Zaloguj się, aby obserwować  
Abomek

DOTA 2.0 od Valve

4167 postów w tym temacie

Co jest dziwnego w graniu jedną, ulubioną, postacią? Każdy gra po swojemu, jak lubi, czym lubi i w ogóle. Gra ma dostarczać przyjemności graczowi, a nie frustracji i poczucia presji bo się czterech frustratów zdenerwuje, że im win ratio taki popsuje. Osobiście uważam, że nie ma w tym nic złego. Wyjaśnijcie mi proszę o co chodzi w czepianiu się o to, że ktoś gra jedną postacią (i prawdopodobnie za każdym razem powtarza te same schematy)? Skoro tak lubi i dostarcza mu to satysfakcji to wcale tego nie potępiam, wręcz pochwalam. Ja tam zawsze biorę losowego herosa, ale jestem w stanie zrozumieć granie jednym bo to mi wygląda na rzecz gustu. Jakby nie patrzeć jedni bohaterowie są zaprojektowani lepiej inni gorzej od pozostałych. Io z nich wszystkich jest najmniej irytujący bo nie ma głupawych odzywek, a i skille całkiem fajne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2014 o 16:41, Smooqu napisał:

http://dotabuff.com/players/130703738

Z nim ostatnio grałem w Ranked Matchmaking. Zanim doszedłem na mid Viperem to miałem
2 lvl i butelkę :0

Oczywiscie rusek.

Mi to ten koleś wygląda na trolla. Jak to możliwe żeby mieć kilkadziesiąt zgonów w jednej grze i jeszcze ją wygrać, 0 last histów, 0 dmg zadanym w bohaterów, może ten koleś chce pobić rekord w zgonach w jednym meczu, ciągle robi tp do fontanny czy coś. Innymi postaciami to mu nawet normalnie idzie tylko ten furion.

Ja to nie mam nic przeciwko temu że gra się ciągle jedną postacią, też mam bardzo dużo gier rozegranych supportem, jak komuś to sprawia przyjemność to czemu nie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2014 o 23:41, Noxbi napisał:

Co jest dziwnego w graniu jedną, ulubioną, postacią?


Na mapie jest ograniczona ilość farmy, mając przykładowo team 5 carry, najpewniej żaden z nich nie zdobędzie porządnej ilości złota i exp w związku z czym drużyna jest słaba i najpewniej czeka was porażka. To w pełni zrozumiałe być wkurzonym na gościa który robi sobie picka na sam koniec i oczywiście dowala takiego bohatera którego teraz najmniej potrzeba zmniejszając szansę na zwycięstwo czy choćby wyrównaną grę. Jeśli ktoś wybiera od razu tą swoją jedną postać, ok, reszta powinna się dostosować.

Dnia 25.01.2014 o 23:41, Noxbi napisał:

Gra ma dostarczać przyjemności graczowi, a nie frustracji
i poczucia presji bo się czterech frustratów zdenerwuje, że im win ratio taki popsuje.

Gra w dota nie trwa krótko, nie można opuścić gry od razu bez konsekwencji, nikt nie lubi jeśli jakiś jeden idiota traci wszystkim czas. Wątpię by było wielu ludzi którzy przejmują się win ratio, ale pewnie każdy lubi wygrywać.

A co do tego ruska, to troll, chyba widać wyraźnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem. Od pewnego czasu (jakiś tydzień) Dota zaczęła mi się strasznie ścinać. Wcześniej wszystko działało poprawnie, a teraz mam takie przeskoki, że nie da się grać. Ktoś się z tym spotkał lub wie jak to naprawić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.01.2014 o 23:41, Noxbi napisał:

Co jest dziwnego w graniu jedną, ulubioną, postacią? Każdy gra po swojemu, jak lubi,
czym lubi i w ogóle. Gra ma dostarczać przyjemności graczowi, a nie frustracji i poczucia
presji bo się czterech frustratów zdenerwuje, że im win ratio taki popsuje. Osobiście
uważam, że nie ma w tym nic złego. Wyjaśnijcie mi proszę o co chodzi w czepianiu się
o to, że ktoś gra jedną postacią (i prawdopodobnie za każdym razem powtarza te same schematy)?
Skoro tak lubi i dostarcza mu to satysfakcji to wcale tego nie potępiam, wręcz pochwalam.

Nikt się nie czepia, mnie to zwyczajnie dziwi. Jak zagram trzy mecze z rzędu tą samą postacią to już mam jej dosyć na jakiś czas. Lubię w Docie to, że jest tyle zróżnicowanych postaci, dzięki czemu mogę cały czas grać inaczej, granie cały czas tą samą postacią nie ma dla mnie sensu, ale nikomu tego nie bronię.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2014 o 11:51, Gvyn napisał:

Mam problem. Od pewnego czasu (jakiś tydzień) Dota zaczęła mi się strasznie ścinać. Wcześniej
wszystko działało poprawnie, a teraz mam takie przeskoki, że nie da się grać. Ktoś się
z tym spotkał lub wie jak to naprawić?


A testowałeś w innych grach multi ? Masz WiFi ? Mieszkasz w bloku ? Możliwe, że to zaszumienie sygnału.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2014 o 11:41, Fatal-X napisał:

Na mapie jest ograniczona ilość farmy, mając przykładowo team 5 carry, najpewniej żaden
z nich nie zdobędzie porządnej ilości złota i exp w związku z czym drużyna jest słaba

Aż przypomniał mi się tekst Bastion announcer pack: "Nobody likes to play support, yet everybody likes to win." No, ale sam nieraz wygrywałem w drużynie pięciu carry (co prawda raczej na all random itp). Jest może trochę trudniej, ale dota jest na tyle elastyczna, że nie ma rzeczy niemożliwych.

Dnia 26.01.2014 o 11:41, Fatal-X napisał:

i najpewniej czeka was porażka. To w pełni zrozumiałe być wkurzonym na gościa który robi
sobie picka na sam koniec i oczywiście dowala takiego bohatera którego teraz najmniej
potrzeba zmniejszając szansę na zwycięstwo czy choćby wyrównaną grę. Jeśli ktoś wybiera
od razu tą swoją jedną postać, ok, reszta powinna się dostosować.

Czyli lepiej, żeby taki ktoś wziął sobie postać, której w żadnym razie nie ogarnia i nieudolnie stara się robić cokolwiek lub powtarzać schematy wyuczone przy zupełnie odmiennym herosie?

Dnia 26.01.2014 o 11:41, Fatal-X napisał:

Gra w dota nie trwa krótko, nie można opuścić gry od razu bez konsekwencji, nikt nie
lubi jeśli jakiś jeden idiota traci wszystkim czas. Wątpię by było wielu ludzi którzy
przejmują się win ratio, ale pewnie każdy lubi wygrywać.

Z mojego doświadczenia wynika, że ludzie jednak bardziej dbają o zwycięstwo niż cokolwiek innego. Zwłaszcza w coopie przeciw botom często spotykam się z językiem nienawiści wobec niedoświadczonych graczy, którzy chyba po to weszli na serwer z botami by się czegoś nauczyć, a nie trollować... chyba.

Poza tym, często grałem z graczami którzy widząc, że mają łatwą wygraną, specjalnie przedłużają grę jak najdłużej odkładając atak na bazę wroga, żeby mieć szansę na wylosowanie większej ilości itemów na koniec meczu (bo tak to działa, nie?). Im na czasie nie zależy. ;p

I oczywiście nie mówię o trollach, bo sam gram ze znajomymi, którzy boją się wybierać postaci inne niże te, którymi gra im się najwygodniej. Mój kolega na przykład rzadko kiedy bierze inną postać niż Lina, chyba że ktoś mu ją podbierze, wtedy dopiero daje randoma... Za moją radą zresztą. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2014 o 13:22, Kermit napisał:

A testowałeś w innych grach multi ? Masz WiFi ? Mieszkasz w bloku ? Możliwe, że to zaszumienie
sygnału.

Testowałem jeszcze w jednej grze i tam było dobrze. Mam WiFi. Nie mieszkam w bloku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2014 o 21:25, Noxbi napisał:

Czyli lepiej, żeby taki ktoś wziął sobie postać, której w żadnym razie nie ogarnia i
nieudolnie stara się robić cokolwiek lub powtarzać schematy wyuczone przy zupełnie odmiennym
herosie?

No sorry, ale zwyczajnie nie ma możliwości żeby nie mieć chociaż kilku postaci którymi się umie grać...jest pełno łatwych postaci zarówno z półki carry jak i support. Chyba że rozmawiamy o jakimś totalnym zerowym poziomie, graczy którzy grali tylko kilka gier, ale takim wszystko wolno, tam niemal nikt nic nie wie, lol.

Dnia 26.01.2014 o 21:25, Noxbi napisał:

Z mojego doświadczenia wynika, że ludzie jednak bardziej dbają o zwycięstwo niż cokolwiek
innego. Zwłaszcza w coopie przeciw botom często spotykam się z językiem nienawiści wobec
niedoświadczonych graczy, którzy chyba po to weszli na serwer z botami by się czegoś
nauczyć, a nie trollować... chyba.

Ciężko mi powiedzieć jak jest z ludźmi grającymi na co-op, grałem ostatnio jedną grę co-op tydzień temu, nie mogę narzekać bo był pełen luz. Chciałem sprawdzić czy rzeczywiście dostaje się za to granie z botami punkty i loot, powiedział mi to znajomy. Trochę mnie to zdziwiło ale to fakt.

Dnia 26.01.2014 o 21:25, Noxbi napisał:

Poza tym, często grałem z graczami którzy widząc, że mają łatwą wygraną, specjalnie przedłużają
grę jak najdłużej odkładając atak na bazę wroga, żeby mieć szansę na wylosowanie większej
ilości itemów na koniec meczu (bo tak to działa, nie?). Im na czasie nie zależy. ;p


Nie lubię kiedy spotykam takie osoby, jeśli mam możliwość to staram się zakończyć grę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.01.2014 o 21:25, Noxbi napisał:

Poza tym, często grałem z graczami którzy widząc, że mają łatwą wygraną, specjalnie przedłużają
grę jak najdłużej odkładając atak na bazę wroga, żeby mieć szansę na wylosowanie większej
ilości itemów na koniec meczu (bo tak to działa, nie?).

Tak? Mi się wydaje, że ten system jest kompletnie losowy, ale może coś się zmieniło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ehh, po cichu liczyłem na fenixa... Jakoś bardziej mi pasował do tych orientalnych klimatów. Ciekawe czy w tym "random ability draft" będzie można wziąć 4 stuny, hmm...

Btw: Czyli update wyjdzie dopiero 6 lutego? W sumie lepiej, akurat dzień przed końcem sesji. =]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2014 o 21:27, wraaagh napisał:

Ehh, po cichu liczyłem na fenixa... Jakoś bardziej mi pasował do tych orientalnych klimatów.
Ciekawe czy w tym "random ability draft" będzie można wziąć 4 stuny, hmm...

Btw: Czyli update wyjdzie dopiero 6 lutego? W sumie lepiej, akurat dzień przed końcem
sesji. =]


Nie zapominaj, że to był dopiero Day 2 ;> Wszystko może się zdarzyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2014 o 21:27, wraaagh napisał:

Ehh, po cichu liczyłem na fenixa... Jakoś bardziej mi pasował do tych orientalnych klimatów.
Ciekawe czy w tym "random ability draft" będzie można wziąć 4 stuny, hmm...

Wydaje mi się, że nie ma tam żadnych ograniczeń, to jest tryb raczej tylko do zabawy.

Ja liczę na Techników, jako że pojawiają się w tym evencie "sole palne".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Woooah, blink dagger op, zastanawiam się czy to dobry pomysł, drużyny mające kilka blinkujących postaci są straszne. I koniec czasów op Brood :D. Niemal wszystko w tej aktualizacji jest świetne.
Ciekawe tylko jak będzie wyglądał ten nowy tryb rozgrywki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować