Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Sterowniki NVIDIA GeForce 260.99 WHQL przyspieszą New Vegas

19 postów w tym temacie

Dnia 25.10.2010 o 21:25, iRReniQs napisał:

Oświadczam że poprawa jest widoczna! Warto ściągnąć te stery bo w New Vegas z 15 klatek
zrobiło mi się 25-30! A to już coś :)


Karta nie zjarana? NV śmiga szybciej? No to zaciągam... ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2010 o 20:27, Henrar napisał:

Warto wspomnieć, że bug z ME1 i ME2 został naprawiony :)

Super, strasznie mnie to denerwowało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2010 o 20:27, Henrar napisał:

Warto wspomnieć, że bug z ME1 i ME2 został naprawiony :)


Masz na myśli pojawiające się od czasu do czasu niebeiskie tekstury ? : P Jeśli tak to rzeczywiście bosko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2010 o 21:44, TobiAlex napisał:

iRReniQs ale to nie w tym problem. Problem z niskim FPS''em już dawno został rozwiązany,
nieoficjalnie zresztą. Ostatnio wrzucałem na kilku serwisach link:

http://forums.steampowered.com/forums/showthread.php?t=1524493

Polecam. Zero zrywów, przycięć itp.


Wiem o tym ale po wgraniu tego pliku gra, o dziwo, nie che mi się uruchomić. Próbowałem na różne sposoby i nic. A te stery faktycznie przyspieszają grę, nie jest to może jakaś wielka zmiana ale mi teraz na Ultra tnie tylko jak jest dużo ludzi w otoczeniu.Przed zainstalowaniem tych sterów nie mogłem z nikim walczyć bo tak "skakała" gra że nie mogłem przeciwnika trafić ;) Dziwne że ten sam silnik graficzny co w F3, a takie problemy. W F3 miałem stałe 60 klatek na max detalach, a tu? Czasem 60FPS, czasem 15FPS... normalnie brak słów, optymalizacja do bani... :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zajrzyj do okna konfiguracji programu i poszukaj opcji odpowiedzialnej za obicia obrazu na wodzie.
W falloucie 3 szło to tak : z pozycji launchera, opcje, zakładka zaawansowane, zakładka woda, jakość odbić ustaw na średnie.
W trójce maksymalnie spatchowanej ta opcja została w jakiś sposób mocno uszkodzona, powodując przy obrocie kamery skoki fps płynnych 60 na 1 fps [typowe 1sekundowe freezy], być może NV też cierpi na taką przypadłość.

Jest to nota bene jedyna opcja jaką musiałem w starym f3 zniżyć, resztę miał max ile tylko fabryka dawała i płynne 60 fps przez 90% gry [a i przy max zadymie nigdy poniżej 40 nie zleciałem]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2010 o 23:46, iRReniQs napisał:

Ok dzięki za poradę ;) Spróbuję :)


EDIT:
Zrobiłem tak jak opisałeś i gra chodzi jeszcze lepiej :P Wprawdzie na "sejwie" nie mam teraz żadnych walk ale w mieście mam 50-60FPS :) Zobaczymy jak będzie podczas walk. Nie chce mi się już tego dzisiaj sprawdzać ;) Dzięki jeszcze raz :P

EDIT2:
haha :D zamiast dać EDIT to odpowiedziałem na swój post, sorki za spam :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pietro 87-wielkie dzięki za wskazówkę w sprawie tej nieszczęsnej wody. Gra chodzi teraz prawie idealnie przy maksymalnych ustawieniach. Wcześniej miałem non stop freezy. Jeszcze raz dzięki i pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem zacięcia jak cholera przy 2 npc na widoku... Gra robiła się niegrywalna, bez wzgledu na ustawienia graficzne, a wystarczylo sciagnac jakiegos marnego dll''a i dziala bez zarzutow na maxie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Generalnie te odbicia zostały tak skaszanione w F3 w którymś patchu. Grając w premierówkę F3 grałem z odbiciami na full i wszystko było gitnie, dopiero potem w którymś patchu z kolei takie cyrki wyszły.
Najlepsze było szukanie winowajcy =)
Chciałem sobie pograć, wbijam a tu gierka niegrywalna, co wcześniej nie miało miejsca. A jakie upierdliwe przy tym problemie jest ruszanie kamera, generalnie była masakra. Godzinka kombinacji ze stereami, a potem 30 min testowania która to opcja tak miesza i się udało xD

Co prawda NV jeszcze nie kupiłem, ale wystarczyło założenie, że to ten sam engine i zostawili w nim te same niedoróbki.
Tak czy siak - ciesze się że pomogłem, w ewentualnym przyszłym temacie pomocy technicznej New Vegas moderator mógł by wpisać ta poradę w przyklejonym, bo pewnie jeszcze nie jedna osoba z dobrym sprzętem grająca na full trafi na ten problem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 26.10.2010 o 11:09, Pietro87 napisał:

Generalnie te odbicia zostały tak skaszanione w F3 w którymś patchu. Grając w premierówkę
F3 grałem z odbiciami na full i wszystko było gitnie, dopiero potem w którymś patchu
z kolei takie cyrki wyszły.

Z F3 to ja miałem jeszcze inny problem - zacinające się i trzeszcące radio (tzn. muzyki nie dało się słuchać, ale głos Three Doga było b. dobrze słychać). Przez te wszystkie problemy nie wspominam miło sobie tej gry.

@vegost: tak, właśnie te niebieskie tekstury :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja generalnie oprócz tego stutteringu spowodowanego skopanie opcji odbić na wodzie żadnych problemów nie miałem, nawet gdzieś kiedyś zapytany o opinię wspominałem F3 jako jedną z najlepiej zoptymalizowanych gier obok takich perełek jak btaman =)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W necie już od jakiegoś czasu był dostępny mały pliczek wymuszający dx9 na New Vegas.
Swoją drogą byłem wściekły nabyłem grę zaraz po premierze a w wyniku ich błędów na moim sprzęcie na którym powinno new vegas hulać aż miło, praktycznie nie dało się grać. za 120 zł i od takiego tytułu oczekiwałbym większej staraności

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować