego. Jakieś dodatkowe porady jak żyć? :D


Shadow Shaman, Venomancer, Lich. Supporty, ale bardzo przyjemne na początek. Jeszcze Sand King jak nauczysz się robić combo. Powinno wystarczyć na start.

Pamiętaj o tym, że na początku główny dmg idzie ze skilli, więc zaczynając myśl "HP>prawie cała reszta itemów". Daje ci to sporo więcej szans na zwykłe przetrwanie co na początku jest chyba najważniejsze : P. Później zaczaisz jakie itemy mogą iść przed ilością życia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No właśnie zauważyłem (po grze z botami, wygrałem ze średnim poziomem trudności!), że w postaciach gdzie umiejętności odgrywają główną rolę mordowania przeciwników, robienie przedmiotów pod np. inteligencje ( grałem Leshraciem) jest trochę bez sensu. W ogóle chyba większość postaci na Inteligencje nie opłaca się kupować itemków pod ww atrybut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2013 o 18:57, nightfaler napisał:

Da się grać? Graczy online zero i wyszukiwanie trwa bez końca....

Może nie masz internetu. U mnie jest 280 tysięcy i koledzy grają.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na przykładzie Leshraca może to wyglądać np. tak:
1) Idziesz mid/chcesz trochę poccarować grę, rushujesz Bloodstone''a, Heart of Tarrasque.
2) Grasz bardziej supportowo, kupujesz Mekansm, Pipe, i wardy

Także itemki na inteligencję zawierają się właśnie w Mekansmie, Bloodstonie itp. ; )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2013 o 20:05, ZnalazlemNemo napisał:

Także itemki na inteligencję zawierają się właśnie w Mekansmie, Bloodstonie itp. ; )

BŁĄD, Bloodstone nie dodaje nic inteligencji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2013 o 20:18, Madoc napisał:

Masz internet w kalkulatorze, a nie masz w komputerze? Trochę niepoważnie z twojej strony.

Bo zły internet przechodzi przemianę na kalkulatorze, staje się bardziej ścisły....


Nic restart steama pomógł

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>W ogóle

Dnia 12.05.2013 o 18:09, necron1501 napisał:

chyba większość postaci na Inteligencje nie opłaca się kupować itemków pod ww atrybut.

To zależy- inteligencja daje ci manę, a to się przydaje magom. Jednak jeśli postać desperacko potrzebuje many (jak np. Storm Spirit), bardziej się opłaca inwestować bezpośrednio w manę, kupując, jak pisał Znalazca Nemo, przykładowo Bloodstone''a.

Przedmioty dające głównie inteligencję, takiej jak Eul, Scythe of Vyse czy Rod of Atos, kupuje się głównie dla ich aktywnych czarów. A np. Orchid Malevolance dobrze jest złożyć postaci, która prócz tego że potrzebuje many, to robi też dużo swoimi zwykłymi atakami (np. Silencer, Windrunner, Nature''s Prophet, Storm Spirit).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystko bardzo mądrze brzmi, ale jak na razie opanuję podstawy potem się będę pchał na super itemki. Podążam za buildami zrobionymi przez graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2013 o 22:14, necron1501 napisał:

Wszystko bardzo mądrze brzmi, ale jak na razie opanuję podstawy potem się będę pchał
na super itemki. Podążam za buildami zrobionymi przez graczy.


Raz grając Chaos Knightem włączyłem build jednego z graczy (ten najpopularniejszy) i po obejrzeniu zestawu itemków, wróciłem do domyślnego dostarczonego przez Valve.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ludzie, to ja i moi sojusznicy jesteśmy tak słabi, czy to same elity wchodzą na te mecze?! 9 mecz z kolei jestem w teamie rozjechany, tak jak cały team. Nie gramy źle. Może to wina single draft i tego, że przeciwnicy losują postacie OP ? ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2013 o 22:52, SiDi napisał:

Nie ma tutaj postaci stricte OP. Nie wywołuj wilka z lasu...

Drow, Skeleton King... ? ;) Nie są strice imba, co nie zmienia faktu, że mają potem dużą przewagę. Tym bardziej, jak są w jednej drużynie, a jeszcze Leshac dojdzie czy tak Blood.

@Korek92 chyba tak, mało, ale tak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować