Zaloguj się, aby obserwować  
NyGgA_MiLy

Jakie macie głośniki do kompa?

755 postów w tym temacie

Dnia 27.05.2009 o 08:14, igor8472 napisał:

Jeśli widełek cenowych nie ma to polecam: Logitech Z5500 THX, G51, Genius SW HF5.1, Creative
PROGAMER G500, Gigaworks G550. Na 7.1 imo kasy wydawać nie warto, mikro różnice w odsłuchu
tego nie uzasadniają. Gdybym sam kupował postawiłbym na Logitechy, jakością dźwięku Creativy
biją.


Dzięki za odpowiedź, już myślałem, że nikt mi nie odpisze :) Lubię firmę Creative, jednakże w Polsce nie mam możliwości naprawienia głośników, w razie ich zepsucia. Najbliższy serwis, z tego co się orientuję, mam w Bydgoszczy. To jakieś 200 kilometrów ode mnie. Dlatego zainteresuję się Logitechami.

Dnia 27.05.2009 o 08:14, igor8472 napisał:

PS: Czas się w końcu nauczyć że takiego parametru jak moc muzyczna RMS nie ma i to tylko
marketingowy bezsensowny bełkot. Każdy kto się porządnie z głową zna na audio to powie
a jak mówi co innego to tylko uważa że się zna. Liczy się tylko faktyczna nominalna
moc suba i satelitek.


Od razu się przyznaję, że ja się na audio nie znam. Wiem, co jest dobre, a co mniej, ale nad niuansami - takimi jak RMS - nigdy się nie zastanawiałem. Użyłem tego sformułowania tylko dlatego, że "tak było napisane", a ja sam nie umiem tego przeliczyć na wartość skuteczną, czy tam nominalną, czy tam jakąkolwiek :)

Jeszcze raz dzięki za sugestie. W najbliższej przyszłości je wypróbuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 14:05, Lampek napisał:

Od razu się przyznaję, że ja się na audio nie znam. Wiem, co jest dobre, a co mniej,
ale nad niuansami - takimi jak RMS - nigdy się nie zastanawiałem. Użyłem tego sformułowania
tylko dlatego, że "tak było napisane", a ja sam nie umiem tego przeliczyć na wartość
skuteczną, czy tam nominalną, czy tam jakąkolwiek :)

No to musisz wiedzieć, że tego nie da się przeliczyć. RMS to najwyższa moc jaką udało się zmierzyć producentowi. Tzn głośnik jest traktowany impulsem o orgomnej amplitudzie i rejestruje się najwyższą moc przy której głośnik jeszcze się nie spalił. Po takim pomiarze głośnik nadaje się tylko do recyclingu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>

Dnia 27.05.2009 o 14:09, hans_olo napisał:

No to musisz wiedzieć, że tego nie da się przeliczyć. RMS to najwyższa moc jaką udało
się zmierzyć producentowi. Tzn głośnik jest traktowany impulsem o orgomnej amplitudzie
i rejestruje się najwyższą moc przy której głośnik jeszcze się nie spalił. Po takim pomiarze
głośnik nadaje się tylko do recyclingu.

>

Będę pamiętał. A Ty masz jakieś sugestie dotyczące sprzętu zgodnego z moimi oczekiwaniami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 16:33, Lampek napisał:

Będę pamiętał. A Ty masz jakieś sugestie dotyczące sprzętu zgodnego z moimi oczekiwaniami?

Ja tam jestem w ogóle przeciwnikiem głośników stricte komputerowych :P, a szczególnie Logitechów. Bo moze i będziesz miał serwis, ale kiepski :P. Logi mają częsty problem zbierania radia przez oscylator we wzmacniaczu, a serwis twierdzi zazwyczaj, że to jest wprost zaleta ich głośników. Wolę dobre stereo wzmacniacz yamaszki i głośniki Tonsil Altus od kiepskiego surround.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 16:50, hans_olo napisał:

> Będę pamiętał. A Ty masz jakieś sugestie dotyczące sprzętu zgodnego z moimi oczekiwaniami?

Ja tam jestem w ogóle przeciwnikiem głośników stricte komputerowych :P, a szczególnie
Logitechów. Bo moze i będziesz miał serwis, ale kiepski :P. Logi mają częsty problem
zbierania radia przez oscylator we wzmacniaczu, a serwis twierdzi zazwyczaj, że to jest
wprost zaleta ich głośników. Wolę dobre stereo wzmacniacz yamaszki i głośniki Tonsil
Altus od kiepskiego surround.


Możesz rozwinąć? ;) Chętnie posłucham, co masz do napisania. W sumie nie jestem nastawiony na głośniki strice do komputera.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

http://pl.wikipedia.org/wiki/PMPO
Małe sprostowanie ;) RMS to właśnie ta " dobra " liczba.
Żeby nie odbiegać od tematu nie stosuję żadnych głośników komputerowych. Mam podłączoną miniwieżę z Aivy ( nie jakichś wysokich lotów ) jako tylne nagłośnienie, a na przód Radmora z Unitry, z 4 kolumnami ;) Sprzęt ustawiony może być bardzo cicho, więc nie traci się tyle na jakości dźwięku. Niesie się za to świetnie z uwagi na spore głośniki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z pilotem od głośników Creative I-Trigue, który się poprosu zepsuł i prawdobodopnie nie ma możliwości jego naprawy. Na necie szukałem jakiś zamienników. Czy naprawde nic takiego nie ma!!! Proszę o pomoc gdyż nie chcę kupować nowego zestawu ze względu na popsuty kawał plastiku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 15:07, piotrlizak6 napisał:

Mam problem z pilotem od głośników Creative I-Trigue, który się poprosu zepsuł i prawdobodopnie
nie ma możliwości jego naprawy. Na necie szukałem jakiś zamienników. Czy naprawde nic
takiego nie ma!!! Proszę o pomoc gdyż nie chcę kupować nowego zestawu ze względu na popsuty
kawał plastiku.

3300?
Jakieś 25% pilotów w tym modelu pada na kolana.
http://www.frazpc.pl/b/115984
rysunek nie najpiękniejszy, ale możliwe, że da radę ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 19:24, Despeir napisał:

Logitech Z-4

Rzadza!!



Łał, amerykę odkrył! Rządza w porównaniu do czego? Przy jakich zastosowaniach? Masz jakieś konkretne argumenty czy tylko puste frazesy :P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.06.2009 o 19:34, igor8472 napisał:

> Logitech Z-4
> Rzadza!!
Łał, amerykę odkrył! Rządza w porównaniu do czego? Przy jakich zastosowaniach? Masz jakieś
konkretne argumenty czy tylko puste frazesy :P?


Nazwy kontynentow piszemy wielka litera. W porownaniu np do "kostek" Creative-a. W pojedynczych pokojach swietnie slucha sie muzyki, gra (najlepiej w polaczeniu z dobrymi sluchawkam, polecam Sony MDR-AS30). Maja przystepna cene.

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.05.2009 o 19:00, RedFox napisał:

Żeby nie odbiegać od tematu nie stosuję żadnych głośników komputerowych. Mam podłączoną
miniwieżę z Aivy ( nie jakichś wysokich lotów ) jako tylne nagłośnienie, a na przód Radmora
z Unitry, z 4 kolumnami ;)


O to to, zamierzam zrobić coś podobnego w wakacje.
Znaczy - odświeżyć radmora i podłączyć ze dwie kolumienki ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 12.05.2009 o 13:16, igor8472 napisał:

Creative TS 250
http://www.allegro.pl/item629028139_super_creative_travelsound_250_czarno_srebrne.html

TS 400
http://www.allegro.pl/item633123396_creative_travelsound_400_czarne_suuuper_okazja.html

Różnice to długość działania na bateriach (TS250-25h, TS400-35h) i moc głośników.

Właśnie przymierzałem się do zakupu powyższych głośników i okazuje się że są one wycofane ze sprzedaży, a te na allegro są odświeżane, czy możecie mi podać jeszcze inne głosniki różnie dobrej jakości co te?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 04.06.2009 o 18:07, Bosper napisał:


Właśnie przymierzałem się do zakupu powyższych głośników i okazuje się że są one wycofane
ze sprzedaży, a te na allegro są odświeżane, czy możecie mi podać jeszcze inne głosniki
różnie dobrej jakości co te?



Możesz jeszcze poszukać w porównywarkach cen i w sklepach na necie, czasem się jeszcze jakieś resztki ostaną...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Niedługo będę kupował komputer, ale kompletnie nie znam się na głośnikach. Dlatego chciałbym się zapytać, jakie są najlepsze głośniki 5.1 w cenie do 350 zł?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 05.06.2009 o 18:03, Feallan napisał:

Niedługo będę kupował komputer, ale kompletnie nie znam się na głośnikach. Dlatego chciałbym
się zapytać, jakie są najlepsze głośniki 5.1 w cenie do 350 zł?



Je jestem zwolennikiem Logitechów; sam używam od 4 lat X-240 a w tej cenie polecam np. X-540.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam jakieś Logitech 2 małe. Spadły mi już kilka razy (rola młodszego kuzyna - strasznego pierdoły) i chociaż dalej działają dobrze i głośno (jak na swój rozmiar - mi w 100% wystarczają) to czasem słychać jakieś brzęczenie, szumienie i bzykanie przez te upadki.

PS: Jeden sklejony taśmą, bo wszystko poodpadało ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam głośniki logitech z-2300 i mam co do nich pytanie: otóż gdy leci muzyka gra tylko prawy głośnik... Czy to jest wada czy może trzeba gdzies to skonfigurować????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować