Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Znamy wymagania sprzętowe World of Warcraft: Cataclysm

27 postów w tym temacie

Minimalne (Pc): 1GB RAM
Zalecane (Pc): 2GB RAM
Haha, bo padnę ze śmiechu. Może tyle wystarczy by odpalić grę na najniższych detalach, ale na pewno nie pozwoli na komfortową (płynną) rozgrywkę. Zwlaszcza w miastach czy innych miejscach gdzie wystepuje duza liczba graczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2010 o 11:26, CH1CKEN napisał:

Minimalne (Pc): 1GB RAM
Zalecane (Pc): 2GB RAM
Haha, bo padnę ze śmiechu. Może tyle wystarczy by odpalić grę na najniższych detalach,
ale na pewno nie pozwoli na komfortową (płynną) rozgrywkę. Zwlaszcza w miastach czy innych
miejscach gdzie wystepuje duza liczba graczy.

2GB są jak najbardziej ok, sam na tylu gram w ustawieniach średnio-wysokich i jedynie w Dalaranie miewam problemy ze spadkami płynności.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Też posiadam 2GB RAM, w wotlk gram z ustawieniami na max, problemem jest czasem w Dalaran w godzinach szczytu. W betę też gram, cześć ustawień ultra,cześć high, nie ma problemu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie ma się co podniecać. Ustawień grafiki w WOW jest tyle, że każdy znajdzie coś dla siebie. Ja sobie gram na TV ( bo tak jest bardziej epicko ;)),w rozdziałce 1080p, mam tylko zmniejszone cienie , anizotropię i multisampling, oraz zakres widoczności terenu na "goog". I wszystko śmiga.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zintegrowana karta grafiki, 2GB RAM i jakoś chodzi. Wprawdzie wszystkie odległości widzenia na minimum (trochę to przeszkadza podczas lotu bo niewiele widać), ale już np modele postaci na full, żeby wszystkie sety dobrze wyglądały;) Co do Dalaran... staram się omijać to miejsce jak się da. Na szczęście nie gram na najbardziej obleganym serwerze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mam się o co martwić, mogę spokojnie ustawić maksymalne detale i dużą rozdzielczość i cieszyć się kilkudziesięcioma fpsami. Tylko zazwyczaj wyłączam cienie i roślinność, bo to wpływa na wydajność. No i oczywiście zasięg wzroku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przecież to było normalne do przewidzenia za dodatek będzie miała podobne parametry co podstawka, przecież silnik jest od lat ten sam "stary". A czemu macki mają 2x większe wymagania od pc ? : ) Kto mi wyjaśni to dostanie browara : )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2010 o 13:41, vegost napisał:

A czemu macki mają 2x większe
wymagania od pc ? : ) Kto mi wyjaśni to dostanie browara : )

Bo są do kitu ;)
Mac OS który jest niekonfigurowalny wcale tak zamula, że sam zjada większość ramu, do tego wszystko w cenie 3x większej niż PC przy tej samej mocy. Nie rozumiem ludzi którzy kupują Maki, jak widzę takiego to się tylko z niego śmieje hehe :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2010 o 13:44, loczyn napisał:

> A czemu macki mają 2x większe
> wymagania od pc ? : ) Kto mi wyjaśni to dostanie browara : )
Bo są do kitu ;)
Mac OS który jest niekonfigurowalny wcale tak zamula, że sam zjada większość ramu, do
tego wszystko w cenie 3x większej niż PC przy tej samej mocy. Nie rozumiem ludzi którzy
kupują Maki, jak widzę takiego to się tylko z niego śmieje hehe :D


Powód jest trochę inny. Windows korzysta z bibliotek DirectX działających bliżej poziomu sterownika niż bardziej poukładana, ale wolniejsze biblioteka wykorzystywana w OS X, czyli OpenGL.
Gdybyś spróbował uruchomić WoWa w OpenGL pod Windowsem miałbyś taki sam efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

I dlatego, że OpenGL jest dalej od "poziomu sterownika" (hm?), potrzebuje dwa razy więcej RAMu. Aaa.

Na Linuxie windowsowy klient uruchomiony z flagą -opengl zużywa podobną ilość zasobów do tego samego klienta uruchomionego pod Windowsem bez tej flagi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 20.10.2010 o 13:44, loczyn napisał:

> A czemu macki mają 2x większe
> wymagania od pc ? : ) Kto mi wyjaśni to dostanie browara : )
Bo są do kitu ;)
Mac OS który jest niekonfigurowalny wcale tak zamula, że sam zjada większość ramu, do
tego wszystko w cenie 3x większej niż PC przy tej samej mocy. Nie rozumiem ludzi którzy
kupują Maki, jak widzę takiego to się tylko z niego śmieje hehe :D



Też nie rozumiałem ludzi, którzy kupują Maki. Może dlatego, że patrzyłem z punktu widzenia, gracza.
Jednak po kilku minutach do czynienia z MacBookiem(Chyba w wersji Pro) zmieniłem swoje zdanie. Jeśli miałbym kupować laptopa, to wybrałbym MacBooka. Jeśli by mnie było na to stać oczywiście, bo cena jest bardzo wysoko w porównaniu ze zwykłymi laptopami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować