Zaloguj się, aby obserwować  
NyGgA_MiLy

Jakie macie głośniki do kompa?

755 postów w tym temacie

Witam, jakie byście mi doradzili głośniki na razie mam 2.1 Long Tech SP-570, ale są one już dosyć stare :) Chciałbym kupić teraz nie za dużą cenę głośniki właśnie 2.1 przeciętne, lecz trochę lepsze od moich aktualnych, co poradzicie ? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ja chciał bym zakupic głośniki 5.1 za coś koło 200-250 zł jak widziałem w tej cenie jest pare zestawów creative i logitech co byście mi poradzili?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2010 o 18:11, vinnere napisał:

ja chciał bym zakupic głośniki 5.1 za coś koło 200-250 zł jak widziałem w tej cenie jest
pare zestawów creative i logitech co byście mi poradzili?


Nie wiem po co ci głośniki 5.1, ale nawet za tyle kasy porządnych nie kupisz. Te creativy i logitechy to przereklamowane plastikowe pierdziawki. Za tą kasę to polecam ci kupić takie głośniki (trudno je dostać)
http://allegro.pl/genius-sp-hf-2000x-najlepsze-w-tej-cenie-i1356707376.html
Sam mam i bardzo dobrze się sprawdzają, są dużo lepsze od niejednych creativów i logitechów, jedyna wada to że "strzelają" jak się coś podłącza do tego samego przedłużacza i czasami łapie fale z cb-radia.
Jeżeli mógłbyś trochę dołożyć to te są dobre:
http://allegro.pl/glosniki-microlab-solo1-2-0-60w-drewno-rms-zabrze-i1360817291.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.12.2010 o 18:11, vinnere napisał:

ja chciał bym zakupic głośniki 5.1 za coś koło 200-250 zł jak widziałem w tej cenie jest
pare zestawów creative i logitech co byście mi poradzili?


masz linka, tutaj akurat dałem ci ofertę wszystkich głośników 5.1 z tej stronki
http://www.arest.pl/Glosniki-i-sluchawki/12,,,,0,0,0,Typ:5.1,/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2010 o 20:19, Tokkarian napisał:

Mógłby mi ktoś stąd polecić jakieś dobre głośniki, głównie do słuchania muzyki, maksymalnie
do 200 zł?
http://www.alsen.pl/komputery,k1/glosniki-i-sluchawki,k75/glosniki,l76/lista.html?&strona=1



Hahah...do 200zł to mozna kupić głośniki do.. yyy niewiem do czego...zacznij od 1000zł przyjdź i zapytaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2010 o 21:08, Marked_One napisał:

Hahah...do 200zł to mozna kupić głośniki do.. yyy niewiem do czego

Do komputera na przykład. O to ci chodziło?

Dnia 11.12.2010 o 21:08, Marked_One napisał:

...zacznij od 1000zł przyjdź i zapytaj.

No, faktycznie, w tym sklepie są głośniki za tysiąc złotych. Powiedz mi tylko, mój specjalisto, na kiego grzyba mi w domu jakieś boomboksy za tysiaka? Co ja jestem, jakaś dyskoteka, mają mi warczeć przy uszach tak żeby całe miasto słyszało? Nie wydaje mi się. Proszę więc o jakąś rozsądną odpowiedź, bo jestem pewny, że do prywatnego użytku wystarczą mi głośniki za 200 zł, tylko nie wiem jakie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2010 o 21:29, Tokkarian napisał:

> Hahah...do 200zł to mozna kupić głośniki do.. yyy niewiem do czego
Do komputera na przykład. O to ci chodziło?

> ...zacznij od 1000zł przyjdź i zapytaj.
No, faktycznie, w tym sklepie są głośniki za tysiąc złotych. Powiedz mi tylko, mój specjalisto,
na kiego grzyba mi w domu jakieś boomboksy za tysiaka? Co ja jestem, jakaś dyskoteka,
mają mi warczeć przy uszach tak żeby całe miasto słyszało? Nie wydaje mi się. Proszę
więc o jakąś rozsądną odpowiedź, bo jestem pewny, że do prywatnego użytku wystarczą mi
głośniki za 200 zł, tylko nie wiem jakie.



Własnie takie za 200 zł bedą warczeć przy uchu ale nawet sąsiad Cie dobrze nie usłyszy..słuchając rocka pomysli że "szaloną" nawijasz :D
Chodzi o wartości odsłuchowe,jesli chcesz to kup te za 60 bodaj zł i masz problem z bani i jeszcze 140 na drobne wydatki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2010 o 23:36, Killinginno napisał:

> zacznij od 1000zł przyjdź i zapytaj.
Nie przesadzaj, 350zł spokojnie wystarczy, może nawet mniej.



Wiesz..za 350 zł to i samochód kupisz...
Ja polecam Genius jedne z lepszych głosników do kompa...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2010 o 21:08, Marked_One napisał:

Hahah...do 200zł to mozna kupić głośniki do.. yyy niewiem do czego...zacznij od 1000zł
przyjdź i zapytaj.


Ludzie nie żartujcie, dobre głośniki 2.1 do komputera do gier, do filmów i do słuchania muzyki to góra około 200zł.
Wiem bo sam właśnie znalazłem 4 zestawy i chciałbym się Was spytać czy macie takie lub słyszeliście o nich i jakie mi polecacie tak w ogóle :)

1. Logitech Z-323
2. Logitech OEM S220
3. Creative inspire A200 2.1
3. Creative inspire T3130 2.1

Które wdg. Was są najkorzystniejsze ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.12.2010 o 20:19, Tokkarian napisał:

Mógłby mi ktoś stąd polecić jakieś dobre głośniki, głównie do słuchania muzyki, maksymalnie do 200 zł?
http://www.alsen.pl/komputery,k1/glosniki-i-sluchawki,k75/glosniki,l76/lista.html?&strona=1

Na tej stronie nie ma nic co można by nazwać dobrymi głośnikami.

Co do pytania - Creative Gigaworks T20 II. Biją dźwiękiem i wygodą używania (malutkie) każde głośniki 2.0 i 2.1 (sic!).
Na fali ogromnego sukcesu sprzedaży modelu T20 Creative stworzył wersję T20 II, z której tylko usunął jasną niebieską diodę męczącą oczy oraz stworzył większą wersję czyli T40/T40 II. To są głośniki 2.0, które biją jakością dźwięku i świetnymi basami* niemal wszystkie zestawy z subwooferem oraz wszystkie istniejące na rynku głośniki 2.0 za wyższe pieniądze (teraz ok. 200 zł).
Są stosunkowo małe, a łączne 28W RMS wypcha dźwiękiem całe małe mieszkanie (dla wielkiego lub domku może być potrzebne coś mocniejszego). Oczywiście nie ma większego sensu dawać głośności większej niż 75% bo wtedy na każdym wzmacniaczu czasem usłyszy się wzmocniony szum z wejścia analogowego (a cyfrowego te głośniki nie mają). Pierwotnie te głośniki były stworzone do obsługi klawiszy z syntezatorem, a nie do zastosowań typowo domowych.
Najlepsze ustawienie dla najwyższej wierności koncertowej, to 50% głośności wzmacniacza i lekkie podbicie tonów wysokich oraz lekkie obniżenie basów.
Jedynym minusem tych głośników jest osobny niewielki zasilacz transformatorowy (więcej kabli) oraz waląca po oczach niebieska dioda w pierwszej wersji. Głośniki mają dodatkowe wejście dla innego źródła i wyjście słuchawkowe odcinające głośniki.
Kiedy pierwszy raz kupowałem T20 i w sklepie puściłem muzykę z mojego iRivera , to od razu mieli kilku następnych klientów.
Są głośniki lepsze niż te, ale za ponad dwukrotnie wyższą cenę i są to już niewygodne zestawy wielogłośnikowe z subem.
Wystarczy poczytać trochę opinii o nich: http://www.skapiec.pl/site/cat/50/comp/85905_komentarze/
Nie wiem czemu na skąpcu nie widać ofert T20 II. Cena niestety podskoczyła jakiś czas temu do ok. 200, a kiedyś można było je kupić za 140 zł.

*to znaczy nie są silniejsze niż niektóre subwoffery, ale takie zestawy tylko dudnią mając o wiele za słabe tandetne satelity. Basy w głośnikach T20 są uzyskiwane akustycznie. Każdy głośnik jest jednocześnie swoim subwooferem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.12.2010 o 19:02, Qc93 napisał:


1. Logitech Z-323
2. Logitech OEM S220
3. Creative inspire A200 2.1
3. Creative inspire T3130 2.1

Które wdg. Was są najkorzystniejsze ?



3. Creative inspire T3130 2.1 mniejsze zło. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi jeszcze może doradzi ? :) Bo jutro już będę pewnie kupował ale jeszcze nie jestem pewien, który zestaw mam wybrać. Z góry dzięki za odpowiedzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Proszę doradźcie mi jak możecie bo jutro rano już będę pewnie wybierał głośniki i zastanawiam się na razie najbardziej nad

1. Creative inspire T3130 2.1
2. Logitech Z-323

co myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować