Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

TOP 10 - gry inspirowane filmami

58 postów w tym temacie

Nie wiem jak to możliwe,ale czemu tu nie ma Drugiej części Riddica?I teraz największy zonk.
Gdzie jest k**** Batman:AA?!Że niby to nie jest inspiracja filmem?
No i jeszcze dwie sprawy które już są mniej ważne.
1.Dlaczemu GhostBusters,są tak nisko?
2.Od tego filmu Blair Witch Project każda gra będzie lepsza...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2010 o 13:40, vale4694 napisał:

Nie wiem jak to możliwe,ale czemu tu nie ma Drugiej części Riddica?I teraz największy
zonk.
Gdzie jest k**** Batman:AA?!Że niby to nie jest inspiracja filmem?
No i jeszcze dwie sprawy które już są mniej ważne.
1.Dlaczemu GhostBusters,są tak nisko?
2.Od tego filmu Blair Witch Project każda gra będzie lepsza...


Oj, ktoś tu chyba wstępu do rankingu nie czytał...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2010 o 13:49, vale4694 napisał:

Szczerze?
Nic nie czytałem :P Tylko przejrzałem ranking.


To przeczytaj i potem komentuj, tak dla wszystkich będzie lepiej :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Die Hard Trilogy na 3 miejscu - no weźcie się ogarnijcie :D Natomiast z drugim miejscem Riddick''a się zgadzam w pełni, tylko Batmana brakuje w pierwszej piątce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ghostbusters to naprawdę było pozytywne zaskoczenie, bo gra była na prawdę dobra i trzymała klimat filmów.

No i Die Hard, którego kiedyś dostałem od kolegi za darmo od tak, bo mu się nie podobała... przeszedłem tylko dwójkę i trójkę. XD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.10.2010 o 14:08, Karlik00 napisał:

rażący brak ONI Bungie opertego na Ghost in the shell i Nikicie który w dniu swojej premiery
zbierał oceny dużo lepsze od częsci tytułów na tej liscie.


Ale to nie jest (cytat z wstępu) "growa adaptacja filmu". Czytaj: egranizacja. Kolejny przypadek nieczytania wstępu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do miejsca pierwszego:

Ta "specjalna maszyna" służyła do wykonywania testu Voighta-Kampffa.
http://en.wikipedia.org/wiki/Voight-Kampff_machine

Dodatkowo można (i trzeba) było korzystać z analizatora zdjęć ESPER. Postacie w grze i ruchome elementy zostały wykonane w technologii vokseli, dzięki czemu twórcy mogli poszczycić sie grafiką 3D i jednocześnie nie wymagać od graczy dobrych kart graficznych. Muzyka bazowała na twórczości Vangelisa, Klepacki uzupełnił to zaledwie kilkoma utworami naśladując jego styl. Ogólnie gra jest prequelem w stosunku do filmu - dla wszystkich fanów BR to pozycja obowiązkowa. Tu jedna zasadnicza uwaga: gra jest w całości po angielsku, nigdy nie doczekała się polonizacji - mało tego: nie można włączyć angielskich napisów, bo ich nie ma. :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"role, w które wcielili się Bill Murray, Raymond Stantz oraz Egon Spengler"? Chyba chodzi o Billa Murraya, Harolda Ramisa i Dana Akroyda (nie wiem dlaczego pomineliscie Erniego Hudsona). Stantz i Spengler to nazwiska bohaterow filmu, nie aktorow.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Warto wspomnieć, że za koncepcję oraz scenariusz do gry odpowiadają te same osoby, które maczały palce w filmowej trylogii - Dan Aykroyd i Harold Raims."
Może to i szczegół, ale od kiedy to Ghostbusters jest trylogią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze dwa miejsca bardzo celnie utrafione, ale najniższy stopień podium to już jednak lekka przesada - Die Hard były grami przeciętnymi w swoich czasach, teraz to już chyba na palcach jednej ręki da się policzyć osoby je pamiętające, a o graniu w nie nadal to można chyba zapomnieć :/

Ze swojej strony proponowałbym do tego top10 Władcę Pierścieni Trzecią Erę - naprawdę udany zachodni :) jRPG. Gra bazuje stricte na filmie i mimo iż bohaterem głównym nie jest Frodo, to akcja dzieje się równolegle z akcją filmową, a w kilku miejscach się nawet zazębia. Oddano możliwość sterowania postaciami z Drużyny w kilku bitwach, a finalnie można skopać po "siedzeniu" nawet Oko Saurona ^_^ Kupa frajdy i solidna dawka rozrywki na kilkadziesiąt godzin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mi w zestawieniu brakuje "X-Men Origins: Wolverine". Gra wyśmienita, naprawdę godna polecenia. Chyba jedna z niewielu gier, które są lepsze od tego, czym były inspirowane. Może nie znalazła się w Top10 z powodu słabej jakości filmu, na jakim bazuje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z pierwsza "szostka: zgadzam sie w stu procentach. Zreszta kto gral w te wszystkie gry ten wie. Najbardziej zaskoczylo mnie DIE HARD Trilogy, bo to jest klasyka z PS-a, o ktorej zapomnialem, a tytul jak na tamte czasy byl kapitalny :) Alez to bylo wtedy miodne :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O tak Die Hard Trilogy na zasłużonym miejscu ^^ Zupełnie zapomniałem, że ta gra istnieje a przeszedłem go 2 razy^^ Dobrze, że w rankingu nie ma miejsc tylko na najnowsze produkcje i takie gry też uwzględniliście.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować