Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Shogun 2: Total War musi mieć idealną sztuczną inteligencję

15 postów w tym temacie

Perfekcyjna AI nie istnieje i ludzie nie mają technologii, by takową stworzyć ;) Przynajmniej nie na potrzeby gry, bo może jakiś geniusz mając sprzęt z NASA....

Na serio to starczy, jak dyplomacja będzie działać, a bitwy staną się wyzwaniami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A poprzednie Total Wars miały choć przeciętną? Nie przypominam sobie. Wręcz był problem z podstawową sprawą, żeby osobno działały na mapie taktycznej różne rodzaje broni... i np. konnica nie ruszała razem z piechotą. Wolę nie dawać wiary i ewentualnie miło się rozczarować. A Myszasty zaraża chorobą NV inne tematy. Powinno się go zmoderować ;-) hyhy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No to 3mam ich za słowo, a nie jak to było w empire że ostrzeliwało się z moździerzy piechotę, a Ci biegali do przodu do tyłu nie wiedzą co ze sobą zrobić. Zapowiada się wspaniała totalna wojna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Perfekcyjna SI w Total War? Cóż zawsze jest ten pierwszy raz ...

Do tej pory, nawet na najwyższym poziomie trudności, w żadnej z gier TW, nie udało mi się przegrać bitwy przy w miarę równych siłach obu stron, więc jakoś nie bardzo podniecam się tymi zapowiedziami. Uważam że zrobią dobrą robotę jeśli nie będę mógł bezkarnie rozczłonkowywać czy oskrzydlać armii przeciwnika i bić jej częściami.

BTW, spora część problemów przeciwnika komputerowego na polu bitwy wynikała nie ze słabej SI, per say, ale problemów na linii formacja - pathfinding. Darthmod w znacznej części poprawia właśnie te elementy i daje to wymierne korzyści. Może w końcu CA dostrzegła tę prawidłowość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Osobiście nie mam większych uwag co do SI w Empire: Total War. Chodzi mi o same bitwy. Gram na wysokim poziomie trudności i nie raz zdarza mi się przegrać. Np. grając Polską przeciwko Turcji nie raz moje działa praktycznie nie wyrządziły żadnej krzywdy zbliżającym się Turkom, Husaria wdała się sama w potyczki z lekką konnicą turecką, i pozostawało mi tylko patrzeć na wymiany ognia piechoty, nie mogąc oskrzydlić nieprzyjaciela. W takim układzie często przegrywałem. Albo podczas bitwy Polski z Irokezami, pozornie bardzo łatwej. Jeżeli działa nie trafiły kilka razy w indiańską piechotę, która maszeruje mocno rozproszona, i trudno ją dobrze trafić, wówczas często dochodziło do walki wręcz, którą jeśli nie mamy mobilnej konnicy, łatwo przegrać. Gram bez aktywnej pauzy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.10.2010 o 10:04, rem_cio napisał:

Osobiście nie mam większych uwag co do SI w Empire: Total War. Chodzi mi o same bitwy.
Gram na wysokim poziomie trudności i nie raz zdarza mi się przegrać. Np. grając Polską
przeciwko Turcji nie raz moje działa praktycznie nie wyrządziły żadnej krzywdy zbliżającym
się Turkom, Husaria wdała się sama w potyczki z lekką konnicą turecką, i pozostawało
mi tylko patrzeć na wymiany ognia piechoty, nie mogąc oskrzydlić nieprzyjaciela. W takim
układzie często przegrywałem. Albo podczas bitwy Polski z Irokezami, pozornie bardzo
łatwej. Jeżeli działa nie trafiły kilka razy w indiańską piechotę, która maszeruje mocno
rozproszona, i trudno ją dobrze trafić, wówczas często dochodziło do walki wręcz, którą
jeśli nie mamy mobilnej konnicy, łatwo przegrać. Gram bez aktywnej pauzy.


Postaraj się rozwinąć tak technologię żeby mieć moździerze, rozpryskowe z późnym zapłonem i sam zobaczysz jaka ta gra jest prosta. Również grałem na ciężkim i jedynie miałem jako takie problemy w Indiach. A tak zająłem całą Europe, Afrykę i prawie całe Indie. Dalej mi się już nie chciało :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

SI w bitwach i tak zawsze w TW była bardzo dobra (jak na możliwości SI) zdarzały się co prawda kwiatki jak wspomniana piechota indiańska biegająca tam i z powrotem jeśli się odpowiednio przerywało ostrzał z dział. Ale i tak jest dużo lepszy niż w takim CIV V, nie szukając daleko. W TW jednak trzeba pokombinować żeby wygrać, nawet jak komputer nie przyznaje sobie sztucznych bonusów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

(ciach)

Dnia 21.10.2010 o 10:04, rem_cio napisał:

Husaria wdała się sama w potyczki z lekką konnicą turecką, i pozostawało
mi tylko patrzeć na wymiany ognia piechoty, nie mogąc oskrzydlić nieprzyjaciela.


Jejku moja Husaria (jak i żadna inna jednostka) sama nic nie chce zrobić ... nawet z miejsca się nie ruszy, choćby była pod ciężkim ogniem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować