• 0
Zaloguj się, aby obserwować  
Jeniwar

Internet - Dlaczego tak zamula [Rozwiązany]

Pytanie

Mam internet z orange 2 Mb/s. Ale chodzi kilkadziesiąt razy wolniej. Właśnie chcę ściągnąc sobie patcha do Two World ma on ponad 1 Gb ze stony gram.pl. Gdy nacisłem przycisk pobierz zobaczyłem że patch sciągnie mi się po upływie 12 godzin, prętkość sciągania to około 30 Kb/s. Dlaczego tak wolno działa. Normalnie ściągało by się z prętkością około 250 Kb/s. Ale to też wolno. Co mam zrobić aby to przyśpieszyć. Może używam złego programu do ściągamia. Nie wiem, nie znam się na tym. Doradcie mi coś. Proszę o szybką odpowiedz. Dodam że używam teraz przeglądarki internet explorer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

31 odpowiedzi na to pytanie

  • 0

Wyniki testu są takie:
-DOWNLOAD 0.63 Mb/s
-UPLOAD 0.23 Mb/s
Dodam że test odbył się na przeglądarce google chrome.
-DOWNLOAD 0.44 Mb/s
-UPOAD 0.24 Mb/s
Test na internet explorer.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Mam ruter, ale wszystko połączone kablami. Do rutera jest podłączony tylko komputer którego używam. Musiałem kupić ruter bo tylko on był zgodny z systemem windows 7.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.11.2010 o 17:44, Strzelek napisał:

Mam ruter, ale wszystko połączone kablami. Do rutera jest podłączony tylko komputer którego
używam. Musiałem kupić ruter bo tylko on był zgodny z systemem windows 7.


pobierz plik z

Spoiler

noc.gts.pl



i napisz z jaka prędkością pobiera się 500MB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.11.2010 o 18:28, Mateox86 napisał:

> Prędkość pobierania to około 22 Kb/s

możesz dać screena z tego pobierania?


zrób screena z okienkiem pobierania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.11.2010 o 18:49, Strzelek napisał:

Jak mam to zrobić?

Wciśnij klawisz Prt scr a potem otwórz painta i wybierz opcję "wklej".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0
Dnia 06.11.2010 o 19:45, Strzelek napisał:

Przyjmuje każde pomysły. Dlaczego ten internet tak wolno działa?

Z Orange, mówisz? Nie masz czasem jakiegoś limitu, który przekroczyłeś, czy coś?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie, płacę tylko za prętkość, internet bez limitu danych. Dodam jedno od kąd mam internet czyli około 1,5 miesiąca, zawsze chodził mi wolniej niż powinien. Raz trochę szybciej, raz trochę wolniej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Wydaje mi się, że po prostu nie masz technicznej możliwości żeby działał u Ciebie taki internet. Sam mam znajomego, który ma neo 2mb ale działa mu trochę lepiej jak 1mb. Najlepiej zadzwoń do typów z orange i niech przyjadą i wszystko sprawdzą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Z tego co wiem mam bardzo dobre warunki techniczne. Ale od kolegów słyszałem że zbyt długi kabel internetowy bardzo spowalnia połączenie. Ja mam 10 metrowy kabel od gniazda do rutera, jest go za dużo o prawie 4 metry. Czy to może w jakiś sposób spowolnić połączenie, a jak tak to w jaki sposób. Znajoma z orange mówiła też że prawdopodobnie ściągam pliki używając złego programu, o co tu chodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Żeby kabel spowolnił ci neta to musiałoby go być chyba z 50m. Sam mam jakiś 15metrowy i na drugim kompie działa net normalnie. A pliki z dobrych serwisów powinny Ci się pobierać normalnie z max prędkością. Możesz ściągnąć fash geta, wrzucić plik na rapideo.pl i przy pomocy tego programu go pobrać. Wtedy na pewno będzie pobierać z maksymalną prędkością.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
  • 0

Nie wiem, czy to dzęki temu programowi, czy sam zaczą lepiej działać internet. Teraz ściąga jak chcę ściągnąc patcha do Two World. To prętkość wynosi około 250 Mb/s. Ale to i tak mało co bym mógł jeszcze zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.
Zaloguj się, aby obserwować