Zaloguj się, aby obserwować  
Brad

Neverwinter Nights + Dodatki (temat ogolny)

7015 postów w tym temacie

Dnia 14.12.2009 o 16:23, Braveheart napisał:

/.../


Niestety nie można przenieść zapisów gry z BG2 do NWN. Widocznie kiedyś na początku prac nad Neverwinter planowano taką możliwość , ale ostatecznie nic z tego nie wyszło , a ten napis pozostał tylko taką małą ciekawostką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2009 o 16:44, raven91 napisał:

> /.../

Niestety nie można przenieść zapisów gry z BG2 do NWN. Widocznie kiedyś na początku prac
nad Neverwinter planowano taką możliwość , ale ostatecznie nic z tego nie wyszło , a
ten napis pozostał tylko taką małą ciekawostką.



Właśnie raczje ciekawostka bo mnie jakos zastanawioalo to że BG2 było wczesniej niz NWN i to chyba o 2 lata nawet więc kurde dlaczego takie cos wymyslili ? :) Hmmmm nie wiem ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 14.12.2009 o 21:42, S1G napisał:

Owszem miało tak być, ale okazało się że neverwinter jest robiony na nowszej edycji AD&D
i zrezygnowano z tego


A Więc to tak. :) Heh trochę szkoda ale mogli przewidziec np to ze moze byc robiony na nowszej wersji i wymysleć coś co jendak mogloby pozwolić na to z save mozna importować z BG2 do NWN no cóż :)
teraz juz wiem co i jak i ogólnie dzięki jak cos bedzie mnie jeszcze "boleć" w sprawie tej gry bede pisał :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Sorka że drugi post pod rząd ale tamten pisalem wczoraj :p Mam pytanie która z broni jest lepsza ??

Bo jakoś w NWN nie moge się ogarnąć w BG2 lepiej mi wychodziło załączam Screnny. Ogólnie teraz latam z tym drugim co jest na obrazku bo niby mocniej kosi ale ten Łupierzca tez dodaje troche do zimna ogólnie jak walcze to chyba nie widzę różnicy podczas walki co. Jakie jest wasze zdanie ?? a i co do zbroj mam pytanie tak jak w Baldurs Gate im mniejsza klasa pancerze tym lepiej bo aktualnie latam z kolczugą +3 i klasa pancerza jedt 5 to jak armor znajde klasa pancerza 4 to zakladać ??

Pozdrawiam

20091215190914

20091215190924

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

1. Topór jest o niebo lepszy z uwagi na premie do umiejętności, większą kostkę obrażeń na początkowym lvl
2. Im wyższa KP tym trudniej cię trafić więc wysokie KP jest tu pożądane, odwrotnie niż w BG

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszyskich. Mianowicie znów BraveHeart ma powód do lekkich problemów :) Otóż jestem juz w momencie gdy BraveHeart zebrał wszystkie składniki co do lekarstwa na "Wyjącą Śmierć" Wiadomo dochodzi tam do zdrady i (zapomnialem imienia ale zapewne wiecie) Je ktos kradnie.. Aribeth mnie przekiwerowuje do teleportu gdzie musze zasuwać to Twierdzy Helma czy jakoś tak, i tam zaczyna się Gorąco xD Ciezko mi zbytnio co kolwiek zabić Najgorzej mi idzie z tymi szkieletami które jeszcze mają wnętrzności a nie wpomnę już o Wielkich Mumiach czy czy Mumiach Wojownikach na które niby mam broń nieskuteczną. Próbowałem Się przebić na szage czyli nie zabijając nic z zamysłem odszukania jakiejs głownej komnaty no i mi się udało tylko gdy już tam dotarłem gdzie był ten cały zdracja tam miałem na prawde gorąco .. Jednym Słowem "Trzodyyy w Ch***" i padłem Ehh mam jeszcze w razie "W" save s przed dwoch dni ale to idzie nadrobić myślałem nad tym zeby ominąć głowny Quest i nie odawać ostatniego składnika i poszukać jakiś pobocznych zadań ale nie wiem czy to by w czym kolwiek pomoglo w sensie nie podexpilbym a itemów też zbytnio nie ma lepszych od tych które BraveHeart aktulenie posiada xD.. Co radzicie Panowie .. Dziękuje z góry

BraveHeart Pozdrawia..!! :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Primo: Build postaci z rozpisaniem atutów i umiejętności
Secundo: Spis co masz w ekwipunku
Tertio: Zanim ruszasz na główny quest rób wszytskie poboczne, te kilka HP z powodu awansu nie raz ratuje życie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 16.12.2009 o 23:07, Tuldor1 napisał:

Primo: Build postaci z rozpisaniem atutów i umiejętności
Secundo: Spis co masz w ekwipunku
Tertio: Zanim ruszasz na główny quest rób wszytskie poboczne, te kilka HP z powodu awansu
nie raz ratuje życie.


Jako iż na prawdę nie wiedziałem kim grać, wybrałem sobie już gotową postać z tych saveow co tworcy NWN zrobili. I Wypatrzyłem własnie takie coś wydawało się dosyć mocne bo sporo life .. moze tylko mi sie wydawało na NWN za bardzo się nie znam. Ogólnie to wygląda to tak:


Człowiek, Neutralnie Dobry
Barbarzyńca (12)
Mistrz Broni (3)

Siła: 19
Zręcznośc: 15
Kondycja :16
Inteligencja: 14
Mądrośc: 10
Charyzma: 8

Kp:: 27 PW:: 178

Umiejętności: Blef -1 , Cichy Chód -3, Dyscyplina 22, Koncentracja 4, Leczenie 4, Nasłuchiwanie 23,
Parowanie 12, Persfazja 2 , Prowokacja 14, Przeszukiwanie 7, spostrzegawczość 12, Tworzenie Broni 7
Tworzenie Pancerza 2, Tworzenie Pułapki 2, Ukrywanie się 3 Wiedza,8 Wycena 2, Zastraszanie 12

Atuty: Atak z doskoku, barbarzyńca : szał (4x dziennie) Barbarzynca: Szybkie poruszanie się,
Mobilnosc, Niezwykle uniki III, Obrazenia KI, Pojętność, Ulepszony TK (Topór Dwuręczny),
Ulubiona Bron (Topór Dwuręczny), Uniki, Używanie broni (bronie Bojowe), Używanie broni (Bronie proste),
Używanie tarczy, Używanie Zbroi (Leeka, Średnia) Wirujący Atak, Wybrana Broń (Topór Dwuręczny), Wyspecjalizowanie, Zmniejszenie Obrażeń 1

Z Tych wszyskich atutów to mam tylko: szał, wirujący atak, obrażenia KI, Wyspecjalizowanie. Reszta to chyba umiejęstności bierne które osoba używa juz bezposrednio podas walki ? :D

Ekwipunek:

Zbroja: Kolczuga +3 Klasa Pancerza 5
Broń: Załączony Screen Poniżej :)
Hełm: Załączony Screen Poniżej :)
Buty: Buty Obierzyświata +2 fajne są bo lifea zwiększają :)
Pas: Załączony Screen Poniżej
Ring Nr1: Załączony Screen Poniżej
Ring Nr2: Pierścień Ochronny +3
Amulet: Amulet Naturalnego Pancerza, Premia do pancerza +3
Rękawice: Bransolety Zręczności +1 Wiadomo dają do Dexa +1 :)
Płaszcz: Płaszcz Ochronny +4

No To by było na tyle .. Trochę się rozpisałem xDDD Mam nadzieje ze nie zanudze Ciebie jako iż mozesz mi pomóc, oraz innych w czytaniu tego posta :P którzy też chcieli By pomóc. Ale lepiej się rozpisać raz a porządnie. Jakby co to moge zacząć grac od nowa bo to sam początek jest, a teraz to przynajmniej jak bym miał zacząć grać to bym wiedział gdzie co i jak te Q robic :P .. Ja Na prawdę dalej nie wiem kim dalej grać :) Heh xD moze ręcznie zrobioną postacią. AAaaa i zapomniałbym o towarzyszu mam tego wielkiego Półorka. Dealen Czerwony Tygrys. Też ładnie walczy w starciu i ma sporo life. To by było na tyle.

Pozdraiam BraveHeart

20091217143520

20091217143535

20091217143547

20091217143557

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No i wszystko jasne :D

Bravehearcie, masz syf nie postać co zazwyczaj się zdarza gdy wybieramy coś co serwują nam twórcy :) Na twoim miejscu zacząłbym od nowa tworząc coś własnego bo toto wymaga z "naprawą" więcej zachodu niż jest warte :D

Gdybyś zaś mimo wszystko chciał dalej męczyć się z ta postacią strategia odnośnie walki z Desterem będzie następująca: powinieneś stojąc za zamkniętymi drzwiami użyć wszystkich mikstur wzmacniających i szału barbarzyńcy, błyskawicznie otworzyć drzwi i rzucić się z bronią na klęczącego potwora o nazwie "stwór rytuału", musisz powalić takie dwa nim będziesz mógł uderzyć na naszego głównego zuola. Walcząc z nim módl się o krytyka i wykorzystuj swoje "Obrażenia KI" bo po pokonaniu wszystkie pozostałe mobki automatycznie zostaną unicestwione.

Nie widzę zbytniej szansy powodzenia w tej walce no ale... nie zaszkodzi spróbować ;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 17.12.2009 o 20:15, Tuldor1 napisał:

Gdybyś zaś mimo wszystko chciał dalej męczyć się z ta postacią strategia odnośnie walki
z Desterem będzie następująca: powinieneś stojąc za zamkniętymi drzwiami użyć wszystkich
mikstur wzmacniających i szału barbarzyńcy, błyskawicznie otworzyć drzwi i rzucić się
z bronią na klęczącego potwora o nazwie "stwór rytuału", musisz powalić takie dwa nim
będziesz mógł uderzyć na naszego głównego zuola. Walcząc z nim módl się o krytyka i wykorzystuj
swoje "Obrażenia KI" bo po pokonaniu wszystkie pozostałe mobki automatycznie zostaną
unicestwione.

Nie widzę zbytniej szansy powodzenia w tej walce no ale... nie zaszkodzi spróbować ;]


O Jaaa to chyba zaczne grać na nowo nie zaszkodzi zbytnio to sam początek. Ale jendak dalej nie wiem kogo zrobić tutaj polecają Barbarzyńce/Barda potem na Ucznia Czerwonego Smoka.. a jak to jets z tymi Awansami ?? poszczególne klasy awansują np jak juz bede UCB to tylko on bedzie Levelował czy jak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

NwN oparty jest na D&D3.0 - nieważne jest w jakiej kolejności awansujesz w klasach, awans postaci nie jest w żaden sposób ograniczany, możesz naprzemiennie dodawać różne klasy bez obaw, jedyne wyjątki to:
- Zanim dodasz 11 lvl klasie prestiżowej musisz mieć w sumie rozdanych 20 lvl (czyli np 10 w owej prestiżówce i 10 w klasie/klasach innych)
- Nie możesz awansować w klasach jakie mają wymagania co do charakteru po tym jak ci się on zmieni, musisz odczekać aż nie wróci do poprzedniego stanu przez twoje działania (ale nie tracisz zdolności tych klas)
- Mając postać wieloklasową musisz uważac na to jak wygląda u ciebie rozdział poziomów by nie otrzymać kary w expie (dotyczy tylko klas podstawowych) :)

Gdybyś miał jeszcze jakies pytania na GSie mam numer gg, zagadaj a chętnie pomogę :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>Nie możesz awansować w klasach jakie mają wymagania co do charakteru po tym jak ci się on zmieni, musisz odczekać aż nie wróci do poprzedniego stanu przez twoje działania

Eee to jak charakter w tej grze nie jest stały tak jak w BG ? ;> np jeżeli zrobię postać na Chaotycznie Dobrą to może się zmienić na jakąś neutralną albo Złą ? ;>

>Zanim dodasz 11 lvl klasie prestiżowej

Klasa prestiżowa to ta podstawowa ? czy już ta ostatnia ? np Uczeń Czerwonego Smoka.

>Mając postać wieloklasową musisz uważac na to jak wygląda u ciebie rozdział poziomów by nie otrzymać kary w expie

Eee Czyli ? :D Np Barbarzyńca/Bard/UCB może mieć spore kary ??

Ja jednak chyba nie pojmę tej gry xDDDDDD a Ty gadasz jak fachowiec Panie .. a czasami sie nie lubi takich bo gadają zbyt skomplikowanie :D. Ale Ty jesteś wporzo. ;)

Spróbóję zacząc grac od nowa


Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

>> Eee to jak charakter w tej grze nie jest stały tak jak w BG ? ;> np jeżeli zrobię postać na Chaotycznie Dobrą to może się zmienić na jakąś neutralną albo Złą ? ;>

Charakter nie jest stały i zmienia się w zależności od decyzji podejmowanych przez gracza i CD jak najbardziej może się zmienić na zły czy neutralny.

>>Klasa prestiżowa to ta podstawowa ? czy już ta ostatnia ? np Uczeń Czerwonego Smoka.

Klasa prestiżowa to na przykład UCS. I bynajmniej nie musi być ona ostatnią zdobywaną przez postać. Od podstawowych różni się tym, że wymaga na przykład odpowiednich atutów czy umiejętności. O ile pamiętam to w NWNie obok nazwy klasy w nawiasie jest napis "klasa prestiżowa" (oczywiście gdy klasa rzeczywiście prestiżową jest).

>>Eee Czyli ? :D Np Barbarzyńca/Bard/UCB może mieć spore kary ??

Grając człowiekiem akurat nie - u niego do kar expa nie liczy się klasa z najwyższym poziomem, więc w tym przypadku zapewne barbarzyńca. Klas prestiżowych natomiast to ograniczenie w ogóle nie obejmuje.

>>Spróbóję zacząc grac od nowa

Nie ma powodu by grać od nowa. NWN akurat do najtrudniejszych gier nie należy - to raz. Dwa - kombinacja barbarzyńcy z mistrzem broni i UCSem może być naprawdę zabójcza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2009 o 20:42, gum1s1 napisał:

Nie ma powodu by grać od nowa. NWN akurat do najtrudniejszych gier nie należy - to raz.
Dwa - kombinacja barbarzyńcy z mistrzem broni i UCSem może być naprawdę zabójcza.


No tak ale pare postów wyżej przedstawiłem jaką postacią grałem. Wypisałem praktycznie wszystko. Nawet Screeny podałem items. Chodzi ogólnie o to ze jak juz pisałem

Spoiler

miałem problem w Twierdzy Helma z mumiami bo nie dośc że miały immuna i nie mogłem ich killnąć to jeszcze ładnie mnie kosiły ;/


Teraz to mam klina w głowie xD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2009 o 20:42, gum1s1 napisał:

Nie ma powodu by grać od nowa. NWN akurat do najtrudniejszych gier nie należy - to raz.
Dwa - kombinacja barbarzyńcy z mistrzem broni i UCSem może być naprawdę zabójcza.

Ekhm, Barbarzyńca/Mistrz Broni/Uczeń Smoka nie jest możliwy do stworzenia (Uczeń Smoka wymaga minimum 1 lvl barda albo czarownika)

Brav, już wyjaśniam:
Mając postać wieloklasową musisz się sporo natrudzić by pogodzić treningi tego tego i jeszcze siamtego :) Jeżeli masz podobny poziom we wszystkich klasach (różnią się max o 4 lvl) to nie otrzymujesz żadnych kar. Jeśli jednak jedna klasa różni się od drugiej o więcej niż 4 lvl to zdobywasz karę -20% do expa za każdą z klas o większej różnicy :) Zasada ta ma dwa wyjątki:

1) Klasy prestiżowe (one niezależnie od tego jaki mają lvl nigdy nie powodują kar) czyli te z minimalnymi wymaganiami
2) Klasy ulubione dla danych ras (masz je w instrukcji opisane przy każdej rasie, dla przypomnienia:
elf - czarodziej
gnom - czarodziej
niziołek - złodziej
krasnolud - wojownik
półork - barbarzyńca
półelf/człowiek - klasa z najwyższą liczbą lvl)

Wyjaśnię na przykładach by było prościej:

1) Wojownik 20/Barbarzyńca16/Czarny Strażnik 4
Nie otrzymuje kary do expa - Czarny Strażnik to "prestiżówka" zatem nie zawracamy sobie nim głowy i martwimy tylko o wojownik20/barbarzyńca 16... mieszczą się w różnicy 4 lvl.

2) Wojownik 20/Barbarzyńca 16/Bard 4
Otrzymuje karę -40% do XP. -20% za to że poziom barda jest różny od lvl wojownika o więcej niż 4, oraz kolejne -20% za to że poziom barda jest różny od poziomu barbarzyńcy o więcej niż 4.

Gdy dana klasa jest klasą ulubiona dla danej rasy to nie jest ona brana pod uwagę przy obliczaniu kary za wieloklasowość. Zatem gdyby postać nr2 była człowiekiem/półelfem/krasnoludem nie łamała by sobie głowy klasą wojownika i dostała by tylko -20% za różnicę bard-barbarzyńca :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 18.12.2009 o 21:54, Tuldor1 napisał:

1) Wojownik 20/Barbarzyńca16/Czarny Strażnik 4
Nie otrzymuje kary do expa - Czarny Strażnik to "prestiżówka" zatem nie zawracamy sobie
nim głowy i martwimy tylko o wojownik20/barbarzyńca 16... mieszczą się w różnicy 4 lvl.

2) Wojownik 20/Barbarzyńca 16/Bard 4
Otrzymuje karę -40% do XP. -20% za to że poziom barda jest różny od lvl wojownika o więcej
niż 4, oraz kolejne -20% za to że poziom barda jest różny od poziomu barbarzyńcy o więcej
niż 4.

Gdy dana klasa jest klasą ulubiona dla danej rasy to nie jest ona brana pod uwagę przy
obliczaniu kary za wieloklasowość. Zatem gdyby postać nr2 była człowiekiem/półelfem/krasnoludem
nie łamała by sobie głowy klasą wojownika i dostała by tylko -20% za różnicę bard-barbarzyńca
:)


Hmm, czyli jeśli gram półelfem i planuje zrobić Wojownika/barda(max 2lvl)/UCS to nie grożą mi kary do doświadczenia?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zareklamowałem tu moduł mojego znajomego, a że niedawno ukazała się jego ulepszona i całkowicie poprawiona wersja to wypada zrobić to drugi raz:

http://eclipseofmoon.webpark.pl/

Moduł można pobrać z podanej stronki, dowiedzieć się o nim co nieco również tam(jest już część solucji którą prezentuje nam autor, także nikt nie będzie miał problemów). Od siebie dodam, że ma świetną grywalność i pozostawia główną kampanię z gry daleko w tyle...:>
Zapraszam do ściągania i miłej zabawy! :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 19.12.2009 o 10:46, MetaL2 napisał:

Hmm, czyli jeśli gram półelfem i planuje zrobić Wojownika/barda(max 2lvl)/UCS to nie
grożą mi kary do doświadczenia?

Nie, nie będziesz mieć żadnych kar:
1) UCS to prestiżówka i nie liczy się przy obliczaniu kar za wieloklasowość
2) półelf tak jak człowiek traktuje klasę z najwyższa liczbą lvl jako "ulubioną" :)

Cóż, podobnie jak i przedmówca w takim razie pozwolę sobie zareklamowac lecz nie tyle moduł co cały serwer jaki ma na dniach ruszać. Więcej szczegółów można dowiedzieć się czytajac mojego GS''a, tu zaś wkleję tylko link:

http://chult.nwns.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy to tylko u mnie jest ten problem, ale nie mogę włączyć NWN Vaulta z modami na stronie bioware''u (Błąd 404). Mam nadzieje, że firma nie przestała wspierać pierwszą część gry i problem jest tylko chwilowy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Utwórz konto lub zaloguj się, aby skomentować

Musisz być użytkownikiem, aby dodać komentarz

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto na forum. To jest łatwe!


Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Masz już konto? Zaloguj się.


Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować