Zaloguj się, aby obserwować  
Brad

Neverwinter Nights + Dodatki (temat ogolny)

7015 postów w tym temacie

Dnia 20.09.2009 o 09:10, Elk napisał:

Nah on-line kiedyś grałem intensywnie, teraz do online mam WoW''a.

Nie wiesz co tracisz ^^ jest tyle serwerów nwn że mozna znaleźć wszytsko od czystego RPG przez RPG+H&S po MMO i arenki :)

Dnia 20.09.2009 o 09:10, Elk napisał:

Taki był smieszny... LON? Czy jakoś tak. Bardzo rozległy mod, który imitował MMO i jakiś tam polski serwer był na nim postawiony.

LON czy GOL to staruszki już... jest cała masa lepszych serwerów więc zachęcam gorąco... lecz twój wybór (Ale gra w NwN jako singla to odbieranie sobie 90% zabawy) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mógłby mi ktoś powiedzieć, jak w zestawie narzędzi zrobić dailogi? Bo chciałem zrobić przygodę, ale nie umiem zrobić dialogów..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2009 o 17:08, Ezio napisał:

Przepraszam, jest ktoś taki?

Jest jest :D Co do dialogów to jesli nie znasz się na skryptach nie zrobisz wiele poza podaj/zanieś/przynieś.

Zaś same dialogi budujesz jako "drzewko", p-kliknij na jakiegoś NPC który ma mówić i wybierz "Rozmowa"... będziesz mógł napisać dialog i zapisać go z jakąś nazwą by potem móc spokojnie odszukać :)

Zaś gdybyś miał ochotę zagrać na dobrym serwerze... polecam ostatni wpis na moim GSie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 06.10.2009 o 19:09, Tuldor1 napisał:

> Przepraszam, jest ktoś taki?
Jest jest :D Co do dialogów to jesli nie znasz się na skryptach nie zrobisz wiele poza
podaj/zanieś/przynieś.

Zaś same dialogi budujesz jako "drzewko", p-kliknij na jakiegoś NPC który ma mówić i
wybierz "Rozmowa"... będziesz mógł napisać dialog i zapisać go z jakąś nazwą by potem
móc spokojnie odszukać :)

Zaś gdybyś miał ochotę zagrać na dobrym serwerze... polecam ostatni wpis na moim GSie
:D

Dzięki, a jeszcze jedno - ja poznać te skrypty?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problem z NWN podstawką.Doszedłem do momentu , gdy mogę się udać do Luskan i pojawiła się niemiła ciekawostka.Gdy klikam na bramę , aby wkroczyć do miasta , pojawia się okno z komunikatem : "Niewłaściwa postać - login gracza odrzucony.Postać posiada nie właściwy atut". Mogę co prawda zagrać dalej , ale wybierając nową 1-levelową postać , co oczywiściew skutkuje w tym momencie fabuły , praktycznie natychmiastowym zgonem , bo przeciwnicy są zbyt silni dla bohatera na tym poziomie.Mój 13 levelowy czarodziej gdzieś przepadł.
Co można z tym zrobić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2009 o 10:01, KrzychW napisał:

Co można z tym zrobić?


Wgraj ostatniego sejwa, wygeneruj swoją postać i zagraj tą wygenerowaną. Nie mam pojęcia czy to może, ale może warto spróbować. Długo nie grałem, to może nawet ta rada nie ma sensu :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Noi Kupiłem podstawkę :) a Kontrahent był tak miły dla mnie i za 8zł doliczonych dodał Kingmakera :), i tak trochę się uśmiałem :) że Jeden z strażników jest moim imienimkiem :D. i jak się okazuje na moment do nas dołącza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2009 o 10:24, Pablo1989 napisał:

Noi Kupiłem podstawkę :) a Kontrahent był tak miły dla mnie i za 8zł doliczonych dodał
Kingmakera :), i tak trochę się uśmiałem :) że Jeden z strażników jest moim imienimkiem
:D. i jak się okazuje na moment do nas dołącza.

Z tego co widzę pierwszy raz grasz w podstawkę. W sumie zadroszcze Ci bo
z chęcia zagrałbym jeszcze raz gdyby nie to, że znam grę na pamięć, chyba 3
,a może 4 razy przeszedłem fabułę podstawki, która w mojej opinii jest niezła
z czym pewnie wielu forumowiczów by się nie zgodziło. Stosunkow mało grałem w dodatki
a Shadows of Undertide to już całkiem nie pamiętam..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2009 o 10:07, Kakarotto napisał:

Wgraj ostatniego sejwa, wygeneruj swoją postać i zagraj tą wygenerowaną. Nie mam pojęcia
czy to może


Doinstalowałem w międzyczasie dodatek i teraz stare sejwy z ogóle się nie wczytują.Gra coś "gada" o potrzenie aktualizacji , ale patche nie pomagają.Zacząłem już SotU i chyba przy tym zostanę , bo przynajmniej działa ok.W NWN już grałem , więc nie tracę nic , czego już bym nie znał.
Kiedyś , na XP nie miałem żadnych kłopotów , a na obecnej 64 bitowej Viście i instalacja i działanie gry nie są niestety idealne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2009 o 12:23, KrzychW napisał:

Doinstalowałem w międzyczasie dodatek i teraz stare sejwy z ogóle się nie wczytują.Gra
coś "gada" o potrzenie aktualizacji , ale patche nie pomagają.Zacząłem już SotU i chyba
przy tym zostanę , bo przynajmniej działa ok.W NWN już grałem , więc nie tracę nic ,
czego już bym nie znał.


Jak tak to nic straconego ;)

Dnia 08.10.2009 o 12:23, KrzychW napisał:

Kiedyś , na XP nie miałem żadnych kłopotów , a na obecnej 64 bitowej Viście i instalacja
i działanie gry nie są niestety idealne.


Co masz na myśli? Akurat chciałem dziś wieczorem zainstalować sobie NWN na viście x64... ;P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2009 o 12:38, Kakarotto napisał:

Co masz na myśli? Akurat chciałem dziś wieczorem zainstalować sobie NWN na viście x64...
;P


Najpierw , po zainstalowaniu wszystko było dobrze , ale spatchowanie gry do najnowszej wersj 1,69 , wprowadziło trochę zamieszania.Teraz NWN muszę odpalać jako administrator , bo w przeciwnym wypadku przeważnie nie wystartuje , poza tym niektóre sejwy zapisują się z innym portretem postaci , niż ten wybrany przeze mnie.No i wynikła jeszcze sprawa braku możliwości wejścia do Luskan.Kiedyś gra wraz z dodatkami działała u mnie bez zarzutu , a teraz , jak widać, tak nie jest.Może to Vista , moze akurat Vista na moim sprzęcie jest jakaś pokrzaczona , moze nowe patche? Co by to nie było , trochę daje się we znaki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2009 o 15:35, KrzychW napisał:

Najpierw , po zainstalowaniu wszystko było dobrze , ale spatchowanie gry do najnowszej
wersj 1,69 , wprowadziło trochę zamieszania.Teraz NWN muszę odpalać jako administrator
, bo w przeciwnym wypadku przeważnie nie wystartuje , poza tym niektóre sejwy zapisują
się z innym portretem postaci , niż ten wybrany przeze mnie.No i wynikła jeszcze sprawa
braku możliwości wejścia do Luskan.Kiedyś gra wraz z dodatkami działała u mnie bez zarzutu
, a teraz , jak widać, tak nie jest.Może to Vista , moze akurat Vista na moim sprzęcie
jest jakaś pokrzaczona , moze nowe patche? Co by to nie było , trochę daje się we znaki.

Cóż moi drodzy, z tego co widzę problem tkwi nie w łatkach a w Kingmakerze.. co to oznacza? 1.69 dostępny na stronce gramu oraz produkcji by PBC na NVaulcie był projektowany dla gry:
NwN podstawka + SoU + HotU...
Osobiście radzę wywalić pana K jak k... i po zainstalowaniu od nowa wszytskiego tak jak pisałem wszystko ładnie się spatchuje. Na razie nie wiem nawet jak będzie u was z multi ale coś mi się widzi że wiele nie pogracie (Kinga przejdźcie sobie na singlu bez łatek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 14:07, Tuldor1 napisał:

Cóż moi drodzy, z tego co widzę problem tkwi nie w łatkach a w Kingmakerze..


Ale ja Kingmakera nie mam zainstalowanego.Moja wersja NWN to 3 płytkowe wydanie jeszcze za 99,90 , bez dodatków.Dopiero potem dokupiłem SoU i HotU.
A jeżeli chodzi o łatkę 1.69 , to dość dziwne , że była pomyślana o podstawce + dodatki , bo ja przy patchowaniu dostałem komunikat , iż najpierw muszę odistalować dodatki i dopiero potem będę mógł spatchować grę.Właśnie po tych wszystkich manewrach zaczęły sie kłopoty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 14:25, KrzychW napisał:

Ale ja Kingmakera nie mam zainstalowanego.Moja wersja NWN to 3 płytkowe wydanie jeszcze
za 99,90 , bez dodatków.Dopiero potem dokupiłem SoU i HotU.
A jeżeli chodzi o łatkę 1.69 , to dość dziwne , że była pomyślana o podstawce + dodatki
, bo ja przy patchowaniu dostałem komunikat , iż najpierw muszę odistalować dodatki i
dopiero potem będę mógł spatchować grę.Właśnie po tych wszystkich manewrach zaczęły sie
kłopoty.

Istnieje kilka wersji łatek... łatka dla podstawki, łatka dla podstawki z dodatkiem i łatka dla podstawki z dwoma dodatkami :D
Zainstaluj podstawkę, oba dodatki a potem ten patch http://www.gram.pl/pliki_szczegoly.asp?id=1877

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 08.10.2009 o 12:38, Kakarotto napisał:


Co masz na myśli? Akurat chciałem dziś wieczorem zainstalować sobie NWN na viście x64...
;P


Kolega chyba musiał mieć życiowego pecha, bo np. ja na Vx64 przeszedłem podstawkę oraz wszystkie dodatki :) I żadnego problemu nie spotkałem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 14:28, Tuldor1 napisał:

Istnieje kilka wersji łatek... łatka dla podstawki, łatka dla podstawki z dodatkiem i
łatka dla podstawki z dwoma dodatkami :D


Po napisaniu poprzedniego posta właśnie sobie o tym przypomniałem.Pobrałem patch 1.69 dla wersji z obydwoma oficjalnymi dodatkami , zainstalowałem i sprawdziłem jak działa gra.Najwyraźniej wszystko jest ok i w końcu udało mi się wejsć do Luskan , co przedtem było niemożliwe.
A przedtem , sierotka , próbowałem patch dla samej podstawki zainstalować w grze z dodatkami , więc raczej nie ma co się dziwić , iż się nie udało.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 15:38, KrzychW napisał:

Po napisaniu poprzedniego posta właśnie sobie o tym przypomniałem.Pobrałem patch 1.69
dla wersji z obydwoma oficjalnymi dodatkami , zainstalowałem i sprawdziłem jak działa
gra.Najwyraźniej wszystko jest ok i w końcu udało mi się wejsć do Luskan , co przedtem
było niemożliwe.
A przedtem , sierotka , próbowałem patch dla samej podstawki zainstalować w grze z dodatkami
, więc raczej nie ma co się dziwić , iż się nie udało.:-)

Hehe, widzisz? Tak to jest jak się przy awansie nie inwestuje w roztropność tylko w siłę i kondycję... potem wychodzą takie ptaszki :D Powodzenia w Luskanie... a jak już ci się singielek znudzi to zerknij tutaj:

http://chult.nwns.pl/wiki/index.php?title=Strona_g%C5%82%C3%B3wna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 09.10.2009 o 16:30, Tuldor1 napisał:

Hehe, widzisz? Tak to jest jak się przy awansie nie inwestuje w roztropność


Czasami najłatwiej się potknąć na czymś tak oczywistym , że wręcz nie wymaga myślenia , a potem wyłażą takie historie.:-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować