Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Vanquish - recenzja

26 postów w tym temacie

Spodziewałem się słabej oceny po wiadomościach, że fabuła w tej grze jest "głupia" i nie ma sensu. Ocena jaką wystawiliście zaskoczyła mnie. Z jednej strony spadały fale opinii, że to "strzelanka bez sensu, w której tylko strzelamy i nic więcej", z drugiej strony plusy, które przekonują do tej gry. Może się skuszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie oceny są bardzo pozytywne i ludzie piszą, że gra się fenomenalnie. Wszędzie też niestety pojawia się jeden zarzut - gra jest absurdalnie krótka, nawet jak na dzisiejsze standardy (4-5h gry)...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2010 o 19:53, Anvi napisał:

Wszędzie oceny są bardzo pozytywne i ludzie piszą, że gra się fenomenalnie. Wszędzie
też niestety pojawia się jeden zarzut - gra jest absurdalnie krótka, nawet jak na dzisiejsze
standardy (4-5h gry)...

nie potwierdzam. są cztery poziomy trudności. najniższy, nie pomnę jak się zwie, ale jakoś tak extreme casual może i na tyle pozwala. nie grałem jednak na nim. Trzeci, a zwłaszcza czwarty poziom to jednak wyzwanie. No i zostają jeszcze dodatkowe tryby. Casusu Medal of Honor w tym przypadku nie odnotowałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2010 o 19:45, rolex76 napisał:

Spodziewałem się słabej oceny po wiadomościach, że fabuła w tej grze jest "głupia" i
nie ma sensu. Ocena jaką wystawiliście zaskoczyła mnie. Z jednej strony spadały fale
opinii, że to "strzelanka bez sensu, w której tylko strzelamy i nic więcej", z drugiej
strony plusy, które przekonują do tej gry. Może się skuszę.

No muszę przyznać, że fabuła faktycznie jest głupia. A w zasadzie szczątkowa. Nie umieściłem jej jednak po stronie minusów, bo dla mnie w takiej grze jest po prostu neutralna i schodzi na dalszy plan. V to przede wszystkim akcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2010 o 20:15, Lucas_the_Great napisał:

> Niezle przywodca ruskow nazywa sie jak wasz redaktor XD
To niedaleka przyszłość... więc to może być nawet i nasz Zaitsev ;)

Tak, ja obstawiam, że ten czarny dzień nadejdzie ;)
Już grając w betę miałem z tego niezły polew :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2010 o 20:48, Mastermind napisał:

> Vanquish ma polskie podpisy???
ma

W takim razie trzeba będzie poprawić informację w opisie i w sklepie, bo tam jest napisane, że gra jest po w całości po angielsku i dlatego trochę się zdziwiłem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

GRA JEST KRÓTKA, a autor tekstu po prostu nie ma skilla. Też grałem na normalu i przeszedłem w 5h40min totalnie się bawiąc i odwalając głupie, samobójcze akcje. Do tego w ogóle nie używałem bullet-time''a, poza momentami w których sam się odpalał (spowalniało mi to akcje i nie było specjalnie potrzebne;P). Gdybym odwalał hardocore gaming, a nie grał dla relaksu to zrobiłbym w mniej niż 5h

screen: http://bcz.pl/ptf/screen.jpg

Mimo wszystko jest warta przejścia :)

Sam przeszedłem i sprzedaję na allegro (od 1zł, jedyna aukcja). Bawiłem się doskonale i mam podobne zdanie o grze co autor. Mimo wszystko daję 8/10. Jedno oczko mniej niż autor tekstu, właśnie za długość, która jemu pasowała (no i do minusów dodałbym ''brak jakiekolwiek fabuły'').

EDIT: A papieros był super-klimatycznym nawiązaniem do Cowboy Bebop i nie mam pojecia jakim cudem mógł komukolwiek przeszkadzać (sam jestem niepalący)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2010 o 21:10, MozgotrzepPL napisał:

> > Vanquish ma polskie podpisy???
> ma
W takim razie trzeba będzie poprawić informację w opisie i w sklepie, bo tam jest napisane,
że gra jest po w całości po angielsku i dlatego trochę się zdziwiłem:)


wróć - my mistake. nie wiem, poniosło mnie jakoś, grałem były podpisy (lokalizacja kinowa), ale nie polskie.
po angielsku są.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam wersje po angielsku i ma jakis blad, nie mam wogole napisow, mimo ze sa w opcjach wlaczone. Zdarzylo mi sie rowniez ze gra stanela, powinny sie drzwi otworzyc ale tego nie zrobily :) na szczescie tylko raz...poki co.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Taki crap dostał9.0 xD szok a Halo Reach 8.0 ...żal redaktorzy gram.pl nie jestescie obiektywni...dla mnie vanquish zasługuje na 6.0 - crap i tyle w temacie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2010 o 01:09, maXan napisał:

Taki crap dostał9.0 xD szok a Halo Reach 8.0 ...żal redaktorzy gram.pl nie jestescie
obiektywni...dla mnie vanquish zasługuje na 6.0 - crap i tyle w temacie

Masz rację, należymy do totalnie źle oceniających, jak i Gametrailers ( http://www.gametrailers.com/gamereview.php?id=12653) czy Official Xbox Magazine (9/10), ogólnie recenzenci z całego świata to lameriada, bo średnia dla Vanquish to 84.18%... wstyd nam... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@maXan LOL Halo Reach to jedna z najgorszych gier w jakie w życiu grałem (miałem nieszczęście przejść, do dziś żałuję tego czasu). Bug na bugu, grafika żałosna, feeling walczenia plastikowym robotem z gumowymi dinozaurami z laserami... chociaż nie, dinozaury z laserami są awesome, a Halo było do dupy... Nigdy nie skumam spuszczania się na Halo - przecież to crap jakich mało Oo"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

do plusów gry dodałbym jeszcze totalny chaos panujący czasem podczas walk - nie pamiętam ostatnio żadnej gry która serwowałaby nam takie natężenie akcji na piksel kwadratowy. a sama animacja broni Sama jest obłędna :))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja bym wogole Halo nie prownywal do Vanquish to raczej zupelnie inne gry, predziej Gears of War, ale dla mnie Vanquish bilo by GoW na glowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2010 o 01:09, maXan napisał:

Taki crap dostał9.0 xD szok a Halo Reach 8.0 ...żal redaktorzy gram.pl nie jestescie
obiektywni...dla mnie vanquish zasługuje na 6.0 - crap i tyle w temacie


Może rozwiniesz swoją wypowiedź zamiast płakać jak to Halo Reach nie zostało należycie ocenione przez gram.pl?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować