Zaloguj się, aby obserwować  
Czternasty

Kto lubi gre ''''Mafia'''' - stara ale jara

2238 postów w tym temacie

Dnia 01.04.2006 o 11:53, marcin1930 napisał:

Mafia-the best
-gra jest super,stara ale jara
-zamuwilem juz gre the godfather zobaczyy czy ja pobije...
PS.kto w to gra/gral ????????????????????

Heh w 2006 ktoś uważał, że Mafia jest stara? W takim razie mamy dziś modę na retro! :) W dużej mierze dzięki gogu?
Mafia nigdy się nie zestarzeje, chociaż ja jej wielkim fanem nie jestem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.12.2013 o 13:10, Accid napisał:

Heh w 2006 ktoś uważał, że Mafia jest stara?

Uwierz mi, że są lepsze osobniki, które za stare gry uważają gry z poprzedniego roku. I nie warto w nie grać, bo są za stare.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 28.12.2013 o 13:10, Accid napisał:

Mafia nigdy się nie zestarzeje, chociaż ja jej wielkim fanem nie jestem :)


Dla niektórych jednak potrafi... kumplowi polecałem, żeby sobie zobaczył, to rzekł, że "grafika za bardzo razi, żeby grać".

Załamka.

Dla mnie to będzie cały czas najlepsza gra w jaką miałem okazję ciupać. Obok SA.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mafia jest jedną z tych gier, które samą rozgrywką nie zestarzały się za mocno (graficznie też wcale nie razi). Do dzisiaj strzelaniny nie wydają się być okrytymi siwymi włosami, pościgi mają swój klimat, są dość dynamiczne (nie oczekujmy pościgów z Matrixa, nie w tych czasach gra osadzona, nie ten postęp w motoryzacji ;]). Co do "zestarzenia" się gier, to prędzej doczepiłbym się do trzeciej części GTA (powoli i nawet co Vice City), która autentycznie dla mnie zbyt się zestarzała gameplayem, bym czerpał z niej radość. Podobna sytuacja, gdy niedawno też pogrywałem w Street Fightera II... Dzisiaj w tę grę mogą grać chyba tylko ludzie, którzy jarali się tą produkcją niedaleko jej premiery :P A już na przykład taki Street Fighter III (szczególnie 3rd Strike) do dzisiaj przynosi przeogromne ilości zabawy, zresztą - uważam tę część za prawdopodobnie najlepszą bijatykę ever (no, przynajmniej jedna z nich ;] ).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A ja dla odmiany napiszę że gra wcale mi się nie podobała. Mandaty za prędkość były irytujące, (przez co też pseudopościgi 60 km na godzinę wydawały się kuriozalne), misje bardzo nudne (chyba tylko napad na bank był ciekawy i strzelanina na wsi).

Nawet oprawa audiowizualna była bardzo przeciętna.

Jedyne co mi się podobało to niegłupia fabuła i nieszablonowi bohaterowie...ale w takim wypadku lepiej poczytać książkę albo obejrzeć film jeśli tego elementu się najbardziej wymaga.

Druga część 10 razy lepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2013 o 18:47, Darkstar181 napisał:

Mandaty za prędkość były irytujące,

A więc realizm jest irytujący?

Dnia 29.12.2013 o 18:47, Darkstar181 napisał:

misje bardzo nudne (chyba tylko napad na bank był ciekawy i strzelanina na wsi).

Akurat misje w Mafii sa genialne. No i zróznicowane.

Dnia 29.12.2013 o 18:47, Darkstar181 napisał:

Nawet oprawa audiowizualna była bardzo przeciętna.

Nie zapominaj, że gra jest z 2002 r. A co do audio, to jest ono genialne.

Dnia 29.12.2013 o 18:47, Darkstar181 napisał:

Druga część 10 razy lepsza.

Chyba tylko graficznie. Bo fabularnie jest dużo gorsza. Gra wygląda nie dokończoną, np. nie wiadomo co z siostrą Vito. W czasie gry jest kwestia, że Vito odwiedzał często tego szefa portu, a podczas rozgrywki było to aby 2 razy. No i nie ma przymusu zbierania czegokolwiek skoro 2 razy się wszystko traci. Już wolę pierwszą część z "przeciętną" oprawą audiowizualną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2013 o 18:47, Darkstar181 napisał:

Druga część 10 razy lepsza.


Mafia II jest jak Ojciec Chrzestny III - film niby dobry ale porównywać go do dwóch poprzednich części nie wypada, tak jest własnie z drugą Mafią - dobra gra ale nie genialna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2013 o 19:23, Karanthir666 napisał:

> Mandaty za prędkość były irytujące,
A więc realizm jest irytujący?

Tak, jeżeli jest zbędny a gra nie jest symulatorem jak Operation Flashpoint bądź Arma.
Swoją drogą nie wiem czy taki realizm bo podejrzewam że mafia w razie czego opłacała gliny by te nie przeszkadzały im w swoich pościgach :D

Dnia 29.12.2013 o 19:23, Karanthir666 napisał:

Akurat misje w Mafii sa genialne. No i zróznicowane.

W czym tkwi ich genialność ? Najczęściej sprowadzały się one do jeżdżenia po mieście i strzelania, niczego więcej. 2 razy trzeba było obić komuś twarz, raz przejechać się pociągiem, tyle.

Dnia 29.12.2013 o 19:23, Karanthir666 napisał:

> Nawet oprawa audiowizualna była bardzo przeciętna.
Nie zapominaj, że gra jest z 2002 r. A co do audio, to jest ono genialne.

Voiceacting jest genialny. Nie ma żadnego radia, żadnej muzyki którą można by było posłuchać.

Dnia 29.12.2013 o 19:23, Karanthir666 napisał:

> Druga część 10 razy lepsza.
Chyba tylko graficznie. Bo fabularnie jest dużo gorsza. Gra wygląda nie dokończoną, np.
nie wiadomo co z siostrą Vito.

A co ma być ? Kazała się mu trzymać z daleka od niej. Do mafii to ona nie należy więc wątek skończony.

Dnia 29.12.2013 o 19:23, Karanthir666 napisał:

No i nie ma przymusu zbierania czegokolwiek
skoro 2 razy się wszystko traci.

To raczej plus że nie ma przymusu. Jeszcze tego mi brakuje, by gra do czegoś mnie "zmuszała". Bardziej czepiałbym się że tej kasy nie ma za bardzo na co wydawać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2013 o 20:54, Darkstar181 napisał:

Tak, jeżeli jest zbędny a gra nie jest symulatorem jak Operation Flashpoint bądź Arma.

Swoją drogą nie wiem czy taki realizm bo podejrzewam że mafia w razie czego opłacała
gliny by te nie przeszkadzały im w swoich pościgach :D

Czyli ma być tak jak w GTA, tak? Dla mnie nawet dobrze, że są takie ograniczenia.

Dnia 29.12.2013 o 20:54, Darkstar181 napisał:

W czym tkwi ich genialność ? Najczęściej sprowadzały się one do jeżdżenia po mieście
i strzelania, niczego więcej. 2 razy trzeba było obić komuś twarz, raz przejechać się
pociągiem, tyle.

Pomyślmy: strzelanie z paki ciężarówki do goniących gangsterów, wyścig, skradanie, zabójstwo na statku. No i mało jest misji w stylu GTA: wpadasz i zabjasz. W Mafii, żeby ukończyć misje musisz wykonac parę czynności.

Dnia 29.12.2013 o 20:54, Darkstar181 napisał:

Voiceacting jest genialny. Nie ma żadnego radia, żadnej muzyki którą można by było posłuchać.

Mi tam brak radia pasuje. To już rzecz gustu. Naprawdę, czy wszystko musi być jak w GTA?

Dnia 29.12.2013 o 20:54, Darkstar181 napisał:

> nie wiadomo co z siostrą Vito.
A co ma być ? Kazała się mu trzymać z daleka od niej. Do mafii to ona nie należy więc
wątek skończony.

Ale należy do rodziny Vito i ten wątek mógłby byś bardzej rozbudowany.

Dnia 29.12.2013 o 20:54, Darkstar181 napisał:

To raczej plus że nie ma przymusu. Jeszcze tego mi brakuje, by gra do czegoś mnie "zmuszała".
Bardziej czepiałbym się że tej kasy nie ma za bardzo na co wydawać.

To raczej minus. Bo przez pewną część gry zbierasz, kolekcjonujesz i nagle wszystko tracisz. Nie zostajesz z niczym. I tak 2 razy. Skoro się wszystko dwukrotnie traci, to po co kasa i te wszystkie sklepy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.12.2013 o 20:54, Darkstar181 napisał:

Swoją drogą nie wiem czy taki realizm bo podejrzewam że mafia w razie czego opłacała
gliny by te nie przeszkadzały im w swoich pościgach :D

opłacanie opłacaniem, mandaty naprawdę pomagały budować klimat, chociażby poprzez wymuszanie jazdy prawidłowo.

Dnia 29.12.2013 o 20:54, Darkstar181 napisał:

W czym tkwi ich genialność ? Najczęściej sprowadzały się one do jeżdżenia po mieście
i strzelania, niczego więcej. 2 razy trzeba było obić komuś twarz, raz przejechać się
pociągiem, tyle.

Bzdura. Zapomniałeś dodać chociażby pościgi, genialną wręcz (jedna z najlepszych w jakie grałem) misja skradankowa.

Dnia 29.12.2013 o 20:54, Darkstar181 napisał:

Voiceacting jest genialny. Nie ma żadnego radia, żadnej muzyki którą można by było posłuchać.

Nie ma radia, ale jest muzyka, która zmienia się w zależności od rejonu miasta, sytuacji i jest na naprawdę wysokim poziomie. Śmiechem żartem wciąż zdarza mi się niektóre kawałki nucić - żadna gra do czegoś takiego nie doprowadziła.

Dnia 29.12.2013 o 20:54, Darkstar181 napisał:

A co ma być ? Kazała się mu trzymać z daleka od niej. Do mafii to ona nie należy więc
wątek skończony.

Zapominasz że niestety 2 wydaje się być grą niedokończoną/ urwaną. Nie zaprzeczam, wciąż jest to rewelacyjna produkcja, ale zdecydowanie nie umywa się do jedynki, ani klimatem, ani opowiedzianą historią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj po tylu latach grania i męczenia grę Mafia przez przypadek odkryłem sposób na odblokowanie wozu Caesar 8c 2300 racing. Dzisiaj po pracy nagram z tego materiał i wrzucę na yt :P Oczywiście tutaj też wrzucę link do tego filmu jeżeli będziecie chcieli ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.05.2014 o 11:10, Slaverox napisał:

Dzisiaj po tylu latach grania i męczenia grę Mafia przez przypadek odkryłem sposób na
odblokowanie wozu Caesar 8c 2300 racing. Dzisiaj po pracy nagram z tego materiał i wrzucę
na yt :P Oczywiście tutaj też wrzucę link do tego filmu jeżeli będziecie chcieli ;)

Dawaj, dawaj:P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam demo i gra bardzo mi się podoba, ale najbardziej do gustu przypadł mi... model prowadzenia aut. :D Wiem, pewnie mnie wszyscy wyśmieją, ale naprawdę wydaje mi się, że czuć masę samochodu.

@ Slaverox: Czy mi się wydaje, czy Twoim filmiku Mafia Ci laguje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 10.05.2014 o 14:26, Prince_Miki napisał:

Czy mi się wydaje, czy Twoim filmiku Mafia Ci laguje?


Miałem ponad 40 FPS przy nagrywaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.05.2014 o 11:26, Prince_Miki napisał:

Hmmm... ale jak oglądam Twój film to mam wrażenie, że są ścinki, zresztą sam zobacz.

Widziałem, prawdopodobnie od tego że wrzuciłem do Windows Movie Maker żeby mniej zajmował film.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować