Zaloguj się, aby obserwować  
Brad

Neverwinter Nights + Dodatki (temat ogolny)

7015 postów w tym temacie

Dnia 25.10.2009 o 16:28, Tuldor1 napisał:

> Myślałem nad uczniem czerwonego smoka, ale nie jest to klasa typowo magiczna- co
sądzicie
> o Bladym Mistrzu?
Uczeń Smoka jest klasą bardziej pasującą do Czarownika pod względem fabularnym niźli
Bladasek :) Nie wiem jednak czy pytasz o rozwiązanie bliższe stronie fabularnej D&D czy
raczej o siłę buildu :D


Chodzi raczej o siłę, gdyz gram tylko z kolegą po LAN-ie. W sieci mam już swój fabularny awatar ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2009 o 18:52, Ancient_Lord napisał:

Chodzi raczej o siłę, gdyz gram tylko z kolegą po LAN-ie. W sieci mam już swój fabularny
awatar ;)

Zatem powiedz jaką funkcję ma mieć mag i z kim walczyć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2009 o 19:12, Tuldor1 napisał:

> Chodzi raczej o siłę, gdyz gram tylko z kolegą po LAN-ie. W sieci mam już swój fabularny

> awatar ;)
Zatem powiedz jaką funkcję ma mieć mag i z kim walczyć...


Ogólnie planuję zakończyć nim SoU + HotU. Gram z kolegą w drużynie - on jest mnichem. Chcę dość dobrze rozwinąć ofensywę czarów, ale odpowiada mi też rola "buffera" i wspomagacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mam takie pytanie z góry ;D.
Czy gdy będę chciał przechodzić dodatki do NWN rozwiniętą postacią (taką, którą przeszedłem podstawkę) to czy nie będzie mi za łatwo.? Czy lepiej grać inną postacią.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2009 o 07:08, Sebuuu98 napisał:

Mam takie pytanie z góry ;D.
Czy gdy będę chciał przechodzić dodatki do NWN rozwiniętą postacią (taką, którą przeszedłem
podstawkę) to czy nie będzie mi za łatwo.? Czy lepiej grać inną postacią.?

SoU przez większość czasu będzie zbyt łatwo (takie miałem wrażenie przynajmniej), ale w Hordach rozwinięta postać to raczej konieczność.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2009 o 07:08, Sebuuu98 napisał:

Mam takie pytanie z góry ;D.
Czy gdy będę chciał przechodzić dodatki do NWN rozwiniętą postacią (taką, którą przeszedłem
podstawkę) to czy nie będzie mi za łatwo.? Czy lepiej grać inną postacią.?


Shadows of Undrentide jest dostosowany dla postaci 1-poziomowych, Hordes of the Underdark już ma zalecany start od 15. poziomu minimum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2009 o 10:13, Ancient_Lord napisał:

Od 15.? Mi się wydawało, że 10 jest tym minimum Hord.


Ja wyczytałem, że zalecanym jest 15., rzeczywiście niepotrzebnie dopisałem słowo "minimum" w poście. Pewno da się zacząć z 10. poziomem, ale walki będą trudniejsze. No chyba, że gra się w multi, a wtedy kilka postaci na 15. poziomie to zbyt łatwa rozgrywka, ale na 10. będzie w sam raz, jak mniemam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2009 o 10:13, Ancient_Lord napisał:

Od 15.? Mi się wydawało, że 10 jest tym minimum Hord.

15 to minimalny poziom, jeśli masz niższy to z tego co pamiętam gra podbija ci postać do 15 lvla na samym początku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jest stworzyć postać od zera, zacząć od podstawki. Tą samą postacią przez szadowsa (da się kilka leveli wbić postacią z podstawki, choć jest to łatwa przeprawa) i do hord ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.10.2009 o 19:53, Ancient_Lord napisał:

Ogólnie planuję zakończyć nim SoU + HotU. Gram z kolegą w drużynie - on jest mnichem.
Chcę dość dobrze rozwinąć ofensywę czarów, ale odpowiada mi też rola "buffera" i wspomagacza.

Zatem mnich do walki w zwarciu wystarczy zaś twój czarodziej ma stać z tyłu i wspomagać zaklęciami... Moim skromnym zdaniem nieważne jak zbudujecie postacie - we 2 i tak będzie wam w tych kampaniach za łatwo xD
Możesz nawet i zagrać "czystym" czarodziejem lub czarownikiem..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2009 o 10:50, Karfein napisał:

10. będzie w sam raz, jak mniemam.


Cóż, gram na LAN-ie z kolegą i na 11 poziomach idzie nam dość dobrze - owszem walki są trudne, pauza często wchodzi w grę, ale jest satysfakcja i zabawa. Nie zapomnę jak na początku w Podgórzu walczyliśmy ze smokiem. Cudem udało mi się go zamienić w kamień po którymś z kolei wczytaniu gry ;)

Hubi_Koshi
Podbija do 10. ;)

Kakarotto
Podstawkę przeszedłem swoim Warriorem - ale przejście z podstawowej kampanii do SoU nie jest zbyt dobrym pomysłem - IMO zero zabawy.
Natomiast miło jest przejść z SoU do HotU. Zacząłem grać w Hordy Podmroku na 11 poziomie i jest fajnie. Szkoda tylko, że straciłem mój ekwipunek było tam kilka ciekawych perełek :C

Tuldor1
Rozwinę maga, aby mógł rzucać czary 9. poziomu, a potem podszkolę go jako ucznia czerwonego smoka ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2009 o 12:20, Ancient_Lord napisał:

Podbija do 10. ;)


Masz dziwną wersję. HotU zawsze podbijało postać na starcie do 15-go poziomu. Możliwe, że masz jakieś modyfikacje, ale czysta gra to na pewno start na 15-tym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dla ścisłości:
- Jeśli masz postać na poziomach 1-9 HotU automatycznie daje ci tyle expa byś mógł awansować na 15
- Jeżeli postać jest na 10+ poziomie skrypt się nie odpala i zaczynasz normalnie (od intro ze snem)

Ancient, podstawka + dodatki są przeznaczone dla jednego gracza... dlatego zawsze będzie wam prosto podczas walki ^^ W końcu nawet najgorsza postać gracza jest lepsza od dennych najemników :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2009 o 12:20, Ancient_Lord napisał:

Szkoda tylko, że straciłem mój ekwipunek było tam kilka ciekawych perełek


Nie martw się.

Spoiler

Odzyskasz go w końcu, tylko w podziemiach przeszukuj skrzynie

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>[...] - Jeżeli postać jest na 10+ poziomie skrypt się nie odpala i zaczynasz normalnie (od

Dnia 27.10.2009 o 16:09, Tuldor1 napisał:

intro ze snem)

Ano taak. Zacząłem na 1 więc widocznie skrypt się nie odpalił. To dobrze - przynajmniej było trudniej ;)

Dnia 27.10.2009 o 16:09, Tuldor1 napisał:

Ancient, podstawka + dodatki są przeznaczone dla jednego gracza... dlatego zawsze będzie
wam prosto podczas walki ^^ W końcu nawet najgorsza postać gracza jest lepsza od dennych
najemników :)


Niby tak, ale gry gram sam to gra szybko mi się nudzi. Cóż, w NWN jest masa obszernych bliźniaczych lochów i zawsze robi się raźniej gdy biega się po nich z kolegą. Ale za łatwo też nie jest. No i exp się dzieli na nas dwóch.

Karfein
Już dziś i tak pozdobywałem tyle cennych świecidełek w podziemiach, że mi tamtego nie potrzeba ;)

EDIT: Są aktualnie w sieci jakieś kampanie stworzone przez graczy? Nie chodzi mi o pojedyncze scenariusze, ale coś dłuższego ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 27.10.2009 o 19:41, Ancient_Lord napisał:

To jest serwer. Jeśli chodzi o sieciowe serwery to gram już na Embaros II. Chodzi mi
o coś, w czym możnaby pograć z kolega po LAN-ie.

Cóż, moim skromnym zdaniem Embaros jest nieco... skostniały ^^ Co zaś do zwykłych modków... jest ich na NVaulcie tyle, że aż nie wiem który polecić bo to ogromna masa ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować