Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Wasze wrażenia z bety Internet Explorer 9? Sonda

18 postów w tym temacie

gram.pl

Każdy ma swoją ulubioną przeglądarkę. My przez kilka tygodni we wspólnej akcji z firmą Microsoft zachęcaliśmy Was do sprawdzenia Internet Explorer 9 w wersji beta. Teraz chcemy wiedzieć, jakie wrażenia wynieśliście z tych testów.

Przeczytaj cały tekst "Wasze wrażenia z bety Internet Explorer 9? Sonda" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2010 o 16:54, NeMo-PL napisał:

Najgorsza przeglądarka jaką znam...


bzdury, założe się ze nie instalowałeś i pewnie bys jej od chorme nie odróżnił
najgorsza to jest opera

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2010 o 17:07, Krzycho napisał:

> najgorsza to jest opera
Idź trollować gdzieś indziej, co? :)


Ja tam akurat zgadam się, że pod względem szeroko rozumianej przyjemności użytkowania czy ilości błędów i problemów z poprawnym wyświetlaniem to Opera jest na końcu - jak dla mnie jest fatalna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie to słyszałem, że Opera ma problemy z wyświetlaniem stron, na szczęście na stronach które odwiedzam tego nie zauważyłem a przynajmniej nie rzucało się w oczy.
Ale jeśli chodzi o przyjemność użytkowania to dla mnie rządzi, ma wszystkie potrzebne mi funkcje i szybki dostęp do nich, ładny wygląd. Resztą, czyli bezpieczeństwem czy szybkością też raczej nie odstaje od konkurencji a nawet podobno jest w tym najlepsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co podoba Ci się najbardziej w przeglądarce Internet Explorer 9?

No tak, kampania dla M$ trwa, pytanie brzmi niemal jak:
"Czy masz coś przeciwko dożywotniemu przejęciu władzy przez Putina?"
Tak, nie mam nic przeciwko.
Nie, nie mam nic przeciwko.
I tylko na dole, w najmniej rzucającym się w oczy miejscu jest opcja "Wstrzymuję się". A gdzie "Nie chcę aby tak się stało " czy też w tym przypadku "Nic nie podoba mi się w tej przeglądarce", huh? Próbujecie wmówić ludziom, że jeśli tylko skorzysta się z IE 9 to nie można uważać go za złą przeglądarkę? No comment...

M$ musiał wam naprawdę nieźle zapłacić, że dalej robicie z siebie idiotów popierając IE i wmawiając ludziom jaka to dobra przeglądarka jest ;)

Może aktualne wyniki ankiety wyleją wam kubeł zimnej wody na głowy i zrozumiecie jak się ośmieszacie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jako twórca stron internetowych, który wlasnie pisze sredniej wielkosci projekt przy uzyciu najnowszych technik moge sie wypowiedziec od strony technicznej.
Obsluga standardow zostala znaczaco poprawiona ale niestety jeszcze jest sporo do nadrobienia.
Niestety wrazenia z bety sa raczej zle, duzo bugow i bledow w wyswietlaniu - zwykly przycisk nie pokazuje tekstu/obrazka - tak sie nie da uzywac przegladarki do codziennego uzytku.

Powiedzialbym ze MS zrobil krok w dobrym kierunku, ale to za malo, bo jeszcze musi isc do przodu, nie ma sensu poki co oceniac przegladarki w fazie beta, zbyt niedopracowana

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 19.10.2010 o 17:10, Laid_back napisał:

Ja tam akurat zgadam się, że pod względem szeroko rozumianej przyjemności użytkowania
czy ilości błędów i problemów z poprawnym wyświetlaniem to Opera jest na końcu - jak
dla mnie jest fatalna :)


Skoro strony nie są pisane zgodnie ze standardami, a są robione pod IE to nie dziwo, że opera je źle wyświetla.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

* Nowy interfejs
* Prędkość
* Stabilność
* Obsługa standardów, kompatybilność (HTML 5, CSS 3)
* Ochrona prywatności i bezpieczeństwo
* Integracja z Windows 7 (np. Aero Snap)
* Menedżer pobierania z filtrem SmartScreen
* Inne elementy
* Nie testowałem/łam jeszcze IE9
* Nie interesuje mnie ta przeglądarka

A gdzie negatywne strony? No pytam się gdzie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Długi czas otwierania przeglądarki, błędne wyświetlanie stron pisanych w starszych standardach, wolne działanie wtyczek od Adobe, częste zawieszanie się przeglądarki, resetowanie zakładek/historii przeglądania... długo by wymieniać. Byłem fanem poprzedniej odsłony jednak ta nie przypadła mi jak na razie do gustu. To chyba była jednak bardzo, bardzo wczesna beta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2010 o 17:10, Laid_back napisał:

czy ilości błędów i problemów z poprawnym wyświetlaniem


Błędy to mają strony internetowe. Opera ma najbardziej zgodny ze standardami silnik renderujący ze wszystkich przeglądarek - ex aequo z WebKit :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.10.2010 o 20:59, Reddi napisał:

Błędy to mają strony internetowe. Opera ma najbardziej zgodny ze standardami silnik renderujący
ze wszystkich przeglądarek - ex aequo z WebKit :)


ale co z tego? :) na bieżąco korzystam z 4 przeglądarek i za każdym razem to z operą są problemy
nawet jeśli strony są źle napisane, to wolę korzystać z przeglądarki która nie daje mi tego odczuć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trudno się nie zgodzić - rzeczywiście trąci tu kryptoreklamą M$. Jeżeli już robić ankietę, to powinna ona zawierać zarówno możliwość wypowiedzenia się pozytywnie, jak i negatywnie, a nie na zasadzie: "Kto jest twoim bohaterem i dlaczego jest to Józef Stalin".

A co do samej przeglądarki, to nie ma w niej nic, co przewyższałoby konkurencję. To jak tuningowany poldek - może od standardowego poldka (tu: IE8) sporo lepszy, ale do Ferrari i tak mu daleko.

Sam używam Firefox''a. Wiem, nie jest to przeglądarka najszybsza, ale kocham jej czytelność i bardzo szeroki wachlarz dodatków, dzięki którym naprawdę może robić wiele różnych rzeczy.

Za to tak zachwalanych Opery i Chrome''a nie trawię. Opera ma taki wygląd, jakby była w jakieś średnio zaawansowanej fazie beta, a Chrome jest po prostu biedny jeśli chodzi o funkcje. Niby są do niego dodatki jakieś etc, ale nic, co by mnie interesowało.

A jak na tym tle wypada nowy IE? Nijak. Nie ma nic, czego by nie miała konkurencja, prędkością nie grzeszy... idealna przeglądarka dla kogoś, kto surfowanie po necie sprowadza do sprawdzenia poczty i pogody na jutro, ewentualnie zajrzenia na jakąś stronę z wiadomościami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować