Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Nazwa robocza dla PSP 2 to... Veta

32 postów w tym temacie

Dnia 29.10.2010 o 10:43, Tom_pl napisał:

Przed prezentacją PSP GO jak pamiętam, każdy już wiedział jak wygląda ;) oby napęd był,
bo może być jak z GO.


PSP Go, to największa porażka jaką sony wypościł na rynek, masakrycznie źle się sprzedawała. Ja mam nadzieje właśnie że napęd będzie jak w slim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"go" był tylko testem czy konsola bez napedu sie sprzeda - teraz pewnie sony na taśme i gume do żucia dokleja umd do prototypów... :P ciekawe czy będą chodziły gry z psp1...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziwne że ''wszyscy'' porównują psp2 tylko do x360 a nie do ps3 - chwyt marketingowy ze strony SONY ? heheh to są dopiero buraki xD jak wiadomo ps3 ma też tylko 512MB ramu xD ( 256+256) .....xbox na troche lepiej bo pamięć jest współdzielona (512MB )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2010 o 11:25, maXan napisał:

Dziwne że ''wszyscy'' porównują psp2 tylko do x360 a nie do ps3 - chwyt marketingowy
ze strony SONY ? heheh to są dopiero buraki xD jak wiadomo ps3 ma też tylko 512MB ramu
xD ( 256+256) .....xbox na troche lepiej bo pamięć jest współdzielona (512MB )



No oczywiscie ze do x pudla, a dlaczego mieliby do ps3 ? Tak sie sklada ze playstation ma 256 MB na kazdy modul , a nie 2*256...
Po za tym ma wieksza mocobliczeniowa niz xbox wiec t normalne ze porownuje sie do slabszego sprzetu.
A tak btw, jak zeczywiscie bedzie fajne to mozw kupie...jeszcze nigdy nie mialem przenosnej konsoli (chocaz gdzie ja bym tego uzywal)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2010 o 11:25, maXan napisał:

Dziwne że ''wszyscy'' porównują psp2 tylko do x360 a nie do ps3 - chwyt marketingowy
ze strony SONY ? heheh to są dopiero buraki xD jak wiadomo ps3 ma też tylko 512MB ramu
xD ( 256+256) .....xbox na troche lepiej bo pamięć jest współdzielona (512MB )



No oczywiscie ze do x pudla, a dlaczego mieliby do ps3 ? Tak sie sklada ze playstation ma 256 MB na kazdy modul , a nie 2*256...
Po za tym ma wieksza mocobliczeniowa niz xbox wiec t normalne ze porownuje sie do slabszego sprzetu.
A tak btw, jak zeczywiscie bedzie fajne to mozw kupie...jeszcze nigdy nie mialem przenosnej konsoli (chocaz gdzie ja bym tego uzywal)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie będzie napędu= nie kupię tak samo jak GO. Jak kupowałem PSP to właśnie miałem wybór pomiędzy GO i "slimką"... jakoś nie było mi po drodze kupować i ściągać gry przez neta na kartę pamięci. Jakoś wolę to miejsce przeznaczyć na muzykę i klipy niż gry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Problem z GO jest taki, że nie można do niej taniej kupić gier na allegro :-) ja co prawda nie mam PSP, ale żadnej gry na PS3 nie kupiłem po cenie oficjalnej - nawet Uncharted 2, którego miałem w dniu premiery :-) na zachodzie zaś mają całe sieci sklepów, gdzie można wymieniać używane gry, więc dlaczego z tego rezygnować? Natomiast jeśli PSP2 w ogóle nie będzie miało napędu, to sprawa będzie inna - brak alternatywy. Wiadomo, że dodawanie napędu wymusza zwiększenie rozmiarów urządzenia i również to trzeba brać pod uwagę, ale nie można po prostu zrobić jakiegoś nowego standardu kart pamięci i na nich sprzedawać gier? Byłoby taniej, szybciej i nie zajmowałoby miejsca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2010 o 12:02, SERGYO napisał:

No oczywiscie ze do x pudla, a dlaczego mieliby do ps3 ? Tak sie sklada ze playstation
ma 256 MB na kazdy modul , a nie 2*256...
Po za tym ma wieksza mocobliczeniowa niz xbox wiec t normalne ze porownuje sie do slabszego
sprzetu.
A tak btw, jak zeczywiscie bedzie fajne to mozw kupie...jeszcze nigdy nie mialem przenosnej
konsoli (chocaz gdzie ja bym tego uzywal)

O co Ci chodzi? ps3 ma tak jakby 256 ramu i 256 dla grafy i nic wiecej! ....xD Moc obliczeniowa proca tak ...ale co do mocy graficznej to xbox górą ;P
A co do psp 2 hm ...do stacjonarnych current genów to może się schować - mogą tam nawet wpieprzyć 2GB ramu i dużo jej to nie da ...

... http://forum.beyond3d.com/showthread.php?t=46241 ... xbox rula :P heh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Veta to nazwa kodowa.
2. Napęd UMD miał by zastąpić czytnik kart pamięci Memory Stick i na nich miały by być sprzedawane gry, ale twórcy jeszcze nie zdecydowali, czy zrezygnują z UMD.

Podał bym link do tych rewelacji ale już nie wiem gdzie to było. Czytałem gdzieś na necie :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2010 o 12:24, Doomann napisał:

Problem z GO jest taki, że nie można do niej taniej kupić gier na allegro :-) ja co prawda
nie mam PSP, ale żadnej gry na PS3 nie kupiłem po cenie oficjalnej - nawet Uncharted
2, którego miałem w dniu premiery :-) na zachodzie zaś mają całe sieci sklepów, gdzie
można wymieniać używane gry, więc dlaczego z tego rezygnować?


bo dla producentów kupowanie gier z drugiej reki nie różni sie niczym od piractwa - tak na prawdę zaden producent gier w które grałeś nie dostał od Ciebie ani grosza a sony jeszcze na Tobie straciło. Rynek gier używanych odejdzie - bo opłaca się tylko klientom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.10.2010 o 12:48, sewik23 napisał:

maXan żałosny kilkuletni fanboju.. pogódź się z tym, że XBOX jest po prostu słabszy technologicznie..

technologicznie tak ...wydajnościowo nie do końca ;P ... Sony wpakowało całą kase na produkcję cell''a że o porządnej karcie graficznej zapomniało...xD PS3 wyszło 1,5 roku później jak x360 a niczego specialnego nie oferuje w porównaniu do x360 ... no może poza bluray(zresztą też stworzony przez Sony)- który do gier sie zbytnio nie nadaje niestety...
Dobra koniec tematu ja mam swoje zdanie i nic i nikt tego nie zmieni ... tylko wkurza mnie polityka Sony... co nie ich to jest do dupy ...
PS: x360 to maszynka do gier ...ps3 ..hm do wszystkiego - a jak wiadomo co jest do wszystkiego ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak na razie X-box błyszczy w paru aspektach ale siłą ps3 nie jest jakiś podzespół oddzielnie jak u Box''a. Przypomnę, że cell to nie jest taki zwykły procesor, może on wspierać swoim działaniem kartę graficzną co znacznie zwiększa wydajność ... Przypatrzcie się grafice takiego GoW3, widać tam, że choć układ graficzny nie jest najmocniejszy to i tak współgra na tyle dobrze z cell''em, iż grafika którą generuje karta jest nadal wyśmienita. Ta przewaga X-box''a wieczna nie będzie... Już Ubisoft pokazuje, że można zrobić multiplatformówę która na PS3 będzie identyczna graficznie a co więcej będzie w niektórych aspektach przebijać swoją odpowiedniczkę na Box''ie. I nie wyssałem sobie tego z palca, sami panowie z Ubisoft Montreal Studio przyznali iż Brothzerhood będzie równie dobrze prezentował się na obu konsolach a w paru aspektach nawet lepiej na PS3.
A co do PSP2 to w takiej konfiguracji to jak dla mnie będzie miażdżył, ja osobiście wole to niż 3DS'a, choć i na niego oszczę pazurki...
PS. Każdy wie iż moc konsoli multiplatformers nie ujawni, to zadanie dla Eksklusive''ów a tu nie ma co się sprzeczać<to nie tylko moje zdanie a wielu serwisów> Ocenami to jednak Ex z Ps3 wygrywają z tymi z X''a. Heavy Rain, Uncharted<oba> i wyżej wymieniony GoW3. Jeżeli jestem w błędzie to proszę mi pokazać odpowiednik danego Ex''a na X''ie który jest lepszy<nie liczę tu na porównania z HR gdyż takiej gry na X0 nie uświadczymy>

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

maXan gadasz totalne bzdury xbox 360 wydajniejszy od PS3 to najgłupsze zdanie jakie słyszałem. Ty się w ogóle nie znasz . Karta PS3 RSX jest mocniejsza od tej od Xboxa różni się budową dlatego trudniej się pod nią i Cella programuje
ale jak ktoś umie to wyprzedza o lata wydajnością xboxa360 .
A ponieważ twórcy Multi platformowych gniotów nie potrafią programować pod cell i RSX to te gry wyglądają słabiej na PS3. Jaka gra na Xboxie dorównuje Uncharted 2 , God of war 3 , Killzone 2 i 3 czy PCtowemu Crysisowi z 2007

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

.

Dnia 29.10.2010 o 12:56, maXan napisał:

Dobra koniec tematu ja mam swoje zdanie i nic i nikt tego nie zmieni ... tylko wkurza
mnie polityka Sony... co nie ich to jest do dupy ...
PS: x360 to maszynka do gier ...ps3 ..hm do wszystkiego - a jak wiadomo co jest do wszystkiego
...


tsa a polityka M$ jest dobra bo od pojawienia sie xboxa dopiero dostaniemy polski live :) o klapie kinecta już nie wspomne ;d. zresztą jak narazie wszystko co wymieniłeś to argumenty z 4 liter wziętę i po prostu wydaje mi się że ps3 nie miałes i nie masz, masz xkloca i porównujesz obie platformy panie specu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

maXan wyraża po prostu swoją opinie... Choć sam czasami widzę jakie one są stronnicze lecz to nadal jego własne zdanie do którego ma prawo... Nie objeżdżajcie go za to... Ja też czasami potrafię pojechać wychwalaniem swojej konsoli, tylko w moim przypadku<przesiadłem się na PS3 z X-box''a którego miałem dwa lata> mam ku temu podstawy... X-y wydajniejsze... Ciekawe gdzie, fakt karta graficzna z shaderami zunifikowanymi, elastycznie dzielony ram. Architektura jakby PC''owska, tak w PeCetach pamięć bywa współdzielona, procesor nie różniący się od Phenom''a II x3 i DVD co nie dość, że ogranicza developer''ów to na dodatek sprzyja piractwu. I jak by nie było, RSX wpiera standard NVIDIA PhysX co jednak przy dokładniejszym tworzeniu gry pod PS3 sprawia iż fizyka jest o niebo lepsza niż w Boksie<porównanie wybuchu granatu pomiędzy K2 a GoW2> http://www.youtube.com/watch?v=eTvYPiEi4eU zobaczcie sami ową fizykę i smaczki graficzne.. To porównanie promieni słonecznych i działanie granatu powinno niektórym zamknąć mordeczkę :) Ogólnie cały filmik pokazuje co to jest moc<jeszcze nie w 100% okiełznana> tej konsolki..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

fajnie się prezentuje z jednym wyjątkiem... UMD gdzie on jest?! mam slim i nie wyobrażam sobie psp bez UMD w ogóle go to porażka totalna może ktoś tym od soniacza da do myślenie, że jak stworzyli UMD to niech ich używają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować