Zaloguj się, aby obserwować  
NyGgA_MiLy

Jakie macie głośniki do kompa?

755 postów w tym temacie

Zakupiłem sobie głośniczki Logitecha X-530 w dość atrakcyjne cenie 199zł :)
Ale mam taki problem narazie podłączyłem 3 przednie głośniki i subwoofer dla znających to Lewy i prawy przedni i centralny. I rzecz jest w tym, centralny gra tylko w winampie i w grach przy opcji Stereo, przy Youtube, Wrzucie, w pulpicie działają tylko dwa bez centralnego. Czy coś źle podłączyłem? Mam dźwiękówkę AC97 [NIE HD]
Kabelki podłączyłem tak: Zielony-Zielony, czarny-niebieski, różowy-różowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Od jakiś 3 tygodni mam nowe głośniki Philipsa 2.1. Do tej pory grały świetnie, ale przed chwilą jak zrestartowałem komputer był dźwięk jaki jest zwykle przy podłączaniu (takie szumienie) i od tej pory głośniki nie grają, a dźwięk wydobywa się jedynie z wbudowanych głośniczków w laptopie pomimo tego, że jest ikonka, że głośniki są podłączone. Sprawdzałem w ustawieniach i są wybrane i pisze, że sprzęt działa poprawnie i jest włączony. Odłączałem i podłączałem głośniki, restartowałem komputer i nic. W menadżerze urządzeń też włączałem i wyłączałem i nadal nie działają. Podłączyłem je do laptopa brata i u niego działały. Podłączyłem inne głośniki do mnie i one też nie działają. Pomocy, co robić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co polecicie z zestawów 2.0 do słcuhania muzyki (rock, metal)? Zastanawiałem się nad miniwieżą, ale może nowe głośniki wystarczą, np. Creative T20/T40? Czytałem, że można do nich podłączyć odtwarzacz MP3 lub komórkę; czy format mp3 będzie porównywalny z tym, co można uznać za porządne, stare metalowe brzmienie (perkusje, gitary itd)? ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem ostatnio bezprzewodowe słuchawki Creative HS-1200, działały dobrze przez około 2 miesiące, a teraz nie chcą działać(świeci się czerwona dioda jak podłaczam do ładowania - tak cały dzień a jak odłaczam to nic sie nie świeci i nic nie działa) czy może ktoś z was ma te słuchawki i wie co z tym fantem zrobić? Czy jedynym sposobem na rozwiązanie tej sprawy jest serwis?(gdyby nie ta sytuacja to słuchawki są naprawdę dobre)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam podobne pytanie, co BoloMaster. Szukam głośników 2.1 z przedziału do 200 zł. Służyć mają - standardowo - do filmów, muzyki i gier (w tej kolejności). Wcześniej świata nie widziałem, poza Logitechami i Creative''ami. Pewnego dnia wybrałem się do sklepu i zobaczyłem na wystawie zestaw Genius SW-V2.1 1250. Poprosiłem o małą demonstrację i... zaskoczyła mnie jakość ich brzmienia (in +). Jakiś czas później pojawiły się w artykule ''jak wybrać głośniki'' na benchmark.pl, jako polecany zestaw 2.1 dla graczy. Zdałem sobie sprawę, że poza w/w można wziąć pod uwagę inne firmy. Jako, że na początku stycznia będę kolejno w Poznaniu i we Wrocławiu, zaoszczędzę dwie dyszki na kosztach przesyłki i odbiorę sprzęt osobiście. Nie wiem jeszcze ''tylko'' jaki...

Pod uwagę biorę:
- Genius SW-V2.1 1250
- EasyTouch ET-558 Fan (stylistycznie zerżnięte z obiektu mojej (2-iej) platonicznej miłości - Logitech Z-5500)
- Creative Inspire T3130
- Creative Inspire T3200
- Logitech X-230
- Logitech Z323
- Creative Inspire S2 (kosztują nieco ponad 200 zł, ale są bezprzewodowe)

Fajnie byłoby, gdyby ktokolwiek z Was posiadał jeden z w/w zestawów i mógł co nieco o nim opowiedzieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie widzę lepszego tematu do zadania tego pytania, więc tutaj zadam. Mam głośniki 2.1 i często jak kręcę pokrętłem, którym zmienia się moc, znaczy głośność robią się zakłócenia, i czasami dźwięk przycicha itd. Kumpel mówił mi, coś o jakieś blaszce, którą trzeba dokręcić. Wie ktoś może coś więcej o tym ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam Creative T6100 (5.1) i zastanawiam się, czy gdybym odłączył głośnik środkowy i dwa tylne i używał tego zestawu jako zestawu 2.1, to zestaw mógłby zacząć szwankować/skróciłbym jego żywotność/wywołałbym tym jakiś inny niechciany efekt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moje 5,5 letnie głośniki zaczynają trzeszczeć :( tak jakby nie stykało coś w środku.
Co polecacie w cenie do max 80zł.
Nie słucham muzyki często, sporadycznie, ale zależy mi na prawdziwym dźwięku, a nie takim "udziwnionym" znanym z tanich głośniczków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.01.2010 o 09:45, Lfdracon napisał:

Mam Creative T6100 (5.1) i zastanawiam się, czy gdybym odłączył głośnik środkowy i dwa
tylne i używał tego zestawu jako zestawu 2.1, to zestaw mógłby zacząć szwankować/skróciłbym
jego żywotność/wywołałbym tym jakiś inny niechciany efekt?


Spokojnie odpinaj. Ja pprzez prawie rok z powodów mieszkaniowych używałem tylko 2.1, co prawda na głośnikach P5800 ale to podobne konstrukcje jeżeli chodzi o wzmacniacz, i żadnych negatywnych skutków takiego użytkowania nie zauważyłem, a właściwie nie usłyszałem:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2010 o 15:58, Czarek188 napisał:

Witam. Mam zamiar kupić nowe głośniki. Co myślcie o tych?

Creative Inspire T6160 5.1 retail

http://allegro.pl/listing/search.php?sg=0&order=p&string=Creative+Inspire+T6160


Klasyczna, niezmieniana od kilku lat konstrukcja. Jedyne co się zmienia to obudowa. Polecam, ale myślę też że warto dołożyć i kupić Logitech x-540

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Tak, tyle, że takie Logitechy już miałem ale mi od tak jakby nigdy nic...... padły. Nie wiem. Nie ma na to odpowiedzi. Od tak sobie padły. Co było przyczyną? Nie mam pojęcia. I nie zamierzam wydawać 300 zł na głośniki (allegro) bo dobre 5.1 mogę mieć za 172 zł. A odłożone pieniądze mogę przeznaczyć na gry lub coś innego. A jak jest z brzmieniem? Nadadzą się do słuchania średnio głośnej muzyki? I przy dużej głośności nie "pierdzą" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 12.02.2010 o 17:08, Czarek188 napisał:

Tak, tyle, że takie Logitechy już miałem ale mi od tak jakby nigdy nic...... padły. Nie
wiem. Nie ma na to odpowiedzi. Od tak sobie padły. Co było przyczyną? Nie mam pojęcia.
I nie zamierzam wydawać 300 zł na głośniki (allegro) bo dobre 5.1 mogę mieć za 172 zł.
A odłożone pieniądze mogę przeznaczyć na gry lub coś innego. A jak jest z brzmieniem?
Nadadzą się do słuchania średnio głośnej muzyki? I przy dużej głośności nie "pierdzą"
?

Logitech to niech wraca myszki robić. Wprawdzie brzmienie creative''a też cudowne nie jest, ale nie powiem żeby były jakieś awaryjne. Wielu kolegów ma creative od lat i żyją, jeden kolega ma high endowe logitechy i ma z nimi tylko problemy ;].

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować