Zaloguj się, aby obserwować  
Brad

Neverwinter Nights + Dodatki (temat ogolny)

7015 postów w tym temacie

Dnia 01.05.2008 o 20:11, ImRo Nixon napisał:

No właśnie w biliotece nie moge znaleść, tam jest tylko ta księga, która mnie przenosi
do pomieszczeń gdzie się znajduje pióro i atrament... a może te przedmioty trzeba gdzieś
włożyć aby dostać tą kule?

A pisałeś już rzeczowym piórem? bo jest tam pewna księga (niewiem nawet czy nie ta o której tu piszesz) do której można dopisać ciąg dalszy (i właśnie w jego ramach można zdobyć kulę).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.04.2008 o 08:28, Arek12345 napisał:

Mam pytanie. W HoU jak pokonać Valsharessę?


stary jak do niej podszedlem to nawet nie zdazyla wymowic jakiegokolwiek zaklecia bo juz ja ucialem...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 22:22, nekromanta7 napisał:

stary jak do niej podszedlem to nawet nie zdazyla wymowic jakiegokolwiek zaklecia bo
juz ja ucialem...


Valsharessa jest wymagającym przeciwnikiem. Jeżeli ją tak załatwiłeś to jaki lvl postaci miałeś?
Kiedyś chcąc szybko odpowiedzieć na jakieś pytanie i szybko dojść do odpowiedniego miejsca wystartowałem z postacią na 38 lvl (mnich/łotrzyk) i rzeczywiście Valsh poszła na parę strzałów ale to żadna chluba dla gracza tylko szybki sposób na dojście do odpowiedniego miejsca.

Podaj kim grałeś, że tak gładko ci poszło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 16:44, DarkMessiah123 napisał:

Mam pytanie czy istnieje Polska (lub nie) strona internetowa z buildami do NwN bez dodatków
bo ja znalazłem tylko ze strony bioware o ile dobrze pamiętam... ale potrzebny był dodatek
Shadows of undertide.

Z tego co wiem, to nie. Ograniczenie do 20 lvli i tylko klas podstawowych , do tego zdecydowanie mniejsza liczba atutów i brak kilku umiejętności powodują, że pojęcie buildu staje się raczej bezsensowne - tak samo, jak mieszanie klas. Najsilniejsi są czysty kapłan (ewentualnie z kapłan 16/wojownik 4 dla specjalizacji, ale bez 9 kręgu czarów), albo czysty czarodziej/czarownik - upadania nie ma bez dodatków afair, więc nawet tego łotra, czy mnicha się nie opłaca wziąć dla +4 KP - ostatecznie 1 lvl mnicha, żeby mieć odskok i móc używać tóg dla mnichów lub w przypadku czarownika jeszcze ileś tam lvli paladyna (nie pamiętam na krótym lvlu dostaje się premię do rzutów obronnych za charyzmę).
Co do strony Bioware, to na pewno były wymagane oba dodatki, a dobra wyszukiwarka buildów dla pakietu NWN&SoU&HotU znajduje się pod tym adresem: http://web1.vattnet.com/staffan/nwn1/builds/search/index.php

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zacząłem niedawno grać w NWN Diamentową Edycję. Od razu mówię, że jestem całkiem zielony.
Zacząłem grać mnichem, bo czytałem na tym forum, że jest to całkiem ciekawa postać. Poza tym nie miałem ochoty grać zwykłym wojownikiem, a magiem też nie chciałem grać, bo w ogóle nie znam tego systemu (te różne k8, rzut na spostrzegawczośc itp. to dla mnie czarna magia). Tak więc mam pytanie: jakie cechy są dla mnicha najwazniejsze? Lepiej walczyć bez broni czy z kamą? Jaką wziąć drugą klasę? W ogóle jak go rozwijać? Na razie dawałem wszędzie Zalecane, ale to dodaje punkty do jakiegoś Skradania się, Perswazji i tak prawdę mówiąc wydają mi się te atuty trochę gówniane :P
Mam nadzieję, że coś doradzicie ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mnich musi mieć praworządny charakter, bard go nie może mieć. Lepiej już na czarowniku to zrobić.
Zresztą obrażenia będą raptem o całe dwa punkty większe, niby KP za smoczą skórę też ciut większa, ale za to stracimy KP za upadanie oraz wzmocnienie umiejętności mnicha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2008 o 12:42, Prince07 napisał:

/.../

Jednak zamiast brać łotrzyka, po 10 poziomach mnicha wziąłbym jeden poziom barda i potem
resztę w Ucznia Czerwonego Smoka, obrażenia napewno będą większe od tych zadawanych przez
mnicha połączonego z łotrzykiem.

Mnicha z 1czarownika i UCS też robiłem ale dla mnie łotrzyk jest skrzywieniem (lubię mieć dużo perswazji, rozbrajać pułapki i się skradać a także korzystać z przedmiotów magicznych). Umiejętność skorzystania ze zwojów, różdżek i wielu różnych akcesorii przeznaczonych dla innych postaci jest dla mnie ważniejsze niż trochę więcej obrażeń czy defa.

Ale Uczeń Czerwonego Smoka w połączeniu z mnichem też mi się podoba.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2008 o 16:04, BoloMaster napisał:

mam kłopot mama bardzo mało życia i jestem w na półwyspie ale nie mogę odpocząć;/
czemu?


Może temu że w pobliżu są jeszcze jacyś przeciwnicy.Spróbuj trochę oddalić się od tego miejsca i wtedy odpocząć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.05.2008 o 23:14, jadam napisał:

> stary jak do niej podszedlem to nawet nie zdazyla wymowic jakiegokolwiek zaklecia
bo
> juz ja ucialem...

Valsharessa jest wymagającym przeciwnikiem. Jeżeli ją tak załatwiłeś to jaki lvl postaci
miałeś?
Kiedyś chcąc szybko odpowiedzieć na jakieś pytanie i szybko dojść do odpowiedniego miejsca
wystartowałem z postacią na 38 lvl (mnich/łotrzyk) i rzeczywiście Valsh poszła na parę
strzałów ale to żadna chluba dla gracza tylko szybki sposób na dojście do odpowiedniego
miejsca.

Podaj kim grałeś, że tak gładko ci poszło?



palladyn 23 lvl poziom średni chyba najlepsze ulatwienie to byly buty szybkości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Można w pierwszym dodatku, spotkać postacie z wersji podstawowej gry? Z tego co zauważyłem raczej nie, ale wole się spytać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2008 o 19:52, popcorn napisał:

Można w pierwszym dodatku, spotkać postacie z wersji podstawowej gry? Z tego co zauważyłem
raczej nie, ale wole się spytać.

Nie, bo fabuła pierwszego dodatku jest całkowicie oderwana od "podstawki". Zdradzę tylko, że w HotU jest troszkę inaczej ;). Miłej gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki za odpowiedz. Kiedyś grałem w podstawkę i mnie znużyło w III rozdziale. Tym razem gra mnie bardziej wciągnęła i przeszedłem. Czas na dodatek.:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.05.2008 o 20:22, popcorn napisał:

Ok dzięki za odpowiedz. Kiedyś grałem w podstawkę i mnie znużyło w III rozdziale. Tym
razem gra mnie bardziej wciągnęła i przeszedłem. Czas na dodatek.:)

Osobiście uważam że ostatni dodatek to chyba najlepsza kampania z pierwszej części NWN, więc naprawdę najlepsze masz jeszcze przed sobą - zazdroszczę. Jak już przejdziesz, polecam rozglądnąć się za polskimi serwerami tejże gry.

A co do III aktu - nie cierpię go.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dnia 03.05.2008 o 20:24, Fagno napisał:

Osobiście uważam że ostatni dodatek to chyba najlepsza kampania z pierwszej części NWN,
więc naprawdę najlepsze masz jeszcze przed sobą - zazdroszczę. Jak już przejdziesz, polecam
rozglądnąć się za polskimi serwerami tejże gry.


podstawówka jest zaje**** pierwszy dodatek "cienie latającego miasta" :P już taki sobie chociaz dekin umila gre te jego gadki a "hordy" to wisienka na całym torcie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym grać druidem, jednak nie posiadam dodatku do NWN - mam tylko podstawową edycję. Chciałbym "umieć" zmieniać się w zwierzęta/postacie, jednak czy bez wspomnianego dodatku będzie to możliwe? O co chodzi z tym "zmiennokształtnym"? A może lepiej wybrać jakiś inny profil dla druida (co polecacie)? Dzięki za szybką i rzeczową odpowiedź :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na Mnicha na pięści ;)
Mógłby mi ktos napisać jakiś dobry build: jakie staty rozwijać i w jakie atuty i umiejętności dawać? ;)
Opłaca się dobierać druga klasę dla Mnicha? Jesli tak, to jaką?
Aha, zamierzam później tą postacią grać w HotU, więc patrzcie też pod tym kątem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, gdy wynajmujemy najemnika to gdy on zada ostateczny cios jakimus przeciwnikowi to czy dostajemy taka sama ilosc doswiadczenia jakbysmy sami ubili poczware? Bo czesto zdaza sie ze postac glowna i najemnik napazaja jednego przeciwnika i to najemnik go ostatecznie zabija.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować