Zaloguj się, aby obserwować  
NyGgA_MiLy

Jakie macie głośniki do kompa?

755 postów w tym temacie

Cześć,
Ostatnio zauważyłem nagłe tymczasowe skoki głośności podczas korzystania z moich Creative Inspre T6100.
Macie jakiś sposób, żeby temu zaradzić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Posiadam Microlaby Solo 6c. Nie zamienię ich na nic innego w tej cenie bo graja jak marzenie, a wiele w swoim życiu głośników wszelakiej maści słyszałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2011 o 09:40, Harrolfo napisał:

Cześć,
Ostatnio zauważyłem nagłe tymczasowe skoki głośności podczas korzystania z moich Creative
Inspre T6100.
Macie jakiś sposób, żeby temu zaradzić?

W creative to powszechny problem badziewnych potencjometrów w pilotach.
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic314852.html

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2011 o 10:28, Buroberu napisał:

Posiadam Microlaby Solo 6c. Nie zamienię ich na nic innego w tej cenie bo graja jak marzenie,
a wiele w swoim życiu głośników wszelakiej maści słyszałem.


Skorzystam z okazji i zapytam: jak C6 sprawdzają się w kawałkach z dynamiczna perkusją?

O, toto na przykład:
http://www.youtube.com/watch?v=moZwgUex4aA

http://www.youtube.com/watch?v=qRV1Zgjmiks

Jakbyś zobaczył to w mp3 lub lepiej FLAC-u, byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 21.06.2011 o 16:58, Woo-Cash napisał:

> Posiadam Microlaby Solo 6c. Nie zamienię ich na nic innego w tej cenie bo graja
jak marzenie,
> a wiele w swoim życiu głośników wszelakiej maści słyszałem.

Skorzystam z okazji i zapytam: jak C6 sprawdzają się w kawałkach z dynamiczna perkusją?


O, toto na przykład:
http://www.youtube.com/watch?v=moZwgUex4aA

http://www.youtube.com/watch?v=qRV1Zgjmiks

Jakbyś zobaczył to w mp3 lub lepiej FLAC-u, byłbym wdzięczny.



Generalnie charakterystyka tych głośników jest bardzo naturalna i ciepła. Nie ma tutaj nachalności - chyba, ze zaczniesz majstrować EQ w karcie muzycznej lub w samych głośnikach. U mnie mam wszystko w "defaulcie" i jest tak jak lubię. Co do tych kawałków (nawiasem mówiąc Katatonia to zacna grupa) na moje ucho jest właśnie tak jak powinno się słuchać - pełne drobnych i subtelnych detali, które można na tym sprzęcie wychwycić słuchając takiego materiału. Scena jest równomierna - nie ma mowy o dominacji jakiejś partii - czy to perka czy trashowe riffy Slayera. Kawałki słychać tak jak życzyli sobie twórcy. Niuanse, niuansiki. Werble, high haty, tapping - wszystko jest czyste i bez zbędnej dominacji. Dlatego po obsłuchaniu wielu kolumn zdecydowałem się właśnie na Solo 6c. Nie gubią się w żaden sposób, dźwięk się nie zlewa. Nawet takie zapierdzielacze jak Iperyt, Strapping Young Lad czy Pitbull Terrorist nie stanowią dla tych głośników wyzwania. Rewelacyjnie słucha się na nich materiałów klasycznych - solówki Gillmoura, Planta, dokonania Petrucciego czy Satrianiego. Naprawde mozna siąść wygodnie ze szkalneczką Whisky w łapie i szlugą na warze i po prostu słuchać. Polecam bo w tej cenie jest to moim skromnym zdaniem najlepszy wybór jeśli szukamy czegoś ambitniejszego niż komputerowe pierdziawki. Warunkiem jest coś lepszego niż integra. Ale tutaj wystarczy nawet Xonar DG, który przy swojej cenie - ok. 220 zeta - jest rewelacyjną dźwiękówką.

Kawałków przesłuchałem we Flac''u.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 13:49, Buroberu napisał:

Kawałków przesłuchałem we Flac''u.


Dziękować.
Aktualnie mam Geniusy SP-HF 1800A + starego SoundBlastera na sterach KX, i cóż powiedzieć - nie jest źle w muzyce takiej jak Black Sabbath czy Dio, ale z mocniejszą perką nie dają rady. Dwa kawałki które co dałem to właśnie pięta achillesowa moich głośników. No nic, kiedyś będę przy kasie, to pomyślę na zmianą sprzętu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.06.2011 o 14:21, Woo-Cash napisał:

> Kawałków przesłuchałem we Flac''u.

Dziękować.
Aktualnie mam Geniusy SP-HF 1800A + starego SoundBlastera na sterach KX, i cóż powiedzieć
- nie jest źle w muzyce takiej jak Black Sabbath czy Dio, ale z mocniejszą perką nie
dają rady. Dwa kawałki które co dałem to właśnie pięta achillesowa moich głośników. No
nic, kiedyś będę przy kasie, to pomyślę na zmianą sprzętu.


Wynika to najpewniej z małych przetworników oraz małej objętości samych głośników. Kiedy wchodzi Ci stopa z duża częstotliwością uderzeń niestety zaczyna się to zlewać. Poza tym mocowanie membran w tych głośnikach jest nieco sztywne i niestety nie pozwala na duży wychył membrany co niestety zabija dynamikę basu czyniąc z niego nieco spłaszczone łupanie. Ale poza tym te Geniusy to fajny sprzęt jak za swoją cenę. Jednak jeśli chcesz coś więcej - bierz Solo przy okazji. Nie zawiedziesz się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

moje 6 letnie głośniki właśnie wydają ostatnie tchnienia... Poszukuję zestawu 2.1 za niską cenę. Nie wymagam mega jakości. Do gier oczywiście, jeżeli ma to znaczenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z moimi jest od jakiegoś czasu to samo, ale mam pilota i wygląda to właśnie tak jak gdyby pokrętło od głośności było lekko poluzowane, gdy zrobię szybki ruch przy przekręcaniu i tak zostawię to jakoś daje radę, ale gdy zacznę dokładnie ustawiać tak jak bym chciał to zaraz jest wahanie:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może mi ktoś podać swoje ustawienia w Realtek HD Audio Manager? Wiem, że dobre ustawienia zmieniają dźwięk nie do poznania w porównaniu do standardowych. W internecie znalazłem tylko jeden schemat. Mam na myśli jakie środowisko, korektor oraz ustawienia odległości i dB w korektorze parametrów pomieszczenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich czytających ten temat...
Wiem, że ten temat nie dotyczy konkretnie mojego problemu, ale uznałem, że będzie najbliższy do niego.
A więc jeśli ktoś znałby odpowiedź to prosiłbym, aby jej udzielił, lub jeśli znacie jakieś miejsce dotyczące tego tematu to proszę o link.

A więc tak... Posiadam tubę samoróbkę 1000W jest ona raczej przeznaczona do sprzętu domowego niż car.
Tuba była używana około rok posiada 36 cm głośnik. Jej wymiary to szerokość 43cm, wysokość 43cm i długość 64cm i chciałbym wiedzieć o ile ktokolwiek wie za ile mógłbym ją sprzedać...?


P.S. Aha i tuba została wykonana na podstawie innej oryginalnej tuby, chodzi konkretnie o wymiary, wylot powietrza itp. Tuba jest wokół obklejona grubym materiałem, który ma za zadanie wygłuszać wszystkie zbędne dźwięki...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.
Poszukuję głośników, gdyż moje stare już się niestety sypią. Jakoże jestem zielony w tych sprawach i nie chciałbym wyrzucić pieniędzy w błoto pytam was o poradę. Budżet wynosi około 150 zł, zależy mi na dobrym basie i żeby nie charczały przy głośniejszym słuchaniu muzyki. Dziękuję i pozdrawiam.(fajnie by było gdyby to było 2.1 :P)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Podłączyłem do PS3 głośniki creative i-trigue 3200 i mam 3 pytania:
1. Jaki rozstaw będzie najlepszy? Chodzi mi o odległość od monitora (Philips 22 cale full hd). Mogę je ustawić około 1 m w prawo i w lewo od krawędzi tv lub na stoliku z tv w odległości 10 cm w prawo i w lewo od krawędzi tv. Siedzę zwykle 1 do 1,5 metra od ekranu.
2. Jaki standard dźwięku ustawić na w opcjach PS3 (tam gdzie jest Dolby Digital 5.1 kan., AAC, DTS 5.1 kan, Linear PCM 2 kan. 44,1 kHz...itp) dla tych głośników 2.1?
3 Czy głośnik wewnętrzny monitora (dość dobry, z wirtualnym surround itp) wyciszać podczas używania tych głośników 2.1?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś może mi poleci jakieś dobre słuchawki do granicy 250 zł. Zależy mi na jakości dźwięku, wbudowanym mikrofonie i żeby były wytrzymałe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Szukam glosnikow 2.1, do pokoju ok. 17mkw, slucham glownie czarnego rapu o pieniadzach i kokainie, ale nie patrzcie na mnie z gory z tego powodu. Cena? No nie wiem, na allegro widzialem jakies Creative''y za ~120 zl, wiec tak w tych granicach chcialbym sie zamknac, no ew. do 150 zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować