Zaloguj się, aby obserwować  
Brad

Neverwinter Nights + Dodatki (temat ogolny)

7015 postów w tym temacie

A ja nadal jak nic polecam grać Czarownikiem. Może i na początku jest słaby, ale z dobrym najemnikiem sobie poradzi. Potem dostaję się czary które zadają obrażenia na dany obszar (kilku) i po prostu jest łatwo :). A małą wytrzymałość, można na to poradzić. Wystarczy strzelić se Ucznia Czerwonego Smoka i jest gitara. Mocny Czarnoksiężnik, a do tego jakaś mocna włócznia ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 19:43, Rafal G napisał:

Czyli na to wychodzi, że kama się opłaca;) Dzięki za rozjaśnienie sytuacji.

Ja gram mnichem od wczoraj ;) i nie używam kamy tylko rękawice róży +1 , które dodają +1 obrażeń od zimna. Według mnie bardziej przydatna rzecz od kamy. Zwiększa celność bohatera :P...Przynajmniej mój częściej trafia.

Dnia 14.05.2007 o 19:43, Rafal G napisał:

A widząc co się tu o mnichu pisze chyba będę musiał nim spróbować... No ale najpierw trzeba
paladyna skończyć;)

Warto spróbować. Już na początku jest masa atutów dodatkowych a później też się parę dostaje. Ja zacząłem grać mnichem chociaż miałem postać na 8 lvl :P. No co dopiero od niedawna wznowiłem moją przygodę z NWN :).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 19:49, deih napisał:

Warto spróbować. Już na początku jest masa atutów dodatkowych a później też się parę dostaje.


Spróbuję na pewno;) Tylko teraz szkoda mi paladyna zostawić w finale drugiego rozdziału bo udało mi się go nieźle wypaść;) Jest teraz na 12lvl... Ale na mnicha przyjdzie czas;) W pierwszym dodatku może, apotem się zobaczy kogo przenieść;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czarownik jest świetny. Właśnie nim przeszedłem HotU i było lightowo. Idę, siekam, wszyscy giną. Dałem sobie jeden poziom paladyna, by mieć premię do rzutów z charyzmy, a potem chyba dałem parę poziomów UCS, ale pewien nie jestem. W sumie i tak by było to niepotrzebne, bo wysokopoziomowy czarownik - krótko i zwięźle mówiąc - RULEZZZ (:D)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 19:58, Taschon napisał:

Czarownik jest świetny. Właśnie nim przeszedłem HotU i było lightowo. Idę, siekam, wszyscy
giną. Dałem sobie jeden poziom paladyna, by mieć premię do rzutów z charyzmy, a potem chyba
dałem parę poziomów UCS, ale pewien nie jestem. W sumie i tak by było to niepotrzebne, bo wysokopoziomowy
czarownik - krótko i zwięźle mówiąc - RULEZZZ (:D)



Nareszcie ktoś kto się ze mną zgadza ;P. Jaka rasa?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Może i tak ale dla początkującego gracza jest troszkę za trudny ^^ Znam z własnego doświadczenia, narazie próbują grę polecanym przez wszystkich mnichem i idzie mi całkeim nieźle :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 14.05.2007 o 19:58, Rafal G napisał:

Spróbuję na pewno;) Tylko teraz szkoda mi paladyna zostawić w finale drugiego rozdziału bo
udało mi się go nieźle wypaść;) Jest teraz na 12lvl...

No ja tam dwa lata temu doszedłem do 3 rozdziału łowcą na 14 lvl ;]...I też musiałem sie poświęcić bo już wyjeżdżałem z tego miejsca gdzie grałem w NWN :).

Dnia 14.05.2007 o 19:58, Rafal G napisał:

Ale na mnicha przyjdzie czas;) W pierwszym
dodatku może, apotem się zobaczy kogo przenieść;)

Dodatki też mam ale wreszcie chce skończyć podstawową wersję wtedy się zobaczy ;). Zresztą są na DVD a DVD mam zepsute ;).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 20:03, deih napisał:

Dodatki też mam ale wreszcie chce skończyć podstawową wersję wtedy się zobaczy ;).


Ja kiedyś dawno grałem w SoU, ale teraz na okazję zakupu Diamentówki, chciałem przejść wszystko od początku (choć podstawkę kończyłem już kilka razy różnymi postaciami), po kolei. A że nie mam zbyt dużo czasu na grę i robię wszystkie poboczne zadania tkwię w drugim rozdziale. Ale wkrótce, kiedy będzie już po sesji, będzie można nockami pociągnąć;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2007 o 16:27, sig. napisał:

musisz zrobić przekierowanie portów na routerze (chodzi o to żeby wszystko co przychodzi na
porty o określonych numerach (w instrukcji masz wypisane które to) było przekierowywane na
kompa z neverwinterem. Jest to jednak potrzebne tylko gdy ty stawiasz serwer, jak się dołączasz
do gry to czy ip jest publiczny czy prywatny nie ma znaczenia (no chyba że kolega też ma tak
to wtedy któryś musi dość jak to na konkretnym routerze ustawić)

Przekierowalem port gry i udaje sie czasem polaczyc, aczkolwiek czesto nie da sie polaczyc :/ Wyswietla serwer na liscie ale przy probie polaczenia pisze "serwer nie odpowiada" Dziekuje jednak bo da sie grac :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2007 o 17:34, pkapis napisał:

Bonus do ataku na rękawiczkach nie przebija się się przez redukcję obrażeń? Wydawało mi się,
że nieważne czy ma się bonus za ulepszenie czy tylko do ataku, na redukcję obrażeń działają
tak samo.

Teoretycznie, jeśli brać pod uwagę zasady DnD, to jedynie odpowiednio wysoka premia za ulepszenie powinna przebijać redukcję xx/xx. Niestety, jak zostałem uświadomiony, silnik NWN zawiera jeszcze dość sporo błędów i w niektórych przypadkach zdarza się iż przy konfrontacji z redukcją obrażeń premia do ataku jest traktowana jak premia za ulepszenie. Nie dotyczy to chyba jednak rękawic i łuków, aczkolwiek nie jestem na 100%. I podejrzewam, że te przypadki nie dotyczą broni ogólnie, tylko konkretnych przypadków redukcji, czy premii do ataku (wydaje mi się, że takie problemy mogą się pojawiać przy wysokich premiach).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.05.2007 o 07:02, Taschon napisał:

> Nareszcie ktoś kto się ze mną zgadza ;P. Jaka rasa?
Człowiek.


A ja półelf. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Do rozpaczy doprowadza mnie instrukcja. Czytam opis "Epickich uników", a tam w wymaganiach napisano "ulepszony odskok". Nie ma czegoś takiego w instrukcji! Jak można budować postać na uniki, jeśli nie wiadomo jakie są wymagania?! Są też wspomniane rzuty obronne, ale też nie wiadomo, jakie i ile. Na GameBanshee w ogóle nie ma czegoś takiego, jak Epickie Uniki. Totalna szajba. A może wy coś możecie napisać o tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Po pierwsze instrukcja jest pełna błędów.
Po drugie na GameBanshee wszystkiego nie mają
Po trzecie - Rzut Obronny http://www.gamebanshee.com/neverwinternights/feats/defensiveroll.php
Po czwarte - Ulepszony Odskok http://www.nwnwiki.org/Improved_evasion
Po piąte - prawdziwe wymagania Epickiego Uniku http://www.nwnwiki.org/Epic_dodge

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czytałem tutaj, że mnich w swoich umiejętnościach powinienen mieć wysoki poziom upadania. I tu jest mój problem, otóż mam grę NwN i podczas robienia postaci nigdzie nia miałem takiej umiejętnośći jak upadanie. Czy może to być spowodowane brakie dodatków ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za odpowiedź, stronkę dodałem do zakładek, skoro GameBanshee nie można ufać.
Autorzy stron fanowskich bezmyślnie zerżnęli listę atutów wprost z instrukcji, nawet nie chciało im się uzupełnić zbioru o atuty z dodatków. Co to za fani, gęsi im pasać, a nie strony o rzekomo ulubionej grze prowadzić.
Totalna bezsilność...:(...Pozostaje tylko strzelać w ciemno, albo mozolić się ze stroną anglojęzyczną, co z powodu polskich wersji nazw atutów jest prawdziwa górą do pokonania. Odechciewa się grać. Czy w instrukcji do NWN 2 też jest taka kaszana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wprowadze troche zamieszania i zadam pytanie o Lowce do tych co grali ta klasa.
Gram znowu w NWN tym razem Lowca (wczesniej wojownikiem, sprobuje takze postacia czarujaca). Jako towarzysza wzialem Tomiego i co najsmieszniejsze on pokonuje wiekszosc przeciwnikow! Moj elfi Lowca zadaje obrazenie ktore wrog moze zaabsorbowac a jezeli juz zada pozadne to mijaja 2 tury.Jezeli z bronia +1 ktora znalazlem sytuacja bedzie sie powtarzac skasuje go a zagram czarodziejem. Czy ktos mial ten sam problem? BTW jestem Lowca na 5lvl.

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie masz staty i atuty? Może problem tkwi w tym, że na dałeś za mało siły/zręczności i twoja postać ma minusy do trafienia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.05.2007 o 19:18, Gevon Slicer napisał:

Czy w instrukcji do NWN 2 też jest taka kaszana?

Jeszcze większa, bo wiele rzeczy jest na żywca z NWN1, które zostały wycofane lub zmienione przez 3.5 w NWN2.
Strike - a nie walczysz dwiema brońmi? I jeśli broń będzie mieć +1 za ulepszenie, to nie powinieneś mieć problemów z przebiciem redukcji. Zresztą zależy co to za wrogowie na 5 lvlu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować