Zaloguj się, aby obserwować  
Abomek

DOTA 2.0 od Valve

4167 postów w tym temacie

Dnia 21.01.2014 o 11:00, Wielki_Bubba napisał:

Nie rozumiem. Matchmaking nie wymusza żadnego ratio wygranych do przegranych, bo niby
po co miałby to robić?

Żeby gracze w to grali. Dzisiaj w Dotę grało na raz nawet 548 tysięcy graczy, z czego jakieś 3/4 to banda umysłowej dzieciarni, która szybko się zraża do trudnych gier. Jeśli matchmaking nie wymuszałby ratio w okolicach 50%, to wiele osób miałoby je grubo poniżej 20%, a inni powyżej 80% i siłą rzeczy populacja grających drastycznie by spadła, bo dobrych graczy jest o wiele mniej niż złych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem jest w tym, że matchmaking nie zależy od winratio. Jest to spowodowane tym, że za każdą grę dostajesz lub tracisz mniej więcej taką samą liczbę punktów, a im więcej gier tym trudniej uzyskać większe lub mniejsze (od 50%) win ratio. Przy 20-10 masz win ratio 66%, a przy 210-200 masz już 51% gdy matchmaking zostaje taki sam (mniej więcej). To co wszystkich właśnie zbliża do tych 50% to ilość rozegranych gier i tyle, a nie sam matchmaking, który dobiera ci graczy żebyś przegrywał :D Zresztą nie widzę sposobu w jaki matchmaking miałby udupiać lepszych graczy. Jeżeli możesz to daj przykład w jaki sposób miałby dobierać grę 5-5 osób by kogoś ściągnąć w dół, bo ma za wysokie win ratio.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdajesz sobie sprawę z tego, że win rate 80% to coś jak: 400:100, albo 800:200 w rozegranych grach? Zakładamy, że nawet jest ten podziały na ludzi z 80% i 20%, gracze z 80% grają z innymi 80-tkami, wygrywają jedną grę, przegrywają drugą i tak w kółko, po czasie i tak ten numerki spadną i się wyrównają, na pewno nie do równych 50%, ale już całkiem bliżej, dodaj po 500 gier do wygranych i przegranych i zrobi Ci się odpowiednio - 900:600 (60%) oraz 1300:700 (65%).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mi DOTA zniknęła z biblioteki gier? Na forum steam znalazłem (prawdopodobnie działające) rozwiązanie, ale wolę poczekać za oficjalną reakcją Valve, bo nie chce mi się z tym bawić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2014 o 14:41, LESZ3u napisał:

Czy tylko mi DOTA zniknęła z biblioteki gier? Na forum steam znalazłem (prawdopodobnie
działające) rozwiązanie, ale wolę poczekać za oficjalną reakcją Valve, bo nie chce mi
się z tym bawić.

Ja mam normalnie, ale niektórym zamieniło Dotę na L4D2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.01.2014 o 14:41, LESZ3u napisał:

Czy tylko mi DOTA zniknęła z biblioteki gier? Na forum steam znalazłem (prawdopodobnie
działające) rozwiązanie, ale wolę poczekać za oficjalną reakcją Valve, bo nie chce mi
się z tym bawić.

http://www.reddit.com/r/DotA2/comments/1vusev/a_fix_for_the_l4d2_replacing_dota2_problem/

Może to Ci pomoże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś chętny na wspólną (regularną) grę w dotę ? Poszukujemy 2 osób. Raczej już doświadczonych, którzy znają się na doto(!), ogarniają role, nie boją się grać żadną postacią :) Obowiązkowy skype (bądź TS jak ktoś ma i woli)
Poćwiczmy zgranie i teamplay, nauczymy się od siebie czegoś nowego i "wyołnimy" Ruskich :] Przysyłajcie CV (i steam id):D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2014 o 21:37, Kermit napisał:

nie boją się grać żadną postacią :)

Bałbym się grać z kimś kto nie boi się grać Meepo, tacy ludzie mogą być niebezpieczni.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2014 o 21:42, Madoc napisał:

> nie boją się grać żadną postacią :)
Bałbym się grać z kimś kto nie boi się grać Meepo, tacy ludzie mogą być niebezpieczni.


E tam, dobrze zbindować klawisze, Tab''ować i zabijać, a jak nie działa ten sposób to gg i next game :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.01.2014 o 21:37, Kermit napisał:

nie boją się grać żadną postacią :)


I z miejsca odpadłem na start, jak mi przykro. Co prawda, już przełamałem pierwsze lody z Meepo i jakoś nie było tak źle, ale chyba Invokera to jeszcze nie chciałbym tykać. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2014 o 15:45, Kerethzimierz napisał:

> nie boją się grać żadną postacią :)

I z miejsca odpadłem na start, jak mi przykro. Co prawda, już przełamałem pierwsze lody
z Meepo i jakoś nie było tak źle, ale chyba Invokera to jeszcze nie chciałbym tykać.
:D


Znowu nie popadajmy w skrajności... nikt Ci nie każe grać Meepo czy Invokerem. To nie turniej, gramy dla fun''u. Gorzej jak wylosuje Ci np. w AR, ale przecież jest możliwość repicku. Napisałem "każdą" z myślą, że chcemy grać z kimś w miarę doświadczonym, bo już osobiście rzygać mi się chce na losowy pub i proszenie po 20 razy o wardy albo kupienie TP scrolla...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2014 o 16:25, Kermit napisał:

(..)


Myślę, że nazbyt poważnie wziąłeś mój post, a nie taki miałem zamiar. Jednak rozumiem Twoją zgryzotę, gdy przychodzi do grania na losowym pubie, z totalnie bezmózgimi graczami (są chlubne wyjątki, ale to bardzo mały procent). ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak można grać tyle razy jedną postacią? Ja gram raczej tak, że wybieram te, którymi grałem najmniej, żeby mi się nie nudziły.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Granie ciągle jedną postacią jest głupie, szczególnie jak się swoją przygodę z grą zaczyna, bo nie gracz nie uczy się niczego poza rzeczami związanymi tylko z jego postacią.
Furion sam w sobie jest nudny i nie lubię nim grać. Przeważnie wybieram to czego brakuje i dostosowuję się do potrzeb teamu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2014 o 21:17, Madoc napisał:

Jak można grać tyle razy jedną postacią? Ja gram raczej tak, że wybieram te, którymi
grałem najmniej, żeby mi się nie nudziły.


Swego czasu, gdzieś na dotabuff, widziałem chyba gościa, co rozegrał ponad tysiąc meczy.. Io. Inną postacią nie grał. To dopiero musi być nudne. ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2014 o 22:33, Kerethzimierz napisał:

> Jak można grać tyle razy jedną postacią? Ja gram raczej tak, że wybieram te, którymi

> grałem najmniej, żeby mi się nie nudziły.

Swego czasu, gdzieś na dotabuff, widziałem chyba gościa, co rozegrał ponad tysiąc meczy..
Io. Inną postacią nie grał. To dopiero musi być nudne. ;D

Ten gość był nawet tutaj na forum podawany...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować