Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Rise of Nations: Rise of Legends - wersja demo już u nas!

47 postów w tym temacie

Ja mam w domu GF6600 i gra w wersji do zapowiedzi/betatestów w pismach chodziła płynnie. Być może więc to wina tylko dema. Co do jego rozmiaru, proszę sobie przypomnieć dema kilku ostatnich głośnych gier (rozmiar ponad 1 GB). Kwestia klimatu i jakości zabawy to oczywiście kwesita gustu, mnie b. spodobał się wreszcie jakiś konkretny wątek fabularny i nie mogę doczekać się wersji pełnej :) Aha, i można obracać kamerą dookoła :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hm, niezłe. Pograłem wczoraj, dziś mam czas, żeby opisać wrażenia, a w zasadzie dopisać coś, co nie było poruszane (grafika super, klimat jak dla mnie niezły, jedyne co wadzi to IMO muzyka). A mianowicie - jednostki. Są super. Budowa miasta, super - niezły klimat z łączeniem budynków w dystrykty. Specjalne cechy niektórych jednostek - niektóre efekty robią wrażenie. Podsumowując demo w jednym zdaniu - na pewno nie rewolucja w RTS, ale z pewnością ponadprzeciętna strategia. Każdy fan RTSów powinien spróbować (dodam, że nie grałem we wcześniejsze Rise of Nations, więc nie wiem jak to się ma do poprzednich gier).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na sprzecie podobnym do tych co Wy wymieniacie chodzi dobrze na max detalach. Na srednich chodzi dokladnie tak samo (?!) ale wyglada mizernie. Fakt, sa przeskoki jak za duzo jest na ekranie, ale .. bez przesady.
Co do gry to wlaczylem kampanie, zobaczylem grafike i myslalem, ze skonam... ze smiechu. Gra wydala mi sie zenujaca. Tandeta po prostu.
Ale mowie: dobra, dam jeszcze jej 5 minut, ostatnia szansa.
Wlaczylem Quick Battle i... gralo sie bardzo przyjemnie :) Duzo piechoty, fajna zabawa. Potem pojawily sie wieeelkie maszyny, wtedy to juz byla rzez wroga. Baza jego zniknela w chwile.
W koncu gra, w ktorej widac jaka jednostka jest czym, a nie jak w nowych RTS, gdzie kazdy czolg jest taki sam, tylko ma kilka trojkatow innych... Tutaj kazda jednostka jest osobowoscia. Modele kanciaste, ale interesujace.
Grafika srednia, ale industrialne miasto - baza wyglada fajtastycznie. Ogolnie fajny klimat. Gra zapowiada sie interesujaco.
Czasu i chęci do gier ostatnio nie mam, ale moze sie nad nią zastanowie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też zagrałem w demo RoL.

Grafika ...
jest OK. Wyjasnie tylko, że grafika dla mnie nie jest najważniejsza, ma byc ładna, czytelna i nie przeszakdzać w realizacji strategii.
Nie zdaża się bym grał w słabą grę z dobrą grafiką (np. AoE3), z drugiej strony do Starcrafta też juz bym nie zasiadł :)
Grafika w RoL jest OK, choć przez duża skalę działańi duzo jednostek na raz na ekranie nieco mniej czytelna niż np Warcrafcie.
Grafika ze screenów jest efektowna, ale na takich ustawieniach kamery oczywiscie grac się nie da. ALe to norma, ze developerzy pokazuja takie ujecia tak było w Homeworld, Warcrafcie, WH40K:Dawn of War.

Grywalność - czyli to co najważniejsze.
Początek był trudny - 2 misje kampanii są na srednim poziomie. Próba w quickbattle - zamęt, nie wiem co i jak budować. Nastepne dwie gry i juz zaczynam łapać o co chodzi ...

Gra swoją dynamiką stoi pomiędzy RoN, a Warcraft3 i DoW:WH40K. Dla mnie idealnie :)
3 zróżnicowane rasy, każda po około 10 jednostek, bohaterowie.
Superjednostki np. LEviatan o rozmiarze i efektywnosci małej armii :)))
Dużo upgradeów - moze nawet nieco za dużo.
Ciekawe sterowanie jednostkami (np. alt+atak daje "siege attack" w którym automatycznie atakuje sama artyleria a reszta wojsk broni artylerii).
Gra ma potencjał zarówno w single - fajny świat, jendostki, sterowanie, miejmy nadzeję ze fabuła też.
Jak i multi - ogrom strategii i taktyk. Oby udało się je wszystkie zbalansować.

Wydajność.
Mam Athlon2900 XP+Rad9100+512RAM, wiec znacznie słabiej niż kolega Squad zaleca, a grało się nieźle. Komfortowego FPS nie było, ale nie rzutowało to na jakośc mojej gry.
Warto przypomniec, że nie jest to demo ostatecznej wersji lecz demo wykonane z wczesnej bety,
z opinii betatesterów wynika, że juz obecna beta ma szybkośc 2-3 x większą.

Ja czekam z niecierpliwoscią, bo od czasów War3 nie było RTS w którego można było dużo pograć na multiplayer.
DoW jest świetny, ale chyba nigdy nie bedzie zbalansowany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tja, już widzę jak odrzutowiec pikuje na ludków z dzidami a ci odpowiadaja fireballem...:-) Więc będzie dziwnie a jednocześnie kilimatycznie. Co do demka, to rzeczywiście masz rację.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować