Zaloguj się, aby obserwować  
Gram.pl

Fable III - recenzja

48 postów w tym temacie

gram.pl

Fett przez kilka dni poznawał świat Albionu. Choć opisał go w nieco specyficzny sposób przy okazji Tygodnia z..., teraz przyszedł czas na końcowy werdykt i recenzję Fable III. Rewolucji nie odczuł, ale bajka okazała się zadowalająca. Przeczytajcie, dlaczego.

Przeczytaj cały tekst "Fable III - recenzja" na gram.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Usłyszymy Stephena Fly''a? Chyba Fry''a ;)

W ostatnim akapicie powtarza się "do do". Ogólnie miła recenzja napisana w bardzo dobrym stylu. Nie zdradza wiele a zachęca do próby mimo oceny. Sam osobiście dopiero "instaluję" grę na x0 i czekam na wejście w świat.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2010 o 19:45, alexiej napisał:

Usłyszymy Stephena Fly''a? Chyba Fry''a ;)

W ostatnim akapicie powtarza się "do do". Ogólnie miła recenzja napisana w bardzo dobrym
stylu. Nie zdradza wiele a zachęca do próby mimo oceny. Sam osobiście dopiero "instaluję"
grę na x0 i czekam na wejście w świat.


Chochlik redakcyjny unieszkodliwiony :) Dzięki za czujność!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Recenzja jest trochę napisana pod kątem "jeśli grałeś w poprzednia dwa fable to ci się spodoba". A jeśli ktoś (np. ja) grałem tylko w jedynkę to warto poczekać na wersje PC?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli Fable III jest nieco gorsze od Sniper: Ghost Warrior. <sarkazm>

Spodziewałem się czegoś lepszego po Fable. Ale wyszła kupa, taka rozgrzana do czerwoności, ale kupa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się, że osoby, które nie grały nigdy w fable 2 spokojnie mogą dać 8.0 tej produkcji, jeśli nie więcej.Inaczej się wtedy patrzy na to co reprezentuje sobą ta gra, wszystkie nowości od czasu jedynki poznajemy po raz pierwszy.Ja się na pewno skuszę na jej wersje pecetową.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No tak, Fable III 7.0 a crap pokroju Ghost Warrior 7.5. Schodzicie na psy tak samo jak gry-online. Tylko nie piszcie, że to dwie różne gry, bo nie w tym rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2010 o 21:00, TobiAlex napisał:

No tak, Fable III 7.0 a crap pokroju Ghost Warrior 7.5. Schodzicie na psy tak samo jak
gry-online. Tylko nie piszcie, że to dwie różne gry, bo nie w tym rzecz.

Crap, który bez nachalnej kampanii reklamowej sprzedał się w 800k egzemplarzy. Z czego duża część rozeszła się w USA. Sure. Przypomnę też "delikatną" różnicę cenową w naszym kraju w momencie premiery. Cena łagodzi czasem werdykt...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2010 o 19:54, Fettolini napisał:

Chochlik redakcyjny unieszkodliwiony :) Dzięki za czujność!


Pytanie do autora: czy obiecanki-cacanki Piotrusia miały wpływ na Twoją ocenę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Okej, oceniacie grę na ~8 i wyżej. Ale pewnie graliście w obie poprzednie gry, więc jesteście w stanie zrozumieć zmiany w trójce. Ale dla kompletnie nowego gracza w świecie Fable, który nie wie nic o nim, ocena 7 jest jak najbardziej na miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Lucas_the_Great ja nie wierzę w to, co napisałeś - cena łagodzi czasem werdykt??? Nie no nie spodziewałem się takiego tekstu po redaktorze portalu o grach. Czyli jeżeli ten crap (a jest to crap) kosztowałby 20 zł to byłby istny hit tak? Nieźle pojechałeś, naprawdę nieźle. A, i co z tego, że sprzedało się 800k??? Medal of Honor sprzedał się w nakładzie 1.5mln, tylko co to ma do rzeczy??? Tak przy okazji, ten Twój hit pokroju Ghost Warrior na Metacritic ma średnią ocen 54 (wersja PC) i 45 (wersja XBOX 360).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2010 o 21:53, Sipso2008 napisał:

Okej, oceniacie grę na ~8 i wyżej. Ale pewnie graliście w obie poprzednie gry, więc jesteście
w stanie zrozumieć zmiany w trójce. Ale dla kompletnie nowego gracza w świecie Fable,
który nie wie nic o nim, ocena 7 jest jak najbardziej na miejscu.

Ja grałem w poprzednie części (znaczy w pierwsze Fable: TLC) a mimo to za uproszczenia i banalizowanie relacji społecznych oraz dał bym jej 6 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie największą wadą "trójki" było to, że na dobrą sprawę to nie nowa gra (sequel) a nieco rozwinięta dwójka z nową historią i nie wykorzystanym ogromnym potencjałem. Krótko mówiąc - to po prostu Fable 2.5... Nie zgodzę się ze słowami w recenzji, że dla ludzi którzy pokochali dwójkę ta część się też spodoba - grałem jak dotąd w każdą część i muszę przyznać, że spodziewałem się jednak czegoś więcej. Bo dwójka generalnie wnosiła spory przeskok i sporo nowości do serii, a tu już tego nie było.

Marudzenie marudzeniem, ale ta gra ma swoje smaczki. Dla mnie akurat takie:
- nasza postać wreszcie przemówiła!
- przyjemne "finiszerki"
- kapitalne dialogi - humor brytyjski pełną gębą
- nie wiem czemu, ale każda kolejna część coraz bardziej porusza temat kurczaków, a w trójce jest to chyba najprzyjemniejszy poruszany wątek
- "stary" Albion w całkiem odświeżonej, nowej odsłonie - ogólnie obszary po których się poruszamy wydają się być o wiele większe niż w dwójce

Do wad na pewno bym zaliczył:
- psa - już nie jest to element tak fajny jaki był w poprzedniej części
- możliwe ze to wina mojej, już wysłużonej konsoli, ale dość często występowały lekkie trudności w renderowaniu obrazu co dawało mi lekki niesmak
- i to wrażenie niewykorzystanego potencjału jaki w tytule drzemał...

Podsumowując zgodzę się z oceną wystawioną w tej recenzji - ni mniej ni więcej trafiona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2010 o 22:07, Lukas_Unspoken napisał:

- możliwe ze to wina mojej, już wysłużonej konsoli, ale dość często występowały lekkie
trudności w renderowaniu obrazu co dawało mi lekki niesmak


Raczej nie, w wielu recenzjach jest mowa o tym, że Fable III technicznie daleko do doskonałości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

<ciach> Tak, cena może mieć wpływ. Na przykład Quantum Theory 10x tańsze dostałoby 3 a nie 2 najprawdopodobniej.
Sniper to hit to nie jest, nasza ocena bynajmniej tego nie mówi - zajrzyj do skali na forum. Wszelkie meta-rankingowe sajty maja to do siebie, że gry z hype dostają lepsze średnie. Bo więcej jest ocen z efektem hype. Podałeś przykład MoH - patrz, 20-50 razy większe nakłady na marketing (o ile nie więcej, o ile w ogóle można toto porównać) i sprzedało się póki co 2x tyle co Snajpera...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.11.2010 o 21:00, TobiAlex napisał:

No tak, Fable III 7.0 a crap pokroju Ghost Warrior 7.5. Schodzicie na psy tak samo jak gry-online.

GW to strzelanka, Fable 3 to, podobno, cRPG i obie gry oceniane są w swojej kategorii, a nie niezależnie od niej.

Dnia 02.11.2010 o 21:00, TobiAlex napisał:

Tylko nie piszcie, że to dwie różne gry, bo nie w tym rzecz.

Właśnie w tym rzecz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zaloguj się, aby obserwować