Zaloguj się, aby obserwować  
NyGgA_MiLy

Jakie macie głośniki do kompa?

755 postów w tym temacie

Witam!
Szukam prezentu dla siostry i stwierdziłem że kupię jej głośniki, z racji że ma laptopa i lubi słuchać muzyki. Głośniki wbudowane mają ....kiepską jakość ;p Moja siostra zwraca dość uwagę na wygląd dla tego pole manewru jest dość ograniczone. Znalazłem takie coś
http://www.logitech.pl/produkty/glosniki-personal-audio/glosniki-domowe-i-komputerowe/single/z-4i.html

Ja sam mam
http://www.logitech.pl/produkty/glosniki-personal-audio/glosniki-domowe-i-komputerowe/single/g51-surround-sound-speaker-system.html
i jestem bardzo zadowolony. I teraz moje pytania:
1. Da się podłączyć do normalnego lapka głośniki 2.1?
2. Czy ten subwoofer nie jest za słaby? Tzn. on ma 23 W mój ma 56 W ale nigdy nie słucham na maksymalnej głośności Subwoofer`a ;p
3. I ogólnie czy się opłaca.
Prosiłbym również o jakieś inne propozycje dobrych głośników do notebook`a ale nie takich czarnych i ponurych ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wszystkie lapki mają wyjście do 2.1, albo wbudowana karta dźwiękowa może mieć z nimi problemy, najlepiej samemu sprawdzić czy będą działać, na przykład w jakimś supermarkecie :]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakie głośniki polecacie do Iphona(tak żeby nie były za drogie(max 300zł) i aby były na baterię/akumulator).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Creative Tracel Sound TS 250 lub wyższy model TS 400. Genialny sprzęt, do 35h na bateriach (4xAAA) lub zasilacz 5V, głośniki 2x2W (Creative bierze je od Harman Kardon), funkcja wide stereo, podłączenie przez minijack.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2009 o 13:10, igor8472 napisał:

Creative Tracel Sound TS 250 lub wyższy model TS 400. Genialny sprzęt, do 35h na bateriach
(4xAAA) lub zasilacz 5V, głośniki 2x2W (Creative bierze je od Harman Kardon), funkcja
wide stereo, podłączenie przez minijack.

Mógłbyś mi podlinkować kilka egzemplarzy, bo nie siedzę w temacie głośników i długo bym szukał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tu jest kategoria z przenośnymi głośnikami:

http://www.allegro.pl/49128_glosniki_przenosne.html?order=t&view=gtext

A to moje propozycje:

Creative TS 250
http://www.allegro.pl/item629028139_super_creative_travelsound_250_czarno_srebrne.html

TS 400
http://www.allegro.pl/item633123396_creative_travelsound_400_czarne_suuuper_okazja.html

Różnice to długość działania na bateriach (TS250-25h, TS400-35h) i moc głośników.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/ciach/

Dzięki naprawde niezłe, a będą pasować do Iphone 3G? Bo chciałem sobie zrobić z niego takie mini radio + mini odtwarzacz Video.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2009 o 14:29, Bosper napisał:

Dzięki naprawde niezłe, a będą pasować do Iphone 3G?

Tak, ale podłączysz mini-jackiem a nie przez port do ładowania.
Te linki które podał igor8472 - są to egzemplarze które były wcześniej naprawiane.
I uważaj na głośniki podłączane tym portem na dole, które są zgodne z iPodem ale o iPhone nie ma ani słowa. Zapewne nie będą działać z twoim 3G.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.05.2009 o 14:52, krl_krl napisał:

> Dzięki naprawde niezłe, a będą pasować do Iphone 3G?
Tak, ale podłączysz mini-jackiem a nie przez port do ładowania.
Te linki które podał igor8472 - są to egzemplarze które były wcześniej naprawiane.
I uważaj na głośniki podłączane tym portem na dole, które są zgodne z iPodem ale o iPhone
nie ma ani słowa. Zapewne nie będą działać z twoim 3G.

Aha, dzięki, minijack to to wejście słuchawkowe?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Myślę nad kupnem głośników, prawdopodobnie coś od JBL (Creature II, Spyro Odyssey) lub od Creative (I-Trigue 3000). Na wymarzone JBL Soundsticks II troszkę mnie nie stać, ale mniejsza.
Czy z w.w. modeli ktoś ma jakieś i mógłby się na ich temat wypowiedzieć? Ewentualnie mógłby polecić jakieś inne, dobre 2.1 (mam zamiar tylko słuchać muzyki, rzadko filmy, gry wcale) ?

Pozdrawiam.
M.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak głównie do muzyki, trochę do filmów to może zamiast I-Trigue coś z serii T (T10,T20)? Doskonały sprzęcik. Sam się po opiniach na necie przekonaj. A jeśli już 2.1 koniecznie to bym raczej brał Logitecha jakiegoś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 09:57, igor8472 napisał:

A jeśli już 2.1 koniecznie to bym raczej brał Logitecha jakiegoś.


Mógłbyś polecić coś konkretnego? :) Mało się na Logitechach znam, jeśli nie wcale ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2009 o 10:22, Mohair napisał:

Mógłbyś polecić coś konkretnego? :) Mało się na Logitechach znam, jeśli nie wcale ;)


Zależy ile chcesz wydać. Za ok 200 są Z-3, ok 130-15 X-24/X-230.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hej.

W zeszłym roku spaliłem sobie sprzęt audio i monitor w wyniku pewnego incydentu. Moja wina, ale to już nie jest ważne. Od tego czasu korzystam ze słuchawek, co zaczyna mnie już trochę irytować.

Zwracam się do Was, drodzy koledzy i koleżanki, o poradę. Chciałbym się rozeznać, co obecnie jest na topie, jeśli chodzi o komputerowe głośniki. Miałem Creative GigaWorks S750, bardzo mi odpowiadały, więc czegoś w tym stylu bym szukał. Moje wymagania (do dyskusji):

1. System co najmniej 5.1, ale najlepiej 7.1
2. Dość duża moc RMS. GigaWorks miały łączną 700 Watt RMS, domyślam się, że trudno byłoby znaleźć podobne, więc może być trochę mniejsza.
3. Co najmniej świetna jakość dźwięku :P
4. Prosta instalacja, jak najmniej kabli. Tutaj możliwe, że dałbym się namówić na bezprzewodowe. Jakoś słabszą jakość dźwięku bym ścierpiał. Mam dość mały pokój, kable by były nieporęczne.
5. Firma z zapleczem technologicznym w Polsce. To znaczy: serwisy, punkty napraw. Creative nie było w stanie mi pomóc.
6. Bez ograniczeń cenowych. Nie chcę, by nowy sprzęt był gorszy od poprzedniego, skoro już prawie rok się męczę na słuchawkach i zbieram kasę ;)

Z góry dziękuję za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja przy kompie mam Creative Inspire 3100
http://pl.europe.creative.com/shop/product.asp?category=3&subcategory=21&product=15773&ucmsid=true&nav=
W miarę tanie i niezłe głośniczki. Mi lepszych nie trzeba ;]

Edit - @Maciej2194 W sumie to największy temat o głośnikach i chyba jeden z nielicznych regularnie odwiedzanych, więc chyba można tu pytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jeśli widełek cenowych nie ma to polecam: Logitech Z5500 THX, G51, Genius SW HF5.1, Creative PROGAMER G500, Gigaworks G550. Na 7.1 imo kasy wydawać nie warto, mikro różnice w odsłuchu tego nie uzasadniają. Gdybym sam kupował postawiłbym na Logitechy, jakością dźwięku Creativy biją.

PS: Czas się w końcu nauczyć że takiego parametru jak moc muzyczna RMS nie ma i to tylko marketingowy bezsensowny bełkot. Każdy kto się porządnie z głową zna na audio to powie a jak mówi co innego to tylko uważa że się zna. Liczy się tylko faktyczna nominalna moc suba i satelitek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować