Zaloguj się, aby obserwować  
Czternasty

Kto lubi gre ''''Mafia'''' - stara ale jara

2238 postów w tym temacie

Dnia 04.02.2009 o 14:56, Iverson7 napisał:

Mam pytanie:w misji 9 "dziwka" jestem juz na dachach i wpewnym momencie wyskakuje 4 policjantow.Mam
z nimi walczyc czy trzeba ich ominac?bo walka z niemi mi slabo idzie:/


Spoiler

Na początku policjanci gonią Cię od dołu, możesz im uciekać szybko, aż dojdziesz do pewnego momentu, gdzie wyskakują Ci gliniarze i musisz z nimi walczyć. Ja na początku, tym co mnie gonią uciekałem, oni później nie dają sobie rady ze skokami xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba walczyć. Mafia jest strasznie liniowa, innego rozwiązania sprawy nie ma. Przebiec i ich ominąć się nie da. Ale ale ... zawsze można wykorzystać starą technikę czyli wychylanie się z zza murka / winkla etc i po kolei ich odstrzeliwać [ polecam headshoty ] :P, albo tak pokierować kamerą żeby nam pokazywała gdzie jest wróg. ;-) Wiele można zdziałać, a dodatkowym atutem jest to że zazwyczaj wrogowie pokazują się w tym samym miejscu więc można to zapamiętać i wykorzystać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W mafii są beznadziejne strzelaniny. Strzelanie wogóle nie sprawia przyjemności, tylko strasznie wkurza. Trochę lepiej z jazdą samochodem. Wszyscy tak wychwalają tak tą grę, ale dla mnie jest ona beznadziejna. Jedyna rzecz, dla której warto grać jest fabuła. Tylko dla poznania zakończenia przemęczę jakoś te 5 misji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.02.2009 o 23:34, capral napisał:

W mafii są beznadziejne strzelaniny. Strzelanie wogóle nie sprawia przyjemności, tylko
strasznie wkurza. Trochę lepiej z jazdą samochodem. Wszyscy tak wychwalają tak tą grę,
ale dla mnie jest ona beznadziejna. Jedyna rzecz, dla której warto grać jest fabuła.
Tylko dla poznania zakończenia przemęczę jakoś te 5 misji.


Hmm... Strzelanie Ci się z pewnością nie podoba, bo jest zrealizowane stosunkowo realistycznie a nie oczekuj zero odrzutu po karabinie z lat 30/40. Co do jazdy to już pewnie kwestia gustu, bo mi się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.02.2009 o 14:59, KŁEJK napisał:

Trzeba walczyć. Mafia jest strasznie liniowa, innego rozwiązania sprawy nie ma. Przebiec
i ich ominąć się nie da. Ale ale ... zawsze można wykorzystać starą technikę czyli wychylanie
się z zza murka / winkla etc i po kolei ich odstrzeliwać [ polecam headshoty ] :P, albo
tak pokierować kamerą żeby nam pokazywała gdzie jest wróg. ;-) Wiele można zdziałać,
a dodatkowym atutem jest to że zazwyczaj wrogowie pokazują się w tym samym miejscu więc
można to zapamiętać i wykorzystać.

A guzik prawda wcale nie trzeba walczyć. Jest taki bug dzięki któremu wcale nie trzeba walczyć z policjantami na dachach. Wystarczy iść po gzymsie wokoło domu i policja się nie aktywuje. Trzeba tylko załatwić jednego gościa na ulicy i już. Ehh aż się prosi żeby podać link do mojego filmu z tymi bugami ale ciągle go nie wrzuciłem na YT...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jest takie zadanie w jeździe ekstremalnej, że koleś Ci każe jechać w wyznaczone miejsce pewnym białym wózkiem... zapomniałem nazwy. Wsiadam jakby nigdy nic, aż tu nagle wybucha mi spod kół ciągle coś i tak ciągle i ciągle, aż mi auto rozpierdzieli xD Jak to przejść?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chodzi chyba o zadanie w dzielnicy robotniczej musisz wsiąść do samochodu i szybko jechać w wyznaczone miejsce, bo za samochodem będą wybuchać bomby, wiadomo co sie stanie jak za wolno pojedziesz :) W każdym razie w tym zadaniu liczy się szybkość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 16:38, Budep napisał:

Jest takie zadanie w jeździe ekstremalnej, że koleś Ci każe jechać w wyznaczone miejsce
pewnym białym wózkiem... zapomniałem nazwy. Wsiadam jakby nigdy nic, aż tu nagle wybucha
mi spod kół ciągle coś i tak ciągle i ciągle, aż mi auto rozpierdzieli xD Jak to przejść?

Ktoś mi tu kiedyś pisał że trzeba jechać za samolotem... Chociaż ja tam samolotu nie widziałem żadnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ta gra wywołuje u mnie mieszane uczucia. Jeszcze niedawno jej nienawidziłem, a teraz myślę, że jest świetna. Najmocniejszą stroną tej gry jest fabuła.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 16:38, Budep napisał:

Jest takie zadanie w jeździe ekstremalnej, że koleś Ci każe jechać w wyznaczone miejsce
pewnym białym wózkiem... zapomniałem nazwy. Wsiadam jakby nigdy nic, aż tu nagle wybucha
mi spod kół ciągle coś i tak ciągle i ciągle, aż mi auto rozpierdzieli xD Jak to przejść?

Służę pomocą i filmikiem (moim) http://www.youtube.com/watch?v=CNO33KTlnzs Zamul kompa inaczej tego nie przejdziesz. Zresztą przeczytaj opis filmiku

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.02.2009 o 17:10, THE WITCHER1990 napisał:

Służę pomocą i filmikiem (moim) http://www.youtube.com/watch?v=CNO33KTlnzs Zamul kompa
inaczej tego nie przejdziesz. Zresztą przeczytaj opis filmiku

Przydatny filmik, nie powiem ^^
BTW. Twoje dwa filmiki z easter egg''ami i bug''ami są również bardzo fajne. Ja ostatnio sam znalazłem nowy bug. Działa chyba tylko w Free Ride Extreme. Musisz mieć kij baseballowy. Wyjdź na ulice i zacznij uderzać w hydranty. Jeżeli się przewracają nie zwracaj na nie uwagi i idź szukać dalej tego "specjalnego". Ten "specjalny" powinien cię... zabić :P Co ciekawe, przy uderzaniu w zwykłe hydranty Tommy nie traci energii, natomiast zawsze znajdzie się taki, który od razu cię zabije :P Te "specjalne" są losowe - raz zabije się ten na skrzyżowaniu przy domu Tommy''ego, raz jeden przy rondzie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Inny sposób by się zabić to wejść do butki telefonicznej i z bejsbola ją rozwalić spadające szkło i ściany zawsze zabijają, jakby ktoś nie wiedział taka ciekawostka. ;)
Filmiki z tajemnicami gry widziałem, sporo ich jest, ale większość nie warta zachodu, bo mało ciekawa ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.02.2009 o 11:18, Robak 007 napisał:

Przydatny filmik, nie powiem ^^
BTW. Twoje dwa filmiki z easter egg''ami i bug''ami są również bardzo fajne. Ja ostatnio
sam znalazłem nowy bug. Działa chyba tylko w Free Ride Extreme. Musisz mieć kij baseballowy.
Wyjdź na ulice i zacznij uderzać w hydranty. Jeżeli się przewracają nie zwracaj na nie
uwagi i idź szukać dalej tego "specjalnego". Ten "specjalny" powinien cię... zabić :P
Co ciekawe, przy uderzaniu w zwykłe hydranty Tommy nie traci energii, natomiast zawsze
znajdzie się taki, który od razu cię zabije :P Te "specjalne" są losowe - raz zabije
się ten na skrzyżowaniu przy domu Tommy''ego, raz jeden przy rondzie.

Ooo o tym to nie wiedziałem:) Wiem, że jest inny bug z hydrantem ale nie nagrałem go bo zapomniałem:/ Wystarczy strzelić ze strzelby z pewnej odległości tak aby zaczęła się lać woda. Jeśli wszystko pójdzie dobrze to hydrant na dole będzie ułamany i przezroczysty ale ciągle będzie stał a woda będzie się lała:D
***
No to zapraszam do oglądania innych filmów:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Gra ukończona, naprawdę porządny kawał kodu ;) Teraz czas się wziąć za prototypy, póki co odblokowałem Hillbilly

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.02.2009 o 23:46, CNCMFE napisał:

Jak zainstalować tego moda na lepszą grafikę z Play''a?

2 rzeczy:
1. Nie ma to jak umiejętność czytania. Jak byk pisze, tu cytat "Kliknij tutaj, aby zainstalować dodatkowe efekty graficzne".
2. To jest w ogóle nieprzydatne. W dzień jeszcze ujdzie, ale w nocy to w ogóle nie widać co jest przed tobą i jedziesz na oślep. Na szczęście można w każdej chwili włączyć/wyłączyć tego patcha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 24.02.2009 o 11:19, Karanthir666 napisał:

1. Nie ma to jak umiejętność czytania. Jak byk pisze, tu cytat "Kliknij tutaj, aby zainstalować
dodatkowe efekty graficzne".

Ja czytać nie umiem? Dziwne... Nie pisze tam nigdzie jak "zainstalować" tego moda. Sam sobie poradziłem już dawno, na tym forum są tacy "ludzie" że odpowiadają zawsze na stare posty, gdy inni już dawno poradzili sobie z danym problemem... -.-

Dnia 24.02.2009 o 11:19, Karanthir666 napisał:

2. To jest w ogóle nieprzydatne. W dzień jeszcze ujdzie, ale w nocy to w ogóle nie widać
co jest przed tobą i jedziesz na oślep. Na szczęście można w każdej chwili włączyć/wyłączyć
tego patcha.

Zauważyłem. To jest ten sam "mod" co do GTA SA, wszystko się tylko świecie, grafika nadal taka sama. Tyle że w GTA SA w samochodach dodatkowo odbijało się otoczenie, a w Mafii tylko wszystko się świeci... Nie wiem na cholerę takie mody ktoś robi, nic to nie poprawia, tylko irytuje...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować