Zaloguj się, aby obserwować  
Brad

Neverwinter Nights + Dodatki (temat ogolny)

7015 postów w tym temacie

Jeśli chodzi o smoki to w NWN rodzą się z jajek jak kurczaki ;-D ale jak to wygląda wcześniej, to nie wiem ;-)

A teraz mam pytanie, znacie może jakiś build na Druida solo? w SoU i potem HotU.
Ostatnio grałem podstawka + HotU to szedłem czystym i było całkiem przyjemnie tyle, że ciągnąłem za sobą Dealiana, wilka, przyzwanego i zauroczonego, tak dla urozmaicenia ;-) Myślałem o Druidzie i potem z prestiżowych Zmiennokształtny bo jakoś nic do głowy mi nie przychodzi ;-). Zawsze chodziłem z Wilkiem, ale raczej do towarzystwa bo w walce był raczej bezużyteczny ;-( może jakiś niedźwiedź pewnie ma większe HP i dmg ale nie chcę, żeby był wolny jak wóz z węglem ;-).
Walka - oczywiście magia natury, nie przepadam za bezpośrednim starciem, chyba, że nie ma wyjścia ;-) Przez podstawkę przeszedłem z sejmitarem (średnia broń) w HotU wziąłem "Finezję w walce" i przerzuciłem się na sierp (mała broń). Zbroje zawsze nosiłem lekkie chociaż z tego co później czytałem, spokojnie mogłem średnie nosić, bez szkody dla czarowania ;-). Teraz się zastanawiam na którym poziomie wziąść Zmiennokształtnego i czy nie pokusić się o level lub dwa z jakiejś innej profesji, żeby staty podnieść ;-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2008 o 14:59, BlekDef napisał:

> Mam pytanie typowo fabularne: Wie ktoś może jek się smoki rozmnażają? Bo mi potrzebne

> to do odpowiedzi na pytanie: "skąd biorą się PÓŁsmoki?" XD
> Bo myślałem że normalnie (...) ale wyobrażacie sobie kobietę-człowieka- ze smokiem...

> :P?
Smoki zmieniają swoje ciało na eflie lub ludzkie, afaik.

Piszesz to na serio ? ;) Skąd to wiesz? pisało gdzieś? I co to "afaik"?
Aha i jeszcze: wszystkie smoki się zmieniają, nie tylko półsmoki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2008 o 16:35, sodolis napisał:

Jeśli chodzi o smoki to w NWN rodzą się z jajek jak kurczaki ;-D ale jak to wygląda wcześniej,
to nie wiem ;-)

A teraz mam pytanie, znacie może jakiś build na Druida solo? w SoU i potem HotU.
Ostatnio grałem podstawka + HotU to szedłem czystym i było całkiem przyjemnie tyle, że
ciągnąłem za sobą Dealiana, wilka, przyzwanego i zauroczonego, tak dla urozmaicenia ;-)
Myślałem o Druidzie i potem z prestiżowych Zmiennokształtny bo jakoś nic do głowy mi
nie przychodzi ;-). Zawsze chodziłem z Wilkiem, ale raczej do towarzystwa bo w walce
był raczej bezużyteczny ;-( może jakiś niedźwiedź pewnie ma większe HP i dmg ale nie
chcę, żeby był wolny jak wóz z węglem ;-).
Walka - oczywiście magia natury, nie przepadam za bezpośrednim starciem, chyba, że nie
ma wyjścia ;-) Przez podstawkę przeszedłem z sejmitarem (średnia broń) w HotU wziąłem
"Finezję w walce" i przerzuciłem się na sierp (mała broń). Zbroje zawsze nosiłem lekkie
chociaż z tego co później czytałem, spokojnie mogłem średnie nosić, bez szkody dla czarowania
;-). Teraz się zastanawiam na którym poziomie wziąść Zmiennokształtnego i czy nie pokusić
się o level lub dwa z jakiejś innej profesji, żeby staty podnieść ;-)

Jak chcesz zmiennokształtnego to po prostu weź go jak tylko będzie to możliwe, a potem na przemian: druid, Zmienny, Druid, Zmienny...
Pamiętaj że masz sporo czarów przyzywających różne zwierzęta... a jeżeli chodzi o szybkość niedźwiedzia to ona w ogóle nie jest ważna.. ważne jak niedźwiadek walczy ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie, czy jest może jakiś patch pod podstawkę (może być z dodatkami), który dodaje jakieś dodatkowe klasy, rasy, czary, itp, itd??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2008 o 16:41, Le Golas napisał:

Piszesz to na serio ? ;) Skąd to wiesz? pisało gdzieś?
Aha i jeszcze: wszystkie smoki się zmieniają, nie tylko półsmoki?

Smoki metaliczne mogą zmieniać się w małe zwierzęta lub ludzi. Inne potrzebują specjalnych czarów. Pierwszy akapit: http://en.wikipedia.org/wiki/Half-dragon Pół smoki, jeśli chcą wyglądać, jak normalni ludzie, też potrzebują magii. Niektóre potrafią się zamienić w dorosłego smoka, lecz raczej nie na jakiś długi okres czasu.

Dnia 16.06.2008 o 16:41, Le Golas napisał:

I co to "afaik"?

As far as i know.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2008 o 18:05, BlekDef napisał:

> Piszesz to na serio ? ;) Skąd to wiesz? pisało gdzieś?
> Aha i jeszcze: wszystkie smoki się zmieniają, nie tylko półsmoki?
Smoki metaliczne mogą zmieniać się w małe zwierzęta lub ludzi. Inne potrzebują specjalnych
czarów. Pierwszy akapit: http://en.wikipedia.org/wiki/Half-dragon Pół smoki, jeśli chcą
wyglądać, jak normalni ludzie, też potrzebują magii. Niektóre potrafią się zamienić w
dorosłego smoka, lecz raczej nie na jakiś długi okres czasu.
> I co to "afaik"?
As far as i know.



Ok, dzięki. Nie wiem tylko jeszcze 1 rzeczy, co to smoki "metaliczne"? Z metalu czy jak? ;)

Aaa i mam jeszcze 1 pytanie co do gry wieloosobowej: jaki polski server "akcja" jest najlepszy według was? Ja grałem prawie na każdym i chyba najlepsze są Krainy Cienia, ale tam są lagi...I duży ping jest... 2 najlepszym wydaje się server w świecie "Polskie krainy NWN" (nie pamiętam nazwy serva), ale tam jest mało ludzi i sam on rzadko jest podłączony...
Co wy myślicie, może są jeszcze inne fajne servy? Mnie głównie chodzi o to żeby świat był BARDZO DUŻY, albo chociaż Duży i żeby na 40lvl było co robić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.06.2008 o 17:26, Prince07 napisał:

Mam pytanie, czy jest może jakiś patch pod podstawkę (może być z dodatkami), który dodaje
jakieś dodatkowe klasy, rasy, czary, itp, itd??


Pod podstawkę to nie wiem, ale chyba są... i nie patche tylko haki ;) O nich było pisane niedawno więc sobie poszukaj ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 12:36, Le Golas napisał:

Ok, dzięki. Nie wiem tylko jeszcze 1 rzeczy, co to smoki "metaliczne"? Z metalu czy jak?
;)

Których nazwa pochodzi od nazw metali: srebrne, złote, miedziane, brązowe i mosiężne (naogół są to dobre smoki). Są jeszcze smoki chromatyczne, których nazwa pochodzi od koloru łusek (białe, czarne, zielone, czerwone, niebieskie itd.) - te są naogół złe oraz smoki, których nazwy pochodzą od nazw klejnotów - szafirowe, ametystowe, szmaragdowe itd. Te są neutralne. Jest jeszcze masa innych rodzajów, a dodatkowo każdy setting posiada jeszcze kilka własnych smoków, które często nie należą do żadnego z powyższych. http://en.wikipedia.org/wiki/Dragon_(Dungeons_&_Dragons)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 12:55, BlekDef napisał:

> Ok, dzięki. Nie wiem tylko jeszcze 1 rzeczy, co to smoki "metaliczne"? Z metalu
czy jak?
> ;)
Których nazwa pochodzi od nazw metali: srebrne, złote, miedziane, brązowe i mosiężne
(naogół są to dobre smoki). Są jeszcze smoki chromatyczne, których nazwa pochodzi od
koloru łusek (białe, czarne, zielone, czerwone, niebieskie itd.) - te są naogół złe oraz
smoki, których nazwy pochodzą od nazw klejnotów - szafirowe, ametystowe, szmaragdowe
itd. Te są neutralne. Jest jeszcze masa innych rodzajów, a dodatkowo każdy setting posiada
jeszcze kilka własnych smoków, które często nie należą do żadnego z powyższych. http://en.wikipedia.org/wiki/Dragon_(Dungeons_&_Dragons)


Kurde, ale to skąplikowane ;) Dzięki :) i znowu nie wiem co coś znaczy, tym razem chodzi o setting, co z angilskiego-ustawienie/a (chyba że są jeszcze inne znaczenia)-średnio tutaj pasuje... Mi osobiście wydaje się że chodziło ci o "rodzaj" ale nie jestem pewien, bo może to znaczyć coś zupełnie innego ;)

Swoją drogą ciekawe skąd tyle o tych smokach wiesz ;) Wszystko z neta, czy jeszcze z jakiś podręczników D&D?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 17:04, Le Golas napisał:

Kurde, ale to skąplikowane ;) Dzięki :) i znowu nie wiem co coś znaczy, tym razem chodzi
o setting, co z angilskiego-ustawienie/a (chyba że są jeszcze inne znaczenia)-średnio
tutaj pasuje... Mi osobiście wydaje się że chodziło ci o "rodzaj" ale nie jestem pewien,
bo może to znaczyć coś zupełnie innego ;)

Setting, czyli "ustawienie" - mianem tym określa się świat, w którym się gra. Dla NWN, BG i IWD to były Zapomniane Krainy, dla Tormenta jest to Planescape, dla Świątyni Pierwotnego Zła jest to Greyhawk (jeśli dobrze pamiętam) - są jeszcze Dragon Lance oraz w miarę nowy Eberron.

Dnia 17.06.2008 o 17:04, Le Golas napisał:

Swoją drogą ciekawe skąd tyle o tych smokach wiesz ;) Wszystko z neta, czy jeszcze z
jakiś podręczników D&D?

Najpierw były podręczniki, a później doszedł net.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 12:38, Le Golas napisał:

Pod podstawkę to nie wiem, ale chyba są... i nie patche tylko haki ;) O nich było pisane
niedawno więc sobie poszukaj ;)



A mógłbyś jakoś jaśniej określić o jakie haki chodzi? Nie chce mi się wertować w tył tego tematu bez wyszukiwarki ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 17:36, BlekDef napisał:

> Kurde, ale to skąplikowane ;) Dzięki :) i znowu nie wiem co coś znaczy, tym razem
chodzi
> o setting, co z angilskiego-ustawienie/a (chyba że są jeszcze inne znaczenia)-średnio

> tutaj pasuje... Mi osobiście wydaje się że chodziło ci o "rodzaj" ale nie jestem
pewien,
> bo może to znaczyć coś zupełnie innego ;)
Setting, czyli "ustawienie" - mianem tym określa się świat, w którym się gra. Dla NWN,
BG i IWD to były Zapomniane Krainy, dla Tormenta jest to Planescape, dla Świątyni Pierwotnego
Zła jest to Greyhawk (jeśli dobrze pamiętam) - są jeszcze Dragon Lance oraz w miarę nowy
Eberron.
> Swoją drogą ciekawe skąd tyle o tych smokach wiesz ;) Wszystko z neta, czy jeszcze
z
> jakiś podręczników D&D?
Najpierw były podręczniki, a później doszedł net.

Dzięki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 18:12, Prince07 napisał:

> Pod podstawkę to nie wiem, ale chyba są... i nie patche tylko haki ;) O nich było
pisane
> niedawno więc sobie poszukaj ;)


A mógłbyś jakoś jaśniej określić o jakie haki chodzi? Nie chce mi się wertować w tył
tego tematu bez wyszukiwarki ;]

Cytuje:
"Akurat w NWN czegoś takiego, jak mody raczej nie ma - przynajmniej, jeśli rozumiemy przez to oddzielnie odpalaną aplikację. Tutaj stosowane są pliki hak, które zawierają dodatkową zawartość (różne modele broni, terenu itp, a czasami też nowe klasy, czary, itd.). Wiele serwerów posiada własny zestaw haków, do którego linki można znaleźć na stronie internetowej danego serwera. Oprócz tego prawie wszystkie serwery korzystają z Community Expansion Pack (w skrócie CEP - ogromny zbiór różnych modeli, tesktur i przedmiotów), którego wersję 2.0 można ściągnąć stąd: http://nwvault.ign.com/View.php?view=hakpaks.Detail&id=7000 - najlepiej wybrać ostatni download o nazwie CEP_v2.exe, który sam zainstaluje wszystko tam, gdzie trzeba. Dodatkowo niektóre serwery korzystają z tzw. PRC (dodaj wiele nowych klas, atutów, umiejętności i czarów), którego najnowszą stabilną wersję można ściągnąc tutaj: http://nwvault.ign.com/View.php?view=Hakpaks.Detail&id=8231&id=4560"
Swoją drogą to było 2 strony wcześniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Dnia 17.06.2008 o 19:32, Le Golas napisał:

Swoją drogą to było 2 strony wcześniej ;)


A tak, tak rzeczywiście tylko czy to podejdzie również pod rozgrywkę Single Player?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 19:35, Prince07 napisał:

/.../
> Swoją drogą to było 2 strony wcześniej ;)

A tak, tak rzeczywiście tylko czy to podejdzie również pod rozgrywkę Single Player?


taaa możesz to zainstalować na wszystkich modach które masz na kompie, tylko PRC najlepiej zainstaluj na początek tylko na próbę na jednym i najwyżej potem na reszcie.
Aha i PRC dodaje na oko ok.30 nowych klas, dość dużo atutów itp. A CEP jest głównie do gry w necie i nie ma tam tak dużo takich rzeczy, jeżeli w ogóle jakieś są...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 21:25, Prince07 napisał:

/.../

Nie, koniec następuje po zabiciu Moragi ;)

o jezu... to ile jeszcze rozdziałów, bo powoli ta gra mnie dobija... Ktoś z bardzo wysokim poz. zagrożenia zadaje mniej obrażeń niż ten ze spacerkiem, który ma większą szansę na zabicie mnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.06.2008 o 21:20, ShaDoW Energy napisał:

Czy po odnalezieniu Tajemniczej Sekty następuje koniec głównej kampanii?


Do końca głównego wątku jeszcze naprawdę daleka droga od rozgryzienia sekty;) Wiele jeszcze będzie do zrobienia. Główny wątek ciągnie się przez całą grę - jego zakończenie jest równoznaczne z zakończeniem gry i obejrzeniem credtisów;)
Rozdziały są cztery;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować