Zaloguj się, aby obserwować  
Brad

Neverwinter Nights + Dodatki (temat ogolny)

7015 postów w tym temacie

Kiedyś przestałem grać, gdyż przy zapisywaniu stanu gry, znikał mi z ekwipunku klucz Setary. Gdy zaś go użyłem i uwolniłem druidkę Bri, gra w ogóle się nie zapisywała i wywalała do Windowsa. Dziś powróciłem do NwN po formacie jakiś czas temu i reinstalacji gry, ale problem występuje nadal. Ktoś ma jakiś pomysł, jak to zrobić, by działało, czy muszę sobie odpuścić questa z druidką i ją tam zostawić? Mam Diamentową Edycję z XKG.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 16:57, jakubcjusz napisał:

Mam pytanko. Czy Neverwinter działa pod kontrolą DirectX, czy OpenGL? I jeśli pod OGL,
czy można to przestawić?

część 1 korzysta z opengl, never 2 już chyba directx. przestawiać się nie da i zresztą nie ma po co(obsługa opengl-a jest w sterownikach od nvidii/amd/ati, jak ciągle masz microsoftowskie (dostarczone z systemem) to koniecznie zainstaluj bo nie tylko never korzysta z opengl-a (jest on standardem np w fps-ach), a i wydajność wzrośnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 19:05, S1G napisał:

część 1 korzysta z opengl, never 2 już chyba directx. przestawiać się nie da i zresztą
nie ma po co(obsługa opengl-a jest w sterownikach od nvidii/amd/ati, jak ciągle masz
microsoftowskie (dostarczone z systemem) to koniecznie zainstaluj bo nie tylko never
korzysta z opengl-a (jest on standardem np w fps-ach), a i wydajność wzrośnie.


No niestety ale na moim lapku jest poważny problem z OpenGL''em. Ale dzięki za odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 21:18, jakubcjusz napisał:

No niestety ale na moim lapku jest poważny problem z OpenGL''em. Ale dzięki za odpowiedź.

Laptopie powiadasz? no to może być problem niezależnie od tego z czego korzysta gra, a jak masz grafę od intela to już mało co ruszy (bo shadery są emulowane softwaerowo przez sterownik, sprzęt nie żadnego ma wsparcia dla grafiki 3d)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 11.10.2009 o 21:44, S1G napisał:

> No niestety ale na moim lapku jest poważny problem z OpenGL''em. Ale dzięki za odpowiedź.

Laptopie powiadasz? no to może być problem niezależnie od tego z czego korzysta gra,
a jak masz grafę od intela to już mało co ruszy (bo shadery są emulowane softwaerowo
przez sterownik, sprzęt nie żadnego ma wsparcia dla grafiki 3d)


Kartę mam nie złą: Radeona 9600. Niestety z racji, że HP zablokował możliwość instalowania sterowników bezpośrednio od ATI (!!!) a te HPkowskie mają już 6 lat, zainstalowałem OmegaDrivers. W DirectX spisują się doskonale (np Sins Of The Solar Empire na full detali), ale OpengGL to bieda z nędzą. W Neverwinterze mam ok. klatki na sekundę. Ale dzięki za info. Zostaje mi instalka na stacjonarce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam problemik ... jestem przy studni Szarej Sowy i w trakcie misji w podziemiach krasnoludów,moi towarzysze z drużyny przestali mnie słuchać - tzn.mogę działać tylko moim bohaterem,reszta stoi bezczynnie z boku ... czy to jakiś bug gry,czy coś źle zrobiłem? ...
nie pomaga,ani wczytanie gry,ani przejście do innej lokacji,ani wyłączenie gry i ponowne jej uruchomienie ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Hmmm. Nie wiem dlaczego, ale od jakiegoś czasu gra mi zamula, zacina się. Ekran cały czas skacze gry postać chodzi lub gdy obracam ekran. Nigdy takiego problemu nie miałem. Jak na to poradzić? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 22:30, Gromo napisał:

Hmmm. Nie wiem dlaczego, ale od jakiegoś czasu gra mi zamula, zacina się. Ekran cały
czas skacze gry postać chodzi lub gdy obracam ekran. Nigdy takiego problemu nie miałem.
Jak na to poradzić? Pozdrawiam

Co poradzić? Przeskanować gruntownie i pozbyć się z dysku trojanów jakie ci zżerają masę CPU?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 15.10.2009 o 22:30, Gromo napisał:

Hmmm. Nie wiem dlaczego, ale od jakiegoś czasu gra mi zamula, zacina się. Ekran cały
czas skacze gry postać chodzi lub gdy obracam ekran. Nigdy takiego problemu nie miałem.
Jak na to poradzić? Pozdrawiam


Najnowsze stery do karty? Karta się nie przegrzewa? Sprawdź koligację, na jaką jest ustawiony NWN, może się przestawiło na pojedyncze pcu (na pojedynczym i tak powinno dawać radę).
________________________________________


Wczoraj zainstalowałem NWN + dodatki na viście x64 ultimate i gra śmiga bezproblemowo :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najdziwniejsze jest to, że gdy wczoraj odpaliłem NWN, zmieniłem raz dowolną opcję graficzną na mniejszą i wróciłem do najwyższej to gra nie ma żadnych problemów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam pewne pytanie pytanie.
Dopiero rozpoczynam swoją przygodę z NWN2 i zastanawiam się od jakiej postaci rozpocząć grę.
Konkretnie mi chodzi o to jakie klasy są najłatwiejsze do obsługiwania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 23.10.2009 o 14:48, Sebuuu98 napisał:

Mam pewne pytanie pytanie.
Dopiero rozpoczynam swoją przygodę z NWN2 i zastanawiam się od jakiej postaci rozpocząć
grę.
Konkretnie mi chodzi o to jakie klasy są najłatwiejsze do obsługiwania.


Sry, pomyliłem tematy xDDD.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam, jakie prestiżówki polecacie dla Czarownika? I ogólnie jaki build jest najbardziej optymalny?
Chodzi mi o dość dobre rozwinięcie czarów z klasy podstawowej - Czarownika, ale nie pogniewam się na lekkie odstąpienie od bezpośredniego rozwijania się w kierunku magii.

Myślałem nad uczniem czerwonego smoka, ale nie jest to klasa typowo magiczna- co sądzicie o Bladym Mistrzu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.10.2009 o 22:33, Ancient_Lord napisał:

Myślałem nad uczniem czerwonego smoka, ale nie jest to klasa typowo magiczna- co sądzicie
o Bladym Mistrzu?

Uczeń Smoka jest klasą bardziej pasującą do Czarownika pod względem fabularnym niźli Bladasek :) Nie wiem jednak czy pytasz o rozwiązanie bliższe stronie fabularnej D&D czy raczej o siłę buildu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować