Zaloguj się, aby obserwować  
Brad

Neverwinter Nights + Dodatki (temat ogolny)

7015 postów w tym temacie

Potrzebuję pomocy, otóż podczas gry miałem czasami nieoczekiwane zawieszenia gry,
wszystko było jednak ok i to ścierpiałem aż do momentu w którym wchodzę do zatopionego dzbanu, po załadowaniu wszystkiego wchodzę do środka i po paru sekundach się zawiesza, tylko ze w dziwny sposób, mianowicie wyłącza mi się dźwięk i monitor, nie wiem czy system przestaje działać, dopiero po resecie monitor ponownie się włącza.
Mam sprzęd spełniający zalecane wymagania między innymi radeona HD3870.
zdaje mi się że to głównie wina karty graficznej, albo sterowników, ale próbowałem już reinstalacje najnowszych sterowników i instalacja starszych co nie pomogło. Gra jest spatchowana.
dodam tylko ze nie miałem takich problemów w wiedźminie, nfs pro street czy assassins creed.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,
może mi pomożecie. Przeczytałem już wszystkie możliwe wątki na Bioware, mam otwarte wszystkie możliwe porty, firewall wyłączony itp., a wciąz nie mogę się podłączyć do netu. Mam dwie gry, jedna zainstalowaą na kompie z Win XP i ta hula po sieci jak trzeba, drugą na głupiej Viście. Ta druga oczywiście net-u nie widzi. Co więcej, nie widzi też lokalnych komputerów, ni Hamachi ni LAN nie działaja, ciągle to przeklęte połączenie z Głównym Serwerem... niektóre opcje Multiplayer mogą nie działać poprawnie.
Odnosze wrażenie, że gra w ogóle się nie stara połączyć, niezaleznie czy ją ustawie, by Firewall blokował czy nie, efekt jest taki sam. Nawet mnie nie imformuje, że "NWN próbował sie połączyć, czy odblokować?"
Nie mam już pomysłu co zrobić. Głupia Vista, lelum polelum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 04.10.2008 o 10:08, burczynski napisał:

> jest może jakiś mod poprawiający grafikę

A co grafika Ci przeszkadza? Moim zdaniem jest bardzo dobra. A jak cię oczy bolą podczas
to zwiększ odświeżanie. Miałem ten sam problem.


tylko że nie wiem czemu ale zmiana rozdzielczości przynosi efekt ale juz odświeżanie niestety nie...niby zmienia na 100 ale i tak miga jak przy 60 :-( , próbowałem to chociaz by na 85 ustawiać ale jakoś gra nie przyjmuje tego do wiadomości i nadaje po swojemu. Spróbowałem zmienić wartość refreshu w pliku ini w głównym katalogu gry ale też nic nie pomogło;-( czy ktoś może zna na to sposób?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jestem w II rozdziale oddałem wszystkie księgi eltoory i teraz chciałbym sobie zrobić magiczne przedmioty.Jestem druidem i nie mam takich czarów jakie są na tych pergaminach u niej w podziemiach.Czy są jakieś czary alternatywne do nich i czy w ogóle mogę robić przedmioty??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy opłaca się kupić te dodatkowe kampanie NWN: Kingmaker?
Z tego co wiem tam są trzy scenariusze, grał w to ktoś? Jeśli tak proszę o porównanie do kampanii z NwN, albo któregos z dodatków. Gorsze, lepsze, porównywalne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 16:36, Vaxinar napisał:

Czy opłaca się kupić te dodatkowe kampanie NWN: Kingmaker?
Z tego co wiem tam są trzy scenariusze, grał w to ktoś? Jeśli tak proszę o porównanie
do kampanii z NwN, albo któregos z dodatków. Gorsze, lepsze, porównywalne?


Grałem. Teraz w Diamentowej Edycji się opłaca. Sa tam trzy bardzo fajnie zaprojektowane mody. Każdy wystarcza na jakieś 5godzin zabawy ( może mniej...). Kingmaker, czyli tytułowy mod, pokazuje miasto w którym masz za zadanie wziąć udział w wyborach na burmistrza (?). Wykonujesz misje, dla mieszkańców, a oni w zamian zagłosują właśnie na ciebie. Jeśli pójdziesz na wybory zbyt wcześnie, to zostaniesz przegłosowany.

Jeden z pozostałych modów ( nie pamiętam jak się nazywa) cechuje się tym, że by odpoczywać musisz mieć w plecaku racje podróżne. W trzeciego moda grałem bardzo krótko. Nie pamiętam już o czym był.

Do tego w Diamentowej Edycji są wrzucone nowe lokacje do Aurora Toolset i premiowe mody, które nie były dostępne wcześniej.

Zatem tak czy siak , warto kupić diamentówkę i kingmakera, dla tych 15-20h zabawy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 17:12, Ancient Lord napisał:

> Czy opłaca się kupić te dodatkowe kampanie NWN: Kingmaker?
> Z tego co wiem tam są trzy scenariusze, grał w to ktoś? Jeśli tak proszę o porównanie

> do kampanii z NwN, albo któregos z dodatków. Gorsze, lepsze, porównywalne?

Grałem. Teraz w Diamentowej Edycji się opłaca. Sa tam trzy bardzo fajnie zaprojektowane
mody. Każdy wystarcza na jakieś 5godzin zabawy ( może mniej...). Kingmaker, czyli tytułowy
mod, pokazuje miasto w którym masz za zadanie wziąć udział w wyborach na burmistrza (?).
Wykonujesz misje, dla mieszkańców, a oni w zamian zagłosują właśnie na ciebie. Jeśli
pójdziesz na wybory zbyt wcześnie, to zostaniesz przegłosowany.

Jeden z pozostałych modów ( nie pamiętam jak się nazywa) cechuje się tym, że by odpoczywać
musisz mieć w plecaku racje podróżne. W trzeciego moda grałem bardzo krótko. Nie pamiętam
już o czym był.

Do tego w Diamentowej Edycji są wrzucone nowe lokacje do Aurora Toolset i premiowe mody,
które nie były dostępne wcześniej.

Zatem tak czy siak , warto kupić diamentówkę i kingmakera, dla tych 15-20h zabawy ;)



Sorka, ale zamiast edytuj klikło mi się odpowiedz ;(
Fabuła jakością porównywalna do podstawki a niekiedy nawet lepsza!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jedno pytanie.
Z tego co czytam to są to misje raczej pozbawione walki - szczególnie ta z burmistrzem.
I gra wskazana dla nowych postaci, czy tak jak w Hordes of the Underdark dla wysokopoziomowych powiązanych z podstawową fabułą?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2008 o 17:44, Vaxinar napisał:

Jedno pytanie.
Z tego co czytam to są to misje raczej pozbawione walki - szczególnie ta z burmistrzem.
I gra wskazana dla nowych postaci, czy tak jak w Hordes of the Underdark dla wysokopoziomowych
powiązanych z podstawową fabułą?


Ad1. Ta z burmisterzem ma mało walki - jest bardziej nastawiona na sedno rpga, czyli rozmowy, itp. Jednak 30% misji to walka. W pozostałych modach walki jest całkiem sporo, więc nie wiem skąd masz swoje infoemacje.

Ad2. Grę zaczynasz z postaciami na 2-3 poziomie i raczej nie awansujesz tam na poziomy ''''epickie''''.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 07.11.2008 o 17:09, daniobudyn napisał:

Czy wie ktoś moze jak, mozna zmiejszyc okno gry? Słyszałem ze trzeba cos w jednym pliku
zmienic ale niewiem co i jak?


Plik ten znajduje się w głównym w folderze z grą i nazywa się "nwn.ini" (ini to rozszerzenie, więc może być niewidoczne). Otwiera się go w notatniku. Zanim zaczniesz, zrób kopię zapasową pliku :)

Kiedy już go otworzysz, odszukaj następujące linijki, najlepiej za pomocą ctrl+f
w sekcji [Config]

FullScreen=1

i zamień na

FullScreen=0

gdy już to zrobisz, tuż pod

[Display Options]

dodaj linijkę

AllowWindowedMode=1

Pamiętaj też, że rozdzielczość używana w grze w takim wypadku musi być niższa niż ta, którą masz ustawioną dla pulpitu. Np. jeśli używasz normalnie 1024x768, to ustaw w grze 800x600.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam parę pytań dotyczących Witch''s Wake :
Na końcu gry, razem z tym elfem ustaliliśmy co dokładnie mamy powiedzieć królowi... "że ona nie żyje". Chodziło o Nocną Wiedźmę ? Mnie wydawała się żywa, gdy z nią rozmawiałem :/ Czy wyjaśnione jest gdzieś czemu Wiedźma wspomniała o "wykorzystaniu" mnie i na czym to wykorzystanie polegało ? I czemu ci radni z Ramienia Brogana zamknęli tego elfa w kopalni ? Bo przegapiłem ten wątek :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

mógłby mi ktoś pomóc? mam oryginalnego nnw,zainstalował się normalnie ale kiedy odpaliłem grę co chwilę zmienia kolory i obraz zanika na 10 sekund i tak w kółko.próbowałem już zmieniać rozdzieczość i odświeżanie i dalej to samo. jeżeli ktoś wie co zrobić niech mi napisze z góry dzięki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować