Zaloguj się, aby obserwować  
NyGgA_MiLy

Jakie macie głośniki do kompa?

755 postów w tym temacie

Dnia 02.04.2006 o 22:50, Stwór napisał:

Ech ale on chce głośniki a nie słuchawki:) jak będzie sobie chciał komuś puścić muze lub posiedzieć
z "laską" by klimaciarskiej muzyce to co? Na zmiane będą zakładać słuchawki?


Mozna 2 pary kupic :D i przedwzmacniacz sluchawkowy z 2 wyjsciami :P

Poprostu dzwiek z takich cudeniek jest powiedzmy zadowalajacy , ale nie popadajmy w jakies przesadne podniecenie :) Ze kazdy model Creative jest swietny , itp itd :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam 5.1 z firmy PROVISION.
W Polsce nie jest to zbyt znana firma, lecz na zachodzie owszem.
Satelitki 7 W a głośnik niskotonowy 20 W.


POZDRO "Khalid"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2006 o 21:53, NyGgA MiLy napisał:

Ja mam manta typhonn 1600P.M.P.O

Powiem Ci, że taką moc wyciągają jak sie uprzec przy pomiarach dwa głośniczki ośmiowatowe. :)
PMPO, to moc chwilowa przepływająca przez uzwojenie głośnika. Oczywiście możesz tam przyładować dowolną moc i zmierzyć tuż przed spaleniem uzwojenia. Jako miara maksymalnej głośności jest to nonsens.

Dnia 02.04.2006 o 21:53, NyGgA MiLy napisał:

mozecie podac moc P.M.P.O i ilośc satelit np 2.1 itp.

Sam używam Cambridge DTT 2500 5.1 DD i moc muzyczna RMS, to 5x8W + 20W (sub).
Wystarczy do tego, żeby rozwalić bębenki uszne będąc w centrum głośności.
Nie wiem ile można wyciągnąć PMPO bo lubie swoje głośniki, ale powiem Ci, że na jednym forum chwalił się koleś, który miał zamiar spalić swoje stare niemal identyczne (satelity+sub bez dekodera) DTT 2200, że wyciągnął ponad 12000W PMPO. Oczywiście potem wyrzucił skopcony złom na śmietnik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chcialem wywolac dyskusje na temat odbioru muzyki , chcialem zobaczyc czy jest tu ktos dla kogo jakosc dzwieku ma zeczywiscie znaczenie :D Ale jak lecisz na marketingowe THX i 1000z to nie pogadamy :(

Rada jest jedna , sluchac , sluchac , sluchac , ale nie ludzi co radza a tego co gra :) I nie dawac sobie wciskac byle czego :) Wszczegolnosci zestawow 5.1 wielkosci duzych pudelek na zapalki :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2006 o 22:53, libero85 napisał:

Mozna 2 pary kupic :D i przedwzmacniacz sluchawkowy z 2 wyjsciami :P

Poprostu dzwiek z takich cudeniek jest powiedzmy zadowalajacy , ale nie popadajmy w jakies
przesadne podniecenie :) Ze kazdy model Creative jest swietny , itp itd :)


A ktoś każe mówić że każdy jest świetny? Nie pasuje ci to? Dla audiofila może nie ale dla "zwykłego" użytkownika owszem:) Bo grają rzeczywiście świetnie:) Dobre i do muzyki, gier filmów.. To nie zestaw kina domowego za kilka tysięcy! Tylko do kompa! Nie chce mi siez tobą przekomarzać ale przykładów mnożyć można wiele.. Jeśli będzie z qumplami, przyjaciułmi to co ma kupić 5x razy słuchawki Wg. ciebie jakieś porządne itp i kombinować by wszystkim grało? Ech..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2006 o 22:54, Olamagato napisał:

> Ja mam manta typhonn 1600P.M.P.O
Powiem Ci, że taką moc wyciągają jak sie uprzec przy pomiarach dwa głośniczki ośmiowatowe.
:)
PMPO, to moc chwilowa przepływająca przez uzwojenie głośnika. Oczywiście możesz tam przyładować
dowolną moc i zmierzyć tuż przed spaleniem uzwojenia. Jako miara maksymalnej głośności jest
to nonsens.

> mozecie podac moc P.M.P.O i ilośc satelit np 2.1 itp.
Sam używam Cambridge DTT 2500 5.1 DD i moc muzyczna RMS, to 5x8W + 20W (sub).
Wystarczy do tego, żeby rozwalić bębenki uszne będąc w centrum głośności.
Nie wiem ile można wyciągnąć PMPO bo lubie swoje głośniki, ale powiem Ci, że na jednym forum
chwalił się koleś, który miał zamiar spalić swoje stare niemal identyczne (satelity+sub bez
dekodera) DTT 2200, że wyciągnął ponad 12000W PMPO. Oczywiście potem wyrzucił skopcony złom
na śmietnik.



Jutro sprawdzę ile moje głosniki maja watt.i te inne:D
Jutro bo karton jest w piwnicy:D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja sie nie przekomarzam , jak bedziesz z kumplami to niech gra byle co i tak nikt nie zauwazy bo gadac beda :D
Ktos na pierwszej stronie wspominal ze Creative wszystko swietne robi :)
Jak chcesz byc zwyklym czlowiekiem to badz , jezdzij malaczem bo cos lepszego to przesada , sluchaj na pierdziawkach bo po co przecie wszystko gra tak samo , Twoj Swiety wybor i ja go uszanuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2006 o 22:56, libero85 napisał:

Chcialem wywolac dyskusje na temat odbioru muzyki , chcialem zobaczyc czy jest tu ktos dla
kogo jakosc dzwieku ma zeczywiscie znaczenie :D Ale jak lecisz na marketingowe THX i 1000z
to nie pogadamy :(

Rada jest jedna , sluchac , sluchac , sluchac , ale nie ludzi co radza a tego co gra :) I
nie dawac sobie wciskac byle czego :) Wszczegolnosci zestawow 5.1 wielkosci duzych pudelek
na zapalki :)


Rada dobra.. Ale jeśli w taki sposób chcesz wywołać dyskucje to lekko mijasz się z celem bo mnie z "lekka" zniechęcasz taką postawą.. I ty jednak nie kumasz co? Czy ja pisałem że lecę na THX itp? No? Wskarz mi gdzie? Bo to był podany tylko przykład! A nie lubię jak coś mi próbuje wmówić że na coś lece lub jestem ukierunkowany gdy tak nie jest! A kolega poprosił tylko o radę jak brzmią.. Jak już pisałem Zestawy do kompa to nie dla audiofila! Kolejne to nie wciskać tylko kupić coś dobrego w dobrej cenie! Doradzić komuś a nie kazać kupować itp... A co masz do 5.1? i innych podobnych zestawów? Ja takowy posiadam i jestem zadowolony..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje pytanie o Waty w glosnikach widac zostaje bez odpowiedzi :( niech mnie ktos oswieci i powie co te Waty w glosniku generuje :( i dlaczego "prawdziwe" glosniki nie maja takiej pozycji w specyfikacjach :D Czyzby kolejny marketingowy kit jak P.M.P.O :D ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

nie nie mam 5.1 i raczej nie bede mial , nie stac mnie chyba i nie potrzebuje , wole stereo.
ale dlaczego nie mozna grac przy dorym dzwieku ? Dlaczego odbierac sopbie cos milego ? Nie mowie o sluchaniu muzy z kompa bo to profanacja lekka :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2006 o 23:00, libero85 napisał:

ja sie nie przekomarzam , jak bedziesz z kumplami to niech gra byle co i tak nikt nie zauwazy
bo gadac beda :D
Ktos na pierwszej stronie wspominal ze Creative wszystko swietne robi :)
Jak chcesz byc zwyklym czlowiekiem to badz , jezdzij malaczem bo cos lepszego to przesada ,
sluchaj na pierdziawkach bo po co przecie wszystko gra tak samo , Twoj Swiety wybor i ja go
uszanuje.


Hmm.. To kim jestem i kim będe ja będę decydowac i nie róbmy z tego tematu OT! oki? A tak między nami napisz mi co cię gryzie i czemu próbujesz mi "coś udowodnić"? hmm..? Gadając mi o "zwykłym", "malaczem" czy "pierdziawkach".. Można wiedziec o so chodzi? Bo z lekka mnie drażnisz i wymijasz temat.. Bo ja jakby co tylko pisałem że wcale nie pomagasz koedze który się spytał o pewnien zestaw a ty piszesz o "pierdziawkach" itp.. Jak dla mnie nie wszystko gra tak samo.. Ale dla ciebie chyba tak..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2006 o 23:05, libero85 napisał:

ale dlaczego nie mozna grac przy dorym dzwieku ? Dlaczego odbierac sopbie cos milego ?


Ja chyba źle czytam.. A kto powiedział że nie mozna? Przypominam ja pisałem bo jeden z forumowiczów poprosił o radę odnośnie pewnego zestawu i opinię jeśli można kogoś kto ma.. Inaczej chciałby kupić możliwie najlepszy produkt w danej kategorii cenowej! Mi chodzi o to że nie zbyt mu pomogłeś..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stereo firmy Encore (tak przynajmniej jest na obudowach). Mam je od jakichś 8 lat, nadal grają, więc ich nie zmieniam. Teraz choruję na Inspire P5800 5.1, bo są tanie (ok. 240 zł) a w porównaniu do obecnych na pewno będą grać lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie kumaty koles jestes , przeczytaj przeanalizuj i moze zrozumiesz , czasami trzeba czytac miedzy wierszami :D
Mnie nic nie gryzie :D Bo naszczescie nie slucham muzyki na Creativach i cenie swoje uszy bo wzrok jakis taki nie najlepszy :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2006 o 23:02, libero85 napisał:

i dlaczego "prawdziwe" glosniki nie maja takiej pozycji
w specyfikacjach :D


Czyli jakie jeśli można o ścisłość prosić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 02.04.2006 o 23:11, libero85 napisał:

Nie kumaty koles jestes , przeczytaj przeanalizuj i moze zrozumiesz , czasami trzeba czytac
miedzy wierszami :D


I vice versa... ech..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Masz ciezki dzien :D zaczalem polemizowac z NyGgA MiLy wtraciles sie i teraz oczekuje odemnie ze sie ustosunkuje do czego na co nawet nie mialem ochoty opowadac ,bo nie mam w tej materi wiekszego doswiadczenia , jedni chodza do MM posluchac Creativow inni na audio show :D

A jezeli o porade to hymm wybral bym cos JBLa albo HK mozna oczekiwac adekwatnego do ceny brzmienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja mam zarąbiste głośniczki :D mam wsadzoną rozdziałke na 3 wejścia i podłączyłem sobie 2 komplety zwykłych głośników media techu + do tego wieża :D to takie jakby 4.2 :D lepsze od tych waszych creativów itp. :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować