Zaloguj się, aby obserwować  
NyGgA_MiLy

Jakie macie głośniki do kompa?

755 postów w tym temacie

Dnia 03.12.2014 o 20:19, Citkowsky napisał:

> Czy jest sens kupowania lepszych głośników które docelową będą podłączone do monitora

Jeżeli do monitora przez jego wyjście słuchawkowe, to nie ma to sensu nawet dla pierdziawek.
Przede wszystkim dlatego, że z niewiadomego powodu wyjście słuchawkowe w większości monitorów i telewizorów są przepuszczane przez różne filtry, które w efekcie obcinają je z basów i tonów wysokich również. Generalnie powodują zniekształcenia. Nie powiem, że robią tak wszystkie, ale trzeba to w każdym wypadku sprawdzić. Próbowałem już to robić z wejściem aux in moich małych Creative T20 I i II na kilku telewizorach i ze dwóch monitorach. Dźwięk był niestety znacząco gorszy niż bezpośrednio podłączając do laptopa. Z drugiej strony sygnał szedł przez HDMI, więc winny mógł być również konwerter DC/AC w ekranach.
Jeżeli video masz idące przez DVI, a audio przez analoga, to jest spora szansa, że dźwięk na wyjściu monitora (nawet słuchawkowym) będzie niezmodyfikowany.
Jeżeli monitor ma cinche audio-out, to jest spora szansa, że podłączanie dobrych głośników będzie czystą korzyścią, a dźwięk będzie ok.

Dnia 03.12.2014 o 20:19, Citkowsky napisał:

> aby odtwarzały dźwięk z konsoli PS4?

Dnia 03.12.2014 o 20:19, Citkowsky napisał:

> Ewentualnie w jaki sposób podłączyć głośniki bezpośrednio do konsoli?

Teoretycznie istnieją rozdzielacze/konwertery sygnału hdmi na analogowe video i audio, więc można z takiej zabawki skorzystać. Ale jej koszt raczej nie zachęca.

Dnia 03.12.2014 o 20:19, Citkowsky napisał:

Czy warto w nie inwestować by grały na ps4 poprzez złącze słuchawkowe w monitorze

Jak wyżej napisałem - absolutnie nie warto. No chyba, że sprawdzisz pożyczając od kogoś dobre głośniki i będzie pozytywnie.

Dnia 03.12.2014 o 20:19, Citkowsky napisał:

tudzież czasem podepnę je pod PC do creative x-fi extreme audio?

Tu nie będzie problemu z żadnymi głośnikami, tylko ja bym się zastanowił, czy potrzebne Ci aż 100W RMS za pięć stów, z których realnie nie więcej niż 5 razy w życiu skorzystasz z 70% ich mocy bo dokładnie tyle razy będziesz miał wizytę policji z powodu zakłócania miru domowego sąsiadom... :)
Z tego właśnie powodu wziąłem głośniki 2.0, które można zmieścić nie tylko na biurku, ale również na półce, mają wystarczające mi 28W RMS i grają równie pięknie, a może nawet ładniej bo nie mają żadnych słyszalnych szumów nawet do 100% wzmocnienia ciszy (właśnie sprawdziłem), no i w spoczynku biorą ułamek wata, a nie marnują od 10 do 30W nic nie robiąc. Dlatego ja sobie zgarnąłem już łącznie kilka zestawów Creative T20 I i II (pierwsze nie są już w sprzedaży). Bo i kosztują dokładnie dwa razy mniej niż Solo 6C. Zresztą tu masz opinie o jednych i drugich:
http://www.skapiec.pl/site/cat/50/comp/376184_komentarze
http://www.skapiec.pl/site/cat/50/comp/85905_komentarze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>..................

Co do głośników,
gdybym znalazł Z5500 w idealnym stanie za kwotę ok. 700zł to wziąłbym je bez wahania (500W:P).

Monitor (LG 23EA63) ma tylko wyjście słuchawkowe. Do monitora podłączona jest konsola PS4 poprzez złącze HDMI oraz monitor przez standardowe połączenie (DVI o się zwie?).

Najchętniej kupiłbym za dobre pieniądze głośniki z wyjściem(wejściem?) optycznym i bezpośrednio podłączyłbym sobie pod konsolę nic nie tracąc.

Myślałem też o Geniusach SP HF 2020- one wg. specyfikacji posiadają wejście cyfrowe coaxial i tu też chyba potrzebna jakaś przelotka żeby bezpośrednio pod ps4 cyfrowo podłączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>>>>................

Halo, zagląda tu ktokolwiek?
Po przemyśleniach, długich poszukiwaniach itp wreszcie zamówiłem głośniki.
Ale żeby nie było zbyt łatwo to zamówiłem....... 2 modele. Zamówiłem Microlab Solo 9C ale po chwili wypatrzyłem Edifier S530D w tej samej cenie i również zamówiłem.
Do wtorku mam czas żeby któreś wybrać bo wtedy będą gotowe do odbioru i naturalnie wezmę tylko jedne z nich.

Oba zestawy mają wejście optyczne czyli do PS4 idealnie.
9C są w systemie 2.0 (i są dużeee, 60cm wysokości), Edifiery natomiast to głośniki w systemie 2.1.
Co brać? Ludzie, co brać?

:):)
Chcę je do PS4 przez optyka i pod PC z dobrą w miarę kartą muzyczną Sound Blaster Z.

Piszcie bo ja już zgłupiałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.12.2014 o 19:18, Citkowsky napisał:

>>>>................

Halo, zagląda tu ktokolwiek?
Po przemyśleniach, długich poszukiwaniach itp wreszcie zamówiłem głośniki.
Ale żeby nie było zbyt łatwo to zamówiłem....... 2 modele. Zamówiłem Microlab Solo 9C
ale po chwili wypatrzyłem Edifier S530D w tej samej cenie i również zamówiłem.
Do wtorku mam czas żeby któreś wybrać bo wtedy będą gotowe do odbioru i naturalnie wezmę
tylko jedne z nich.

Oba zestawy mają wejście optyczne czyli do PS4 idealnie.
9C są w systemie 2.0 (i są dużeee, 60cm wysokości), Edifiery natomiast to głośniki w
systemie 2.1.
Co brać? Ludzie, co brać?

:):)
Chcę je do PS4 przez optyka i pod PC z dobrą w miarę kartą muzyczną Sound Blaster Z.

Piszcie bo ja już zgłupiałem.


Ja polecam Microlaby. Mój znajomy ma takie, według mnie jest to chyba najlepszy wybór głośników do kompa w systemie 2.0. System ten jest najlepszy do muzyki, ale przy tej wielkości i mocy będzie idealny do wszystkiego, bo subwoofer dodaje się wtedy gdy fronty nie mają wystarczającej ilości basu. W tym przypadku wszystkiego wystarcza i jakościowo tez jest bardzo przyzwoicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po 2 tygodniach użytkowania głośników Microlab Solo 9C stwierdzam, że wydane 770zł nie poszło w błoto.
Głośniki świetnie nadają się do słuchania muzyki. Wiadomo, że nie mają startu do droższych zestawów ze wzmacniaczem itp ale jako głośniki do komputera/konsoli w mojej ocenie nadają się bardzo dobrze.

Polecam tym którzy nie mają problemu z miejscem bo te są już konkretnych rozmiarów jak na głośniki do kompa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześć, szukam dobrych głośników do komputera 2.1. Niestety nie znam się na tym, ale chciałbym się zmieścić w trzystu złotych, jeżeli to w ogóle możliwe. Posiadam zintegrowaną kartę dźwiękową, więc rozważałem również zakup czegoś lepszego. Byłbym wdzięczny za rady.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2015 o 00:07, Orion napisał:

Jakie głośniki 5.1 polecacie do 500 zł?


Moim zdaniem w tej cenie kupowanie zestawu 5.1 mija się z celem. Szkoda pieniędzy. To ma być do kompa ? Do gier ?
Kup sobie dobre słuchawki. Będzie o niebo lepiej zadowolony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Szukam jakiegoś taniego głośniczka bluetooth do puszczania muzyki na sesjach - laptopa nie lubię mieć podczas gry otwartego a smartfon momentami nie wyrabia. Nie zależy mi na jakiejś świetnej jakości dźwięku, nie jestem melomanem a muzyka ma głównie robić za podkład - byleby nie trzeszczało. Czy mógłbym prosić jakiegoś znawcę tematu o polecenie mi marki/ modelu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej, mam pytanie do specjalistów - czy taki zestaw będzie działał?
http://www.redcoon.pl/B101268-Onkyo-D-055_G%C5%82o%C5%9Bniki-rega%C5%82owe
http://www.euro.com.pl/wzmacniacze/onkyo-a-9030-czarny.bhtml
Kolumny i wzmacniacz będą podpięte pod laptopa. Jeżeli ktoś ma lepszy pomysł na zestaw kolumn i wzmacniacza do 1600zł z nieukrywana przyjemnoscia wyslucham

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.08.2015 o 17:35, T3de napisał:

Hej, mam pytanie do specjalistów - czy taki zestaw będzie działał?
http://www.redcoon.pl/B101268-Onkyo-D-055_G%C5%82o%C5%9Bniki-rega%C5%82owe
http://www.euro.com.pl/wzmacniacze/onkyo-a-9030-czarny.bhtml
Kolumny i wzmacniacz będą podpięte pod laptopa. Jeżeli ktoś ma lepszy pomysł na zestaw
kolumn i wzmacniacza do 1600zł z nieukrywana przyjemnoscia wyslucham

Raczej niezalecana. Impedancja głośników powinna być co najmniej równa impedancji wzmacniacza, by ich użytkowanie nie było obciążone ryzykiem uszkodzeń tranzystorów. To tak w uproszczeniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W sumie, takie pytanie.

Mam apli bez HDMI, ale z optykiem i coax.
Powiedzmy, że będę chciał mieć PS3/4, albo innego bluray''a z HD Master Audio itp.

To co dostanę na głośnikach jak podłączę optykiem, albo coaxialem do ampli którego wsparcie się konczy na Dolby Prologic IIx?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.06.2015 o 00:07, Orion napisał:

Jakie głośniki 5.1 polecacie do 500 zł?

Może lepiej warto by było się zastanowić nad używanym zestawem wzmacniacz + kolumny pasywne? Ja zrobiłem tak u siebie. Kupiłem uzywany stary wzmacniacz polskiej produkcji (o niewielkiej mocy 25W na kanał, ale w bloku więcej raczej nie potrzeba, chyba że macie zamiar wypowiedzieć otwartą wojnę sąsiadom :P ) + jakieśtam kolumny Sony. Wyszło mnie to leciutko ponad 200pln, a jakość dźwięku jest o wiele lepsza, ze względu właśnie na wzmacniacz. Przy okazji podpiąłem sobie gramofon i dzięki temu udało się przyrządzić dwie pieczenie na jednym ogniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować