Zaloguj się, aby obserwować  
NyGgA_MiLy

Jakie macie głośniki do kompa?

755 postów w tym temacie

Dnia 24.03.2011 o 12:39, KamiLon147 napisał:

Witam , zastanawiam się nad kupnem pewnego sprzętu do nowego pokoju na wolnym piętrze
, i myślę nad :
Wzmacniacz
http://allegro.pl/koncowka-mocy-hollywood-200...5484249.html
Głośniki
http://allegro.pl/2-kolumny-podlogowe-vk1004-...8266728.html

trochę dziwne aby te głośniki miały 500 W chyba ze razem , proszę o opinie na ten temat
w tej chwili posiadam zestaw kina domowego 5.1 DAEVOO DHC-X150E parametry : Całkowita
moc wyjściowa 105W, 5 x 15W RMS + 30W Sub Woofer Pasywny, zgodność z formatami DVD, VCD,
CD, CD-R/RW, MP3, Kontrola Funkcji Obrazu, wbudowane dekodery Dolby Digital 5.1 (AC-3)
& DTS, wbudowany tuner FM/AM, programowanie pamięci stacji.

będzie jakaś różnica w jakości dźwięku ? nie wiem pytam bo nie mam zadnego kolegi z lepszymi
głośnikami odemnie xd

a więc liczę na wasze opinie :) pozdawaim .


No więc kilka pytań :
Do ilu zł ma być zestaw ?
Kino domowe czy 2.0 ?
Podłączone do komputera ?

Mam Logitechy z5500 chyba najlepsze "komputerowe" głośniki na polskim rynku.
Grają niesamowicie głośno i czysto + jakiś film HD= wypas
W filmach jak lecą pociski w to tak je wyraźnie słychać że ma się wrażenie że przez nas przechodzą;]
Bass ma taki że szyby dosłownie latają;D Nigdy nie przekroczyłem granicy 50% mocy bo uszy pękają...
Mały pokaz( film mojego autorstwa)
http://www.youtube.com/user/raffii4#p/a/u/0/FSL9uQiez3I
Także polecam ;)
No chyba że ma się 4 tyś zł na wydanie... to co innego mogę polecić :P
Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Posiadałem do dzis głośniki creative 2.1, no i przestały działać. Chyba nie opłaca sie kombinować i naprawiać
Wiec chciałbym zakupic teraz głośniki ale nie wiem jakiej firmy a najlepiej do 200 zł.
Licze na waszą pomoc. Czesto gra i teraz potrzeba jak najszybciej cos zakupić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.02.2011 o 15:04, raffii4 napisał:

Asus ma często nowe oprogramowanie a creativ rzadko kiedy coś wypuści.
krócej : Bierz Xonara albo XD albo D1 one są identyczne ale mają inne sloty wejściowe.
D1 jest na PCI a XD na PCI-E .

No nie wiem. Słyszałem, że D1 jest słabszą kartą...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanie mam, dziś kupiłem głośniki Creativa A220 2.1, czy muszę coś dodatkowo ustawiać w systemie, bo mam stereo, kwadrofoniczne, 5.1 i 7.1, ale nie mam 2.1, zostawić tak jak jest czyli stereo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Chce kupić szybko głośniki i jak najlepiej z firmy Logitech lub Creative.
Cena do 250 zł, 2.1 lub 5.1
Słucham muzyki, gramw gry i najlepiej jak by zawierały subufor i zasilacz.
Co polecicie ?
Stare się zepsuły po 4 latach i teraz jestem zmuszony cos zakupic jak juz kupować to cos lepszego od tych co miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Cześc
Szukam głosników do kompa 2.1 wazne aby miały wejscie na słuchawki i ni e przekroczyły 250 zł, najlepiej 3 propozycje i zeby pochodziły jakieś 2 lata i wiecej.
Najwazniejsze ze mam słuchawki bez regulacji głośności i żeby w głośnikach można było zmiejszać i zwiekszać dzwiek w słuchawkach
W tych czasach to chyba zakupić cos z logitech-a lub creativ-a ale co najlepiej ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ostatni krzyk rozpaczy: potrzebuję głośników do rocka, do 500 zł. Obecne Geniusy 1800A mają dźwięk przebasowany, ciśnienie akustyczne szybko męczy mi słuch. Rozważałem monitory bliskiego pola, ale nie wiem, jak one się sprawują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.04.2011 o 23:33, karolekx23x napisał:

Kupiłem głosniki Logitech Z523 i komputer nie moze mi wykryc ze to 2.1 i graja na stereo jak to zrobic ?

A jak ma wykryć jeżeli podłączasz zwykłego analogowego jacka stereo?
Musiałbyś suba podłączyć pod kanał subwoofera (chyba oznaczony na pomarańczowo) i w windzie ustawić, że masz 2+1, a nie 2.0. Jezeli sub nie ma osobnego kabla do niskiej częstotliwości (suba), to musisz ustawić, że masz 2.0, żeby mikser w systemie nie filtrował niskich dźwięków. Bo jeżeli ustawisz 2+1, a podłączysz tylko jacka, to część układów dźwiękowych na LF i RF będzie puszczać tylko średnie i wysokie częstotliwości. W efekcie Twój sub też dostałby ciszę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.04.2011 o 22:38, gumisfajnymis napisał:

W tych czasach to chyba zakupić cos z logitech-a lub creativ-a ale co najlepiej ?

Zawsze proponuję coś niezawodnego, czyli coś z serii Gigaworks Creative''a.
Bo właściwie po co Ci zestaw 2.1, kiedy za podobne pieniądze masz 2.2 oznaczany jako 2.0?
Mówię o jednym z modeli T20 lub T40. Formalnie są to głośniki 2.0, ale w każdym z nich jest de facto osobny akustyczny sub, który jest świetnie zbalansowany z żyletowym dźwiękiem (jeden z przetworników ma podwójną budowę - na zewnątrz gra średnimi, a do wewnątrz basami). Basy jak na taką konstrukcję są bardzo silne, a średnio i wysokotonowy dźwięk jak szklanka wypalona spirytusem. ;)
No i jaka wygoda - jeden kabel, dwa głośniki, sterowanie słuchawkami, drugie wejście - prosta elegancka konstrukcja.
Co do niezawodności - jedna z par (mam trzy) działa u mnie włączona dzień i noc od 6 lat (sic!).
Ważne tylko żeby w okresie gwarancyjnym nie oszczędzać sztucznie wzmacniacza i od czasu do czasu pograć nimi na full (ale ta rada dotyczy każdego zestawu).

Co do oceny głośników przez ludzi - ich cena najpierw normalnie spadała do 135 zł, ale później wzrosła do ponad 210 zł - z powodu popytu. Grały po prostu lepiej niż każdy istniejący zestaw za 200 zł.

Koniec darmowej reklamy. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.04.2011 o 18:40, karolekx23x napisał:

Cyli jak zrobić zeby było 2,1 lub 2.0 ? Dokładmie mi opisz po kolei jak mozesz

Jeżeli Twój sub ma osobny kabel wejściowy (wtyczkę) dedykowaną tylko dla niego, to wpinasz go w wyjście dla głośnika niskotonowego i w systemie ustawiasz sobie typ zestawu głośnikowego jako 2.1 (satelity w normalne wyjście dla leweo i prawego przedniego głośnika). W takim wypadku dźwięki niskotonowe idą osobnym kanałem od źródła, przez mikser układu aż bezpośrednio do suba.
Jeżeli Twój sub nie ma osobnego kabla i cały zestaw ma tylko jedną wtyczkę, to wpinasz normalnie do zielonego wyjścia dla przednich głośników i w systemie ustawiasz głośniki 2.0. W tym drugim wypadku za odseparowanie dźwięków niskotonowych od średnio i wysokotonowych odpowiada elektronika w zestawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.04.2011 o 21:39, karolekx23x napisał:

> Nie moge ustawic nawet na 2.0 a wszystko ma jedna wtyczke.
Windows 7.

Czyli wszystko jasne. Masz głośniki stereo, czyli zawsze muszą chodzić w trybie 2.0.
Co do ustawień, to może pomoże Ci poradnik dla Ustawienia 5.1 na układach Realteka.
Grunt to właściwe sterowniki do dźwiękówki (oraz właściwe 32/64-bit) bo od nich zależy jakie będziesz mieć typy głośników do wyboru.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam dość drogą kartę i nie posiada 2.1 , to jest taka konstrukcją żeby satelity służyły jako
(tweetery i średnio tonowe ) ,a sub dodany jest po to żeby " dopełnić niskie pasmo" .
Poprzednio też miałem 2.1 podłączone normalnie do 2.0 na karcie i ustawione na EQ na "silne"
(taki tryb wzmacniający nieco bass i średnie).Na głośnikach bass oczywiście na 100% bo te małe suby
to tylko "pukają" ,ale nie narzekałem ;)
Czyli tak ustaw normalnie na 2.0 i podłącz głośniki,możesz również pobawić się EQ żeby dostosować dźwięk.
A głośniki myślę że posiadają jakąkolwiek zwrotnicę i oddzielą wysokie tony od niskich ;)
No i watro też aktualizować sterowniki karty dźwiękowej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam do Was pytanko: interesują mnie głośniki 2+1, ale trochę lepsze jakościowo. W ostateczności mogą być nawet same satelity, bez pudła niskotonowego. Fajnie byłoby, gdyby były w rozsądnej cenie (powiedzmy, do 200 zł). Czy głośniki firmy Altec Lansing są warte grzechu? Słyszałem same superlatywy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować