Zaloguj się, aby obserwować  
Brad

Neverwinter Nights + Dodatki (temat ogolny)

7015 postów w tym temacie

Dnia 12.05.2008 o 20:22, elTadziko napisał:

Zamierzam pograć w kampanię Shadows of Undertide łucznikiem. jakieś sugestie? jaką wziąć
najlepiej klasę? Łowcę? Jaką wziąć druga klasę/klasę prestiżową? W jakie dawać atuty,
umiejętności, a głównie w jakie statystyki?


Łowca jest lepszy jeżeli chcesz nosić drugą broń. Na łucznika też jest dobry.

>Najlepszym wyborem klasy podstawowej jest chyba łotrzyk o dowolnym charakterze, byle nie praworządnym.

I tu się nie zgadzam. Wg. mnie łotrzyk jest lepszy dla ludzi, którzy jako prestiżówkę biorą zabójcy. Na łucznika
nie za bardzo pasuje. Chociaż łotrzyk jako podstawowa klasa będzie bardziej uniwersalny. Otwieranie zamków, skradanie się. Chociaż w grze niewiele jest miejsc, w których używa się skradania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 14:58, MasterHeroes napisał:

I tu się nie zgadzam. Wg. mnie łotrzyk jest lepszy dla ludzi, którzy jako prestiżówkę
biorą zabójcy. Na łucznika
nie za bardzo pasuje. Chociaż łotrzyk jako podstawowa klasa będzie bardziej uniwersalny.
Otwieranie zamków, skradanie się. Chociaż w grze niewiele jest miejsc, w których używa
się skradania.

Łotr ma przede wszystkim dużo punktów umiejętności, które można kumulować później. Ma używanie magicznych urządzeń, które na odpowiednio wysokim poziomie pozwala rzucać ze zwojów wszystkie czary, podczas, gdy łowca ma ich dużo mniej. Do tego łowca tak naprawdę skuteczny staje się powyżej 20 poziomu - wcześniej jest raczej słaby (wynika to niestety już z tego, że taki był w 3 edycji DnD - wzmocniono go dopiero w 3.5). Również ataki z zaskoczenia się przydają, kilka przydatnych atutów, jak np. odskok (a później ulepszony, uniknięcię ciosu, epicki unik). Moją rozpiskę opierałem głównie na tym, że dużo bardziej profesjonalne buildy na Mistycznego Łucznika są robione częściej na łotrze (17 wyników miałem, podczas gdy dla łowcy raptem 4 - ze 111 wszystkich). I powiem szczerze, że na łowcy w ogóle się nie znam. Łotrem grywałem często - łowcą nigdy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 13.05.2008 o 18:43, elTadziko napisał:

Jakie słowa trzeba wybrać na kolumnie w nawiedzonym Lesie w podstawce? (2 rozdział)

Nether powinien rządzić, czy coś takiego. Rozwiązanie tej zagadki znajduje się na zwoju ukrytym w jednej ze skrzyni w ruinach w lewym górnym rogu lokacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja mam pewien problem z kampanią. Jestem w trzecim rozdziale w kampanii SoU. Weszłem do jakiegoś dziwnego pokoju i nie wiem co dalej. W środku jest dziwny posąg sfinksa, w poprzednim były dwie urny i zdobyłem w nich kamień mocy. Nie wiem co robić dalej. Pokój wraz z mapą zamieszczony na zdjęciu.

20080514183346

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 18:33, MasterHeroes napisał:

Ja mam pewien problem z kampanią. Jestem w trzecim rozdziale w kampanii SoU. Weszłem
do jakiegoś dziwnego pokoju i nie wiem co dalej. W środku jest dziwny posąg sfinksa,
w poprzednim były dwie urny i zdobyłem w nich kamień mocy. Nie wiem co robić dalej. Pokój
wraz z mapą zamieszczony na zdjęciu.


Spoiler
Musisz użyć Maści Przemiany Kamienia w Ciało na tym posągu, a Sfinks ożyje i uzyskasz od niego cenne informacje. A jak odpowiesz na jego zagadki, to dostajesz dodatkowe punkty doświadczenia :)
Spoiler

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 18:46, Paladynka napisał:

Spoiler
Musisz użyć Maści Przemiany Kamienia w Ciało na tym posągu, a Sfinks ożyje i uzyskasz
od niego cenne informacje. A jak odpowiesz na jego zagadki, to dostajesz dodatkowe punkty
doświadczenia :)
Spoiler


A gdzie można zdobyć tą maść??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.05.2008 o 18:33, MasterHeroes napisał:

Ja mam pewien problem z kampanią. Jestem w trzecim rozdziale w kampanii SoU. Weszłem
do jakiegoś dziwnego pokoju i nie wiem co dalej. W środku jest dziwny posąg sfinksa,
w poprzednim były dwie urny i zdobyłem w nich kamień mocy. Nie wiem co robić dalej. Pokój
wraz z mapą zamieszczony na zdjęciu.


Masz zapewne w ekwipunku masc przemiany kamienia w cialo, użyj na posagu :)

Reszta infa na screenie :D

20080514185027

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc przy buildzie łucznika, ale chyba jednak będe grać czarownikiem... Bo podstawkę rpzechodze mnichem, więc chcę teraz miec postać na magię. Jak rozwijać tą postać? Ona uzywa tylko czarów, czy też czasem musi walczyć wręcz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 15:28, elTadziko napisał:

Dzięki za pomoc przy buildzie łucznika, ale chyba jednak będe grać czarownikiem... Bo
podstawkę rpzechodze mnichem, więc chcę teraz miec postać na magię. Jak rozwijać tą postać?
Ona uzywa tylko czarów, czy też czasem musi walczyć wręcz?

Mag może też czymś "ostrzejszym" walczyć. A i jaknajwięcej dawaj do inteligenci. Postać "magowa" "potrzebuje" tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.05.2008 o 15:32, Aragloin napisał:

Mag może też czymś "ostrzejszym" walczyć. A i jaknajwięcej dawaj do inteligenci. Postać
"magowa" "potrzebuje" tego.


Czarownik potrzebuje jak największej charyzmy, a nie inteligencji. Tę drugą może zwiększać co najwyżej żeby dostać dodatkowe punkty umiejętności do rozdysponowania przy awansie na kolejny poziom.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy jest możliwość "odratowania" modów Na ratunek dziedzicowi oraz Skarb Mrocznego Łowcy?
Przy próbie wybrania postaci wyskakuje błąd o niemożności wczytania pliku tekstowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.05.2008 o 10:19, Megarion napisał:

Czy jest możliwość "odratowania" modów Na ratunek dziedzicowi oraz Skarb Mrocznego Łowcy?

Przy próbie wybrania postaci wyskakuje błąd o niemożności wczytania pliku tekstowego.

Całość rozbija się o plik ww.tlk który powinien być w folderze tlk gry
W tych modułach o których piszesz jest wpisany ww.tlk ale z jakąś cyfrą.
Aby to poprawić:
- zapisz najpierw kopię bezpieczeństwa tego modułu.
- otwórz grę włączając Zestaw narzędzi
- otwórz odpowiedni moduł
- Edycja / właściwości modułu / własna zawartość
- na dole w linijce własny plik tlk wybierasz plik ww
- zapisujesz zmiany i grasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak mozna wykorzystac te ksiegi imaskaru ? Tzn jak i gdzie pomieszac skladniki w nich podane ? Czy trzeba je najpierw oddac eltoorze czy sa potrzebne w ekwipunku zeby pomieszac skladniki ? poprosze o instrukcje ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wykonałem zadanie kupca Asabi. Teraz mogę iść gdzie chcę. Wszedłem do biblioteki. Znalazłem księgę rytuałów. Muszę znaleźć wichry. Gdzie one są, i jak wyglądają?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę sobie poradzić z otworzeniem drzwi (tych, którymi schodzi się na 3 poziom podgórza) w pierwszym akcie Hordes of the UNderdark.
Znalazłem te cztery łańcuchy, umieściłem na piedestałach i... co dalej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem dzisiaj Neverwinter wraz z dodatkami.Posiadam jeszcze na dysku postać z czasów gdy miałem tylko podstawkę i chciałbym nią zagrać w dodatku.Czy jeśli zacznę dodatek taką postacią to będę miał dostęp do klas prestiżowych,czy te dostępne są tylko jeżeli zaczyna się grę nową postacią?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 12:22, Vaxinar napisał:

Nie mogę sobie poradzić z otworzeniem drzwi (tych, którymi schodzi się na 3 poziom podgórza)
w pierwszym akcie Hordes of the UNderdark.
Znalazłem te cztery łańcuchy, umieściłem na piedestałach i... co dalej?

Kliknij na sadzawce. Pojawi się nad nią sześć kolorów - zapamiętaj ich kolejność i kliknij na łańcuchach w takiej samej kolejności.

raven91: Będziesz miał dostęp do klas prestiżowych. Nie ma różnicy czy jest to postać nowa, czy importowana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.05.2008 o 13:25, raven91 napisał:

Zainstalowałem dzisiaj Neverwinter wraz z dodatkami.Posiadam jeszcze na dysku postać
z czasów gdy miałem tylko podstawkę i chciałbym nią zagrać w dodatku.Czy jeśli zacznę
dodatek taką postacią to będę miał dostęp do klas prestiżowych,czy te dostępne są tylko
jeżeli zaczyna się grę nową postacią?

SOU jest dla nowych postaci, ta z podstawki będzie o wiele za silna. Za to spokojnie możesz nią grać w HOTu (drugi dodatek, ten już dla postaci mających już na starcie "nasty" poziom). Klasy prestiżowe powinny być, po instalacji dodatków można je brać nawet w "postawce"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym teraz pograć trochę mnichem w podstawkę,ale za bardzo nie wiem jak rozłożyć punkty pomiędzy poszczególne cechy.Słyszałem gdzieś że dla mnicha najważniejsza jest mądrość,ale oprócz tego w co jeszcze warto parę punktów wrzucić,a z czego można zrezygnować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować