Zaloguj się, aby obserwować  
Brad

Neverwinter Nights + Dodatki (temat ogolny)

7015 postów w tym temacie

!!!!UWAGA! MOŻLIWE SPOILERY!!!!

Mam pytanie. W tej karczmie gdzie miała odbyć się licytacja leku na zarazę jest dwójka piratów. Z jednym z nich można stoczyć konkurs na "mocniejszą" głowę, ale ja za pierwszym razem padam. Jaki jest sposób na pokonanie go?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 10:38, Gothic 12 napisał:

Jaki jest sposób na pokonanie go?

Musisz mieć 19 Kondycji, aby wygrać (przy 14 Kondycji zdasz test). Łyk mikstury wytrzymałości i po sprawie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wie ktoś jaki patch trzeba zainstalowac aby gra po necie?? Bo narazie wyświetlają mi sie serwery ale szare i nie można na nie wejśc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 28.09.2008 o 21:20, Forgotten napisał:

ale! zawsze pociągał mnie druid - może byś spróbował;>?


Spróbowałem :) Na razie zaczynam, ale może być ciekawie, zwłaszcza, że nigdy (nawet w Baldurach) nie grałem druidem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Korzystając z okazji, że po raz kolejny ruszany jest temat gry przez neta chciałbym poprosić o Was o podanie Waszym zdaniem najlepszych serwerów polskich i nie tylko ;) Wiem, że podawane tutaj już to było masę razy ale ja chciałbym otrzymać od Was głównie link do serwerów, w których można pograć postacią z singla lub poźniej daną postać z serwera przenieść na singla (o ile tak się w ogóle da xD), główny nacisk stawiany jest na fabułę podstawki i/lub dodatków. Po prostu chodzi mi o takie serwery, w których podstawkę będę mógł przechodzić z kolegami przez neta ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.09.2008 o 15:54, Prince07 napisał:

serwerów, w których można pograć postacią z singla lub poźniej daną postać z serwera
przenieść na singla (o ile tak się w ogóle da xD),


To drugie jest możliwe zawsze. Po naciśnięciu Esc, gdy pojawiają się opcje, jedną z nich jest "Zapisz postać". Powoduje to zapisanie całej postaci wraz z wyposażeniem lokalnie, na własnym komputerze. W ten sposób można przenieść postać po zakończeniu kampanii podstawowej albo z SoU do HotU, czy nawet po skończeniu HotU rozpocząć taką postacią podstawkę. Eksport postaci z serwera różni się tylko pod jednym względem - jeśli serwer używał jakichś własnych haków, to postać wrzucona do standardowej kampanii może nie mieć niektórych elementów wyposażenia, może je mieć ale pod zmienionym wyglądem, albo wręcz sama może np. nie mieć głowy. :-)
Natomiast granie na serwerach postacią własną jest możliwe na niektórych, ale nie jest to dobry pomysł. Dopuszczenie lokalnych postaci stwarza okazję do nadużyć. Serwery pozwalające tylko na postacie zapisane na nich są bezpieczniejsze.

Dnia 29.09.2008 o 15:54, Prince07 napisał:

główny nacisk stawiany jest na fabułę
podstawki i/lub dodatków. Po prostu chodzi mi o takie serwery, w których podstawkę będę
mógł przechodzić z kolegami przez neta ;)


To z polskimi będzie kiepsko. Stałe serwery polskie to światy autorskie, nie wiem czy ktokolwiek oferuje normalne kampanie NWN po sieci. Jeśli ktoś z Was ma publiczny adres IP, może postawić własną grę z dowolną kampanią i pozostali się do niej dołączą. Wystarczy, że poda wszystkim Wam swój adres IP i możecie użyć opcji "połączenie bezpośrednie". Tylko kampanie NWN nie były projektowane z myślą o grze sieciowej i są z tym pewne problemy. Próbowałem czegoś takiego i np. zdarza się, że tylko jedna postać dostaje doświadczenie z questów, albo że tylko jedna jest teleportowana (np. pod koniec wstępu, gdy z Akademii udajemy się do świątyni w Neverwinter). Wtedy trzeba albo użyć konsoli - a nie każdy zna kody - albo jeden z graczy rezygnuje z gry i wchodzi jako MG by naprawiać takie błędy. Może wtedy też urozmaicić nieco rozgrywkę wcielając się w przeciwników i samemu korzystając z ich zdolności, albo dorzucając nowych wrogów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Zawiodłem się na tej grze...Neverwinter Nigths, tak cały czas słyszę o tej grze, ale to chyba o dwójce a nie jedynce...gra mi bardzo przypomina "Dungeon Siege II", czyli jesteśmy prowadzeni za rączkę przez cały czas i trudno czegoś nie umieć :/ Nie ma porównania ze wspaniałą grą jaką jest Divine Divinity. Może zastanowie się nad IceWind Dale...kto wie...na razie nie ma kasy :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 10:30, Gothic 12 napisał:

Zawiodłem się na tej grze...Neverwinter Nigths, tak cały czas słyszę o tej grze, ale
to chyba o dwójce a nie jedynce...gra mi bardzo przypomina "Dungeon Siege II", czyli
jesteśmy prowadzeni za rączkę przez cały czas i trudno czegoś nie umieć :/ Nie ma porównania
ze wspaniałą grą jaką jest Divine Divinity. Może zastanowie się nad IceWind Dale...kto
wie...na razie nie ma kasy :/

Icewind jest ble ;) A NWN to tylko i wyłącznie multi, na jakimś serwerze RPG. Polecam choćby http://www.kyrtaria.pl, tudzież Krainy Cienia, Studnia Dusz, Consulare Draconis - sporo tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 15:10, NFSU2.00 napisał:

Przepraszam ale Krainy Cienia to już chyba upadły serwer.

A możliwe, akurat tam nie grałem nigdy ;). Obecnie MG''kuję na Kyrtarii, więc ten serwerek na 110 % działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.09.2008 o 15:10, NFSU2.00 napisał:

Przepraszam ale Krainy Cienia to już chyba upadły serwer.

No to chyba inne Krainy Cienia znamy. Na tych, na których grałem mają codziennie po ponad 30 graczy przez kilka godzin na 40 możliwych i nie wygląda na to, by ich ilość miała jakoś nagle spaść.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Uff kończyłem przed chwilką drugi dodatek:) Znacznie lepszy niż podstawka, ale do ideału mu daleko.
Hmm czyżby pora sięgnąć po drugą część? Jest to nieuniknione, ale na pewno nie w najbliższych miesiącach... :D

ps: warto kupić jeszcze Kingmaker, czy dać sobie z nim spokój:P?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 03.10.2008 o 12:53, Forgotten napisał:

Hmm czyżby pora sięgnąć po drugą część? Jest to nieuniknione, ale na pewno nie w najbliższych
miesiącach... :D



Stary daj sobie spokój z dwójeczką zagraj w NWN po siecie bo to jest naprawdę największy atut tej gry ;)
Ja sam długo broniłem się przed grą w sieci, ale po namowie kolegi zacząłem grę na serwerze RPG (odgrywanie ról swoich postaci) Kyrtaria i muszę powiedzieć, że dawno nie byłem tak pozytywnie zaskoczony. Naprawdę polecam ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 08:36, klaser2 napisał:

jest może jakiś mod poprawiający grafikę


A co grafika Ci przeszkadza? Moim zdaniem jest bardzo dobra. A jak cię oczy bolą podczas to zwiększ odświeżanie. Miałem ten sam problem. A modów zapewne nie ma, przynajmniej nie znalazłem.

Modok ---> Żal...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 10:08, burczynski napisał:

Modok ---> Żal...


Co żal? Odpowiedział zgodnie z prawdą więc o co Ci chodzi -_-
Co do grafiki to jedyne co możesz zrobić to zwiększyć wszystkie detale na max i podkręcić odświeżanie, ale IMO grafika w NWN i tak jest bardzo dobra jak na czasy w których gra została wydana ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.09.2008 o 15:34, sig. napisał:

Mam dokładnie to samo na mandrivie, jak byś znalazł rozwiązanie to daj znać


znalazłem coś takiego :


Another workaround that works for me:
1. Create /etc/ld.so.conf.d/alsa32.conf with the following contents:
/usr/lib32/alsa-lib

2. Create /etc/ld.so.conf.d/alsa64.conf with the following contents:
/usr/lib/alsa-lib

3. sudo ldconfig

4. Open /usr/share/alsa/pulse.conf in the editor and remove the "/usr/lib/alsa-lib/" prefix from the libasound_module_conf_pulse.so file.

na https://bugs.launchpad.net/ubuntu/+source/ia32-libs/+bug/273693 i podobno to działa

Tylko że ubuntu broni tego folderu, bo to jeden z systemowych i bez pomocy konsoli tekstowej niewiele zrobię. Mógłbyś jakoś pomóc ? Średnio się orientuję w obsłudze tej machiny zagłady ;).

edit : wskazówkę by tam zajrzeć uzyskałem tu : http://forum.ubuntu.pl/showthread.php?t=73034&page=3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

z punktem 1 poradziłem sobie krusaderem pracującym w trubie roota (shift +f4 tworzy nowy plik) ale utnkołem na 4, u mnie niema tego pliku.......

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować