Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Zrób to sam - niesamowity symulator Formuły 1

21 postów w tym temacie

Dnia 17.10.2010 o 11:51, Gniewny1j napisał:

Super, z chęcią bym sobie na czymś takim pograł, myślę że gościu może to opatentować
i sprzedawać do salonów gier :)


Fajnie by miał niestety już nie może opatentować, gdyż ujawnił swoją technologię przed otrzymaniem patentu, czy też złożeniem wniosku zależy od kraju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2010 o 12:16, marcinsud napisał:

Fajnie by miał niestety już nie może opatentować, gdyż ujawnił swoją technologię przed
otrzymaniem patentu, czy też złożeniem wniosku zależy od kraju.


Ale co tu jest do opatentowania? Przecież ta technologia wykorzystywana jest już od lat w symulatorach wojskowych, a nawet w niektórych salonach gier! Naprawdę nie wymyślił tu nic nowego, co najwyżej może się pochwalić tym, że zrobił coś takiego w domu.

Poza tym, o ile się nie mylę, to akurat nie jest żadna nowość, już chyba z pół roku temu to gdzieś widziałem, nie wiem, czy przypadkiem nie na Joemonsterze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Holly shit! Czy komuś jeszcze kojarzy się to ze stanowiskiem bojowym na Sokole Millenium i sceną, w której Han i Luke urządzili sobie zawody, kto więcej wrogich myśliwców zestrzeli? ;)

A tak swoją drogą, to pomysł świetny. I może jak się patrzy z boku, wygląda to dziwnie, ktoś sobie powie "przecież bolid F1 nie robi takich akrobacji na torze", ale myślę, że z punktu widzenia szczęśliwca na fotelu jest trochę inaczej;) Monitor cały czas na wprost oczu i zmieniają się tylko siły działające na ciało. A żeby podczas zakrętu w lewo doświadczyć uczucia "spychania w prawo", fotel musi się przechylić na bok - wiec myślę, że wrażenia mogą być bardzo realistyczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2010 o 13:22, vegost napisał:

Wtedy pewnie odpadnie mu monitor :D, a krzesełko fajne i to dowód na to że każdy może
sam coś zrobić nie płacąć ani grosza :)


No jasne, bo te siłowniki hydrauliczne, znalazł w piwnicy - pamiętają jeszcze czasy jego wujka, Dobromira. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.10.2010 o 14:15, Vojtas napisał:

No jasne, bo te siłowniki hydrauliczne, znalazł w piwnicy - pamiętają jeszcze czasy jego
wujka, Dobromira. :)


Monitor natomiast wziął cichaczem z rozbitego Tupolewa, a kierownicę wraz z kolumną wymontował z porzuconego Stara.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem to dosyć dawno, nawet nie wiem, czy nie było to na gram.pl w tych sobotnich głupotach growych. Ciekawe ile wyniosło go stworzenie czegoś takiego. Pewnie drogo, jeśli zwykłe małe serwo do modelu kosztuje 60 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować