Zaloguj się, aby obserwować  
Abomek

DOTA 2.0 od Valve

4167 postów w tym temacie

Czy ktoś mógłby mi łopatologicznie napisać na czym polega tryb diretide? W dotę 2 zacząłem grać od stycznia tego roku, w związku z czym pierwszy raz się z tym trybem spotykam. Dziś po południu chciałbym pograć, ale nie chciałbym być kompletnie zielony nie wiedząc co trzeba robić i czym ten tryb różni się od normalnej rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2013 o 08:30, kocurek2 napisał:

Czy ktoś mógłby mi łopatologicznie napisać na czym polega tryb diretide? W dotę 2 zacząłem
grać od stycznia tego roku, w związku z czym pierwszy raz się z tym trybem spotykam.
Dziś po południu chciałbym pograć, ale nie chciałbym być kompletnie zielony nie wiedząc
co trzeba robić i czym ten tryb różni się od normalnej rozgrywki.

Rozgrywka polega głównie na zbieraniu cukierków i dostarczaniu ich do własnego koszyka umieszczonego w miejscu ancientów, przy czym należy również zwrócić uwagę na obronę własnego koszyka ponieważ przeciwnicy poprzez atakowanie go powodują jego opróżnianie. Od chyba 10 minuty roshan wychodzi sępić cuksy od konkretnych graczy, należy wtedy podarować mu z dobrego serca jednego, możesz to zrobić sam target lub ktokolwiek inny, w przeciwnym wypadku roshan zaczyna atakować swój cel. Kto zdobędzie więcej cukierków w pierwszej fazie gry zdobywa item, po czym roshan zamienia się w jakby raid bossa w wyniku nadmiaru słodkości w życiu i razem z przeciwnym teamem waszym zadaniem jest go ubić. Po tej fazie wszyscy dostają niższej jakości item, w tym trybie świetnymi pickami są postacie z blinkiem itp który ułatwia szybką ucieczkę po zrabowaniu koszyka przeciwników jak magina, batrider itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2013 o 10:29, DarkWolf_PL napisał:

Rozgrywka polega głównie na zbieraniu cukierków i dostarczaniu ich do własnego koszyka
umieszczonego w miejscu ancientów, przy czym należy również zwrócić uwagę na obronę własnego
koszyka ponieważ przeciwnicy poprzez atakowanie go powodują jego opróżnianie. Od chyba
10 minuty roshan wychodzi sępić cuksy od konkretnych graczy, należy wtedy podarować mu
z dobrego serca jednego, możesz to zrobić sam target lub ktokolwiek inny, w przeciwnym
wypadku roshan zaczyna atakować swój cel. Kto zdobędzie więcej cukierków w pierwszej
fazie gry zdobywa item, po czym roshan zamienia się w jakby raid bossa w wyniku nadmiaru
słodkości w życiu i razem z przeciwnym teamem waszym zadaniem jest go ubić. Po tej fazie
wszyscy dostają niższej jakości item, w tym trybie świetnymi pickami są postacie z blinkiem
itp który ułatwia szybką ucieczkę po zrabowaniu koszyka przeciwników jak magina, batrider
itp.



Dziękuję za wyjaśnienia. Powiedz jeszcze tylko jedno w kwestii cukierków. Czy zbieraz się je tylko po to żeby w pierwszej fazie gry mieć ich najwięcej i być tą osobą, która otrzyma item? Pozostałe 9 osób, którzy ich mieli mniej nic z tych cukierków nie mają? Jeżeli tak to obawiam się, że ludzie będą pikowali postacie, które najlepiej gankuja w pierwszych etapach gry (pudge, spirit breaker itp). A właśnie, czy cukierki zdobywa się tylko za zabicie przeciwnika i z koszyka w miejscu ancientów przeciwnika czy jeszcze jakoś? Rozumiem, że podkradanie cukierków w teamfighcie jest na porządku dziennym (czyli, że np. Pudge zabija a ja podnoszę cuksy), tak? Dodatkowo ile trwa 1 etap gry? Czy po określonej liczbie minut roshan zaczyna szaleć od słodyczy czy jest to wartość losowa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.11.2013 o 10:59, kocurek2 napisał:

Dziękuję za wyjaśnienia. Powiedz jeszcze tylko jedno w kwestii cukierków. Czy zbierasz
się je tylko po to żeby w pierwszej fazie gry mieć ich najwięcej i być tą osobą, która
otrzyma item?

Wygrywa ten team który ma więcej cuksów, wszyscy w tej drużynie otrzymują coś ( teraz widzę że coś się pozmieniało i leci sam crap).

Dnia 15.11.2013 o 10:59, kocurek2 napisał:

A właśnie, czy cukierki zdobywa się tylko za zabicie przeciwnika i z koszyka w miejscu ancientów przeciwnika czy >jeszcze jakoś?


Można je również zdobyć z mini roshanków pojawiających się na zwykłych liniach

Dnia 15.11.2013 o 10:59, kocurek2 napisał:

Rozumiem, że podkradanie cukierków w teamfighcie jest na porządku dziennym (czyli,
że np. Pudge zabija a ja podnoszę cuksy), tak?


Tak.

Dnia 15.11.2013 o 10:59, kocurek2 napisał:

Dodatkowo ile trwa 1 etap gry?


20 pare minut.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2013 o 11:33, DarkWolf_PL napisał:

Wygrywa ten team który ma więcej cuksów, wszyscy w tej drużynie otrzymują coś ( teraz
widzę że coś się pozmieniało i leci sam crap).



Jeszcze raz dzięki i sorry, że męczę kolejnymi pytaniami.

Czy dobrze zrozumiałem, że skoro w miejscu ancientów są koszyki z cukierkami to nie można ich zniszczyć? W związku z tym co decyduje o zakończeniu gry? Ustalony czas po którym podliczane są cukierki? Czy może jednak te koszykowe ancienty można zniszczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.11.2013 o 11:44, kocurek2 napisał:

Czy dobrze zrozumiałem, że skoro w miejscu ancientów są koszyki z cukierkami to nie można
ich zniszczyć? W związku z tym co decyduje o zakończeniu gry? Ustalony czas po którym
podliczane są cukierki? Czy może jednak te koszykowe ancienty można zniszczyć?

Tak, u dołu ekranu masz timer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Valve, firma, która zawojowała rynek PC i stara się zostać jego twarzą w konkurencji z konsolami.
Dział PR - 0 pracowników.
Serwerownia - 1 pracownik.

Volvo, pls.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.11.2013 o 20:12, Inferno0009 napisał:

Tak był niebieski to teraz, każdy item czerwony jest. Głupio to wygląda ;(

Podobno cały Omni ma być taki biało-czerwony, ale dlaczego najpierw zmienili itemki, to nie mam pojęcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fajne te nowe postacie. Szczególnie Earth Spirit wymaga skillsów i ćwiczeń :) Szkoda, że jak w jednym meczu nie ma "three strom heros" nie odpala się jakaś combo-OP-umiejętność :D I sam Strom doczekał się liftingu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No nieźle. Diretide jak na razie to fail za failem. Najpierw spóźniony, teraz w ogóle nie chce działać i połączyć. Zarabiają krocie, mogliby popracować/zatrudnić kogoś do ekipy Doty. To wygląda jakby tam 5 geeków tylko pracowało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.11.2013 o 20:46, Madoc napisał:

Podobno cały Omni ma być taki biało-czerwony, ale dlaczego najpierw zmienili itemki,
to nie mam pojęcia.


To pewnie na znak uznania naszych narodowców warszawskich.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedawno dopiero rozpocząłem swoja przygode z Dota 2. Gra bardzo mi się podoba, jedyne co mnie wkurza to fakt, że bardzo często widze na czacie ruską cyrylice.

Zaznaczyłem preferowany język angielski, ale jak widać nie pomogło :P Żeby być uczciwym dodam, że widziałem piszących na czacie Francuzów i Hiszpanów(lub Portugalczyków).

Mam też pytanie. Kto jest najsłabszych hero w grze i czemu Sniper? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2013 o 03:05, Smooqu napisał:

Niedawno dopiero rozpocząłem swoja przygode z Dota 2. Gra bardzo mi się podoba, jedyne
co mnie wkurza to fakt, że bardzo często widze na czacie ruską cyrylice.


I będziesz ją jeszcze widział co jakiś czas... Tak jakby podczas każdego meczu.

Dnia 16.11.2013 o 03:05, Smooqu napisał:

Zaznaczyłem preferowany język angielski, ale jak widać nie pomogło :P Żeby być uczciwym
dodam, że widziałem piszących na czacie Francuzów i Hiszpanów(lub Portugalczyków).

Volvo pls.

Dnia 16.11.2013 o 03:05, Smooqu napisał:

Mam też pytanie. Kto jest najsłabszych hero w grze i czemu Sniper? :)

Nie wiem kto Tobie to powiedział, czy sam sobie wymyśliłeś. Ale w docie nie ma czegoś takiego jak słaby hero. Sniper na pubie akurat miocie jak głupi. Praktycznie brak CD na jego ulti w mid-game miecie każdego. Największy zasięg w grze. Jak się wyfarmi to masz perma-mini-stuna na sobie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2013 o 03:05, Smooqu napisał:

Mam też pytanie. Kto jest najsłabszych hero w grze i czemu Sniper? :)

Meepo w rękach niedoświadczonego gracza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest jakiś sposób na zmniejszenie huda w grze? Zajmuje on u mnie ogromną część ekranu, gdyby złożyć do kupy część górną i dolną byłoby to jakieś 25%, bardzo to przeszkadza we wszystkim. Rozdzielczość 1920x1080.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2013 o 10:41, ZnalazlemNemo napisał:

Nie wiem kto Tobie to powiedział, czy sam sobie wymyśliłeś. Ale w docie nie ma czegoś takiego jak słaby hero.


To taki żarcik był, bo wiadomo, że wszystko zależy od skilla i roli, ale w grach do których mnie dobiera, Sniper jest wybierany jako pierwszy najczęściej i wybierają go najsłabsi gracze, którzy zazwyczaj nie potrafią nim grać i ostro feedują.

Meepo miałem okazję zagrać i niestey, ta postać mnie przerosła. Póki co najprzyjemniej mi się gra Faceless Voidem oraz Skeleton Kingiem. Nie potrafią za to grać supportem, bo naprawdę ciężko jest utrzymać się przy życiu, gdy cała swoją kasę (której nie ma za dużo) trzeba wydawać na wardy, couriera itd.


@Krytyczny

TEż sie nad tym zastanawiałem, podobnie jak nad oddaleniem kamery, ale to chyba niemożliwe :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.11.2013 o 13:02, Smooqu napisał:

@Krytyczny

TEż sie nad tym zastanawiałem, podobnie jak nad oddaleniem kamery, ale to chyba niemożliwe
:)

Możesz ją przybliżać i oddalać kołkiem myszy w granicach jakie wyznaczyli twórcy, HUD''u nie da się zmniejszyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować