Zaloguj się, aby obserwować  
Brad

Neverwinter Nights + Dodatki (temat ogolny)

7015 postów w tym temacie

Dnia 22.11.2009 o 18:15, Tuldor1 napisał:

Wiesz, na tej którą ci podałem znajduje się wszystko od opisu klas i atutów po zaklęcia...
więc biednej bym jej nie nazwał raczej :D Ale twa wola,ja mimo wszystko zachęcam do multi...


Nie brałem pod uwage strony którą mi podałeś, chodziło mi bardziej o fanowskie serwisy. Co do multi to sprawa nie jest taka prosta. Z chęcią bym pograł, niestety dysponuję jedynie internetem komórkowym. Strasznie duży ping. Prędkość czasem spada do 16kb/s . Więc nie ma szans, żeby w ogóle się połączyć.
Odnośnie strony to dam sobie spokój z nią jednak. Nie ma sensu męczyć się póki co. Spróbuje wypromować inną grę (nie wiem czy Ys: Oath in Felghana ci coś mówi). W każdym razie dzięki za opinie ;P pozdro

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 22.11.2009 o 18:32, Hell_Ashtar napisał:

Nie brałem pod uwage strony którą mi podałeś, chodziło mi bardziej o fanowskie serwisy.

Wszystkie serwery NwN są "fanowskie" tworzone przez graczy dla graczy :D Co do pingu - faktycznie, w takim wypadku nie ma raczej co myśleć o multi, szkoda bo tracisz 3/4 tego co oferuje ta gra... Powodzenia w takim razie z inną stronką ( a o Ys: Oath in Felghana pierwsze słyszę :) )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam!
Ostatnio zakupiłem NWN Diamentową Edycję, a z Efektu Serii idzie do mnie NWN2 Złota Edycja :}

Czy mógłby mi ktoś napisać ile zajmuje przejście jedynki, dodatków jedynki, dwójki i dodatków do dwójki? Z góry wielkie dzięki. Mam nadziej, że Neverwinter mi się spodoba ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 01:16, Ambroo napisał:

Witam!
Ostatnio zakupiłem NWN Diamentową Edycję, a z Efektu Serii idzie do mnie NWN2 Złota Edycja
:}

Czy mógłby mi ktoś napisać ile zajmuje przejście jedynki, dodatków jedynki, dwójki i
dodatków do dwójki? Z góry wielkie dzięki. Mam nadziej, że Neverwinter mi się spodoba
;D


Zalezy ile na to czasu poświęcisz =P
Czy np olejesz wszystkie poboczne zadania czy je wykonasz, czy czytasz dialogi czy je pomijasz...
Ale tak pi razy oko mi zajeło to mniej więcej tyle:

85-95h podstawka
50h pierwszy expand [shadows of the underentide]
65h drugi expand [hordes of the underdark]

Ale nie sugerował bym sie tak bardzo akurat moim przykładem, robiłem wszystko co sie dało, czytałem każdy dialog itp, lubię "wczuwe" w dobrym rpg.

Do tego dochodzi kilknascie ładnych godzin na moduły premiowe [kingmaker itp]

Zabawy na długie długie godziny masz.


A co do dwójki hmmm podstawka jakieś 90 godzin mi zajeła jak nie lepiej, maska zdrajcy tez podobnie a nawet chyba więcej [rewelka dodatek imho], gniew zehira jakieś 45-50 godzinek, mysteries of westgate - nie skończyłem bo praca mnie dobijam i nie mam kiedy do niego usiaśc na spokojnie, ale z tego co się orientuję to krótki dodatek więc może na oko z 30 godzin zajmie...

Ale podkreślam to zalezy jak grasz, jak długo się grzebiesz w budowaniu swoich postaci i konfiguracji ich ekwipunku [jestem starym fanem papierowych rpg więc ja w tym grzebię z reguły sporo =P]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Oj, to źle, trochę długo ;p Liczyłem jednak że mniej czasu to zajmie ;] Boje że mi się znudzi w czasie tych kilkuset godzin ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 15:38, Ambroo napisał:

Oj, to źle, trochę długo ;p Liczyłem jednak że mniej czasu to zajmie


Myślę, że Pietro87 trochę zawyżył czas jedynki. Grając za pierwszym razem robiłem wszystkie questy, czytałem uważnie dialogi i podstawka strzeliła mi w tak około 40 - 60 godzin. SoU to jakieś 20 - 25 godzin zabawy a HotU mniej więcej 40. Dwójka zajęła mi coś około 60 - 70 h , a w dodatki nie grałem. W każdym razie nie neguje zdania Pietro87 - wszystko zależy jak kto gra.

>;] Boje że mi się

Dnia 24.11.2009 o 15:38, Ambroo napisał:

znudzi w czasie tych kilkuset godzin ;D


Na twoim miejscu zrobiłbym lekką przerwę po podstawce jedynki, a potem ukończył kolejno dodatki. Bo tak od razu przejść wszystkie trzy to może (ale NIE MUSI) Cię trochę nużyć.

Dochodzi jeszcze zbiór modów - Kingmaker na około 15 godzin zabawy niskopoziomowej.

Dwójka to już nie to samo co jedynka więc nie powinno. Z resztą moim zdaniem im gra na dłużej starcza, tym lepsza. Pozdro.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 01:16, Ambroo napisał:

Czy mógłby mi ktoś napisać ile zajmuje przejście jedynki, dodatków jedynki, dwójki i
dodatków do dwójki? Z góry wielkie dzięki. Mam nadziej, że Neverwinter mi się spodoba
;D

Co do jedynki:
-65h Podstawka
-30h SoU
- 45h HotU
Gra w necie:
-Ile masz :P serio, jak zagrasz na dobrym modku to już singla nie włączysz jak np ja.. dlatego najpierw przejdź sobie spokojnie grę dla jednego gracza ;D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 19:06, Ambroo napisał:

A właśnie, jak wygląda multiplayer? Przechodzi się z innymi kampanię, jakieś mapy są
czy jak MMORPG :D?

Wszystko zalezy od serwera - jedne polegają na przechodzeniu grupą graczy jakiś kampanii (zwykłych lub dorobionych przez graczy) inne to H&S i areny (wchodzisz i tłuczesz) jeszcze inne to serwery RPG na których wczuwasz się w prowadzoną postać i ją odgrywasz tak jak w "papierowych" RPGach takich jak Młoteczek czy D&D :D

Dla każdego znajdzie się coś miłego - osobiście najbardziej lubię ostatni typ.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 19:14, Tuldor1 napisał:

...wczuwasz się w prowadzoną postać i ją odgrywasz tak jak
w "papierowych" RPGach


Co do typowego RolePlayu to również uwielbiam. Kocham gdy gra pozwala wczuć się w bohatera i wszelakie cRPG/RPG staram się przechodzić w ten sposób. IMO pierwsza część NWN ze względu na swój niepowtarzalny klimat doskonale to umożliwia - dwójka już mniej. Może dlatego, że mamy do dyspozycji całą drużynę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 20:41, Hell_Ashtar napisał:

Co do typowego RolePlayu to również uwielbiam. Kocham gdy gra pozwala wczuć się w bohatera
i wszelakie cRPG/RPG staram się przechodzić w ten sposób. IMO pierwsza część NWN ze względu
na swój niepowtarzalny klimat doskonale to umożliwia - dwójka już mniej. Może dlatego,
że mamy do dyspozycji całą drużynę.

Bo dwójka to odgrzany kotlet :P Ale nie zgodzę się że powodem jest prowadzenie drużyny - w Baldurs Gate''ach też to robiłeś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli w jedynce prowadzę jedną postać tak? W dwójce całą drużynę? Od razu tworzę całą drużynę, czy dochodzą do mnie z biegiem gry?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jedynce można mieć jeszcze najemnika i/lub chowańca, ale więcej z nimi problemów niż pożytku (i dodatkowo 1/3 expa mniej dla głównej postaci)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 21:49, Ambroo napisał:

Czyli w jedynce prowadzę jedną postać tak? W dwójce całą drużynę? Od razu tworzę całą
drużynę, czy dochodzą do mnie z biegiem gry?

W jedynce Postać + beznadziejny najemnik albo dwóch w drugim dodatku
W dwójce - Postać + drużyna już lepszych najemników do zwerbowania w trakcie gry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 21:02, Tuldor1 napisał:

> Co do typowego RolePlayu to również uwielbiam. Kocham gdy gra pozwala wczuć się
w bohatera
> i wszelakie cRPG/RPG staram się przechodzić w ten sposób. IMO pierwsza część NWN
ze względu
> na swój niepowtarzalny klimat doskonale to umożliwia - dwójka już mniej. Może dlatego,

> że mamy do dyspozycji całą drużynę.
Bo dwójka to odgrzany kotlet :P Ale nie zgodzę się że powodem jest prowadzenie drużyny
- w Baldurs Gate''ach też to robiłeś :D


Ano robiłem. Jednak BG było trochę bardziej nazwijmy to "roleplayowe". A z drugiej strony bardziej wczuwam się w postać jeżeli sam podróżuję po świecie gry (Gothic, Gothic 2 NK, trójki nienawidzę, Fable, Morrowind, ) ew. mam do dyspozycji jednego najemnika (najlepiej gdy jest nim mały, niepozorny ale za to dużo wiedzący kobold ;D). Zgodzę się, że dwójka (NWN) to odgrzany kotlet i w pewnym stopniu zepsuto tam klimat.

Co do jedynki i początkujących graczy - bez najemnika może być trudno. Zwłaszcza jeżeli ktoś jest nowy w systemie D&D. W wypadku gry bez najemnika polecam Łowcę - towarzysz od 6 lvl jako dobry tank jeśli używamy łuku. Może to być też druid z atutem "Łucznictwo Zen" również walczący dystansowo . O ile się nie mylę to druid przywołuje towarzysza od 1 lvl.

Chowańce rzeczywiście są słabiutkie (nie mylić z towarzyszami).

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2009 o 22:12, Hell_Ashtar napisał:

Chowańce rzeczywiście są słabiutkie (nie mylić z towarzyszami).

Widać że nie widziałeś pantery i jej zaskoczków :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 25.11.2009 o 22:41, Tuldor1 napisał:

> Chowańce rzeczywiście są słabiutkie (nie mylić z towarzyszami).
Widać że nie widziałeś pantery i jej zaskoczków :D


Widziałem mefity wszelakie, pająki i ich głaskanie przeciwnika xD
Pantery sam używam grając czarownikiem. Mimo wszystko jest słaba w porównaniu do takiego monstrualnego wilka albo niedźwiedzia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 24.11.2009 o 22:06, S1G napisał:

W jedynce można mieć jeszcze najemnika i/lub chowańca, ale więcej z nimi problemów niż
pożytku (i dodatkowo 1/3 expa mniej dla głównej postaci)


Jeśli chodzi o kampanię solową to akurat żadna wada. Przeciwnicy skalują się do poziomu i czasami trudniej jest przejść dany moment na wyższym poziomie niż na niższym. Sprawdzone empirycznie. Jak się nabije maksymalny możliwy poziom w danym momencie, przejdzie kawałek dalej i napotka przeciwników których za nic nie da się zabić w pojedynkę to człowiek zaczyna myśleć, że może jednak nie było warto tak pędzić z ekspekami. magowie mają wtedy łatwiej, bo i chowańce i przywołańce nie dość że zadają obrażenia, to jeszcze ściągają na siebie uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam
Mam dziwaczny problem z grą. Po instalacjina laptopie wszystko działało poprawnie. Po wgraniu pacza 1,69 gra uruchamia się jak poprzednio, jednak po obejrzeniu log (kiedy powinno pokazać się menu gry) gra wyłącza się.
Grę zainstalowana jest również na normalnym kompie i działa bez problemów.

Ma ktoś pomysł co jest przyczyną i co można zrobić?
Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Czyli rozumiem ten sam patch 1.69 instalowany był tez na innym komputerze i działa ?
Chodzi o wykluczenie możliwości kopniętej instalki od samego patcha.

Może na lapku pobaw się trybem zgodności ? Ja osobiście miewam problemy z edytorem dopóki go nie odpalę w trybie zgodności z 98 na moim lapie to się skurczybyk sypie przy starcie [przy czym na moim stacjonarnym domowym kompie działa ideolo bez takich kombinacji]

Ewentualnie przyczyny szukaj w kierunku grafiki - z reguły sypanie sie gry po starcie to wina przezwanie grafiki lub pamięci [lub samej aplikacji rożnie bywa], update sterowników, reinstal gry, przetestowanie pamięci i grafiki [pamięć memtestem, grafę jakimś benchmarkiem przy włączonym monitorze temperatury itp]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować