Zaloguj się, aby obserwować  
Brad

Neverwinter Nights + Dodatki (temat ogolny)

7015 postów w tym temacie

/.../

Co do cech to się nie martw- ale mam zagwozdkę... czy wielka buława, monstrualna maczuga i upiorna maczuga to to samo? O_O
Bo wygląda mi to na tą samą broń, tylko niechlujne tłumaczenie, już sam nie wiem w czym mam specjalizację... a dwuklasować się chcę właśnie przez to- ulubiona broń i specjalizacja od woja, a potem kapłan.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.03.2009 o 19:35, Budo napisał:

/.../

Co do cech to się nie martw- ale mam zagwozdkę... czy wielka buława, monstrualna maczuga
i upiorna maczuga to to samo? O_O
Bo wygląda mi to na tą samą broń, tylko niechlujne tłumaczenie, już sam nie wiem w czym
mam specjalizację... a dwuklasować się chcę właśnie przez to- ulubiona broń i specjalizacja
od woja, a potem kapłan.


Kurcze, nie wiem. Dlatego nie przepadam za pełnymi tłumaczeniami polskich gier - nie dość że rozjeżdżają się z podręcznikami RPG to jeszcze same w sobie potrafią być niespójne i zazwyczaj dla osób znających angielską wersję są nieintuicyjne. Jedno co możesz spróbować zrobić to przejść się do sklepu z bronią (albo odpalić nową grę i sprawdzić u tego NPCa zaraz w drugim pomieszczeniu) i popatrzeć czy to są różne bronie. Jeśli znajdziesz tylko jedną z nich to raczej będzie to to samo.
Jest jeszcze jedna możliwość, chociaż nie wydaje mi się tak prawdopodobna - niektóre przedmioty mają nazwy własne i to może być właśnie to. Ja w podstawkę nigdy długo nie pograłem a maczugi mało mnie interesowały, więc zwyczajnie nie kojarzę jak to wygląda w tym przypadku. Zerknij w opisy i tam na pewno będzie typ broni. Ewentualnie patrz po statystykach. Jeśli mają np. 1k10 obrażeń i modyfikator trafień krytycznych x3 to jest to raczej ten sam typ broni (raczej, bo niektóre typy mają identyczne statystyki). Jeśli pod którymś względem się różnią (np. 19-20 x2 krytyki) to z pewnością jest inna broń.
I jeszcze jedno - gdy wybierasz atut przejrzyj listę dla Ulubionej Broni. Jeśli dwie bronie występują tam osobno to absolutnie są różne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Hehe, to chyba wkopałem się w bronie, których nie ma xD

Dopiero zaczynam i mam jedynie "wielką buławę", czyli taką podwójną 1k8/1k8, krytyk x2 chyba. Za to ulubiona broń (atut) to "upiorna buława". Ten atut rozwinąłem następnie do specjalizacji w broni "monstrualna buława". Monstrualnej, ani upiornej buławy w ogóle jeszcze nie znalazłem, ale statystyki wskazują raczej na to, że to inne bronie niż wielka buława (taka sama premia do ataku z atutem i bez) :/
Z kolei z angielskiej wersji pamiętam tylko jedną taką broń i była to dire mace... kurde o za bzdura. A wszystko przez to, że bałem się, że kapłan tylko obuchowe będzie mógł nosić ;]
No nic, jadę dalej, może gdzieś w grze natrafię na cuda pasujące do moich statów xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dobra, olałem te maczugi- zrobiłem palasia z dwuręcznym mieczem i będzie grało. Zresztą kiedyś już grałem kapłanem i przestałem jak mi zabrakło miejsca na czary na paskach xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


W jaki sposób można rozdzielać przedmioty w ekwipunku? W ruinach stwórców potrzebuję rozdzielić 2 klejnoty do zagadki, ale nie wiem jak to zrobić...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 29.03.2009 o 12:51, Budo napisał:


W jaki sposób można rozdzielać przedmioty w ekwipunku? W ruinach stwórców potrzebuję
rozdzielić 2 klejnoty do zagadki, ale nie wiem jak to zrobić...


Banalne, robi się to... hmmm, właściwie to nie pamiętam ;-)
Coś mi się kojarzy, że trzeba na nich kliknąć prawym przyciskiem i w okrągłym menu po prawej albo po lewej jest opcja "rozdziel".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Ok, zadziałało, dzięki ;]

Skończyłem nwn i teraz zabieram się za dodatki... no i tu pojawia się problem, bo nie wiem jaką ścieżkę rozwoju wybrać. Zastanawiam się nad wersjami
Łowca---> Mistyczny Łucznik
albo
Druid---> Zmiennokształtny

Jak się tym gra? Wybierając łowcę nie muszę się martwić o nadmiar czarów na paskach (w podstawce jak grałem kapłanem już zabrakło mi miejsca na paskach xD), no i klasę prestiżową dostanę już w pierwszym dodatku. Wybierając druida za to mam szansę pograć sobie zmiennokształtnym w drugim dodatku- fajnie się gra tą klasą? Co poradzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2009 o 10:26, Budo napisał:

Skończyłem nwn i teraz zabieram się za dodatki... no i tu pojawia się problem, bo nie
wiem jaką ścieżkę rozwoju wybrać. Zastanawiam się nad wersjami
Łowca---> Mistyczny Łucznik


Aby grać mistycznym łucznikiem musisz posiadać umiejętność rzucania czarów 1 poziomu. I to nie czarów kleryków takich jak używają druid, kapłan czy łowca, ale czary mistyczne czyli czary czarodziejów np. bard, mag czy czarownik. Zamiast Łowcy mógłbyś wziąć barda łucznika jak chciałbyś postrzelać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2009 o 10:26, Budo napisał:

Jak się tym gra? Wybierając łowcę nie muszę się martwić o nadmiar czarów na paskach (w
podstawce jak grałem kapłanem już zabrakło mi miejsca na paskach xD), no i klasę prestiżową
dostanę już w pierwszym dodatku.


Jak napisał Pawciu musisz mieć pewne umiejętności magiczne by wziąć MŁ, ale muszę jego wypowiedź doprecyzować. Wcale nie muszą to być zaklęcia pierwszego poziomu, a Twoja postać nawet nie musi być w stanie ich rzucać. Tak naprawdę musisz mieć wyłącznie jeden poziom w klasie dającej taką możliwość (potencjalnie). Dlatego np. biorąc jeden poziom barda (który zaczyna z zaklęciami 0-go poziomu) i mając nawet charyzmę na 8 (da się o ile ten poziom bierzemy później, a nie na początku gry) już odblokowujesz MŁ. Jeśli weźmiesz człowieka albo półelfa możesz spokojnie grac jako łowca, potem dorzucić jeden poziom barda i iść w łucznika. Jak to się sprawdza? Prawdę powiedziawszy nie wiem, nigdy nie grałem :-) Z tego co słyszałem MŁ ma jedną bardzo fajną zdolność - nie musi mieć broni z dużym +x by ignorować redukcje obrażeń (a np. któryś Slaad ma bodajże 30/+7 czy jakoś tak). Ale w kampaniach NWN nie jest to jakaś porażająca umiejętność. Była bardzo mocna na serwerze na którym grałem, gdzie gracze nie mogli zdobyć broni silniejszej niż +3.
Zmiennym też nie grałem, widziałem w ogóle ze dwa razy w akcji. Ciężko mi coś o nich powiedzieć. W kampaniach wszelkiego rodzaju druidów bardzo boli to, że statystyki po przemianach są standaryzowane i postać traci wszelkie właściwości przedmiotów. Jeśli np. masz pas szermiesza albo jakieś fajne rękawice bojowe to po zmianie kształtu nie będą się liczyć. A wszelkie normalne zdolności druida to nic w porównaniu z tym co może zrobić odpowiednio wyekwipowana postać (np. z pasem redukcji obrażeń).
Jedną ciekawą mechanicznie (chociaż fabularnie mocno naciąganą) kombinacją jest druid z jednym poziomem mnicha. Dostaje bonus do AC z mądrości (która dla druida też się bardzo liczy, a później ma zaklęcie podnoszące ją o połowę swojego poziomu do maks +12), do ataków w formie zwierzęcej można też użyć flurry of blows (jeden atak więcej).

Dnia 30.03.2009 o 10:26, Budo napisał:

Wybierając druida za to mam szansę pograć sobie zmiennokształtnym
w drugim dodatku- fajnie się gra tą klasą? Co poradzicie?


Powinieneś mieć możliwość pogrania każdą klasą w dowolnej kampanii. Już zainstalowanie dodatku odblokowuje je.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach


Dobra, zrobiłem krasnala druida- a co z umiejętnościami? Opłaca się rozwijać spostrzegawczość, albo zrozumienie zwierząt?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 30.03.2009 o 17:16, Budo napisał:


Dobra, zrobiłem krasnala druida- a co z umiejętnościami? Opłaca się rozwijać spostrzegawczość,
albo zrozumienie zwierząt?


SoU nigdy nie przeszedłem. W HotU jest bodajże jedno miejsce w którym zrozumienie zwierząt się przydaje (o ile nie zabiło się przypadkiem szczurów np. zaklęciem obszarowym). Tak poza tym jest mało istotne. Spostrzegawczość chyba nie za bardzo, chociaż może jest parę miejsc - jej głównym zadaniem jest wykrywanie ukrytych przeciwników. Jeśli zamierzasz dużo walczyć wręcz to przydatna może być dyscyplina, nawet jeśli nie jest klasowa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Moglibyście napisać mi jakieś porady dotyczące druida? Coś na temat broni i ekwipunku (może też jak zdobyć), jakich czarów się nauczyć, czy wydawać monety przemytników i na co?
Aha, i jeszcze jedno. Mam samą podstawkę. Jeżeli kupię Diamentową Edycję i wgram do niej dotychczasowe save''y, to czy będą działać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

O, a ja mam pytanie takie: w pierwszym rozdziale HoTU, na drugim poziomie na samym końcu grobowca w którym walczy się z goblinami znajdują się 3 przełączniki. O co be z nimi??? Domyślam się, że to jakaś zagadka ale żadnych wskazówek nie ma. Wie ktoś o co z tym chodzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

/.../

Weź sobie konfigurację samodzielną i punkty umiejętności pakuj w:
- koncentracja,
- perswazja,
- leczenie,
- wiedza,
- zrozumienie zwierząt (opcja, bo się w zasadzie nie przydaje za bardzo).

Atuty- magia w walce, potężny atak, mocna budowa, szczęście bohaterów, rozpłatanie, większe rozpłatanie, magiczna penetracja, większa magiczna penetracja...

W ogóle najlepiej zrobić człowieka (masz bonus do atutów) i wojownika na pierwszy poziomie- daje Ci to możliwość noszenia broni bojowych (są lepsze od druidycznych) i cięzkich zbroi oraz aż 3 atuty na początku w zasadzie bez żadnych strat. Po pierwszym poziomie już awansujesz tylko jako druid.

Ciężka zbroja, broń bojowa, zwierzak, tarcza, silna magia, dobra walka wręcz- nie ma mocnych. Ja własnie tak gram i jest super, nikt nie fiknie ^^
Cechy na początek
14
12
14
15
10
10
Potem ulepszasz tylko mądrość, ew. też siłę, ale lepiej mądrość.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siema, mam pytanko jak usunąć negatywne statusy postaci np. obnizona zręczność, kondycja itp.?. zrobiły mi sie po walce z zombiakami i zarażeniu chorobą.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować