Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Star Wars: The Force Unleashed II - porównanie jakości grafiki

37 postów w tym temacie

Dnia 28.10.2010 o 23:32, Dante_Syn_Spardy napisał:

Na PS3 obraz taki bardzie rozmazany, no i oczywiście jasny. Ale to myślę że to można
ustawić kontrast w grze. X360 jakby najładniejszy. Chociaż screeny aż tak się nie różnią
od siebie by można mówić o faworycie.


Popatrz na miecze świetlne - na X360 wyglądają jak patyki.
@markutez: ludziom się nie chce sie porządnie programować na PS3 - tylko studia Sony się starają :). I wbrew pozorom, obie konsole są na porównywalnym poziomie (jeżeli chodzi o moc) - problemem jest nieco inna architektura japońskiej konsoli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wielkiego zaskoczenia nie ma - PC na pierwszym miejscu. Chociaż X360 bardzo blisko niego, no, może poza nieco patykowatymi mieczami. Za to PS3 zdecydowanie za nimi. Nie dość, że obraz bardziej rozmazany, to w dodatku kolorystyka przesiąknięta tą niemiłą, pastelową niebieską barwą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2010 o 08:14, Tenebrael napisał:

dodatku kolorystyka przesiąknięta tą niemiłą, pastelową niebieską barwą.


Kwestia ustawień - demo wyglądało u mnie zupełnie inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

typowe i bezsensowne zestawienie. Nie ma żadnych screenów z bliska, żeby zobaczyć tekstury, rzeczywistej rozdzielczości też nie ma. Na dodatek nie ma jak zobaczyć fizyki, animacji i efektów w ruchu. Ja się pytam... Po co to zestawienie jest? Żeby jakiś dzieciak podbudował sobie e-penisa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

> IMO takie porównania nie mają sensu

W tym wypadku już kompletnie - wg. recenzji na gol-u (a nie tylko oni pojechali po tej grze) całość jest do przejścia w 4 godziny (a żadnego multi nie ma). 4 godziny i "po ptokach", a tu się ludzie ekscytują jakimiś minimalnymi różnicami w grafice. No comment :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.10.2010 o 21:17, Eguroll napisał:

Jak zwykle konsolki w tyle za PeCetem - nic nowego.


Może mi ktoś wyjaśnić na czym polega różnica na tych obrazkach? Widzę pewne różnice w kolorach, ale nie zaryzykowałbym stwierdzenia, że ma to wpływ na to, która wersja wygląda lepiej.

Nie twierdzę, że któraś wersja wygląda lepiej lub gorzej, po prostu chcę wiedzieć czym się kierują ludzie oceniając te obrazki???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, miecze na X''a i <w mniejszym stopniu>PC wyglądają bardziej jak patyczki... Ale co do różnic to jedyną różnicą jest to iż ktoś z tych <nie lubiących Japończyków> Niemców majstrował przy ustawieniach graficznych w PS3. No patrze, przykładam laptopa do swojego telewizora i o dziwo moja wersja na PS3 wygląda inaczej niż ich... Może to z powodu tego, że ja mam slim''a a oni fat''a

Spoiler

ma się rozumieć to był sarkazm

. I naprawdę ilekroć widzę porównania tego Niemieckiego<i nie tylko nie tylko niemieckich serwisów, także amerykańskich ale ostatnio tych drugich jest zdecydowanie mniej> serwisu odnośnie jakości grafiki to te gry spośród tych które posiadam/posiadałem u mnie na telewizorze wyglądały troszkę inaczej. A może oni testowali to na niemieckim telewizorze, w końcu ja gram na Japońskim... Pewnie mój po prostu lubi ps3 a ich nie.
Spoiler

Znowu sarkazm, troszkę z nim przesadzam ale przy takich porównaniach to normalnie samo się ciśnie...


PS. I tak Grywalność się liczy a dla mnie jako fana uniwersum Gwiezdnych wojen jest to pozycja obowiązkowa i te 4 h potrzebne do przejścia gry. No nie, jak się prze do przodu, omija filmiki/przerywniki, jest się hardcore''owym graczem i nie zbiera bonusów to wiele gier można tak przejść. Zapewne mi starczy na co najmniej 8h zabawy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2010 o 10:27, NeMo-PL napisał:

Zdecydowanie PC najlepsze, XBOX też ładnei wypada ale PS3 cienko...


Halo! Możesz wyjaśnić dlaczego?! Bo ja nie rozumiem jak wy to oceniacie?!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wersja na X-a ssie na maksa. Ładniejsze jest mające już ładnych parę lat Jedi Academy...

...a jak już wszyscy skończą się ślinić nad przeglądarką, to może spojrzymy na to, że gra jest, jak to mówi twórca jednego i internetowych programów, do-dupy. Przypomina to komentowanie wyższości jednego z odcieni bieli nad drugim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2010 o 10:55, marcin-malysza napisał:

PS. I tak Grywalność się liczy a dla mnie jako fana uniwersum Gwiezdnych wojen jest to
pozycja obowiązkowa


Bez urazy, ale właśnie na tego typu klientach żerują obecnie producenci - wiedząc, że nawet, jeśli stworzą grę na 0,5h i wycenią ją na 300 zł, to wierny fan uniwersum i tak kupi.

Dnia 29.10.2010 o 10:55, marcin-malysza napisał:

No nie, jak się prze do przodu,
omija filmiki/przerywniki


Grę przeszedłem u braciaka. Nie omijałem filmików. Grałem na najwyższym poziomie trudności, w miarę eksplorując lokacje (czyli nie prąc na chama, byle szybciej) - po 4,5 h (pi razy drzwi) ujrzałem napisy końcowe.

Dnia 29.10.2010 o 10:55, marcin-malysza napisał:

i nie zbiera bonusów


Nie każdy lubuje się w obchodzeniu po raz n-ty tej samej lokacji, by znaleźć ten JEDEN brakujący bonus, który odblokuje nam jakże niebiańsko pożądaną opcję, by zmienić kolor gaci naszego wojaka z niebieskiego na czerwony.

Dnia 29.10.2010 o 10:55, marcin-malysza napisał:

to wiele gier można tak przejść.


Właśnie jestem w trakcie przechodzenia Jedi Outcast. Z ciekawości liczę, ile mi to zajmuje, by mieć porównanie. Mimo, że nie szukam sekretów, mimo, że często robię save, i nie muszę wracać się do wcześniejszych stanów gry, gram już w zaokrągleniu 17 h - i jestem tak w 2/3 gry. Na trzecim z czterech poziomów trudności (dla porównania z TFU2 - 4,5 h cała gra na hard)

Dnia 29.10.2010 o 10:55, marcin-malysza napisał:

Zapewne mi starczy na co najmniej 8h zabawy...


Po prostu poezja. Zamiast jednego dłuższego wieczoru, będzie mógł... pograć jeszcze trochę rano :P

Dnia 29.10.2010 o 10:55, marcin-malysza napisał:

(...) jest się hardcore''owym graczem (...)


Hę? Zawsze byłem przekonany, że hardcore''owi gracze właśnie oglądają wszystkie filmiki i szukają wszelkich sekretów, choćby dla własnej satysfakcji. Chyba Ci się hardcore z casualem pomyrdał :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2010 o 15:01, Tenebrael napisał:

> PS. I tak Grywalność się liczy a dla mnie jako fana uniwersum Gwiezdnych wojen jest
to
> pozycja obowiązkowa

Bez urazy, ale właśnie na tego typu klientach żerują obecnie producenci - wiedząc, że
nawet, jeśli stworzą grę na 0,5h i wycenią ją na 300 zł, to wierny fan uniwersum i tak
kupi.

Tu kolego pojechałeś po całości... Nie wsiąkam wszystkiego co nosi na sobie znaczek Star Wars :D... Jest pare tytułów których nawet nie tknąłem, które były tak poryte na tyle, że minąłem je szerokim łukiem<chodzi mi o te tytuły związane z filmową sagą Lucas'a>. Ta gra 0,5h i ja bym ją kupił za 300zł, ty weź się sam przeczytaj bo chyba masz omamy. Ja i z tą grą poczekam do wyjścia pierwszych dlc i złączenia ich tak jak to miało miejsce z Ultimate siht edition, nie kupie odrazu gdyż szkoda mi kasy<no chyba, że któryś kumpel kupi>, wole przeznaczyć ją na Assasin''a... Na przyszłość zaoszczędź sobie sądów nad ludźmi gdyż kiepsko<wróć>żałośnie ci to wychodzi :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.10.2010 o 11:34, marcin-malysza napisał:

Tu kolego pojechałeś po całości... Nie wsiąkam wszystkiego co nosi na sobie znaczek
Star Wars :D... Jest pare tytułów których nawet nie tknąłem, które były tak poryte na
tyle, że minąłem je szerokim łukiem<chodzi mi o te tytuły związane z filmową sagą
Lucas''a>. Ta gra 0,5h i ja bym ją kupił za 300zł, ty weź się sam przeczytaj bo chyba
masz omamy.


Przecież to było wyolbrzymienie. Oczywiście, że tylko dureń kupiłby taką grę (05h/300zł). Jednak z Twojego posta wywnioskowałem, że kupisz grę i tak, nie ważne, ze jedynie na 4 h grania, bo jest z uniwersum SW i ma dobrą grywalność.

A niestety, na takich ludziach żerują właśnie twórcy gier, wiedząc, że mogą dać samą wisienkę, bez tortu, i fani i tak kupią, zachwycając się tymi marnymi 4 h gry.

Dnia 30.10.2010 o 11:34, marcin-malysza napisał:

Ja i z tą grą poczekam do wyjścia pierwszych dlc i złączenia ich tak jak
to miało miejsce z Ultimate siht edition, nie kupie odrazu gdyż szkoda mi kasy


Biorąc pod uwagę, że pierwszy TFU dalej kosztuje 70 zł, a te sławetne DLC do niego zapewniały zabawę na max 2 h, to szczerze wątpię, czy kiedykolwiek TFU2 rozrośnie się, a jednocześnie stanieje na tyle, by jego zakup przestał być stratą kasy. No, chyba, że Twórcy wydadzą DLC zapewniające dwa razy tyle zabawy, co podstawka :P Te 100 zł za 12 h (bez multi, pamiętajmy) jest W MIARĘ do przebolenia.

Dnia 30.10.2010 o 11:34, marcin-malysza napisał:

wole przeznaczyć ją na Assasin''a...


...którego twórcy ordynarnie okroili, nawet nie zadając sobie trudu by zmienić numerację misji, by jedynie wyciągnąć od gracza jak najwięcej $ za "dodatki", które były oryginalną częścią gry, ale zostały wycięte. Nie ma co, świetna zamiana ulokowania funduszy :D :D

Dnia 30.10.2010 o 11:34, marcin-malysza napisał:

Na przyszłość zaoszczędź sobie sądów nad ludźmi gdyż kiepsko<wróć>żałośnie ci to wychodzi :)


Nie robię sądów nad ludźmi. Po prostu nie mogę zrozumieć fenomenu graczy, którzy kupują grę bez multi, starczającą na 4 h gry. Ale twórcom trzeba przyznać nagrodę za spryt - na takich ludziach właśnie zarabiają krocie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem się zapytać czy na PC też macie kiepską jakość obrazu w menu gry?? Bo u mnie to jest bardzo kiepsko i obraz jest niewyraźny. Natomiast gra normalnie chodzi i elegancka grafika. Jak jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co tu dużo gadać - PS3 jak zwykle beznadziejnie rozmazany, X360 OK, PC cód miód i czekolada.
A podczas gry i tak większej różnicy się nie zobaczy, bo kto by się wpatrywał w detale miecza świetlnego, gdy i tak przez 80% gry jest rozmazany podczas machania i zabijania szturmowców :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować