Zaloguj się, aby obserwować  
Brad

Neverwinter Nights + Dodatki (temat ogolny)

7015 postów w tym temacie

Dnia 01.11.2009 o 09:23, Tuldor1 napisał:

> RPG. Od Siekania i Rąbania mam Diablo i Sacreda ;)
No to w takim razie polecam ci zajrzeć tutaj:
http://chult.nwns.pl/wiki/index.php?title=Strona_główna
Serwer powinien ruszyć na dniach i zapowiada się bardzo ciekawie :) Jeszcze tak z ciekawości...
zasady D&D są ci całkiem obce czy raczej trochę ich liznąłeś :) ?

Arxel:
uniki
mobilność
atak z doskoku
wyspecjalizowanie
wirujący atak
(o ile dobrze pamiętam - nigdy nie przepadałem za MB :D)


Jeżeli pytasz, czy mam podręczniki, to nie mam.

Jeżeli pytasz, czy grałem kiedyś w Baldur''s Gate/NWN/Tormenta, to tak :)

OMG ten serwer zapowiada się wyśmienicie! Kiedy go otworzą, podali jakąś datę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 09:27, Master_Miller napisał:

Jeżeli pytasz, czy grałem kiedyś w Baldur''s Gate/NWN/Tormenta, to tak :)

Chodziło mi pi x oko o to czy wiesz że elfy to takie szpiczouchy lubiące poezję itd itp :) Ale znajomość wyżej wymienionych też się przydaje :D

Dnia 01.11.2009 o 09:27, Master_Miller napisał:

OMG ten serwer zapowiada się wyśmienicie! Kiedy go otworzą, podali jakąś datę?

Data dokładna nie jest znana ale... na 99,9% nastąpi to przed 1 XII , na 300% przed świętami bożego narodzenia ^^
Robimy wszystko co w naszej mocy by ruszyć jak najszybciej ale kiedy to nastąpi zależy od tego jak wypadną betatesty które zaczynamy w tym tygodniu. Im mniej będzie do poprawienia tym szybciej wystartujemy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 10:33, Tuldor1 napisał:

> Jeżeli pytasz, czy grałem kiedyś w Baldur''s Gate/NWN/Tormenta, to tak :)
Chodziło mi pi x oko o to czy wiesz że elfy to takie szpiczouchy lubiące poezję itd itp
:) Ale znajomość wyżej wymienionych też się przydaje :D
> OMG ten serwer zapowiada się wyśmienicie! Kiedy go otworzą, podali jakąś datę?
Data dokładna nie jest znana ale... na 99,9% nastąpi to przed 1 XII , na 300% przed świętami
bożego narodzenia ^^
Robimy wszystko co w naszej mocy by ruszyć jak najszybciej ale kiedy to nastąpi zależy
od tego jak wypadną betatesty które zaczynamy w tym tygodniu. Im mniej będzie do poprawienia
tym szybciej wystartujemy.


O mogę w czymś pomóc?

A wiem co to elfy i takie te :) No za kogo on mnie ma ludzie złoci... :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam,

czy wymagania sprzętowe po zainstalowaniu dodatków rosną? Bo kompa mam uszkodzonego, a na laptopie podstawka chodziła mi dość płynnie na 800x 600 w 16Bitowym trybie zgodności. Jak to będzie się miało z dodatkami i CEP-em?

Tuldor1
Rozumiem, że jesteś jednym z twórców tego serwera? W takim razie czy będzie coś w stylu auto-expa? Jak będzie z expem za potwory? Czy będą przygody tworzone przez MG? To serwer nastawiony na odgrywanie? Co wymaga serwer (CEP 2.2, czy jak)?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 13:21, Ancient_Lord napisał:

Witam,

czy wymagania sprzętowe po zainstalowaniu dodatków rosną? Bo kompa mam uszkodzonego,
a na laptopie podstawka chodziła mi dość płynnie na 800x 600 w 16Bitowym trybie zgodności.
Jak to będzie się miało z dodatkami i CEP-em?

Tuldor1
Rozumiem, że jesteś jednym z twórców tego serwera? W takim razie czy będzie coś w stylu
auto-expa? Jak będzie z expem za potwory? Czy będą przygody tworzone przez MG? To serwer
nastawiony na odgrywanie? Co wymaga serwer (CEP 2.2, czy jak)?


E wiesz, mam z dodatkami i jest tak samo jak wtedy, kiedy ich nie miałem :) Nie wpływają one na poprawę grafiki czy cuś.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 13:44, Master_Miller napisał:

E wiesz, mam z dodatkami i jest tak samo jak wtedy, kiedy ich nie miałem :) Nie wpływają
one na poprawę grafiki czy cuś.


Hm, to dobrze ;) Bo patrzyłem na tył opakowania dodatków i pisało, że wymagają więcej RAM-u, ale skoro nic, to gra gitara ;)

Nie pytałbym też ,gdyby mój laptop nie był dość słaby - jest to PIII 1,2Ghz, 1GB Ram i Moblility Radeon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 13:21, Ancient_Lord napisał:

Rozumiem, że jesteś jednym z twórców tego serwera?

Zgadza się :)

Dnia 01.11.2009 o 13:21, Ancient_Lord napisał:

czy będzie coś w stylu auto-expa? Jak będzie z expem za potwory? Czy będą przygody tworzone przez MG?

Będzie system AutoXP oparty na ocenie odgrywania wystawianej przez MG, będą oni również mogli dawać exp za prowadzone przez nich przygody. Kto chce będzie mógł nieco xp zebrać też podczas ubijania mobków, bądź wykonując wszyte questy których na serwerze będzie trochę :)

Dnia 01.11.2009 o 13:21, Ancient_Lord napisał:

To serwer nastawiony na odgrywanie?

Serwer jest serwerem RPG z niewielkim dodatkiem H&S, oznacza to, iż odgrywanie postaci jest szczególnie premiowane, lecz nie będziemy piętnować kogoś kto ma ochotę ruszyć w dzikie rejony by coś pozabijać. Staramy się osiągnąć ideę złotego środka w myśl zasady, iż dla niektórych klas walka jest istotnym elementem życia (ah ci epiccy wojownicy zdobywający poziom w karczmie jacy nigdy nie wyszli poza miasto)...
Oczywiście dotyczy to rozsądnego expienia, czekanie na respawn czy wracanie co 10 min na lokację po 10 razy dziennie raczej nie będzie mile odczytane :)

Dnia 01.11.2009 o 13:21, Ancient_Lord napisał:

Co wymaga serwer (CEP 2.2, czy jak)?

CEP 2.2 (swoją drogą jest on wstecznie kompatybilny zatem mając 2.2 można grać nawet na serwerach chodzących na 2.1), oraz nieco haków jakie zostaną podane na kilka dni przed startem moda w dziale download na stronce wiki.

Jak pisał Master - dodatki nie zwiększają wymagań.. i nie martw się - mam słabszy komp od twojego :D A mimo to po zmniejszeniu efektów wizualnych do minimum gra mi się bardzo płynnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 15:15, Tuldor1 napisał:

[...]

Wiesz, to możliwe, że zagram :P

Dnia 01.11.2009 o 15:15, Tuldor1 napisał:

Jak pisał Master - dodatki nie zwiększają wymagań.. i nie martw się - mam słabszy komp
od twojego :D A mimo to po zmniejszeniu efektów wizualnych do minimum gra mi się bardzo
płynnie


Właśnie sprawdziłem. Niestety trochę wzrosły - przez co na minimalnych detalach z rozdziałką 1024x 720 mogę tylko siedzieć w mieście i gaworzyć z graczami. Ale dotrwam do nowego kompa ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 15:19, Ancient_Lord napisał:

Wiesz, to możliwe, że zagram :P

Zapraszamy serdecznie ^^

Co do gry, zmniejsz wszystkie opcje graficzne na minimum jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś... sporo daje a różnica wbrew pozorom nie jest aż tak wielka :) Można również nieco upłynnić grę modyfikując pliki ini... ale nie wiem co dokładnie dlatego musiałbyś czekać aż jakiś inny forumowicz udzieli odpowiedzi ;]

Master:
"O mogę w czymś pomóc?" - niestety nie ma już wiele roboty bo zbliżamy się do końca prac ^^
Jedyne co można zrobić to ewentualnie popisać jakieś teksty fabularne, np uzupełnić bestiariusz:
http://chult.nwns.pl/wiki/index.php?title=Kategoria:Bestiariusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 15:23, Tuldor1 napisał:

Co do gry, zmniejsz wszystkie opcje graficzne na minimum jeśli jeszcze tego nie zrobiłeś...
sporo daje a różnica wbrew pozorom nie jest aż tak wielka :) Można również nieco upłynnić
grę modyfikując pliki ini... ale nie wiem co dokładnie dlatego musiałbyś czekać aż jakiś
inny forumowicz udzieli odpowiedzi ;]

Heh, zmniejszone jest już wszystko - nawet włączyłem tekstury w Trybie Zgodności. Tylko gamme zostawiłem na jakimś poziomie, bo po ciemku nie lubię grać :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 15:47, Master_Miller napisał:

Bestiariusz? Wiesz... chodzi ci o przepisanie podręcznika? Niestety go nie mam :>

Nie musisz przepisywać podręcznika :D Mówiłeś że grałeś w Baldurs Gate''a... więc zapewne pamiętasz koboldy z Nashkel :D ? Możesz zawsze skrobnąć coś na temat tej rasy i podesłać :) (akurat koboldów ci u nas dostatek, podobnie jak i wszystkich innych reptiliono-smoko-pochodnych :) )

Gdyby chciało ci się coś takiego napisać... czy to na gg czy to na PM chętnie przyjmę :P Możesz sam po rejestracji na wiki również stronę takową stworzyć :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 16:14, Master_Miller napisał:

Wiesz... jeszcze nie udało mi się ukończyć baldura :P Bo mi błędy wywala przez XP-ka
:(

Hmmm... przechodziłem z 8 razy każdą z części na XP i nigdy nie było problemów :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 16:40, Tuldor1 napisał:

> Wiesz... jeszcze nie udało mi się ukończyć baldura :P Bo mi błędy wywala przez XP-ka

> :(
Hmmm... przechodziłem z 8 razy każdą z części na XP i nigdy nie było problemów :)


To może chodzi o konfigurację sprzętową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 17:09, Master_Miller napisał:

To może chodzi o konfigurację sprzętową?

Bardzo możliwe... ale to temat o NWN nie o BG więc chyba musimy przenieść dyskusję do innego topiku by nie spamić :)

Elminster:
Jeśliś zainteresowany... zawsze chętnie odbiorę wiadomość na PM na forum bądź na gg ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czy połączenie Łowca + Szermierz to dobry wybór czy lepiej Łowca + Zabójca, ewentualnie jeśli te klasy prestiżowe są złe to jaką proponowalibyście klasę prestiżową dla łowcy. Notabene jaka może być różnica poziomów między klasą normalną a klasą prestiżową?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 01.11.2009 o 19:20, SiDi napisał:

Czy połączenie Łowca + Szermierz to dobry wybór czy lepiej Łowca + Zabójca

To temat dotyczący NWN1, Szermierz jest prestiżówką możliwą do wybrania w NWN2 zatem powinieneś spytać w innym topiku :) (Albo grasz na modku z zaimplementowaną klasą... wtedy jednak powinieneś nieco opisać jego specyfikę bo nie istnieje coś takiego jak zła klasa - są tylko klasy mniej/bardziej przydatne w zależności od warunków ^^)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować